• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zgjedhjet Presidenciale Ne Amerike: Biden vs Trump

Status
Temë e mbyllur.

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,360
Pikët
113
Korrigjim, FBI e paska patur laptop per mbi nje vit e gjysem.

p.s. Khaleesi, nuk i bej llogarine njeriu. Ngre pyetje per ish zv presidentin qe do te behet president. Big diff. Ne ndryshim nga ty sme pelqen te mbyll syte e te genjej veten.

7C2B6655-4DF3-404D-A956-F64F59B5FD7E.jpeg
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,301
Pikët
113
Korrigjim, FBI e paska patur laptop per mbi nje vit e gjysem.

p.s. Khaleesi, nuk i bej llogarine njeriu. Ngre pyetje per ish zv presidentin qe do te behet president. Big diff. Ne ndryshim nga ty sme pelqen te mbyll syte e te genjej veten.
Nese FBI e ka patur laptopin e tij kaq gjate dhe mos harrojm direktori i FBI-se eshte i zgjedhur nga Trump kjo do thote qe nuk ka patur asnjegje aty qe inkriminon Joe Biden per shkelje ligji apo pisllek.
FBI nuk mban ken me hater, Edhe Comey qe Trump e perjashtovi nga puna e nduhmoi trumpin te fitoje kur publikoi emails e Hillarit dy jave para zgjedhjeve
Politika eshte biznes shume i ndyre, gjitha ato photo personale dhe emaila personale vetem se baba don te behet president. Nuk kan faj kta diktatort qe vrasin e burgosin gazetar dhe opozitar, shif ca i bejn cdo kandidati per president amerike, ja nxijn jeten komplet dhe me ne fund edhe nuk fitojn dot, shif ca i bene Hillarit tani Bidens, gjynah.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,360
Pikët
113
Nese FBI e ka patur laptopin e tij kaq gjate dhe mos harrojm direktori i FBI-se eshte i zgjedhur nga Trump kjo do thote qe nuk ka patur asnjegje aty qe inkriminon Joe Biden per shkelje ligji apo pisllek.
FBI nuk mban ken me hater, Edhe Comey qe Trump e perjashtovi nga puna e nduhmoi trumpin te fitoje kur publikoi emails e Hillarit dy jave para zgjedhjeve
Politika eshte biznes shume i ndyre, gjitha ato photo personale dhe emaila personale vetem se baba don te behet president. Nuk kan faj kta diktatort qe vrasin e burgosin gazetar dhe opozitar, shif ca i bejn cdo kandidati per president amerike, ja nxijn jeten komplet dhe me ne fund edhe nuk fitojn dot, shif ca i bene Hillarit tani Bidens, gjynah.
Ti me siguri po tallesh kur thua qe ca po i bejne gazetaret Biden dhe ca i bene Hillary, apo jo?
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,360
Pikët
113
Nese FBI e ka patur laptopin e tij kaq gjate dhe mos harrojm direktori i FBI-se eshte i zgjedhur nga Trump kjo do thote qe nuk ka patur asnjegje aty qe inkriminon Joe Biden per shkelje ligji apo pisllek.
po te pergjigjem direkt per kete:


199F1F06-4ABF-4D4B-8F4F-E986E610E4E9.jpeg

 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,301
Pikët
113
Ti me siguri po tallesh kur thua qe ca po i bejne gazetaret Biden dhe ca i bene Hillary, apo jo?
Nuk po tallem, e kuptoj qe media mbajn me hater kto te majtet por nuk meriton asnje kandidat kto gjera te pista ne shesh. Une urreja mainstream media kur talleshin me presidentin bush, presdienti amerikan me i preferuar per mua.

cfar kan gjetur tjeter ne 26000 emails? Asgje, aq shume emails asnje skandal i madh.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,360
Pikët
113
Nuk po tallem, e kuptoj qe media mbajn me hater kto te majtet por nuk meriton asnje kandidat kto gjera te pista ne shesh. Une urreja mainstream media kur talleshin me presidentin bush, presdienti amerikan me i preferuar per mua.

cfar kan gjetur tjeter ne 26000 emails? Asgje, aq shume emails asnje skandal i madh.
pse nxitohesh te flasesh e te japesh deklarata kur se ke lexuar fare ate qe postova?

5F7D1D99-8E9C-4D00-8A0E-DCBF317D8604.jpeg

P.s. media zyrtare ka 5 vjet qe e sulmon kete president ne menyren me te eger te mundeshme dhe jane duke mbrojtur biden me cdo kusht. Eshte kjo media qe i vene shpatullen Biden dhe po e con drejt zgjedhjes. Te ishte media e drejte dhe e ndershme, Bideni do ishte varrosur vetem me gjerat qe ka thene nder vite
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,360
Pikët
113
Edhe kjo ketu do jete disinformacion rus. Apo sic thote Khaleesi, shqiptari po i ben hesapin birit te botes qe eshte nje engell (pavaresisht se ndonjehere on crack dhe pozon me under aged girls)

CDEFF802-135C-4DFD-8425-39C13DD6275E.jpeg
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,301
Pikët
113
pse nxitohesh te flasesh e te japesh deklarata kur se ke lexuar fare ate qe postova?

View attachment 61322

P.s. media zyrtare ka 5 vjet qe e sulmon kete president ne menyren me te eger te mundeshme dhe jane duke mbrojtur biden me cdo kusht. Eshte kjo media qe i vene shpatullen Biden dhe po e con drejt zgjedhjes. Te ishte media e drejte dhe e ndershme, Bideni do ishte varrosur vetem me gjerat qe ka thene nder vite
Nuk e kishe postuar tani e pashe. ka qene takim dipllomatik shume prej tyre jane sekrete. Biden eshte i pafajshem,lol
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,360
Pikët
113
Nuk e kishe postuar tani e pashe. ka qene takim dipllomatik shume prej tyre jane sekrete. Biden eshte i pafajshem,lol
Ti mund dhe te tallesh po kjo sdo as mend e as kalem, a spade is just a spade.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,301
Pikët
113
Ti mund dhe te tallesh po kjo sdo as mend e as kalem, a spade is a spade.
Dje kam lozur golf me nje profesor ne pencion nga Delaware qe jeton ktu ne qytet gjate dimrit. Poker player. Me tha shume fjale te mira per Biden. Kur ka qene senator i Delaware tha merrte trenin cdo dite per ne oune duke folur me njerz te thjesht rruges cdo dite.
dicka qe perforcon cfar kam thene gjithe kohes per Biden.
Ti mund ta urresh partine e tij, ideologjine e tij por nuk mund te thuash qe biden eshte djalli dhe trumpi eshte engjelli. Keshtu humbisni shum kredebimiter ju trump fans.
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
20,353
Pikët
113
Dje kam lozur golf me nje profesor ne pencion nga Delaware qe jeton ktu ne qytet gjate dimrit. Poker player. Me tha shume fjale te mira per Biden. Kur ka qene senator i Delaware tha merrte trenin cdo dite per ne oune duke folur me njerz te thjesht rruges cdo dite.
dicka qe perforcon cfar kam thene gjithe kohes per Biden.
Ti mund ta urresh partine e tij, ideologjine e tij por nuk mund te thuash qe biden eshte djalli dhe trumpi eshte engjelli. Keshtu humbisni shum kredebimiter ju trump fans.
Biden eshte a big phat liar. Lol
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,301
Pikët
113
@Bjordi
Na sidh noj lajm tjeter intrigues se skalon dita ndryshe. A mendon se do kemi noj lufte civile nese trumpi humb ne nentor?
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,360
Pikët
113
Dje kam lozur golf me nje profesor ne pencion nga Delaware qe jeton ktu ne qytet gjate dimrit. Poker player. Me tha shume fjale te mira per Biden. Kur ka qene senator i Delaware tha merrte trenin cdo dite per ne oune duke folur me njerz te thjesht rruges cdo dite.
dicka qe perforcon cfar kam thene gjithe kohes per Biden.
Ti mund ta urresh partine e tij, ideologjine e tij por nuk mund te thuash qe biden eshte djalli dhe trumpi eshte engjelli. Keshtu humbisni shum kredebimiter ju trump fans.
Me gjej ku kam then qe Trump eshte engjell. Personalisht I don’t like the perspective of angelic. Ska te tille ne kete realitet qe jetojme.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,360
Pikët
113
Shiko Mark Levin tani tek Fox se do intervistoje Giulianin per punen e laptop
 
Status
Temë e mbyllur.
Top