• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zgjedhjet Presidenciale Ne Amerike: Biden vs Trump

Status
Temë e mbyllur.

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
20,499
Pikët
113
Florida nuk ka 'income tax' 😁
Te kishte Rexhi do dilte me autoparlant ne perkrahje te Trumpit😁

Trumpi ne Florida e ka te sigurte Rexhi kot qe voton 😁

p.s Une mendoj se ne NJ sidomos ka per te patur surpriza. Nuk kam pare parrulla qe perkrahin Trumpin si sivjet asnje here!
Ou nuk u mbajne atyre ??!! Hmm 🤔 plot kam pa dhe une neper shtepi. Trump supporters.
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
20,499
Pikët
113
Si sivjet jo ama. Shoh shume sivjet. 2016 hic fare ama.
Ti si sheh rallies qe ben. Nga 2-3 n’dite. Plot plot ngado qe shkon, e te mendosh covid times. 🤨 shef ato qe mban Biden n ‘Bama shume depresuese me 10 kokrra e ca pumpkins 🎃 around lol 🙈
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,436
Pikët
113
Ky election do kete voter fraud ne nje shkalle qe do i beje zgjedhjet ne Shqiperi te duket si child play. Nga sa lexoj e shikoj, numrin masiv te fake ballots, rregjistrime bisedash per plane sesi do manipulohen votat ne zona te caktuara etj, ballots te gjetura neper kanale apo sasia trefish e balltos te nisura neper adressa ku nuk jetojne njerez, jane te vdekur apo skane ekzistuar ndonjehere...keto zgjedhje do jene nga me te kontestuarat ne historine Amerikane. Une e kam thene qe ne fillim qe e majta do ja vjedhi Trump-it sepse drejt e drejt se mund dot. Po nese parashikimi im del i gabuar dhe Trump fiton, do plasin trazira te nje niveli qe do e cojne ate vend ne nje lufte te re civile


 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,005
Pikët
113
Ky election do kete voter fraud ne nje shkalle qe do i beje zgjedhjet ne Shqiperi te duket si child play. Nga sa lexoj e shikoj, numrin masiv te fake ballots, rregjistrime bisedash per plane sesi do manipulohen votat ne zona te caktuara etj, ballots te gjetura neper kanale apo sasia trefish e balltos te nisura neper adressa ku nuk jetojne njerez, jane te vdekur apo skane ekzistuar ndonjehere...keto zgjedhje do jene nga me te kontestuarat ne historine Amerikane. Une e kam thene qe ne fillim qe e majta do ja vjedhi Trump-it sepse drejt e drejt se mund dot. Po nese parashikimi im del i gabuar dhe Trump fiton, do plasin trazira te nje niveli qe do e cojne ate vend ne nje lufte te re civile


Une per vete kam filluar te menjanoj nga teoria se Kina e ka perhapur vete kete virus me qellim gjunjezimin e Amerikes ne bashkpunim me Sorisin, majtashet dhe globalistet e tjeret ne bote. Vetem e vetem te heqein Trumpin so keto 4 vjete u ka prishur pune shume. Besoj se e gjith kjo eshte bere me plan per te shkaterruar sistemin e zgjedhjes se presidenit, per t'i lene hapesire manipulimit te votes sepse eshte e vetmja menyre per ta rrezuar Trumpin!

Shumekujt do t'i dukej absurd nje plan i tille por nuk eshte nese del jasht korrnizes tradicionale ku njeriu i rendomte eshte i 'preconditioned' te mendoje qe ne vogeli!
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
20,499
Pikët
113
@Mano iqind here e kam postu ket videon. Pay attention in class 😜 Degjoje si thote nga fundi. Njehere vjen ky rast si korona, they must win this elections se sben! 🙈 lol .
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,005
Pikët
113
@Mano iqind here e kam postu ket videon. Pay attention in class 😜 Degjoje si thote nga fundi. Njehere vjen ky rast si korona, they must win this elections se sben! 🙈 lol .
Pinku une dal ne konkluzione me forcat e mia, nuk kam nevoje te shoh video e cfar thone te tjeret.

Ne fakt eshte ashiqare ajo qe po bejne per te rrezuar Trumpin.

vetem @Khaleesi nuk e kupton 😁
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,865
Pikët
113
Mua me pelqen ana humoristike e ngacmimit tuaj dhe prandaj qesh........per shprit te gjit Shqipet i kisha bo Amerikan.
Jo me jo nuk ka gje, por me ka bere pershtypje te madhe toksiciteti i madh midis shqiptareve, jo vetem per kete gje por ne pergjithsi, dhe jo vetem ne USA por gjithandej. Dhe forum al nuk ka si te beje perjashtim. E kuptoj se eshte nje ndjenje cmire e poshter lol, nuk do ta shohesh tjetrin mire.
Personalisht nuk e kam patur kurre kete ndjenje. Lekundem nga indiferenca se c'ben tjetri deri tek ndonje ndihme e vogel pa interes kur eshte mundesia.
Eshte nje toksicitet qe nuk e ve re tek amerikanet.
Prirem te besoj se eshte kulturale dhe jo gjenetike, se po qe kjo e fundit nuk e shpjegoj dot pse nuk me prek mua.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
39,158
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Jo me jo nuk ka gje, por me ka bere pershtypje te madhe toksiciteti i madh midis shqiptareve, jo vetem per kete gje por ne pergjithsi, dhe jo vetem ne USA por gjithandej. Dhe forum al nuk ka si te beje perjashtim. E kuptoj se eshte nje ndjenje cmire e poshter lol, nuk do ta shohesh tjetrin mire.
Personalisht nuk e kam patur kurre kete ndjenje. Lekundem nga indiferenca se c'ben tjetri deri tek ndonje ndihme e vogel pa interes kur eshte mundesia.
Eshte nje toksicitet qe nuk e ve re tek amerikanet.
Prirem te besoj se eshte kulturale dhe jo gjenetike, se po qe kjo e fundit nuk e shpjegoj dot pse nuk me prek mua.
un ta shpjegova arsyen e te qeshures sepse cdo gje e shoh si humor dhe kalim kohe.....shperitesirsh ua dua te miren dhe shendetin te gjitheve pa perjashtim....edhe atij pushtit qe me ka share para prapa ja dua te miren dhe kurre skam patur apo trasheguar ligesi.

ti medo si te duash por meqe ma the un po te shpjegohem....po litikisht bo e boni si tju vije juve per mire por te mos harrojme cdo lush ka mndimin e tij personal te respektum.
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,865
Pikët
113
Pinku une dal ne konkluzione me forcat e mia, nuk kam nevoje te shoh video e cfar thone te tjeret.

Ne fakt eshte ashiqare ajo qe po bejne per te rrezuar Trumpin.

vetem @Khaleesi nuk e kupton 😁
Degjo tashi, se ca bejne kta te tjeret nuk ka rendesi, ju pelqen te injektojne bleach ose jo, i dont give a fuck, por ty te kam vene re qe shkruan ke historia, dhe ndryshon komplet muhabeti. Do te thote qe ke njefare ndjenje se ca i ndodh kombit tend te origjines. Duhet te jesh budalla komplet te mos e kuptosh se kur nje zar kryesor i portokallit( gernelli) thote se portokalli punon per serbet te mos i japesh rendesi. Ai e shkruan me doren e tij se esht fan i putinit, i ve dhe nje derro firme te madhe poshte, dhe prap ta kesh trurin te shpelare komplet!!!
Dmth, jam zhgenjyer komplet, nga ty, cooli dhe Zet.
Mos guxoni me te shkruani per pallavra patriotike, per mua jane zero. Vota juaj eshte njejte me serbet.
 
Last edited:

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,865
Pikët
113
un ta shpjegova arsyen e te qeshures sepse cdo gje e shoh si humor dhe kalim kohe.....shperitesirsh ua dua te miren dhe shendetin te gjitheve pa perjashtim....edhe atij pushtit qe me ka share para prapa ja dua te miren dhe kurre skam patur apo trasheguar ligesi.

ti medo si te duash por meqe ma the un po te shpjegohem....po litikisht bo e boni si tju vije juve per mire por te mos harrojme cdo lush ka mndimin e tij personal te respektum.
Po ca t'them me, ja tja u bej qefin, jam pa letra, pres te fitoj Bajden te me beje me letra -qesh-

Sapo erdha nga shqiperia, dhe dikush nga adminet e ka fare te lehte te shohe ip-te e mia, shqiptare dhe amerikane.

Dhe meqe vete cdo vit ne shqiperi, edhe kur ka kovid verdalle, sa her vij ne usa paguaj 20 mij dollare, i bie nga meksika, por ka ven nje mur te madh portokalli-qesh-


Oooooo me ne fund


Happy

Qe vuaj:p
 

Khaleesi

___________
Anëtar
May 5, 2014
Postime
8,994
Pikët
113
@magnus lere cool se eshte sarkastik. Did you sign the divorce papers? I am keeping the house, cars and your kids if u have any.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
39,158
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Po ca t'them me, ja tja u bej qefin, jam pa letra, pres te fitoj Bajden te me beje me letra -qesh-

Sapo erdha nga shqiperia, dhe dikush nga adminet e ka fare te lehte te shohe ip-te e mia, shqiptare dhe amerikane.

Dhe meqe vete cdo vit ne shqiperi, edhe kur ka kovid verdalle, sa her vij ne usa paguaj 20 mij dollare, i bie nga meksika, por ka ven nje mur te madh portokalli-qesh-


Oooooo me ne fund


Happy

Qe vuaj:p
ore ti zoteri un as e kam fare aty po te them por nga menyra se si ju gerricni njeri tjeterin me fjlae dhe gjuheni ne menyra te cuditshme......as te kam pyetur ndonjehere ne je e sa je .....

kemi diskutu per shtepine dhe cc dhe aty e kam zgjatur pak por po te them qe pervec qe ju uroj shendet e mbaresi nuk me intereson asgje tjeter....asgje....po kurre po e perseris te kem ndonje ligesi apo ambicje....edhe dikujt qe i kam thene disa fjale jo te bukura e bera se me shau femijen por edhe i kam kerkuar falje.

ketu jemi ne bote virtuale dhe gjithsekush ka rrezen e tij te personalitetit e duhet ta respektojme qe te jemi ne mbarvajteje me kushteuten e forumit......nuk e di nga e nxorre kete perfundim per mua por gjithsesi ska gje.
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,865
Pikët
113
ore ti zoteri un as e kam fare aty po te them por nga menyra se si ju gerricni njeri tjeterin me fjlae dhe gjuheni ne menyra te cuditshme......as te kam pyetur ndonjehere ne je e sa je .....

kemi diskutu per shtepine dhe cc dhe aty e kam zgjatur pak por po te them qe pervec qe ju uroj shendet e mbaresi nuk me intereson asgje tjeter....asgje....po kurre po e perseris te kem ndonje ligesi apo ambicje....edhe dikujt qe i kam thene disa fjale jo te bukura e bera se me shau femijen por edhe i kam kerkuar falje.

ketu jemi ne bote virtuale dhe gjithsekush ka rrezen e tij te personalitetit e duhet ta respektojme qe te jemi ne mbarvajteje me kushteuten e forumit......nuk e di nga e nxorre kete perfundim per mua por gjithsesi ska gje.
Kam vene re se qesh sa her byth teacher thot se jam pa letra-qesh-

Ne fakt qesh dhe un, he mo them me vete, se shqiptar esht dhe ky, i kerkoi zotit, ishalla i vdes lopa komshiut:p
 
Status
Temë e mbyllur.
Top