• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Voto kunder vrasjes se peshkaqeneve ne BE

Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
13,093
Pikët
113
Peshkaqenet luajne rol kryesor ne mbajtjen paster te deteve e oqeaneve. Gjuajtja pa kriter e tyre nga vende te BE si spanja, portugalia a italia vetem per penden e kurrizit qe shitet ne azi per supe pende peshkaqeni, pa shije, e demshme per shendetin e njerezve per shkak te merkurit te akumuluar gjate viteve ne te, con ne c’ekuilibrimin e biotopit oqean dhe ndotjen e tij ne nje kohe kur oqeani eshte pergjegjes per gjysmen e prodhimit te oksigjenit ne atmosfere.

Ne linkun e meposhtem gjeni mundesine per te votuar ne menyre qe BE te merret me shqyrtimin e kesaj ceshtjeje per parandalimin e demeve te metejshme ndaj planetit. Mjafton shtetesia e njerit nga vendet e BE. Formulari kerkon vec disa sekonda te mbushet.

Duhen rreth 1 000 000 vota deri ne fund te janarit e jane mbledhur mbi 550 000.

Ju lutem votoni per vazhdimesine e jetes ne toke. Faleminderit.

 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
35,235
Pikët
113
Peshkaqenet luajne rol kryesor ne mbajtjen paster te deteve e oqeaneve. Gjuajtja pa kriter e tyre nga vende te BE si spanja, portugalia a italia vetem per penden e kurrizit qe shitet ne azi per supe pende peshkaqeni, pa shije, e demshme per shendetin e njerezve per shkak te merkurit te akumuluar gjate viteve ne te, con ne c’ekuilibrimin e biotopit oqean dhe ndotjen e tij ne nje kohe kur oqeani eshte pergjegjes per gjysmen e prodhimit te oksigjenit ne atmosfere.

Ne linkun e meposhtem gjeni mundesine per te votuar ne menyre qe BE te merret me shqyrtimin e kesaj ceshtjeje per parandalimin e demeve te metejshme ndaj planetit. Mjafton shtetesia e njerit nga vendet e BE. Formulari kerkon vec disa sekonda te mbushet.

Duhen rreth 1 000 000 vota deri ne fund te janarit e jane mbledhur mbi 550 000.

Ju lutem votoni per vazhdimesine e jetes ne toke. Faleminderit.

US qenka Prapa liste. 😧
 

DUA

V.I.P
Anëtar
Apr 6, 2020
Postime
4,852
Pikët
133
Franca qenka mbështetësja numër një. Disa shtete tjera mezi janë afruar përqindjes së kërkuar.
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
10,406
Pikët
113
Vendndodhja
My own way
Shqipëria as nuk figuroka në hartë
E di, na kanë lënë çelbësirat 200 vjet mbrapa dhe 50 të tjera anash.
 
Top