• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Uh!Europe,ti kurva e motit!

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
10,406
Pikët
113
Vendndodhja
My own way
Nuk e kuptova mirë par. Shpjegoje pak më mirë.
Merkel është femër që nuk po lë pasardhës, prandaj dyshoj se është si ky Velina jonë.
Martohen me propozim nga lart, e bekim nga poshtë për të "ndihmuar" KOMBET (nuk ia kam idenë për jetën familjare të Merkel)
Gjithsesi politikat e emigrimit janë të integruar në asimilimin e KOMBEVE.
Fiks shprehja " Të gjithë për një, dhe një për të gjithë" përshtatet më së miri për këto kohë.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
15,357
Pikët
113
O balo te hengert tenja
se te keqen e ke brenda!

Do e gjej. :) dhe pse me veshtiresi. -hug-
Problemi dhe vonesa qe u behet jane pikerisht atyre te rinjeve, sepse secili nga keta tjeret qe kane ardhur ne pushtet per keto vite, kane bere milionerin per vete dhe familjaret e tyre dhe nuk kane pse nguten e as çfare te humbasin. Drogiraçi ka bere milionat dhe ik talle bycen me juropianet, sikur nuk lodhet per ta. Me ate ton te flas ai per çeshtje te veta dhe jo ne emer te shqiptareve.

Nje gje e di, qe ti mbash ison te keqes dhe ti thuash pune e mbare nuk i ndihmon as ate autorin ne veper 😁 e as kete tjetrin nga rruga qe po i thte pune e mbare ``fumato``

Meqe ra dhafja, me ndodhi te ika te perktheja nje rast para tre muajsh, per njerin nga keta dy kolegat (ne kete rast i arratisuri) ndersa po e intervistonin; me pyeti me nje thenje te Tolstojit me sa e di edhe ate ne stajlen: provo ta duash dike, sa i bukur do te duket, provo ta urresh dike sa i shemtuar qe do jete! dhe me thote kjo eshte proze! e kupton ti se çfare eshte proze ? paqeter qe e kuptoj ore zoteri, se neve ne miting poezie jemi ketu, kur po akuzohesh per bashkepjesemarrje ne vrasje me kolegun tende. Nga kurreshtja pyeti ai zoteria tjeter; per çfare po flsini ? i them; po i sçarojme gjinite letrare, cila eshte proza dhe cila eshte poezia!

Nuk mund ta besosh se sa i habitur qe ngeli xvizerani, se sa budadhaja mund te jete njeriu, qe ne nje rast te tille te beje shkencen letrare.Alles klar, alles klar, alles bleibt wie es war 👋👋👋

 

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
27,280
Pikët
113
E tha bukur Fishta i madh 100 vjet me pare dhe koha i dha te drejte,por prape edhe kurvat e verteta ne jete ndryshojne,vjen nje moshe bytha i bie e gjoksi i varet dhe hyjne ne rrugen e Zotit,mundohen te krijojne familje ose i perkushtohen fese,po kjo Europa paska qene kokrra e kurves.E njejta buce perballe Shqiperise edhe kur ishim pjese e P.Osmane,edhe mbreteri e Zogut,ww2,komunizem,kapitalizem&demokraci.Kjo s'genjehet as me pare,e paska personale me ne🧐🧐
Ca ka ndodh?? 🙄🤨
 

John

V.I.P
Anëtar
Oct 23, 2020
Postime
2,854
Pikët
113
Pse e do europen? Jeni me mire se Britania dhe Italia. Ne itali po vdesin per buk thot ky palla.
Shqiptaret kane leke me shume se europianet neper banka, vazhdon palla.
Seriozisht tani, nuk ta ka fajin europa, e ka ky gomari qe ju merr te gjitheve per budallenj, dhe te cilin e keni votuar.

Po lere ca thote ai se i ka per konsum te brendshem,po ti kujton se eshte ceshtje partie qe s'na pranojne.Ok,iken Edi dhe vjen Sala,Ndoka.Noka,Paloka &com,ky eshte celesi;;Kete po pret Macron/Merkel qe te fillojne negociatat;;
 

John

V.I.P
Anëtar
Oct 23, 2020
Postime
2,854
Pikët
113
Ku jane fqinjet italian qe iu kishte faj komunizmi qe s'u ngaterruan kurre me Shqiperine.Serbet kane hyre ne Itali pa viza 10 vjet para shqiptareve.Ku jane miqte austriake qe ndihmuan per pavaresine.Keta ushtruan presion te papare ne Europe qe te pranohej Kroacia,biles arriten te ngrinin veto ne shume vendime te BE derisa arriten qellimin megjithese dhe Kroacia kishte probleme territori me Sllovenine
 

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
27,280
Pikët
113

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
18,447
Pikët
113
E tha bukur Fishta i madh 100 vjet me pare dhe koha i dha te drejte,por prape edhe kurvat e verteta ne jete ndryshojne,vjen nje moshe bytha i bie e gjoksi i varet dhe hyjne ne rrugen e Zotit,mundohen te krijojne familje ose i perkushtohen fese,po kjo Europa paska qene kokrra e kurves.E njejta buce perballe Shqiperise edhe kur ishim pjese e P.Osmane,edhe mbreteri e Zogut,ww2,komunizem,kapitalizem&demokraci.Kjo s'genjehet as me pare,e paska personale me ne🧐🧐
Te kesh gjithe kete inat do te thote te te zhgenjehen pritshmerite. Problemin e shqiptareve une ne kete pike e ve re. Une nuk do doja qe Shqiperia te ishte pjese e Bashkimit Evropian (lexo qe Bashkimi Evropian, ne te kundert te asaj qe thuhet, nuk eshte misherimi i vlerave perendimore). Do doja qe Shqiperia te ishte e zonja e vetes, e pavarur, e ndergjeshme per mundesite dhe limitet e saj. A krijojme dot nje Shqiperi te tille? Nuk e di, por kjo eshte ajo qe do doja.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
16,832
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Te kesh gjithe kete inat do te thote te te zhgenjehen pritshmerite. Problemin e shqiptareve une ne kete pike e ve re. Une nuk do doja qe Shqiperia te ishte pjese e Bashkimit Evropian (lexo qe Bashkimi Evropian, ne te kundert te asaj qe thuhet, nuk eshte misherimi i vlerave perendimore). Do doja qe Shqiperia te ishte e zonja e vetes, e pavarur, e ndergjeshme per mundesite dhe limitet e saj. A krijojme dot nje Shqiperi te tille? Nuk e di, por kjo eshte ajo qe do doja.
Mistrece, mos fol me se do ta prishesh!
 

Tiku

YshForti….
Anëtar
Feb 11, 2021
Postime
6,682
Pikët
113
Vendndodhja
Kalimthi neper Bote.
Europa na ka vene damken e nje vendi musliman dhe sic vepron me Turqine vepron edhe me ne aktualisht duke nxjerre pretekse per mos na bere pjese te saj.
Na kane demtuar qe para pushtimit osman e deri aktualisht.
Pyetja ime eshte? Pse ta duam veten brenda Europes kur në kemi liri levizje në te.
Ekonomia do rrenohej me shume nga detyrimet qe do paguanim aty dhe nuk do qe ndonje prosperitet per ne. Mire eshte te bashkohemi ekonomikisht me Dardanine dhe te forcojme faktorin shqiptar duke bere politike te zgjuar te jashtme dhe politike ekonomike eficente. Nuk na duhet nje europe qe kurve ka qene e kurve mbetet por edhe qe po shkermoqet dalengadale në vetvete.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
15,357
Pikët
113
Paqeter, paqeter bile per inat te juropa biches, te ikin te ngulen dhe ti thyejne mullarin Hartukan mullingjise, ose te komshise Serbise, pse jo edhe Chajnave edhe Rusise.

Ata qe e kane demtuar, vrare, prere, shkaterruar, pergjysmuar historikisht ne çdo fushe, sot Shqiperia drogiraçe e demokratike i mbane per miq!

Prandaj perxhixha vetevetiu tregon se perse eshte Odhbenia aty ku eshte, ne vend se te gjindej aty ku do duhej te ishte.
 
Last edited:

John

V.I.P
Anëtar
Oct 23, 2020
Postime
2,854
Pikët
113
Oh ok, po nuk ua ka fajin Europa se jeni te gjjthe te korruptum, flas ato qe ju qeverisin, e kudo me administrate, jo ti. Ti dukesh nice guy, lol
Jo jo s'jam i korruptum por jam lehtesisht i korruptushem😎
 

John

V.I.P
Anëtar
Oct 23, 2020
Postime
2,854
Pikët
113
Te kesh gjithe kete inat do te thote te te zhgenjehen pritshmerite. Problemin e shqiptareve une ne kete pike e ve re. Une nuk do doja qe Shqiperia te ishte pjese e Bashkimit Evropian (lexo qe Bashkimi Evropian, ne te kundert te asaj qe thuhet, nuk eshte misherimi i vlerave perendimore). Do doja qe Shqiperia te ishte e zonja e vetes, e pavarur, e ndergjeshme per mundesite dhe limitet e saj. A krijojme dot nje Shqiperi te tille? Nuk e di, por kjo eshte ajo qe do doja.
Nuk esht inat po eshte mllef,pastaj ca e zonje e vetes 2 milion popull me shumice pensionista
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
6,307
Pikët
113
Karshi Europes, Shqiperia he-per-he eshte si e ema e nenes te birit te zeqos ne maje te thanes ...;)
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
15,357
Pikët
113
Ja, ja edhe Kusoves nuk i japin viza shkaku i Shqiperise 🤔😳 te ik Alpini qe neser e ti thone ne Bruxelles, nuk i njofim kush jane ata drogiraqat 😂 na kane qelluar komshinje edhe nganjehere ikim ne deti tek ata, meqe e kane detin ne oborr.

Pas gjingles 😆 storja ne vazhdim….

Berisha: Kosovës nuk ia japin vizat për shkak të krimit të organizuar shqiptar ( o vadhai e kam ditur 🤭)Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha në foltoren e tij, e cila është ndalur sot në Elbasan, është shprehur se Kosova nuk është duke marrë vizat për shkak të krimit të organizuar shqiptar.


Berisha thotë se në këtë pikë e ka katandisur kryeministri Edi Rama vendin gjatë qeverisjes së tij.
 
Top