• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zgjedhjet Presidenciale Ne Amerike: Biden vs Trump

Status
Temë e mbyllur.

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
3,484
Pikët
113
Ik o kokrra boles se na merzite bythen. Cope mishi.

p.s. Me falni te gjithe per keto banalitetet se se kam as ne edukate e as ne kulture po nuk durohet me ky njeri me urrejtjen qe ka per Ameriken
ehhh, e gjegjsh nga vete amerikanet aty, dhe do ta gjeç
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
20,374
Pikët
113
ehhh, e gjegjsh nga vete amerikanet aty, dhe do ta gjeç
Je nje cik tip provokacija ti Pjer. Ndoshta se kupton e ke naivitet, por menyra si shprehesh eshte gabim dhe le vend per irritime dhe ha te shara ndonjehere. Ket t them si person I trete qe vezhgon, obzervon dhe te thote te verteten. Eshte nje far euforie ne postet e tua sa permenden rremuja ne usa, sikur sa pret me padurim te ndodh dicka, te prove-sh pakenaqesite dhe mospelqimin qe ke ndaj ketij vendi gjigand. Do plasi revolution thua. E ben fakt te kryer dicka qe nuk edhte ne te miren e askujt. Po u be revolution ne USA demet do ndihen ne gjithe boten. So do ishte idiotllik te vazhdosh te na ‘provosh’ se sa ka marre fund USA, po mori fund USA more fund dhe ti ne Belgjike. Qashtu.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
3,484
Pikët
113
Po u be revolution ne USA demet do ndihen ne gjithe boten.
kete e kam thon me kohe une, i/e dashur, demet do ndihen indirekt edhe ne vendet e tjera, po nuk eshte faji im nese ndodh nje gje e tille,
nuk mund te gjykosh nje njeri, shtet, organizate (edhe ne te drejten nderkombetare) per mendimet qe shpreh, por per veprimet qe ben,
une ketu nuk ofendoj njeri, nderkoh qe anonim te ndryshem, ofendojne (dhe jane gati te konfrontohen apo te vrasin) per mendimin qe thua,
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
20,374
Pikët
113
kete e kam thon me kohe une, i/e dashur, demet do ndihen indirekt edhe ne vendet e tjera, po nuk eshte faji im nese ndodh nje gje e tille,
nuk mund te gjykosh nje njeri, shtet, organizate (edhe ne te drejten nderkombetare) per mendimet qe shpreh, por per veprimet qe ben,
une ketu nuk ofendoj njeri, nderkoh qe anonim te ndryshem, ofendojne (dhe jane gati te konfrontohen apo te vrasin) per mendimin qe thua,
Nuk ofendon po jam dakord, por provokon ne nje far menyre. E ben indirekt dhe vszhdimisht. Ndoshta se kupton. Prandaj duhet te kesh kujdes kur shprehesh, se jo domosdoshmerisht duhet te shash dike qe te te shaj mbrapsht. Njerezit jane sensitive per gjera te caktuara. Nuk mund te shprehesh ne ate menyre ne form euforie qe do plasi revolution ketu. Shume nga ne jetojme ketej e s’na vjen mire qe e thua vazhdimisht gjithe krenari qe USA po merr fund, sikur e ke shpikur ti. Je shume gabim ne kete drejtim. Prandaj mire eshte mos dalesh hapur me statements te tilla. Dhe une kur te lexova me irritove ne nje far menyre. Dmth provokacija eshte njelloj si te shash/ofendosh. Biles me keq. Lol
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
3,484
Pikët
113
Nuk ofendon po jam dakord, por provokon ne nje far menyre. E ben indirekt dhe vszhdimisht. Ndoshta se kupton. Prandaj duhet te kesh kujdes kur shprehesh, se jo domosdoshmerisht duhet te shash dike qe te te shaj mbrapsht. Njerezit jane sensitive per gjera te caktuara. Nuk mund te shprehesh ne ate menyre ne form euforie qe do plasi revolution ketu. Shume nga ne jetojme ketej e s’na vjen mire qe e thua vazhdimisht gjithe krenari qe USA po merr fund, sikur e ke shpikur ti. Je shume gabim ne kete drejtim. Prandaj mire eshte mos dalesh hapur me statements te tilla. Dhe une kur te lexova me irritove ne nje far menyre. Dmth provokacija eshte njelloj si te shash/ofendosh. Biles me keq. Lol
mundet e/i dashur, per ty, te tjere, mund te jete ashtu, mund te irritohesh kur ndigjon per rremujat qe them, por une nuk ndikoj asnje gram ne to,
keshtu qe, i/e dashur, nese irritohesh, shperthen, apo del jashte kontrrollit, eshte problemi jot, i juaji, rregullojeni kete problem, se eshte mire per juve,
ne ketu jemi si ne nje studio televizive, imagjino lloj-lloj mendimesh, ndoshta disa si provokative (siç thua), dhe del njeri e shperthen ne ofendime,
imagjino seç figure te keqe do leri ai/ajo tek spektatori, tek ai qe na sheh dhe ndigjon,
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
20,374
Pikët
113
Do i beja like postimit por eshte e kunderta, ti dhe disa te tjere ktu po tregoheni arroganta duke mos ven asnje dyshim me te voglin qe Giuliani mund te ket pislleqe dhe duke mos ven kurr ne dyshim qe edhe Trump mund te genjeje Nojer.
A nuk te duket sadopak e cuditshme qe i zoti i biznesit gjeti ket moment dy jave para zgjedgjeve te marri me telefon gulianin? Perse Giuliani po hetohet? Sepse agjencite inteligjente te superfuqive nuk do benin punet aq te thjeshta qe te kapen dhe zbulohen aq leht.
I zoti i biznesit eshte qorr komplet thuhet,lol Ja shikojm analizimin tend per nje moment dhe tregoju I drejt me vetem dhe me mua kush tingellon me brainwashed ti apo une?
ti beson qe djali i Biden nuk ka miq qe dijn per kompjutera tja rregullojn ne shtepi por do shkoje dhe do gjeje te zotin e nje biznesi qorr dhe te harroje tre laptops me sekrete brenda ne files vetem pse ka bere droga Ai? Ti kujton qe Trump nuk ben droga Aderoll qe eshte crack nga doktori dhe te mban me energji dhe fokusim dhe nje 74 vjecar me energjine e jashtzakonshme te trump thua eshte natural ashtu duke ngrene McDonald’s cdo dite?
Nga nje ane Hunter qenka drogaxhi Inteligjent te beje billiona ilegalisht por ne anen tjeter qenka drogaxhi merhum te harroje tre laptops tek nje biznesi i nje qorri komplet i panjohur me gjitha ato secret files brenda? A nuk te duket me e lehte qe hackerat Rus mund kishin sjedhur kto materjale aty tek ai qorri nga nje person i trete me udhezime ke te marri me telefon dhe cfar te beje me to?
Deri tani nuk ka asnje deshmi dhe asnje fakt qe Biden eshte takuar me personat e dyshimt ukrainas qe sygjeron emaili, kjo sjedh edhe me shume dyshime qe kemi te bejme me nje plan te sajuar nga inteligjenca ruse. Dy jave para zghedgjeve. Djali i Bidenit eshte e ditur qe kishte qejf drogen dhe lekun por nuk kemi asgje tjeter qe implikon Biden direkt.
mua nuk me plas per asnje den pale as tjetren. Me fakt personalisht me me interreson fitorja e trumpit sespe ai i kursen lek gjithe millionerve dhe cdo qytetari e binesmeni, kur kto njerz kane lek shume te thata te kyrsyera ne fund te vitit jeta ime behet me e rehatshome sepse une loz kumar me to cdo nate apo cdo jave, dhe sa me shume para ata kursejn ne taksa aq me mire rriten shancet e mija te bej lek. po ta them seriozisht qe ky eshte ne interresin tim personal por nuk jam aq idiot qe mos te kem dyshimet e mija kur diskutojm kto gjera.
Mua Biden me duket burr i mire, burr me i mire se Trump por sic e kam thene nuk me pelqen kamala harris dhe demokratet e sotem jane bere skandaloza ne ideologjine e tyre.
Plus qe e di Biden eshte shume ne favorin e interrsave shqiptare ne ballkan dhe evrope.
Nuk kam vendosur akoma te votoj dhe per ke te votoj.
Po mire gjithe kete ‘analize investiguese’ qe ka bere ti Kurti, nje njeri i Thjeshte fare, nuk mendon se Xhuliani se mendoi dhe ai ket gje??!! E njejta gje pak a shume. Kaq budall te rrezikonte kaq shume 2 jave para me ket histori te trilluar ku dhe Kurti e zgjidhi puzzle 🧩 kaq shpejt pa credentials e duhura te investigatorit?!!!Come on man! Lol
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,686
Pikët
113
Je nje cik tip provokacija ti Pjer. Ndoshta se kupton e ke naivitet, por menyra si shprehesh eshte gabim dhe le vend per irritime dhe ha te shara ndonjehere. Ket t them si person I trete qe vezhgon, obzervon dhe te thote te verteten. Eshte nje far euforie ne postet e tua sa permenden rremuja ne usa, sikur sa pret me padurim te ndodh dicka, te prove-sh pakenaqesite dhe mospelqimin qe ke ndaj ketij vendi gjigand. Do plasi revolution thua. E ben fakt te kryer dicka qe nuk edhte ne te miren e askujt. Po u be revolution ne USA demet do ndihen ne gjithe boten. So do ishte idiotllik te vazhdosh te na ‘provosh’ se sa ka marre fund USA, po mori fund USA more fund dhe ti ne Belgjike. Qashtu.
Me ne fund bere nje postim super te sakte lol.

Pjeri, dihet, esht komunist lol.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
38,715
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Me ne fund bere nje postim super te sakte lol.

Pjeri, dihet, esht komunist lol.
Dhe Jo vetem....ka nihilizem te pa pam, kullon vner, ka retorike toksike prej Bamba, cdo gje e ka pas dit dhe te gjitha I ka treguar ne varken e Noes vizionarit.
Te mendosh per te tille kualitet rreptilo-mjeran tek zvarritet midis mjerimit shpirteror dhe injorances we ka deshtuar te rroke ambientin qe e pranoi edhe pse ishte tetrapligjik per ate.
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,686
Pikët
113
[
i nderuar, ç'ne une komunist, dikur armiku me i eger i enver hoxhes dhe rregjimit te tij,
Je kunder amerikes, je komunist lol

Ose fanatik i nuk e di cfar ideologjie?

Un bej debat me coolin, bjordin, badass-in, manon, por e di sakte se te gjithe ne adhurojm ameriken lol

Kurse ti e urren.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
3,484
Pikët
113
Kurse ti e urren.
une nuk e urrej, une e meshiroj,
ti nuk e di, dhe s'te ve faj, une e kam dashuruar dhe adhuruar ameriken ne kohen e socializmit, shume me teper se kushdo,
jam torturuar per te, po ti nuk i ke lexuar Vizionet e Qarta, ku flas dhe per kete problem,
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
3,484
Pikët
113
duhet te mesoheni me mendimin ndryshe, mos u boni si ata komunistet e dikurshem, qe nuk pranonin mendim tjeter nga e tyrja,
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,686
Pikët
113
duhet te mesoheni me mendimin ndryshe, mos u boni si ata komunistet e dikurshem, qe nuk pranonin mendim tjeter nga e tyrja,
Nuk e njeh ameriken, nuk e ke shkelur lol. Nuk eshte aq tragjike sa e bejn mediat, jeta rrjedh normalisht, nuk shoh asnje ndryshim per keq.
Po ky esht perceptimi, ben dikush nje pordhe ne Portland dhe pordha behet problem boteror, dhe ti mendon ndryshe, se po behet revolushen:p
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
3,484
Pikët
113
Nuk e njeh ameriken, nuk e ke shkelur lol.
sot nuk eshte nevoja te shkosh ne nje vend per ta njohur, vjen ai vend tek ty, nepermjet tv, medias, internetit,
qipar sapo pashe nje program mbi miza-skenat ne shtepine e bardhe, ku flisnin edhe ata qe kishin punuar me trumpin,
njeri me gomar se tjetri, trumpin e kam njohur ketu e vite te shkuara, nepermjet librit te tij, kur disa tifoz te tij ketu, nuk e njihnin fare,
kur ai u fut ne garen presidenciale athere, thashe ky ka per t'ua dhi te gjithve, dhe kur fitoi thashe ky do shkarkoje shume nga bashkpuntoret e tij,
kur u fol se ky kish fituar me ndihmen e rusve ne ato fillime te karrieres se tij presidenciale, une iu thoshja se çeshtja e tij eshte kina, jo rusia,
dhe te tera dolen siç kisha thone une, gje qe verteton se nuk eshte nevoja te shkelesh nje vend per ta njohur ate,
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,318
Pikët
113
Po mire gjithe kete ‘analize investiguese’ qe ka bere ti Kurti, nje njeri i Thjeshte fare, nuk mendon se Xhuliani se mendoi dhe ai ket gje??!! E njejta gje pak a shume. Kaq budall te rrezikonte kaq shume 2 jave para me ket histori te trilluar ku dhe Kurti e zgjidhi puzzle 🧩 kaq shpejt pa credentials e duhura te investigatorit?!!!Come on man! Lol
Guliani eshte idiot saqe edhe FBI e konsiderojn shenjester i agjencive inteligjente te huaja dhe jo si suspect agjent perndryshe e kishin atrestu.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,384
Pikët
113
Guliani eshte idiot saqe edhe FBI e konsiderojn shenjester i agjencive inteligjente te huaja dhe jo si suspect agjent perndryshe e kishin atrestu.
O Kurt, FBI e ka patur kete computer ne possession qe ne nentor ose dhjetor te vitit te kaluar. Nuk dolen sot keto emails dhe foto. Pastaj mos harrojme se spo flasim per engjej ketu. Si i beri Biden pasurite qe ka? Me ca rroge dhe cfare te ardhurash jeton ne gjithe ate mansion me 20 dhoma dhe me hektare te tere property? Si e bleu? Si merrte i biri 83.000$ ne muaj pa patur idene nga biznesi qe e paguante? Kollaj te thuash eshte dora e kunderspiunazhit rus. Po ai kodosh kunderspiunazhi ka nje jete te tere qe perzihet me politiken dhe jeten amerikane. Nuk u be sot aktiv. Po keta demokratet cdo gje qe ju nxjerr bojen ja veshin ruseve.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top