• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Zgjedhjet Presidenciale Ne Amerike: Biden vs Trump

Status
Temë e mbyllur.

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
39,159
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Rraciste? Shpjegoni me teper arsyen pse eshte rracist komenti im.

Pse e kthen kte ne dicka personale (prap)? Fola per typical Trump supporter qe jan meshkuj te bardh pa shkolle (shumica ne South). Eshte fakt. Ka plot njerez pa shkolle shume te zgjuar dhe te suksesshem, por ata jan pakica.
c'te shpjegoj un....e thoni ju vete me ate qe keni postuar.

Pra ju e dini me fakte se meshkujt e bardhe e te pa shkolle jane mbeshtetsit e Trampit, kur fare mire ne jug, Trumpin e votojne me miliona latine, muleter, afroAmerikane, afroAziatike, afroOqeanike e perplot...por ti nuk i permende pasi nuk te leverdiste.....a nuk eshte kjo e qellimshme? dhe rraciste ???
Po qe ka me mijera te bardhe pa shkolle qe e urrejne pushtetin federal dhe bejne ceshte e mundur ta luftojne me te gjitha menyrat....apo kete se ke degjuar ndonjehere ???
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,865
Pikët
113
Perse jo te dyja apo te gjitha menyrat dhe faktet.

te gjithe e dine se si e sa shkoi ekonomia dhe treguesit e papunesise dhe te wall street...

e si te mos perdore te gjitha ato meteriale qe tregojne se vete keta engjej demokrate kane bere per vehte ato gjera me te cilat e akuzonin ate per 4 vite rresht, le ti bejne qe ti kthejne buxhetit te shtetit ato 50 milion dollare qe u shpenxuan kot sepse i desh qefi kodoshes Clinton, legenit Schiff, sakatit Nadler dhe pushtit Schumer....

pra ky njeri qe eshte perballe meje eshte nje politikan teresisht i korruptuar dhe i takonte pasteise demokratike ta kepuste menjhere nga procesi elektoral e ta conte ne cep per gjykim.....

Si mundet qe nje karakatine me nivelin me te larte te hipokrizise tregonte dollapet e frigorifereve te mbushur me akullore nderkohe njerezit qe e votonin rrinin ne rralle per nje pjate ushqim ???

E rendesishme per mua eshte qe te pastrohet pushteti ne te gjitha nivelet nga papastertia qe liberal-komunaret e kamufluar bene kur vendi ishte ne fazen me kritike e as ma ndien se kush fiton....sinqerisht....dhe mendoj qe kete e ben vetem Trumpi sot per sot.
Ca muhabeti kot ben pash zotin, krahu tjeter ka me shume argumenta, qe nga cvatja e robve me universitetin fake trump, me diploma qe vlejn nje mut, tek lidhjet e tij ne rusine( big fun i putinit)mos pagimin e taksave, i cvat njerzit e vet te fushates duke i akomoduar ne hotelet e tij, cvatja e donatoreve te murit te meksikes nga ai birbua Banon( rrezik te ka cvatur dhe ty, ke dhen ndonje dallar donacion) etj etj.
Nja 400 milione dollare borxhe etj.

Gjeja me e rendesishme ne zgjedhje eshte ekonomia, kur ti u tregon te tjereve, cfar ke bere ti per ata, dhe ne fakt ke bere, po u fokusove sesa i keq eshte rivali yt, e hengre. Trego sa i mire je vet
Pik

Nje shembull i trash fare krahasimi.

Un i fal coolit 500 dallare.

Dhe pastaj nuk ja shpreh coolit sesa zemer mire jam qe i dhash 500 dollare, por filloj me lalala, sa i keq eshte Mano.

Cooli i harron ato 500 dollaret, do filloje te gjykoje kush esht burr me i mire, une apo Mano? Mano thot qe kam vjedhur une me rusin, un them se Mano ka ber kerdin me ukrainen. Coolit tak i mbushet mendja se Mano esht burr i mir, ato 500 dallaret e mia iken per lesh:p
Sepse fillon te besoje se Mano do i fali 1000 :p

Ja kshu esht kur fushaten ta bejn idiote si ai karlsoni i foxit:p
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
39,159
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Ca muhabeti kot ben pash zotin, krahu tjeter ka me shume argumenta, qe nga cvatja e robve me universitetin fake trump, me diploma qe vlejn nje mut, tek lidhjet e tij ne rusine( big fun i putinit)mos pagimin e taksave, i cvat njerzit e vet te fushates duke i akomoduar ne hotelet e tij, cvatja e donatoreve te murit te meksikes na ai birbua Banon( rrezik te ka cvatur dhe ty, ke dhen ndonje dallar donacion) etj etj.
Nja 400 milione dollare borxhe etj.

Gjeja me e rendesishme ne zgjedhje eshte ekonomia, kur ti u tregon te tjereve, cfar ke bere ti per ata, dhe ne fakt ke bere, po u fokusove sesa i keq eshte rivali yt, e hengre. Trego sa i mire je vet
Pik

Nje shembull i trash fare krahasimi.

Un i fal coolit 500 dallare.

Dhe pastaj nuk ja shpreh coolit sesa zemer mire jam qe i dhash 500 dollare, por filloj me lalala, sa i keq eshte Mano.

Cooli i harron ato 500 dollaret, do filloje te gjykoje kush esht burr me i mire, une apo Mano? Mano thot qe kam vjedhur une me rusin, un them se Mano ka ber kerdin me ukrainen. Coolit tak i mbushet mendja se Mano esht burr i mir, ato 500 dallaret e mia iken per lesh:p
Sepse fillon te besoje se Mano do i fali 1000 :p

Ja kshu esht kur fushaten ta bejn idiote si ai karlsoni i foxit:p

Per te gjitha ato qe u referove nuk ka asnje lloj vendimi apo fakti ......ma ban hallall
 

Khaleesi

___________
Anëtar
May 5, 2014
Postime
8,999
Pikët
113
c'te shpjegoj un....e thoni ju vete me ate qe keni postuar.

Pra ju e dini me fakte se meshkujt e bardhe e te pa shkolle jane mbeshtetsit e Trampit, kur fare mire ne jug, Trumpin e votojne me miliona latine, muleter, afroAmerikane, afroAziatike, afroOqeanike e perplot...por ti nuk i permende pasi nuk te leverdiste.....a nuk eshte kjo e qellimshme? dhe rraciste ???
Po qe ka me mijera te bardhe pa shkolle qe e urrejne pushtetin federal dhe bejne ceshte e mundur ta luftojne me te gjitha menyrat....apo kete se ke degjuar ndonjehere ???
Got it. Flm per infot.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
27,825
Pikët
113
Keta qorrat e forumit ku ja gjejn bukurine kamales nje zot e di


Nese doni nje femer te bukur, te zgjuar, elegante, me stil, te persosur atehere shikoni kryegjykatesen me te fund. Zonjen Barret.

Dhe mbi te gjitha ka nje ze te bukur.
Femer per tu admiruar
Shikoni dhe ate Pam Bondi lool@Rexhina mos ta shikoj kush se e shikoj vete lol
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,628
Pikët
113
SHBA : Në prag të zgjedhjeve, regjistrohet numër rekord i rasteve me Covid-19

Sipas të dhënave të agjencisë Reuters, Shtetet e Bashkuara të premten i kanë regjistruar 83.948 raste të reja të koronavirusit, që është shifër rekorde që nga fillimi i pandemisë.

Rritja e numrit ditor të rasteve vjen në kohën kur kanë mbetur më pak se dy javë deri në ditën e zgjedhjeve presidenciale dhe pandemia po i godet shtetet ku gara pritet të jetë më e ngushtë si Ohio, Michigan, Karolinë Veriore, Pensilvani dhe Wisconsin.

Rekordi i mëparshëm i rasteve ditore ishte regjistruar më 16 korrik, kur ishin shënuar 77.299 të infektuar të rinj për 24 orë. Dy javë më pas, shifra mesatare ditore e viktimave të sëmundjes Covid-19 kishte shkuar në 1.200, shkruan The Guardian, transmeton express.

Ekspertët shëndetësorë kanë paralajmëruar më parë se temperaturat më të ulëta, që i nxisin njerëzit të qëndrojnë në hapësira të mbyllura, mosrespektimi i masave dhe kthimi i nxënësve e studentëve në shkolla e universitete mund të ndikojnë në përhapjen më të madhe të virusit.

Ndryshe, Shtetet e Bashkuara janë në vendin e parë në botë për numrin e infektimeve si dhe për më së shumti viktima të pandemisë. Deri më tani, në këtë vend janë regjistruar rreth 8.5 milionë persona të infektuar me virusin SARS-CoV-2 dhe afro 224.000 të vdekur nga sëmundja Covid-19, e cila shkaktohet nga ky virus.
--------------
___________


Amerikanet duhet te ndjekin keshillat e kandidatit Biden dhe Dr. Faucit e jo te Trump qe nxit njerezit te mos bartin maska.
Maska frenon perhapjen e virusit dhe rrjedhimisht u shpeton jeten njerezve.
@Rexhina, @En-nisa dhe mjeket tjere te forumit rekomandojne masken si mejti me efikas per mbrojtjen nga corona.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
27,825
Pikët
113
SHBA : Në prag të zgjedhjeve, regjistrohet numër rekord i rasteve me Covid-19

Sipas të dhënave të agjencisë Reuters, Shtetet e Bashkuara të premten i kanë regjistruar 83.948 raste të reja të koronavirusit, që është shifër rekorde që nga fillimi i pandemisë.

Rritja e numrit ditor të rasteve vjen në kohën kur kanë mbetur më pak se dy javë deri në ditën e zgjedhjeve presidenciale dhe pandemia po i godet shtetet ku gara pritet të jetë më e ngushtë si Ohio, Michigan, Karolinë Veriore, Pensilvani dhe Wisconsin.

Rekordi i mëparshëm i rasteve ditore ishte regjistruar më 16 korrik, kur ishin shënuar 77.299 të infektuar të rinj për 24 orë. Dy javë më pas, shifra mesatare ditore e viktimave të sëmundjes Covid-19 kishte shkuar në 1.200, shkruan The Guardian, transmeton express.

Ekspertët shëndetësorë kanë paralajmëruar më parë se temperaturat më të ulëta, që i nxisin njerëzit të qëndrojnë në hapësira të mbyllura, mosrespektimi i masave dhe kthimi i nxënësve e studentëve në shkolla e universitete mund të ndikojnë në përhapjen më të madhe të virusit.

Ndryshe, Shtetet e Bashkuara janë në vendin e parë në botë për numrin e infektimeve si dhe për më së shumti viktima të pandemisë. Deri më tani, në këtë vend janë regjistruar rreth 8.5 milionë persona të infektuar me virusin SARS-CoV-2 dhe afro 224.000 të vdekur nga sëmundja Covid-19, e cila shkaktohet nga ky virus.
--------------
___________


Amerikanet duhet te ndjekin keshillat e kandidatit Biden dhe Dr. Faucit e jo te Trump qe nxit njerezit te mos bartin maska.
Maska frenon perhapjen e virusit dhe rrjedhimisht u shpeton jeten njerezve.
@Rexhina, @En-nisa dhe mjeket tjere te forumit rekomandojne masken si mejti me efikas per mbrojtjen nga corona.
Po ata qe mbajne maska e i kap
Dhe ata qe smbajne dhe si kap?Cfare dr fauci
Ky si bipolar
Here po here jo
Cfare thote tani se thot me vone


Trump ka te drejte. Pavaresisht infektimeve te larta vdekja eshte e ulet
Dhe per kete smund te gjunjezosh nje bote te tere.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
39,159
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
SHBA : Në prag të zgjedhjeve, regjistrohet numër rekord i rasteve me Covid-19

Sipas të dhënave të agjencisë Reuters, Shtetet e Bashkuara të premten i kanë regjistruar 83.948 raste të reja të koronavirusit, që është shifër rekorde që nga fillimi i pandemisë.

Rritja e numrit ditor të rasteve vjen në kohën kur kanë mbetur më pak se dy javë deri në ditën e zgjedhjeve presidenciale dhe pandemia po i godet shtetet ku gara pritet të jetë më e ngushtë si Ohio, Michigan, Karolinë Veriore, Pensilvani dhe Wisconsin.

Rekordi i mëparshëm i rasteve ditore ishte regjistruar më 16 korrik, kur ishin shënuar 77.299 të infektuar të rinj për 24 orë. Dy javë më pas, shifra mesatare ditore e viktimave të sëmundjes Covid-19 kishte shkuar në 1.200, shkruan The Guardian, transmeton express.

Ekspertët shëndetësorë kanë paralajmëruar më parë se temperaturat më të ulëta, që i nxisin njerëzit të qëndrojnë në hapësira të mbyllura, mosrespektimi i masave dhe kthimi i nxënësve e studentëve në shkolla e universitete mund të ndikojnë në përhapjen më të madhe të virusit.

Ndryshe, Shtetet e Bashkuara janë në vendin e parë në botë për numrin e infektimeve si dhe për më së shumti viktima të pandemisë. Deri më tani, në këtë vend janë regjistruar rreth 8.5 milionë persona të infektuar me virusin SARS-CoV-2 dhe afro 224.000 të vdekur nga sëmundja Covid-19, e cila shkaktohet nga ky virus.
--------------
___________


Amerikanet duhet te ndjekin keshillat e kandidatit Biden dhe Dr. Faucit e jo te Trump qe nxit njerezit te mos bartin maska.
Maska frenon perhapjen e virusit dhe rrjedhimisht u shpeton jeten njerezve.
@Rexhina, @En-nisa dhe mjeket tjere te forumit rekomandojne masken si mejti me efikas per mbrojtjen nga corona.

Po ketu ne katund Kovi Komunist Kinez, ka kapur personel mjekesor me tre pale maska more zoterri.... apo keshtu ka thene ai trumcaku Bidonja dhe hajde tani ta bejme vallja e shpatave......nuk ecet me deshtake dhe psheretimat e tyre skleroze ne ket jete o zoterri.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
27,825
Pikët
113
SHBA : Në prag të zgjedhjeve, regjistrohet numër rekord i rasteve me Covid-19

Sipas të dhënave të agjencisë Reuters, Shtetet e Bashkuara të premten i kanë regjistruar 83.948 raste të reja të koronavirusit, që është shifër rekorde që nga fillimi i pandemisë.

Rritja e numrit ditor të rasteve vjen në kohën kur kanë mbetur më pak se dy javë deri në ditën e zgjedhjeve presidenciale dhe pandemia po i godet shtetet ku gara pritet të jetë më e ngushtë si Ohio, Michigan, Karolinë Veriore, Pensilvani dhe Wisconsin.

Rekordi i mëparshëm i rasteve ditore ishte regjistruar më 16 korrik, kur ishin shënuar 77.299 të infektuar të rinj për 24 orë. Dy javë më pas, shifra mesatare ditore e viktimave të sëmundjes Covid-19 kishte shkuar në 1.200, shkruan The Guardian, transmeton express.

Ekspertët shëndetësorë kanë paralajmëruar më parë se temperaturat më të ulëta, që i nxisin njerëzit të qëndrojnë në hapësira të mbyllura, mosrespektimi i masave dhe kthimi i nxënësve e studentëve në shkolla e universitete mund të ndikojnë në përhapjen më të madhe të virusit.

Ndryshe, Shtetet e Bashkuara janë në vendin e parë në botë për numrin e infektimeve si dhe për më së shumti viktima të pandemisë. Deri më tani, në këtë vend janë regjistruar rreth 8.5 milionë persona të infektuar me virusin SARS-CoV-2 dhe afro 224.000 të vdekur nga sëmundja Covid-19, e cila shkaktohet nga ky virus.
--------------
___________


Amerikanet duhet te ndjekin keshillat e kandidatit Biden dhe Dr. Faucit e jo te Trump qe nxit njerezit te mos bartin maska.
Maska frenon perhapjen e virusit dhe rrjedhimisht u shpeton jeten njerezve.
@Rexhina, @En-nisa dhe mjeket tjere te forumit rekomandojne masken si mejti me efikas per mbrojtjen nga corona.
Pervec kesaj eu dhe shba nuk jane aq larg njera tjetres me numrin e te vdekurve


Dhe kjo duke marre parasysh qe popullata e shba-se eshte me mbi peshe dhe si rrjedhoje me shume rrezik vdekjeje.


Cfare duhet bere ata qe jane ne rrezik duhen ruajtur e per gjithe te tjeret jeta duhet vazhduar.
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,628
Pikët
113
Po ketu ne katund Kovi Komunist Kinez, ka kapur personel mjekesor me tre pale maska more zoterri.... apo keshtu ka thene ai trumcaku Bidonja dhe hajde tani ta bejme vallja e shpatave......nuk ecet me deshtake dhe psheretimat e tyre skleroze ne ket jete o zoterri.
Po ato maskat e Made in China jane te coronizueme o cool djali. Duhen maska te prodhimit amerikan qe mbrojne nga corona.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
39,159
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Po ato maskat e Made in China jane te coronizueme o cool djali. Duhen maska te prodhimit amerikan qe mbrojne nga corona.
Ne ato dy muajt e pare Kina refuzoi te dergonte maska dhe vendilatore ne SHBA.....si rezultat u desh te rritej prodhimi vendas me pajisje posacerisht per keto nevoja pandemike.....gje qe u arrit brenda pak javesh......por po te flisja per raste ku shume anetare e personal i ndihmes se pare edhe pse te mbrojtur me disa shtresa mbrojtese, perseri u ekspozuan dhe disa prej tyre edhe humben jeten.....ne nje tjeter "zbulim" para pak muajsh doli qe 73% e atyre qe perdoren maska, Kovi Kinez Komunist nuk i fali por i pshtolli.....gjithashtu e njejta gje kishte ndodhur per indivite qe ishin mbyllur ne shtepi.

keta pandemiologet tane ketej cthone sot nuk e thone neser, pasi mungon dija dhe eksperienca e duhur......Kovi bicim 19 eshte rrace e poshter :)
 

En-nisa

First
Anëtar
May 8, 2020
Postime
6,238
Pikët
113
Vendndodhja
Shqipëri
SHBA : Në prag të zgjedhjeve, regjistrohet numër rekord i rasteve me Covid-19

Sipas të dhënave të agjencisë Reuters, Shtetet e Bashkuara të premten i kanë regjistruar 83.948 raste të reja të koronavirusit, që është shifër rekorde që nga fillimi i pandemisë.

Rritja e numrit ditor të rasteve vjen në kohën kur kanë mbetur më pak se dy javë deri në ditën e zgjedhjeve presidenciale dhe pandemia po i godet shtetet ku gara pritet të jetë më e ngushtë si Ohio, Michigan, Karolinë Veriore, Pensilvani dhe Wisconsin.

Rekordi i mëparshëm i rasteve ditore ishte regjistruar më 16 korrik, kur ishin shënuar 77.299 të infektuar të rinj për 24 orë. Dy javë më pas, shifra mesatare ditore e viktimave të sëmundjes Covid-19 kishte shkuar në 1.200, shkruan The Guardian, transmeton express.

Ekspertët shëndetësorë kanë paralajmëruar më parë se temperaturat më të ulëta, që i nxisin njerëzit të qëndrojnë në hapësira të mbyllura, mosrespektimi i masave dhe kthimi i nxënësve e studentëve në shkolla e universitete mund të ndikojnë në përhapjen më të madhe të virusit.

Ndryshe, Shtetet e Bashkuara janë në vendin e parë në botë për numrin e infektimeve si dhe për më së shumti viktima të pandemisë. Deri më tani, në këtë vend janë regjistruar rreth 8.5 milionë persona të infektuar me virusin SARS-CoV-2 dhe afro 224.000 të vdekur nga sëmundja Covid-19, e cila shkaktohet nga ky virus.
--------------
___________


Amerikanet duhet te ndjekin keshillat e kandidatit Biden dhe Dr. Faucit e jo te Trump qe nxit njerezit te mos bartin maska.
Maska frenon perhapjen e virusit dhe rrjedhimisht u shpeton jeten njerezve.
@Rexhina, @En-nisa dhe mjeket tjere te forumit rekomandojne masken si mejti me efikas per mbrojtjen nga corona.
Faleminderit @Fshatari ,po unë jam mjeke pa diplomë😅😂😂,sa kam qeshur kur e lexova🤣
 
Status
Temë e mbyllur.
Top