• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Tregoni nje fakt per veten tuaj!

Delirium Mind

All good things are wild and free
Anëtar
Sep 1, 2013
Postime
1,481
Pikët
113
Kur bie shi, vishem me ngjyra. Nuk e di pse kam ket ndjesi
Sot u cova heret dhe sdi si mkapi por u vesha me bojqielli/jeans dhe roz... sapo dola nga shpia, pash qe po binte shi ahahaahh
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
7,371
Pikët
113
S'arrij te bej diferencen midis te djathtes dhe te majtes. Gjithmone ngaterrohem 😂
Kur kam dhene testin e makines me thote examiner ktheu djathas, Une sinjal majtas edhe kthehem majtas. Nuk ngela por s’e harroj asnjehere kur me tha “I see you have difficulty with left and right, however the positive is that you didn’t confuse the traffic”
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
53,028
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Kur kam dhene testin e makines me thote examiner ktheu djathas, Une sinjal majtas edhe kthehem majtas. Nuk ngela por s’e harroj asnjehere kur me tha “I see you have difficulty with left and right, however the positive is that you didn’t confuse the traffic”
Dhe mua me ndodhi kur bera testin e makines..me tha se do pesoja aksident meqe po vinte dhe nje maune afer…plus parkova per hibret, por prap kalova se mamaja qe kuptoj se kisha shance te mos kaloja i thot asaj “sot eshte ditelindja e vajzes” 😆
 

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,633
Pikët
113
Kur bie shi, vishem me ngjyra. Nuk e di pse kam ket ndjesi
Sot u cova heret dhe sdi si mkapi por u vesha me bojqielli/jeans dhe roz... sapo dola nga shpia, pash qe po binte shi ahahaahh
Mos perto e hidhe nje foto me bojqielli/jeans dhe roz te Veshja e ditës !
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
2,495
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Jam kembngulese dhe dua te jem e pergjegjshme - kjo me jep kurajo te pretendoj!

Sot ne nje meeting urgent qe organizova me Directors dhe Team Leaders - kritikova proçeset dhe udhezova Deadlines!

Nderkohe qe po beja onboarding nje Newbie - nje kolegu junior e pyeta Per ta ndihmuar ...por ai filloi te bertiste.

E pash qe s‘ishte ne terezi.
Aty per aty nuk i ktheva pergjigje
Ama ...
Raportimin e dergova ne HR

I work only with males dhe zerin s‘ma ngrene klientet - qe kane 1000 arsye pakenaqesie - do me ngreri ky zerin.

A part from this - his attittude ! Were it once ... but each day there is one.

HR me thote - flm per raportimin sepse kemi meeting me te sepse e shohim ne pre-burnout phase.

Im totally sorry, like I dont want to hurt anybody just this cannot reflect on my work!

I am an adult and being accountable is a must especially if you deal in 4PL
And im very sensible and empathetic, but I have clear bounderies.
If you cannot manage your work, ask for help.

Gjithsesi the onboarded ppl. Appreciated my clarity and my tempo, which made me happy.

Rocked the day.
Now afterwork dinner and drinks 👌🏼🥂
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
39,738
Pikët
113
Dhe mua me ndodhi kur bera testin e makines..me tha se do pesoja aksident meqe po vinte dhe nje maune afer…plus parkova per hibret, por prap kalova se mamaja qe kuptoj se kisha shance te mos kaloja i thot asaj “sot eshte ditelindja e vajzes” 😆
E ke mamkn e shkathet :)

si je me parkimin tani? :p
 
Top