• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Udhëto dhe zbulo Shqipërinë

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
9,886
Pikët
113
Vendndodhja
Me duket mua apo ky nuk leviz sado u jep lopatave ??! 🤣 Filloi mbaroi video nuk ju afrua shpelles ky lol
Duket qe e ka per here te pare qe i jep lopatave, sado qe perpiqet po ne nje vend eshte 😂
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,863
Pikët
113
Ka avancuar shume ne ca gjera, hiç stinen e veres aty qe behet dasem jevgu -gezuar-``fumato`` ndersa keshtu ne ca lokale, nuk e verene dallimin qe nuk je ne cilindo vend juropian. E shikoja nje Tearoom dhe pastiçeri kur isha ne fillim viti matane nga komunja e Parisit.

Ti shikoje se ç`pedanteri sherbimi e kualitet te gjerave qe servonin me gjithe ate pasterti dhe renditje, te rrije duke shikuar lokalin, por edhe ato gocat qe sherbenin :unsure:
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,312
Pikët
113
Keta dy dokumentaret me poshte te DW jane pak ndryshe nga sa mund te prisni por jane vertete shume interesante. DW ben dokumentare shume te mire.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
9,886
Pikët
113
Vendndodhja
URA E FRENGUT NE GJORM

Ndodhet afër fshatit Gjormë dhe ka shërbyer për qarkullimin dhe komunikimin e banorëve të fshatrave, që ndodhen në bregun e majtë të lumit Shushicë.
Ajo është urë e tipit me dopjo qemer me harkun në formë lundre dhe me dy dritare shkarkuese. Arkitektura e urës i është përshtatur terrenit shkëmbor ku është ndërtuar, duke u harmonizuar me peizazhin natyror.

Muratura e saj është e ndërtuar me gur kave të lidhur me llaç gëlqere. Në vitin 2015 kjo urë i është nënshtruar një ndërhyrjeje restauruese nga DRKK Vlorë.

© Visit Vlora Today

1606265921922.png
 
Top