• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zgjedhjet Presidenciale Ne Amerike: Biden vs Trump

Status
Temë e mbyllur.

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,360
Pikët
113
Email qe gjoja implikon Joe biden qe eshte takuar me partenert e djalit tij te biznesit ukrainas jan totalisht te sajuara, nuk ka asnje verifikim qe biden eshte takuar me to. Eshte fare e leht te Verifikohet kjo kur e dijm qe nje zevends president amerikan orari jetes tij eshte i monitoruar cdo sekond per 8 vjet. Kemi vetem fjalet e nje personi rus/ukraine duke falenderuar via email hunter biden qe i ka dhene mundesine te takoje baben e tij, por takimi nuk ka ndodhur.
Eshte thjesht sikur une te bej ca kokanine dhe ti premtoj dikujt qe do te te takoj me baben tim te fuqishem supozojm, eshte komplet qesharake dhe nuk pin uje.
Demi eshte me i madh nese kto informata jane marre nga njerz ne lidhje Me agjenci Inteligjente ruse.
Kurt operativi. Email thote. Jane emails or it mik, me mijera. Nejse sja vlen ti mbushim mendjen njeri tjetrit.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
3,447
Pikët
113
po ç'diskutoni kot, per nje vend qe po degradohet, per nje vend megalloman, qe edhe zgjedhjet i ben diten e marte, jo te djelen si gjith bota,
me gomere nuk kam pare akoma, duan te duken origjinale, ndryshe nga bota, por nuk e kuptojne se keshtu duken qesharak,
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,360
Pikët
113
Si shojegohet ky shpjegim gulianit se si i ka marr kto files. Nje dyqan i vogel qe Rregllon kompjutera shpjegon guliani, i zoti i dyqanit ka marre rastesisht ne telefon avokatin e gulianit dy jave para zgjedhjeve ti japi informata per kundershtarin e trumpit. Dhe kaq, duhet mos te dyshojm aspak te guliani, aspak aspak vetem se ju doni trumpin kaq thelle?!
Skam nder mend te te mbush mendjen sepse nuk eshte ai qellimi im ne kete teme. Doja thjesht te te jepja nje keshille miqesore qe te ulesh arrogancen ne gjykimin qe ben duke i konsideruar te tjeret si fanatike te Trump dhe konsideruar veten si realist dhe njeriu qe i vetmi sheh te verteten ne sy. Kjo ben kedo qesharak dhe objekt talljesh.

Per pjesen e cituar je i pasakte. Tipike per njerez qe jane komplet te painformuar por qe duan te hiqen sikur dine dhe jane realiste. Pronari i dyqanit te computers ka marre ne telefon shume here H.Biden qe te vije e te marre mbrapsht computer qe kishte riparuar dhe te paguante. Hunter e ka injoruar kete gje dhe as qe eshte kujtuar (jo ndonje cudi kur ke te besh me nje crackhead). Jane tre laptops dhe jo nje qe Hunter ka lene ne dyqane te ndryshme dhe nuk i ka paguar riparimet por ka lene laptops aty. E perseris, sjelle e pritshme nga nje i droguar me crack. Pronari i dyqanit ne fjale kur ka pare permbajtjen e hard drive ka kontaktuar fillimisht policine dhe ata as qe ja moren ne konsiderate. Aty ai ka kontaktuat FBI dhe i ka dorezuar laptop dhe raportuar ca ka gjetur. Dhe mbasi ka pare qe edhe FBI ska bere asgje atehere ka vendosur ti drejtohet nje zyre lokale republikane dhe keta te fundit e kane vene ne kontakt me zyren e Giulianit. Jane me mijera emails, foto me permbajtje seksuale, sesione drogimi dhe dokumenta te cilat po analizohen.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
38,565
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Shto qe ka qene rregullore ne ate dyqan ( sikur ne shumicen e tyre) qe pas nje afati kohor te percaktuar ne nje vend te dukshem, kur pronari I pc nuk vjen te paguaj e ta marre, produkti behet automatikisht prone e rregulluesit.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,360
Pikët
113
Shto qe ka qene rregullore ne ate dyqan ( sikur ne shumicen e tyre) qe pas nje afati kohor te percaktuar ne nje vend te dukshem, kur pronari I pc nuk vjen te paguaj e ta marre, produkti behet automatikisht prone e rregulluesit.
Smu duk e nevojshme ta permendja kete fakt sepse
cdokush qe jeton ketu e di mire se cfare behet.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
38,565
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Smu duk e nevojshme ta permendja kete fakt sepse
cdokush qe jeton ketu e di mire se cfare behet.
E permenda thjesht per ta bere Kurtin te permendet e te kuptoje detajet qe nuk i permendin diktaturomediat prejvte cilave ai dhe disa anetare te tjere te respektum, u kopjojne iformacionin e cunguar.
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,591
Pikët
113
Lol. Kurt, po flet percart. Ato files jane komplet real dhe provojne ate qe eshte ditur gjithmone, familja e Biden eshte nje crime family. Kjo nuk eshte loje ruse. Giuliani eshte far smarter qe ta haje ate lloj karremi. Ata perpara se ta botonin jane siguruar mire qe ato emails nuk jane loje kunderzbulimi. Problemi nuk qendron sesa te verteta jane, problemi qendron sa do pranoje populli amerikan genjeshtrat e ndyra te medias militiante qe i kane vene shpatullat Biden dhe po e shtyjne drejt presidences. Kjo mbetet te shihet.
Degjoje Kurtin se ka nje inteligjence te papame.

Kur ne tallnim lesht me covidin e kines ne janar( ketu i ke postimet e Kurtit), Kurti ishte numer njesh qe tha covidi do behet i tmerrshem ne gjithe boten. Dhe jo vetem ne tallnim lesht( perfshire mua) por gjithe mediat e botes heshtnin.
High i thoshin Kurtit atehere, por parashikoi me nje precizion te habitshem.

Kto qe po ndodhin sot me covid, Kurti e tha me detaje ne janar

Pik
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,591
Pikët
113
Kurse portokalli thoshte ne mars, 15 veta jane me covid, it's gonna disappear like a magic.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,360
Pikët
113
Degjoje Kurtin se ka nje inteligjence te papame.

Kur ne tallnim lesht me covidin e kines ne janar( ketu i ke postimet e Kurtit), Kurti ishte numer njesh qe tha covidi do behet i tmerrshem ne gjithe boten. Dhe jo vetem ne tallnim lesht( perfshire mua) por gjithe mediat e botes heshtnin.
High i thoshin Kurtit atehere, por parashikoi me nje precizion te habitshem.

Kto qe po ndodhin sot me covid, Kurti e tha me detaje ne janar

Pik
🤣🤣🤣
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
10,901
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
po ç'diskutoni kot, per nje vend qe po degradohet, per nje vend megalloman, qe edhe zgjedhjet i ben diten e marte, jo te djelen si gjith bota,
me gomere nuk kam pare akoma, duan te duken origjinale, ndryshe nga bota, por nuk e kuptojne se keshtu duken qesharak,
Prit mos u ngut o flori!
Ka një arsye precize pse zgjedhjet në USA zhvillohen ditë martë dhe gjithmonë në muajin Nëntor!
Ka të bëjë me shume me arsye dhe tradita historike sepse dikur USA ishte një vend ku agrikultura ishte shumë e përhapur dhe njerëzit punonin fushave.
Muaji Nëntor presupozohej që ishte muaj I qetë dhe punët e bujqësisë pak a shumë kishin mbaruar në atë periudhë!
Me 1875 në mos gaboj, u vendos që dita e Martë të jetë dita e zgjedhjeve sepse të dielën njerëzia pushonte dhe s'kishte shans të shkonte te votonte me kilometra largësi, po ashtu edhe e Hëna sepse do detyronte shumë zgjedhës të niseshin të dielën.
Dita e Mërkurë U përjashtua sepse ishte ditë tregu për prodhimet bujqësore.
Kështu mbeti qysh prej asaj kohe, biles me saktësisht u vendos: Dita e Marte, pas të Hënës së parë të muajit Nëntor! 🖐🍺🍺🍻
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
3,447
Pikët
113
Prit mos u ngut o flori!
Ka një arsye precize pse zgjedhjet në USA zhvillohen ditë martë dhe gjithmonë në muajin Nëntor!
Ka të bëjë me shume me arsye dhe tradita historike sepse dikur USA ishte një vend ku agrikultura ishte shumë e përhapur dhe njerëzit punonin fushave.
Muaji Nëntor presupozohej që ishte muaj I qetë dhe punët e bujqësisë pak a shumë kishin mbaruar në atë periudhë!
Me 1875 në mos gaboj, u vendos që dita e Martë të jetë dita e zgjedhjeve sepse të dielën njerëzia pushonte dhe s'kishte shans të shkonte te votonte me kilometra largësi, po ashtu edhe e Hëna sepse do detyronte shumë zgjedhës të niseshin të dielën.
Dita e Mërkurë U përjashtua sepse ishte ditë tregu për prodhimet bujqësore.
Kështu mbeti qysh prej asaj kohe, biles me saktësisht u vendos: Dita e Marte, pas të Hënës së parë të muajit Nëntor! 🖐🍺🍺🍻
i nderuar, dakort, por kohet ndryshojne , edhe njerzit ndryshojne, kush ngelet ne vend numuro apo prapa kohes, quhet budalla,
sot ne amerike eshte ndryshe, mbi 75% e popullates banon ne qytete, me tramvaje e infrastruktur te komletuar, shtune+djele eshte pushim,
çfare i kushton te ndryshojne dhe te veprojne si bota,
 
Status
Temë e mbyllur.
Top