• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Vetëvritet këngëtari i bendit “Linkin Park”, Chester Bennington

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,092
Pikët
113
Përgjigje e: Vetëvritet këngëtari i bendit “Linkin Park”, Chester Bennington

Për fat të keq familja në Amerikë ka qenë dhe vazhdon të jetë në krizë. Një pjesë e mirë e fëmijëve rriten me prindër të ndarë. Ky ka qenë i abuzuar seksualisht nga një mashkull tjetër që në moshën 7 deri në 13 vjeç. Ka shkuar sa nga e ëma tek i jati deri sa është rritur. Kur e ka marr vesh se abuzuesi i tij ka qenë vetë viktime e të njërës gjë ka vendosur të mos e hedhi në gjyq për të mos bër hakmarrje. Edhe ky edhe Chris Cornell kanë patur probleme të thella. Vazhdimisht në depresion, alkoolin drogën por vjen një kohë që edhe këto e humbin efektin. Ilaçet e depresionit tek disa njerëz mund të shkaktojnë edhe vet vrasjen.

Sidoqoftë u prefshin në paqe të dy.
Srry....ishte <shoku> i families caubojse qe e maltrajtoi.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,092
Pikët
113
Përgjigje e: Vetëvritet këngëtari i bendit “Linkin Park”, Chester Bennington

Hap qepallat...
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=CcL9dPawuMc[/ame]
Kufiet mbi vesht...dhe
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=i8q8fFs3kTM[/ame]
HESHT.
 

nghi ngo

V.I.P
Anëtar
Nov 22, 2013
Postime
2,995
Pikët
113
Përgjigje e: Vetëvritet këngëtari i bendit “Linkin Park”, Chester Bennington

Vetevrasja NUK te le qe te shtegetosh ne paqe. Pra me nje fjale nuk ia hodhi me ne fund. Mendoi se shpetoi ai? Ashtu ka per per te ling-ur per gjithe eternity. Te pakten ketu mund ta ndihmonte njeri, por atje jo, se eshte permbushur plot me njerez te tille dhe s'ja ka njeri ngènë.

Vetevrasja eshte a BIG and HUGE NO NO! -jo-
Po ti s'ishe ne anen tjeter qe te thuash dicka te tille :) Megjithate mbetesh embelsire-hug-
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,857
Pikët
113
Përgjigje e: Vetëvritet këngëtari i bendit “Linkin Park”, Chester Bennington

nuk paskam degjuar ndonjehere as per brendin e as per kengetarin.

Keshtu eshte pune e tyre ngriten si dikushi dhe perfundojne si askushi; ka plot shembuj te tille si Amy Winehousja e sa e sa si keta.
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,646
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Vetëvritet këngëtari i bendit “Linkin Park”, Chester Bennington

nuk paskam degjuar ndonjehere as per brendin e as per kengetarin.

Keshtu eshte pune e tyre ngriten si dikushi dhe perfundojne si askushi; ka plot shembuj te tille si Amy Winehousja e sa e sa si keta.

...mos jua moho aftesite, se tjeter gjë problemet psiqike...
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,092
Pikët
113
Përgjigje e: Vetëvritet këngëtari i bendit “Linkin Park”, Chester Bennington

A po nrefni flamura :p
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,857
Pikët
113
Përgjigje e: Vetëvritet këngëtari i bendit “Linkin Park”, Chester Bennington

...mos jua moho aftesite, se tjeter gjë problemet psiqike...
nuk i mohova aftesite, e shkruajta qe nuk e kisha degjuar as si bend e as kengetare.

artikulli fliste per aktin e vetevrasjes dhe jo krijimtarine muzikore te tij, ndersa une u nderlidha edhe me raste te tjera qe per perfundim kishin te njejten tragjedi o mbidoze, o vetevrasje klasike etj, etj.
 

Smokkie

V.I.P
Anëtar
Oct 6, 2015
Postime
2,049
Pikët
113
Mua me vjen keq per ata qe vdesin nga uria (shumica femije) pa keta qe hane droge mgjes dreke darke dhe kane €$£ pafund...ndjes paste e vari qillot.
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
6,953
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
@Smokkie

Shendeti eshte gjithcka
Ai ishte me depresion prej vitesh dhe jo nga droga.
Ajo qe ai ka dhene dhe ka lene eshte me teper se sa ajo qe ka marr - 1 grusht dhe si te gjithe ne neser pasneser.

Ska vetem Uri ushqimi
Ka dhe uri per dashuri, perkujdesje, qetesi...

Njerezit shpesh nuk i le Egoja dhe ngren e ulin zerin sipas egos✌.

Nje njeri i ndjeshem - vetvritet sepse nuk eshte ne natyren e tij te sulmoj dhe te lendoj - Te tjeret.

Vetvrasja eshte nje zgjedhje per ti dhene fund nje dhimbjeje pafund. Vereni mire: shkruajta Zgjedhje jo Zgjidhje.
 

Smokkie

V.I.P
Anëtar
Oct 6, 2015
Postime
2,049
Pikët
113
@iDeA

Uria per ushqim eshte aq shume e perhapur sa uria per dashuri etj eshte e paperfillshme.
E perseris, ndjes pasçin dhe vari lesht.

Ne rang boteror:
5000-1000 femije vdesin cdo dite nga uria.
ose
çdo 10 sekonda vdes nje femije nga uria

Ata qe vdesin nga mungesa e dashurise apo mungesa e qetesise e kane nje shans per te jetuar por kane zgjedhur rrugen e shkurter dhe te lehte kurse kategoria tjeter pra e pabuksave, nuk kane zgjedhje pervec se te vdesin.
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
6,953
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Po ben disa krahasime te papershtatshme.
Ndaj nuk eshte e nevojshme t‘a argumentoj.
Vetvrasja eshte dhimbje e zgjedhur ne gjendje te rend psikologjike dhe ne nevoj te madhe per ndihm.

Ai i ka dhene shume kesaj Bote dhe eshte nje natyre paqesore ndaj le mos t‘a ndyjm.
-hug-
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,378
Pikët
113
Imagjinoni ketu ishte per te kenduar ne tributin e Chris Cornell , i cili edhe ky beri vetvrasje duke var veten, ky pas dy muajve e beri te njejten gje pra edhe ky e vari veten ne litar.

Ka disa zera qe te dy jane vrare dhe jo vetvrare. Te dy ndanin te njejtin mendim kunder abuzimeve seksuale te minoreneve nga figura elitare dhe po benin nje dokumentar qe ekspozonte perfshirjen e elites politike dhe hollivudiane ne pedofili. Kush ka degjuar per Pizzagate e ka marre kete informaion qe me pare.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,936
Pikët
113
Per mua 'In the end' mbetet kryevepra e Chester. Pas vdekjes se tij u bene remix dhjetera versione dhe kane miliona klikime secila. I pari ishte Markus Shultz me kete version.

 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,936
Pikët
113
Duhet guxim i madh qe te kendosh kenge te Adele para publikut. Chester s'e kishte kete problem.

 
Top