• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zgjedhjet Presidenciale Ne Amerike: Biden vs Trump

Status
Temë e mbyllur.

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,670
Pikët
113
Qesh kot lol.

Nuk te genjej eshte e vertete, jane ketu akoma postimet. Gjithe mediat e medha boterore nuk e quanin as epidemi, dukej si fjale shume e madhe.
Nja dy muaj pas Kurtit filluan ta quajne epidemi, dhe ne fund pandemi.

Kush dreqin rri e kerkon, se postimet jane me date te sakte.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,378
Pikët
113
Qesh kot lol.

Nuk te genjej eshte e vertete, jane ketu akoma postimet. Gjithe mediat e medha boterore nuk e quanin as epidemi, dukej si fjale shume e madhe.
Nja dy muaj pas Kurtit filluan ta quajne epidemi, dhe ne fund pandemi.

Kush dreqin rri e kerkon, se postimet jane me date te sakte.
Qesh sepse nuk eshte as epidemi e as pandemi. Shko tek tema per korona virusin se ka ca gjera aty.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
27,851
Pikët
113
Email qe gjoja implikon Joe biden qe eshte takuar me partenert e djalit tij te biznesit ukrainas jan totalisht te sajuara, nuk ka asnje verifikim qe biden eshte takuar me to. Eshte fare e leht te Verifikohet kjo kur e dijm qe nje zevends president amerikan orari jetes tij eshte i monitoruar cdo sekond per 8 vjet. Kemi vetem fjalet e nje personi rus/ukraine duke falenderuar via email hunter biden qe i ka dhene mundesine te takoje baben e tij, por takimi nuk ka ndodhur.
Eshte thjesht sikur une te bej ca kokanine dhe ti premtoj dikujt qe do te te takoj me baben tim te fuqishem supozojm, eshte komplet qesharake dhe nuk pin uje.
Demi eshte me i madh nese kto informata jane marre nga njerz ne lidhje Me agjenci Inteligjente ruse.
Ti ishe per 8 vjet i pandare nga biden?


E sikur ti kishe trupat e qendisur me biden
Te fuste nje te sniffur, te vinte ne gjume dhe takonte ke te donte bideoni lol
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,857
Pikët
113
Prit mos u ngut o flori!
Ka një arsye precize pse zgjedhjet në USA zhvillohen ditë martë dhe gjithmonë në muajin Nëntor!
Ka të bëjë me shume me arsye dhe tradita historike sepse dikur USA ishte një vend ku agrikultura ishte shumë e përhapur dhe njerëzit punonin fushave.
Muaji Nëntor presupozohej që ishte muaj I qetë dhe punët e bujqësisë pak a shumë kishin mbaruar në atë periudhë!
Me 1875 në mos gaboj, u vendos që dita e Martë të jetë dita e zgjedhjeve sepse të dielën njerëzia pushonte dhe s'kishte shans të shkonte te votonte me kilometra largësi, po ashtu edhe e Hëna sepse do detyronte shumë zgjedhës të niseshin të dielën.
Dita e Mërkurë U përjashtua sepse ishte ditë tregu për prodhimet bujqësore.
Kështu mbeti qysh prej asaj kohe, biles me saktësisht u vendos: Dita e Marte, pas të Hënës së parë të muajit Nëntor! 🖐🍺🍺🍻
prandaj, dita e marte njihet si dite tersi dhe ai qe ka pasur ti fitoj zgjedhjet, te merkuren do dale humbesi me i madhi ever ``fumato`` pastaj te ike arave, malit e fushave te mbledhe lajthia, thana, halloween kungulla e misra 😂
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,670
Pikët
113
Qesh sepse nuk eshte as epidemi e as pandemi. Shko tek tema per korona virusin se ka ca gjera aty.
Qe eshte pandemi nuk e luan topi, kane vdekur my neighbors atje ne amerike.

Une vete dola pozitiv pa simptoma, po hec po e zem se me kane genjyer se kisha korona, kur ne fakt ndjehesha top fare, as shenjen me te vogel.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
28,015
Pikët
113
po ç'diskutoni kot, per nje vend qe po degradohet, per nje vend megalloman, qe edhe zgjedhjet i ben diten e marte, jo te djelen si gjith bota,
me gomere nuk kam pare akoma, duan te duken origjinale, ndryshe nga bota, por nuk e kuptojne se keshtu duken qesharak,
Te dielen e kemi pushim ne, nuk merremi me politike, bejme qejf.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,378
Pikët
113
Qe eshte pandemi nuk e luan topi, kane vdekur my neighbors atje ne amerike.

Une vete dola pozitiv pa simptoma, po hec po e zem se me kane genjyer se kisha korona, kur ne fakt ndjehesha top fare, as shenjen me te vogel.
Dy vjet me pare, kater shtepi me poshte nga ku jetoj une nje burre e grua vdiqen brenda 2 muaj nga njeri tjetri. Te dy vdiqen nga gripi.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,378
Pikët
113
Ik o kokrra boles se na merzite bythen. Cope mishi.

p.s. Me falni te gjithe per keto banalitetet se se kam as ne edukate e as ne kulture po nuk durohet me ky njeri me urrejtjen qe ka per Ameriken
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,670
Pikët
113
Dy vjet me pare, kater shtepi me poshte nga ku jetoj une nje burre e grua vdiqen brenda 2 muaj nga njeri tjetri. Te dy vdiqen nga gripi.
Cfar nuk ben vaki. Nuk e ve doren 100% ne zjarr cfar shkruaj. E di shume mire qe ne nje menyre apo tjeter menfimet tona dhe pse i konsiderojme komplet te lira, te lira jane lesht, ndikohen se sben nga mizeria e mediave qe na rrethon.
Mendimet tona te lira jane thjesht iluzion, shume here nuk dime ta dallojme te verteten nga genjeshtra.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,378
Pikët
113
Cfar nuk ben vaki. Nuk e ve doren 100% ne zjarr cfar shkruaj. E di shume mire qe ne nje menyre apo tjeter menfimet tona dhe pse i konsiderojme komplet te lira, te lira jane lesht, ndikohen se sben nga mizeria e mediave qe na rrethon.
Mendimet tona te lira jane thjesht iluzion, shume here nuk dime ta dallojme te verteten nga genjeshtra.
Te kuptoj. Une prandaj mundohem qe te lexoj te pavarur dhe jo mainstream. Ka shume kohe qe e kam humbur besimin tek mediat zyrtare. Sic e ke permendur dhe ti diku ne keto tema qe keta kane adoptuar ne menyre perfekte menyren romake te sundimit. Mediat dhe politikane e aplikojne ne perfeksion.

Divide et impera
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
54,092
Pikët
113
Me 1899-en,made in usa qliroi(SULMOI) Filipinet.
Sipas gazetes Philaldephia Ledger mbi <qlirimin>....
Burrat tane jane te <meshirshem>...ATA gjate ASAJ kohe
mbeshtetes aktive,
njerez te dyshimte,
meshkuj,
femra,
te burgosur,
dhe FEMIJE nga MOSHA 10 vjec e siper i...
MASAKRUAN aPO i VRANE.

Sfondi apo justifikimi.....ISHTE qe....filipinos Nuk jane me te mire se....qente.

PS...sipas nje HISTORIANI duke u BAZUAR tek...Mansur Khan.

FAZIT....shteti me demokrat ne ato vremena ASGJESOI....1 MILION njerez per=3 vjet.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,318
Pikët
113
Anyway, nes
Ti ishe per 8 vjet i pandare nga biden?


E sikur ti kishe trupat e qendisur me biden
Te fuste nje te sniffur, te vinte ne gjume dhe takonte ke te donte bideoni lol
Cjane kto pyetje?! Cdo vice president dhe president amerikan eshte ne monitorim mokroskopik nva FBI dhe secret service. Edhe cdo telefonate qe bejne jane te monitoruar. Nuk e din kte gje ap si?
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,318
Pikët
113
Skam nder mend te te mbush mendjen sepse nuk eshte ai qellimi im ne kete teme. Doja thjesht te te jepja nje keshille miqesore qe te ulesh arrogancen ne gjykimin qe ben duke i konsideruar te tjeret si fanatike te Trump dhe konsideruar veten si realist dhe njeriu qe i vetmi sheh te verteten ne sy. Kjo ben kedo qesharak dhe objekt talljesh.

Per pjesen e cituar je i pasakte. Tipike per njerez qe jane komplet te painformuar por qe duan te hiqen sikur dine dhe jane realiste. Pronari i dyqanit te computers ka marre ne telefon shume here H.Biden qe te vije e te marre mbrapsht computer qe kishte riparuar dhe te paguante. Hunter e ka injoruar kete gje dhe as qe eshte kujtuar (jo ndonje cudi kur ke te besh me nje crackhead). Jane tre laptops dhe jo nje qe Hunter ka lene ne dyqane te ndryshme dhe nuk i ka paguar riparimet por ka lene laptops aty. E perseris, sjelle e pritshme nga nje i droguar me crack. Pronari i dyqanit ne fjale kur ka pare permbajtjen e hard drive ka kontaktuar fillimisht policine dhe ata as qe ja moren ne konsiderate. Aty ai ka kontaktuat FBI dhe i ka dorezuar laptop dhe raportuar ca ka gjetur. Dhe mbasi ka pare qe edhe FBI ska bere asgje atehere ka vendosur ti drejtohet nje zyre lokale republikane dhe keta te fundit e kane vene ne kontakt me zyren e Giulianit. Jane me mijera emails, foto me permbajtje seksuale, sesione drogimi dhe dokumenta te cilat po analizohen.
Do i beja like postimit por eshte e kunderta, ti dhe disa te tjere ktu po tregoheni arroganta duke mos ven asnje dyshim me te voglin qe Giuliani mund te ket pislleqe dhe duke mos ven kurr ne dyshim qe edhe Trump mund te genjeje Nojer.
A nuk te duket sadopak e cuditshme qe i zoti i biznesit gjeti ket moment dy jave para zgjedgjeve te marri me telefon gulianin? Perse Giuliani po hetohet? Sepse agjencite inteligjente te superfuqive nuk do benin punet aq te thjeshta qe te kapen dhe zbulohen aq leht.
I zoti i biznesit eshte qorr komplet thuhet,lol Ja shikojm analizimin tend per nje moment dhe tregoju I drejt me vetem dhe me mua kush tingellon me brainwashed ti apo une?
ti beson qe djali i Biden nuk ka miq qe dijn per kompjutera tja rregullojn ne shtepi por do shkoje dhe do gjeje te zotin e nje biznesi qorr dhe te harroje tre laptops me sekrete brenda ne files vetem pse ka bere droga Ai? Ti kujton qe Trump nuk ben droga Aderoll qe eshte crack nga doktori dhe te mban me energji dhe fokusim dhe nje 74 vjecar me energjine e jashtzakonshme te trump thua eshte natural ashtu duke ngrene McDonald’s cdo dite?
Nga nje ane Hunter qenka drogaxhi Inteligjent te beje billiona ilegalisht por ne anen tjeter qenka drogaxhi merhum te harroje tre laptops tek nje biznesi i nje qorri komplet i panjohur me gjitha ato secret files brenda? A nuk te duket me e lehte qe hackerat Rus mund kishin sjedhur kto materjale aty tek ai qorri nga nje person i trete me udhezime ke te marri me telefon dhe cfar te beje me to?
Deri tani nuk ka asnje deshmi dhe asnje fakt qe Biden eshte takuar me personat e dyshimt ukrainas qe sygjeron emaili, kjo sjedh edhe me shume dyshime qe kemi te bejme me nje plan te sajuar nga inteligjenca ruse. Dy jave para zghedgjeve. Djali i Bidenit eshte e ditur qe kishte qejf drogen dhe lekun por nuk kemi asgje tjeter qe implikon Biden direkt.
mua nuk me plas per asnje den pale as tjetren. Me fakt personalisht me me interreson fitorja e trumpit sespe ai i kursen lek gjithe millionerve dhe cdo qytetari e binesmeni, kur kto njerz kane lek shume te thata te kyrsyera ne fund te vitit jeta ime behet me e rehatshome sepse une loz kumar me to cdo nate apo cdo jave, dhe sa me shume para ata kursejn ne taksa aq me mire rriten shancet e mija te bej lek. po ta them seriozisht qe ky eshte ne interresin tim personal por nuk jam aq idiot qe mos te kem dyshimet e mija kur diskutojm kto gjera.
Mua Biden me duket burr i mire, burr me i mire se Trump por sic e kam thene nuk me pelqen kamala harris dhe demokratet e sotem jane bere skandaloza ne ideologjine e tyre.
Plus qe e di Biden eshte shume ne favorin e interrsave shqiptare ne ballkan dhe evrope.
Nuk kam vendosur akoma te votoj dhe per ke te votoj.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
38,714
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Kurt degjo, Giuliani ka qene vete ne Ukraine vjet dhe ka intervistuar dhe mledhur shum dokumenta prej te gjith personave te perfshire ne kete tragjikomedi, ku kryesori ishte ai prokurori I famshem Shokin me duketse quhej, qe u pushua brenda 6 oreve.....I ke ne YouTube video dhe intervistat.....
Pra nuk jane fakte te dala keshtu vetetimthi por jane deshmi te nje pas njeshme qe lidhen dhe mbeshtesin njera tjetren.
Ti mendo e be SI te te duket me mire ty.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
27,851
Pikët
113
Anyway, nes

Cjane kto pyetje?! Cdo vice president dhe president amerikan eshte ne monitorim mokroskopik nva FBI dhe secret service. Edhe cdo telefonate qe bejne jane te monitoruar. Nuk e din kte gje ap si?
Po pse eshte nen vezhgim nuk domethene qe nuk ndodhin gjera jasht vezhgimit
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,378
Pikët
113
Do i beja like postimit por eshte e kunderta, ti dhe disa te tjere ktu po tregoheni arroganta duke mos ven asnje dyshim me te voglin qe Giuliani mund te ket pislleqe dhe duke mos ven kurr ne dyshim qe edhe Trump mund te genjeje Nojer.
A nuk te duket sadopak e cuditshme qe i zoti i biznesit gjeti ket moment dy jave para zgjedgjeve te marri me telefon gulianin? Perse Giuliani po hetohet? Sepse agjencite inteligjente te superfuqive nuk do benin punet aq te thjeshta qe te kapen dhe zbulohen aq leht.
I zoti i biznesit eshte qorr komplet thuhet,lol Ja shikojm analizimin tend per nje moment dhe tregoju I drejt me vetem dhe me mua kush tingellon me brainwashed ti apo une?
Computer eshte dorezuar prej kohesh, jo dy javet e fundit. Dhe eshte vertetuar qe i perket Hunter Biden.

ti beson qe djali i Biden nuk ka miq qe dijn per kompjutera tja rregullojn ne shtepi por do shkoje dhe do gjeje te zotin e nje biznesi qorr dhe te harroje tre laptops me sekrete brenda ne files vetem pse ka bere droga Ai? Ti kujton qe Trump nuk ben droga Aderoll qe eshte crack nga doktori dhe te mban me energji dhe fokusim dhe nje 74 vjecar me energjine e jashtzakonshme te trump thua eshte natural ashtu duke ngrene McDonald’s cdo dite?
Nga nje ane Hunter qenka drogaxhi Inteligjent te beje billiona ilegalisht por ne anen tjeter qenka drogaxhi merhum te harroje tre laptops tek nje biznesi i nje qorri komplet i panjohur me gjitha ato secret files brenda? A nuk te duket me e lehte qe hackerat Rus mund kishin sjedhur kto materjale aty tek ai qorri nga nje person i trete me udhezime ke te marri me telefon dhe cfar te beje me to?
Deri tani nuk ka asnje deshmi dhe asnje fakt qe Biden eshte takuar me personat e dyshimt ukrainas qe sygjeron emaili, kjo sjedh edhe me shume dyshime qe kemi te bejme me nje plan te sajuar nga inteligjenca ruse. Dy jave para zghedgjeve. Djali i Bidenit eshte e ditur qe kishte qejf drogen dhe lekun por nuk kemi asgje tjeter qe implikon Biden direkt.
mua nuk me plas per asnje den pale as tjetren. Me fakt personalisht me me interreson fitorja e trumpit sespe ai i kursen lek gjithe millionerve dhe cdo qytetari e binesmeni, kur kto njerz kane lek shume te thata te kyrsyera ne fund te vitit jeta ime behet me e rehatshome sepse une loz kumar me to cdo nate apo cdo jave, dhe sa me shume para ata kursejn ne taksa aq me mire rriten shancet e mija te bej lek. po ta them seriozisht qe ky eshte ne interresin tim personal por nuk jam aq idiot qe mos te kem dyshimet e mija kur diskutojm kto gjera.
Mua Biden me duket burr i mire, burr me i mire se Trump por sic e kam thene nuk me pelqen kamala harris dhe demokratet e sotem jane bere skandaloza ne ideologjine e tyre.
Plus qe e di Biden eshte shume ne favorin e interrsave shqiptare ne ballkan dhe evrope.
Nuk kam vendosur akoma te votoj dhe per ke te votoj.
Per kusurin sja vlen te te pergjigjem se ke shkruar nje tufe budallalliqesh aty. Paske pare shume filma me Sherlock Holmes dhe ka filluar te te duket vetja si investigues. Lere pandehmat dhe teorite se ka njerez te tjere qe i bejne ato dhe qe i kane per profesion. Ti shiko te ndash mendjen per ke do votosh.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top