• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zgjedhjet Presidenciale Ne Amerike: Biden vs Trump

Status
Temë e mbyllur.

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,843
Pikët
113
Po c’del ky trapi me fjalime te tilla. Po sikur te fitoje Trump ca I mbeti ketij???!! This elections nuk edhte per Kosoven.
ka dashur vetem tu ndihmoje se treguari atyre shqiptareve te hamerikes me electoral mesigjen; mos u beni trapa te votoni trapin ``fumato`` une vetem mund ta konfirmoj qe tani dhe mund te vejme edhe bast, por qe shifet qe trapi,do ngelet without Whitehouse, Woman, Camera and TV 😆
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
20,353
Pikët
113
ka dashur vetem tu ndihmoje se treguari atyre shqiptareve te hamerikes me electoral mesigjen; mos u beni trapa te votoni trapin ``fumato`` une vetem mund ta konfirmoj qe tani dhe mund te vejme edhe bast, por qe shifet qe trapi,do ngelet without Whitehouse, Woman, Camera and TV 😆
Sure whatever, s’ja vlen me lodh gishtat me ty.
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,843
Pikët
113
Sure whatever, s’ja vlen me lodh gishtat me ty.
Don`t forget keto qe shkruajta, bejme llafa perseri ne nentore.... kur ti shofim filmin e mister holly molly alone home for chrismas ``fumato``

gjingle bells, gjingle bells ...gjingle all the way ...Oh, what fun it is to see him to go home away `dance`-gezuar-

Hey, gjingle bells, gjingle bells ....-qesh-
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,301
Pikët
113
Don`t forget keto qe shkruajta, bejme llafa perseri ne nentore.... kur ti shofim filmin e mister holly molly alone home for chrismas ``fumato``

gjingle bells, gjingle bells ...gjingle all the way ...Oh, what fun it is to see him to go home away `dance`-gezuar-

Hey, gjingle bells, gjingle bells ....-qesh-
Trumpi ka shume votues te dedikuar per te ktu me amerike. Shumica e te bardhve amerikan do votojn per trump.
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
20,353
Pikët
113
Don`t forget keto qe shkruajta, bejme llafa perseri ne nentore.... kur ti shofim filmin e mister holly molly alone home for chrismas ``fumato``

gjingle bells, gjingle bells ...gjingle all the way ...Oh, what fun it is to see him to go home away `dance`-gezuar-

Hey, gjingle bells, gjingle bells ....-qesh-
Shoku ti gezon per Biden, po Biden nuk do jete per shume kohe president. Kosova nuk perfiton gje. Sa u lodh kot ai c’ja thone emrin dhe ti bashke. Eshte cmenduri dhe scary te kesh Kamalan per presidente. 😱
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
27,808
Pikët
113Per pak shperthen ky lol ka te drejt


Ato trillions qe kaluan keta
Te na jepnin go 50k a 100k cdo qytetari lol
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
27,808
Pikët
113
Si sja futi nje shout turinje ajo lol

 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,843
Pikët
113
Shoku ti gezon per Biden, po Biden nuk do jete per shume kohe president. Kosova nuk perfiton gje. Sa u lodh kot ai c’ja thone emrin dhe ti bashke. Eshte cmenduri dhe scary te kesh Kamalan per presidente. 😱
Ky vetem i çoj mesigjen from Kusova qe nuk eshte mire ti perziesh çajin atij tjetrit me Grinedha e Gargamedha. Trapi mund te mos kishte dore aty, por qe e bene ata perskaj administrates se tyre.

Plus tjetra qe Xhoe Bajdenja kur eshte angazhuar to Kosova, ai Trapi as qe e ka ditur nga cila ane e botes i bie Juropa se jo me Kosova.

Gjithe ai skandalitet i Trapit me njerezit e tij perreth flet me shume se qe mund te lexohet ne nje komplet librash.

Pdhus edhe Dua Lipa e tha; no vote stupid pipedh 😂 bikoze make World crazy 😳
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,301
Pikët
113
Ky eshte problem me i madh tani per trumpin dhe specifikisht per Gulianin qe i ka sjedhur ne Publik kto emails. Pak rendesi ka nese jane 100% te verteta emails nese jane marre nga Guliani prej njerzve te lidhur me agjenci inteligjente ruse sic dyshon dhe po investigon FBI tani, kjo e fut gulianin ne burg dhe rrezikon direkt presidensine e trumpit sepse quhet tradhti te marresh ndihm nga agjenci te huaja qe kane direkt influence ne zgjellje sic kan shkuar ne burg 3-4 veta ne zgjedhjet e kaluara.
Trump nuk kishte nevoje per kto gjera dhe kjo mund ti shkaktoje demin me te madh atij.
FBI po investigon gulianin tani se ku i ka marr Kto emails dhe sipas te dhenave guilani eshte investiguar mepare dhe paska qene nen hetim te FBI-se tash 4 vjet pa nderprerje Dhe si duket ai nuk ka ndaluar kontakt me njerz te dyshimt te inteligjences ruse.
Kjo eshte shume e rrezikshme per trumpin dhe gulianin sepse tani drejtori i FBI-se eshte i zgjedhur nga trump qe tregon se kjo agjenci ben punen e thre te pavarur dhe kjo do te sjedhi shum dem per trump dhe sidomos gulianin.
emials dhe fotot e djalit te biden nuk kan aspak vlere per zgjedhjet dhe nuk ka asnje fakt qe biden eshte takuar me ato Njerz te dyshimt ngaqe orari i tij eshte komplet i kontrolluar dhe vertetuar i verretuar nga FBI dhe nuk korrespondon asnje fakt qe biden ka patur takim me njerz te dyshimt si sygjeron nje eamil gjate asaj kohe, kjo do kjo do sjedhi pasoja edhe me burg per gulianin edhe per trump nese ai nuk i fiton zgjedhjet.
Nuk eshte thjeshte propagande e majte kjo, Eshte fakt qe guliani po investigohet nga FBI tani ne ket moment dhe eshte absolutisht i garantuar burgu per gulianin nese vertetohet qe ka marr kto emails nga njerz qe kane lidhje me inteligjencen ruse.
guliani ka mohuar cdogje por shikohet leht qe eshte ne frike.
Do shohim ne ditet dhe javet qe vijn.
 
Anëtar
Feb 29, 2012
Postime
5,097
Pikët
83
Nuk e di sa i sakte jam, por jan shum miliona amerkane qe e kan hedhe voten me poste, pa folur per shumicen derrmuese qe e kan mbledh mendjen se kujt do ia japin voten.

Data 3 Nentor mbetet simbolike, dhe e gjitha zhurma para-zgjedhore, perfshi edhe diskuret televizive, faqebukse e cicerues behet per te justifikuar humbesat, ciletdo qofshin.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,360
Pikët
113
Ky eshte problem me i madh tani per trumpin dhe specifikisht per Gulianin qe i ka sjedhur ne Publik kto emails. Pak rendesi ka nese jane 100% te verteta emails nese jane marre nga Guliani prej njerzve te lidhur me agjenci inteligjente ruse sic dyshon dhe po investigon FBI tani, kjo e fut gulianin ne burg dhe rrezikon direkt presidensine e trumpit sepse quhet tradhti te marresh ndihm nga agjenci te huaja qe kane direkt influence ne zgjellje sic kan shkuar ne burg 3-4 veta ne zgjedhjet e kaluara.
Trump nuk kishte nevoje per kto gjera dhe kjo mund ti shkaktoje demin me te madh atij.
FBI po investigon gulianin tani se ku i ka marr Kto emails dhe sipas te dhenave guilani eshte investiguar mepare dhe paska qene nen hetim te FBI-se tash 4 vjet pa nderprerje Dhe si duket ai nuk ka ndaluar kontakt me njerz te dyshimt te inteligjences ruse.
Kjo eshte shume e rrezikshme per trumpin dhe gulianin sepse tani drejtori i FBI-se eshte i zgjedhur nga trump qe tregon se kjo agjenci ben punen e thre te pavarur dhe kjo do te sjedhi shum dem per trump dhe sidomos gulianin.
emials dhe fotot e djalit te biden nuk kan aspak vlere per zgjedhjet dhe nuk ka asnje fakt qe biden eshte takuar me ato Njerz te dyshimt ngaqe orari i tij eshte komplet i kontrolluar dhe vertetuar i verretuar nga FBI dhe nuk korrespondon asnje fakt qe biden ka patur takim me njerz te dyshimt si sygjeron nje eamil gjate asaj kohe, kjo do kjo do sjedhi pasoja edhe me burg per gulianin edhe per trump nese ai nuk i fiton zgjedhjet.
Nuk eshte thjeshte propagande e majte kjo, Eshte fakt qe guliani po investigohet nga FBI tani ne ket moment dhe eshte absolutisht i garantuar burgu per gulianin nese vertetohet qe ka marr kto emails nga njerz qe kane lidhje me inteligjencen ruse.
guliani ka mohuar cdogje por shikohet leht qe eshte ne frike.
Do shohim ne ditet dhe javet qe vijn.
Nuk thone kot qe media ka me te vertete shume fuqi. Shif ca i bene trurit te Kurt. Ku e pe ti friken e Giulianit? Ku e pe ti hetimin qe mund te jete loje ruse? FBI sdi ku te futet se doli bllof qe ka patur ate computer ne dore dhe shpenzoi me shume kohe te zgjidhte nje krim imagjinar nyje litari ne garazhin e nje shoferi makinash garash sesa krimin e vertete qe faktohet ne ate computer. Po partneri i Hunter qe dha lejen te hapet llogaria e tij e email qe provon te njejat gjera qe ishin ne computer te Hunter? Po fotot e Hunter, shume prej tyre skandaloze, i kane sajuar ruset? Mendoni mer per veten tuaj dhe mos lexoni me median. Nje media qe ka genjyer per kaq vite me paturpesine me te madhe nuk mund te merret kurre seriozisht apo te lejohet te te perpunoje mendimet dhe idete. Kjo qe ke shkruar me siper eshte komplet propagande e majte, komplet genjeshter, komplet devijim faktesh dhe fshehje e te vertetes duke perdorur te njejten loje, ate te nderhyrjes ruse. Apo harrove kush ishte bashkepunuesi i vertete i ruseve ne zgjedhjet e fundit? Fakt qe ndonese eshte vertetuar serisht nuk e lexon ne ato media qe po i bazohesh per ate qe shkruajte me siper. Skandal
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,301
Pikët
113
Nuk thone kot qe media ka me te vertete shume fuqi. Shif ca i bene trurit te Kurt. Ku e pe ti friken e Giulianit? Ku e pe ti hetimin qe mund te jete loje ruse? FBI sdi ku te futet se doli bllof qe ka patur ate computer ne dore dhe shpenzoi me shume kohe te zgjidhte nje krim imagjinar nyje litari ne garazhin e nje shoferi makinash garash sesa krimin e vertete qe faktohet ne ate computer. Po partneri i Hunter qe dha lejen te hapet llogaria e tij e email qe provon te njejat gjera qe ishin ne computer te Hunter? Po fotot e Hunter, shume prej tyre skandaloze, i kane sajuar ruset? Mendoni mer per veten tuaj dhe mos lexoni me median. Nje media qe ka genjyer per kaq vite me paturpesine me te madhe nuk mund te merret kurre seriozisht apo te lejohet te te perpunoje mendimet dhe idete. Kjo qe ke shkruar me siper eshte komplet propagande e majte, komplet genjeshter, komplet devijim faktesh dhe fshehje e te vertetes duke perdorur te njejten loje, ate te nderhyrjes ruse. Apo harrove kush ishte bashkepunuesi i vertete i ruseve ne zgjedhjet e fundit? Fakt qe ndonese eshte vertetuar serisht nuk e lexon ne ato media qe po i bazohesh per ate qe shkruajte me siper. Skandal
Haha, nuk me kan bere asgje mediat ti nuk po kupton cfar po ndodh. Kryetari i FBI eshte e zgjedhur nga trump meqe ai hoqi comey-in.
FBI e ka lajmeriar trumpin qe guliani eshte shenjester e inteligjences ruse dhe nuk duhet marr keshilla nga ai njekohesisht qe guliani eshte avokati i trumpit prandaj eshte ne shenjester nga agjenci te huaja.
kto eMails jan sjedhur ne drite nga guliani dhe steve banon. Guliani nuk pranon te thote se si i ka marr kto emails, dhe si bien ne dore atij kto emails dy jave para zdhedhjeve.
Askush nuk po ven trumpin pergjegjes direkt ne bashkpunim me ruset por guliani eshte shenjester e tyre duke i dhene ndihma te mposht kundershtarin e trumpit.
Fotot e Hunter jane reale por kjo nuk ka lidhje hic me zgjedhjet, thjesht nje njeri qe ka patur varje kokainen crack. email qe implikon joe biden qe eshte takuar me njerz nga ukraina i prezantuar nga cuni i tij me to eshte sajim, nuk ka asnje deshmi qe biden eshte takuar me ndoken prej tyre ne ate kohe kur ainishte vice president ngaqe orari i tij eshte shume leht i vertetuar monitoruar ne cdo minute per 8 vjet.
Problemi eshte se ju nuk pranoni ne asnje menyre mundesine qe trumpin ka interres rusia ta ndihmoje kjo dhe kjo eshte dicka teper skandaloze.
edhe njeher po ta perseris; trump nuk ka lidhje direkte me agjensite ruse por te mohoni qe ruset nuk tentojn dhe nuk kan tentuar aspak te influencojn zgjedhjet ne amerike kjo eshte skandali me i madh dhe tregon sa leht manipuloheni nga mediat. Te besosh ne trumpin dhe gulianin me shume se ne krishtin muhametin apo zotin kjo eshte e frikshme jo vetem skandaloze.
Guliani eshte idiot prandaj ruset e kane ne shenjester dhe trump eshte idiot qe merret me gulianin.
Investigimi i trump i pare ne midhje me ruset kurr nuk kane hedbur poshte nderhyrjet ruse oer ndikimin e zgjedhjeve amerikane, perkundrazi jane ishin 100% te bindur qe ruset kan nderhyre te influencojn zgjedhjet amerikane ne 2016, thjesht Trump nuk eshte gjindur fajtor. Asgje me shume.
Kjo nuk te jep lirin ty te betohesh me bibel ne dore qe ruset jane te pafajshem.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,360
Pikët
113
Lol. Kurt, po flet percart. Ato files jane komplet real dhe provojne ate qe eshte ditur gjithmone, familja e Biden eshte nje crime family. Kjo nuk eshte loje ruse. Giuliani eshte far smarter qe ta haje ate lloj karremi. Ata perpara se ta botonin jane siguruar mire qe ato emails nuk jane loje kunderzbulimi. Problemi nuk qendron sesa te verteta jane, problemi qendron sa do pranoje populli amerikan genjeshtrat e ndyra te medias militiante qe i kane vene shpatullat Biden dhe po e shtyjne drejt presidences. Kjo mbetet te shihet.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,301
Pikët
113
Kurt are u high??!! 🤭
Im not high, you people must be high from brainwashed machinery. Nuk lexoj vetem fjalet e foxnews new york post dhe gulianin. Eshte teper e cudtishme qe ju as nuk e merrni mundimin te dyshoni qe guliani noshta esht idiot qe as nuk e kupton qe materjalet qe ka sjedh ne drite vijn nga njerz qe kane lidhje me inteligjencen ruse dhe kjo mjafton ta fusi ne burg gulianin matuf. Ju jeni dehir nga deliri i hunter biden qe askujt nuk i plas pse nje djale i joe bidens ka qene i varur nga drogat.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,301
Pikët
113
Lol. Kurt, po flet percart. Ato files jane komplet real dhe provojne ate qe eshte ditur gjithmone, familja e Biden eshte nje crime family. Kjo nuk eshte loje ruse. Giuliani eshte far smarter qe ta haje ate lloj karremi. Ata perpara se ta botonin jane siguruar mire qe ato emails nuk jane loje kunderzbulimi. Problemi nuk qendron sesa te verteta jane, problemi qendron sa do pranoje populli amerikan genjeshtrat e ndyra te medias militiante qe i kane vene shpatullat Biden dhe po e shtyjne drejt presidences. Kjo mbetet te shihet.
Email qe gjoja implikon Joe biden qe eshte takuar me partenert e djalit tij te biznesit ukrainas jan totalisht te sajuara, nuk ka asnje verifikim qe biden eshte takuar me to. Eshte fare e leht te Verifikohet kjo kur e dijm qe nje zevends president amerikan orari jetes tij eshte i monitoruar cdo sekond per 8 vjet. Kemi vetem fjalet e nje personi rus/ukraine duke falenderuar via email hunter biden qe i ka dhene mundesine te takoje baben e tij, por takimi nuk ka ndodhur.
Eshte thjesht sikur une te bej ca kokanine dhe ti premtoj dikujt qe do te te takoj me baben tim te fuqishem supozojm, eshte komplet qesharake dhe nuk pin uje.
Demi eshte me i madh nese kto informata jane marre nga njerz ne lidhje Me agjenci Inteligjente ruse.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,301
Pikët
113
Si shojegohet ky shpjegim gulianit se si i ka marr kto files. Nje dyqan i vogel qe Rregllon kompjutera shpjegon guliani, i zoti i dyqanit ka marre rastesisht ne telefon avokatin e gulianit dy jave para zgjedhjeve ti japi informata per kundershtarin e trumpit. Dhe kaq, duhet mos te dyshojm aspak te guliani, aspak aspak vetem se ju doni trumpin kaq thelle?!

Giuliani has traveled abroad looking for dirt on the Bidens, developing relationships with shadowy figures, including a Ukrainian lawmaker who U.S. officials have described as a Russian agent and part of a broader Russian effort to denigrate the Democratic presidential nominee.
Yet Giuliani says foreign sources didn’t provide the Hunter Biden emails. He says a laptop containing the emails and intimate photos was simply abandoned in a Delaware repair shop and the shop owner reached out to Giuliani’s lawyer.”
 
Status
Temë e mbyllur.
Top