• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Ç’farë dreq njeriu je ti Erjon Veliaj?

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,227
Pikët
113
Vendndodhja
Si shtremberohen gjerat atje, kazanet kazanet, LoL, materniteti po bie n’toke, eshte shkaterru nje pjese nga termeti, me c’pashe do e rinovojne do bejne nje gershetim te asaj qe ka mbetur me dicka me te madhe dhe me hapesire, do shtohet. Sec te keqe ka ketu une se kuptoj!! Njerez te qarravitur qe per cdo gje vetem ankohen ankohen. Injoranca ne kulm!! P.s. se kam me ty drejt per drejt po me keto shkrime pacavure qe sillen e shkruhen. E shumica lexojne keto kazane , titujt dhe aq mjafton. Another MAndat per Raman Se sben!!!! Ndryshe nuk behen shqiptaret!! 🤨
Bad se e ke zakon që futesh në tema që nuk ke informacion, dhe si pasoj temat prishen dhe kalojn në ofendime.

Materniteti është shpallur Monument Kulture i Kategorisë II, ndërsa është e paqartë mënyra e ndërhyrjes dhe kush e ka dhënë lejen për prishjen e fasadës.

Fare mire mund ti besh një rikonstruksion, por jo ta shëmbësh.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,812
Pikët
113
Bad se e ke zakon që futesh në tema që nuk ke informacion, dhe si pasoj temat prishen dhe kalojn në ofendime.

Materniteti është shpallur Monument Kulture i Kategorisë II, ndërsa është e paqartë mënyra e ndërhyrjes dhe kush e ka dhënë lejen për prishjen e fasadës.

Fare mire mund ti besh një rikonstruksion, por jo ta shëmbësh.
Aty kemi lind dreqi ta haje.sa godina spitalore ka ktu ne Berlin jane si germadha muzeum
 

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
23,231
Pikët
113
Bad se e ke zakon që futesh në tema që nuk ke informacion, dhe si pasoj temat prishen dhe kalojn në ofendime.

Materniteti është shpallur Monument Kulture i Kategorisë II, ndërsa është e paqartë mënyra e ndërhyrjes dhe kush e ka dhënë lejen për prishjen e fasadës.

Fare mire mund ti besh një rikonstruksion, por jo ta shëmbësh.
Si nuk paskam info??? Te thashe, eshte shembur nga termeti. Cfare ti ruajne?? Ai tipi qe hyri kishte gje ne lidhje me subjektin ne fjale?? Jo??! Ok dhe merru me idiotet qe kane access dhe sillen si shpelllare. Atij drejtoju. Une isha ne teme!
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,227
Pikët
113
Vendndodhja
Si nuk paskam info??? Te thashe, eshte shembur nga termeti. Cfare ti ruajne?? Ai tipi qe hyri kishte gje ne lidhje me subjektin ne fjale?? Jo??! Ok dhe merru me idiotet qe kane access dhe sillen si shpelllare. Atij drejtoju. Une isha ne teme!
Ke ndonje burim qe eshte shembur nga termeti ? Sepse mua nuk me rezulton e till.
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
2,243
Pikët
113
Profeti VELIAJ dhe Sekti GAY99

Kjo eshte nje video qe shpjegon qarte lojen e Veliajt qe here shfaqet si besimtar e here si gay si e si te perfitoj mbeshtetjen nderkombetare financiare.
Ky eshte prostitucion modern ne fundraising nje shpikje e re sorosiane ku nuk ka rendesi se cfare orientimi seksual ke e rendesishme eshte si te fitosh duke perdorur cdo mjet, edhe preferencat seksuale te donatoreve


posted by altin goxhaj at 10:39 am1 comment:

 1. Altin GoxhajApril 15, 2009 at 1:02 PM
  TË VËRTETAT E 1 PRILLIT TË G99


  1 MJAFT është i pavarur nga G99
  2 G99 nuk financohet nga paratë e projekteve të MJAFT
  3 300 milionë lekë që po shpenzohen deri më tani nga G99 janë kontribute të anëtarëve
  4 Erion Veliaj ka jetuar dhe punuar në 60 vende të botës (marrë nga prezantimi i Velisë në faqen e MJAFT)
  5 Erion Veliaj kur ishte i vogël organizonte nxënësit e shkollave të ndihmonte fëmijët jetimë
  6 Veliaj nuk u ka bërë thirrje amerikanëve që të mos entuziazmohen nga mikpritja e shqiptarëve ndaj Bush se është hipokrizi
  7 Erion Veliaj në kohën e krizës së Kosovës ka mbetur si Rambo mes një fushe të minuar për 36 orë dhe e kanë shpëtuar forcat e NATOs me helikopter
  8 Erion Veliaj ka qenë në Ruanda këshilltar i Presidentit Ruandez kur ishte 20 vjeç dhe i ndiqte studimet me internet në Micigam nga Ruanda
  9 Erion Veliaj në shkollë të mesme nuk ka qenë predikues i Kishës Baptiste dhe nuk dilte rrugëve duke bërtitur “UNË E DUA ZOTIN”
  10 Themeluesit e MJAFT, vëllezërit Veliaj, Maznikët (vëlla e motër), Denis Behluli, Floran Pustina, etj nuk kanë qenë anëtarë të Kishës Baptiste
  11 Erion Veliaj nuk ka dërguar në 2002 – 2003 para diplomatëve dhe zyrtarëve të donatorëve GAY fotografi të drejtuesve meshkuj të MJAFT të veshur si femra brenda projektit MJAFT
  12 Veliaj & Co nuk përdor fotografi të drejtuesve dhe aktivistëve meshkuj të MJAFT dhe G99 të veshur si femra për të siguruar përkrahje nga qarqet e donatorëve GAY
  13 MJAFT nuk u krijua nga Soros për të sjellë Edi Ramën në pushtet
  14 Erion Veliaj nuk kontrollon numrat bankar të MJAFT
  15 Erion Veliaj i ka dorëzuar çelësat e MJAFT kur krijoi G99
  16 Erion Veliaj nuk ka sekuestruar të gjithë dokumentacionin financiar të MJAFT
  17 Erion Veliaj nuk i ka dhënë të vëllait kredi nga paratë e Fondacionit MJAFT
  18 Vëllai i Erion Velisë nuk është pronar i Biznesit “Grafik Propaganda” që ka faturuar paratë e MJAFT
  19 Biznesi “Grafik Propaganda” i vëllait të Erion Velisë është biznes i ligjshëm dhe i regjistruar në Gjykatë dhe QKR dhe paguan rregullisht taksat
  20 Biznesi “Grafik Propaganda” i vëllait të Erion Velisë nuk ka faturuar qindra miliona lekë të MJAFT dhe ka paguar rregullisht taksat si biznes i vogel që është
  21 Biznesi “Grafik Propaganda” i vëllait të Erion Velisë nuk ka realizuar që në 2006 imazhin e ri të Partisë Socialiste
  22 Biznesi “Grafik Propaganda” i vëllait të Erion Velisë nuk përdoret për të justifikuar burimin e financimeve të G99
  23 Biznesi “Grafik Propaganda” i vëllait të Erion Velisë nuk ka bërë biznes të paligjshëm me kompani duhani, kompani bastesh, dhe firma të tjera
  24 Biznesi “Grafik Propaganda” i vëllait të Erion Velisë përdor fatura të rregullta sipas ligjit
  25 Erion Veliaj nuk ka numër llogarie në SHBA që të thithë para nga burime të papublikuara
  26 Motra e Arbjan Maznikut nuk ka qenë asnjëherë financiere e MJAFT
  27 Lëvizja MJAFT bën transparencë financiare çdo vit duke treguar burimin e parave dhe sasinë e financimeve bile edhe tregon se si i harxhon paratë
  28 Lëvizja MJAFT nuk është krijuar me qëllim pastrimin e pengesave të Ramës në shoqërinë civile dhe dëmtimin e imazhit të kundërshtarëve politikë të Ramës
  29 Veliaj nuk ka deklaruar në BBC se ushtarët shqiptarë në Afganistan janë bashibozukë që blejnë të drejtën për të shkuar në Afganistan
  30 Shoqata Kombëtare e Debatit ANDA që u përdor si bazë juridike për MJAFT nuk është spin-off (krijesë) i Soros që në 2000
  31 Lobi serb antishqiptar në SHBA nuk ka deklaruar pas kritikave të Velisë për pritjen që i bënë shqiptarët presidentit Bush “Zoti e shpëtoftë Erion Velinë, ta mbrojmë këtë djalë të ri”
  32 Balkan Youth Link, themelues i Lëvizjes MJAFT, bashkëthemeluar nga Erjon Velia, numri i llogarisë së saj në SHBA nuk kontrollohet nga Erjon Veliaj për kalimin e fondeve nga njëri spin-off tek tjetri.
  33 Fondacioni MJAFT është një fondacion i ligjshëm
  34 Fondacioni MJAFT ka dhënë kredi me licensë
  35 Erion Veliaj me anë të Fondacionit MJAFT nuk i ka dhënë kredi të vëllait
  36 Fondacioni MJAFT nuk është zhdukur, nuk ka shpallur zhdukjen
  37 300 mijë euro që fondacioni MAJFT i ka marrë ndërkombëtarëve për të zhvilluar biznesin rinor në Shqipëri i janë dhënë rinisë shqiptare dhe jo drejtusve dhe familjarëve të drejtuesve kryesorë të MJAFT
  38 Fondacioni MJAFT nuk ka shkelur asnjë ligj mbi mikrofinancën në Shqipëri
  39 Fondacioni MJAFT nuk ka falsifikuar dokumentat në projektin LABOREMUS
  40 Shoqata Fshati Urban e themeluar nga drejtuesit e MJAFT dhe e drejtuar nga vëllai i Erion Velisë nuk bën biznes të paligjshëm
  41 Shoqata Fshati Urban nuk merr paratë e ndërkombëtarëve për qëllime biznesi
  42 Biznesi C&PR Production nuk u krijua në 20 Shkurt 2003 për të justifikuar me fatura paratë e MJAFT që përvetësuan Veliajt Maznikët dhe Endri Fuga.
  43 Biznesi C&PR Production nuk ka lidhje me Maznikun apo Velinë
  44 Biznesi C&PR është një biznes që deklaron rregullisht qindra miliona lekë në Drejtorinë e Tatim Taksave
  45 Biznesi C&PR nuk ka faturuar në Kryeministri në 2005 fatura të paligjshme
  46 Biznesi Mozaik Sh.p.k. nuk përdoret për të pastruar burimin e financimeve të G99
  47 Biznesi Mozaik sh.p.k. është një biznes amerikan (siç thuhet edhe në ëebsite) dhe jo thjesht një biznes shqiptar.
  48 Biznesi Mozaik sh.p.k. ka si aksioner amerikanin John Moore, dhe ky njeri është gjallë dhe ekziston, biles ka ardhur edhe në Shqipëri dhe është paraqitur para noterit
  49 Biznesi Mozaik sh.p.k. nuk drejtohet nga një nga përgjegjësit e financave të MJAFT
  50 Biznesi “Mozaik sh.p.k.” nuk ka lidhje me biznesin e vëllait të Velisë “Grafik Propaganda” apo “Fshati Urban”
  51 Paratë e G99 transferohen në mënyrë transparente nga biznesi “Mozaik sh.p.k.” i drejtuesit të financave të MJAFT
  52 Lëvizja MJAFT pretendon se ka 8000 anëtarë prandaj nuk është regjistruar si qendër në gjykatë me vetëm 3 anëtarë
  53 Erion Veliaj në kohën që ishte drejtues i G99 nuk ishte përfaqësues financiar i 14 numrave të llogarive të MJAFT në bankat brenda dhe jashtë Shqipërisë
  54 Veliaj e ka paraqitur me kohë dorëheqjen nga Drejtor i MJAFT në Gjykatë por fajin e ka gjyaka që e ka vonuar
  55 Veliaj është zgjedhur si drejtues i MJAFT me votë të anëtarësisë
  56 Veliaj & Mazniku, Fuga i paguajnë rregullisht sigurimet shoqërore në përputhje me të ardhurat
  57 Veliaj & Mazniku, Fuga i paguajnë rregullisht tatimin mbi të ardhurat në përputhje me të ardhurat që kanë
  58 Veliaj i paguan rregulisht sigurimet shoqërore dhe ai nuk justifikohet se paguan jashtë Shqipërisë “Sigurimin e Jetës”
  59 Veliaj e ka blerë apartamentin duplex me kredi bankare
  60 Veliaj nuk disponon disa makina luksoze
  61 G99 nuk u regjistrua në gjykatë si shoqatë jofitimprurëse që ti shmangej kontrollit të Lartë të Shtetit sipas ligjit për Partitë Politike
  62 G99 nuk u regjistrua në Gjykatë si shoqatë jofitimprurëse që të siguronte donacione të paligjshme
  63 G99 nuk u regjistrua në Gjykatë që ti shmangej ligjit që pengonte financimin e partive politike nga burime të huaja të padeklaruara
  64 Drejtuesit e vertëtë të Velisë nuk janë Edi Rama, Remzi Lani, Valdete Sala, Milva Ekonomi, Delina Fico, Capajev Gjokutaj, Piro Misha të cilët nuk janë drejtuyesit e Soros-it real në Shqipëri
  65 Universiteti Europian i Tiranës nuk e mbështet G99 sepse nuk është spinoff i Soros në Shqipëri
  66 Instituti Agenda nuk është spinoff i Soros
  67 Instituti Agenda nuk saboton raportimet ndërkombëtare për Shqipërinë dhe nuk favorizon në mënyrë të pandershme Edi Ramën dhe Velinë në raportimet që kryen për klientelën ndërkombëtare
  68 Rrjeti Soros në Shqipëri nuk e ka asfiksuar shoqërinë civile në mënyrë që të gjithë të mbështesin Edi Ramën & Erion Velinë dhe askush të mos guxojë të kundërshtojë
  69 Veliaj nuk ka deklaruar në median e lobit grek në SHBA se Ndërhyrja e Klinton në Kosovë u bë për trafikun e armëve nga Shqipëria
  70 Erion Veliaj & Co nuk kanë fshirë faqet online që të fshehin gjurmët e manipulimeve dhe vjedhjeve
  71 Partia Socialiste nuk ka fshirë emrin e Grafik Propaganda (I cili nuk është biznes i vëllait të Erion Velisë) nga ëebsiti i saj zyrtar i cili nuk të jep përshtypjen se prej 2 vjetësh është under construction
  72 Erion Veliaj nuk ka marrë 120 milionë lekë të luftës kundër varfërisë nga OXFAM për të marrë një jaht të bardhë për të shpërndarë fletëpalosje në bregdet
  73 Erion Veliaj & Co nuk merr shumë para për të shkuar në Kubë si personazhi i Graham Grin “Njeriu ynë në Havana”
  74 Filmi “Rilinda Shqiptare” tregon të vërtetën për Rilindasit e Rinj Erion Veliaj, Edi Rama dhe jo-spiunin Remzi Lani
  75 Projektet që i janë dhënë MJAFT për të monitoruar Gjykatat, Parlamentin dhe pushtetin lokal nuk shërbejnë që Veliaj të vejë gjoba në favor të grupimit të tij dhe Edi Ramës
  76 MJAFT nuk ka marrë një projekt 1.2 milionë euro nga Ambasada Holandeze për të ndihmuar shoqërinë civile dhe këto para nuk i ka përdorur vetëm për qëllimet e lidershipit të MJAFT
  77 Veliaj nuk ka blerë median për të prodhuar imazhin e ekskluzivitetit të lidershipit të ri
  78 Veliaj nuk ka penguar me cdo mjet financiar organizatat e tjera që të kenë mundësi mediatizimi të aktivitetit të tyre
  79 Veliaj nu ka kërcënuar asnjë drejtues të shoqërisë civile që kundërshton Ramën dhe nuk i ka prishur punë te donatorët kundërshtarëve të Ramës
  80 Veliaj nuk përdor donatorët për të detyruar organizatat e shoqërisë civile që të mbështesin G99
  81 Ambasadori gjerman nuk shkel asnjë ligj kur mbështet fushatat elektorale të G99
  82 Veliaj nuk ka deklaruar në BBC se ushtarët shqiptarë në Afganistan janë bashibozukë që blejnë të drejtën për të shkuar në Afganistan
  83 Erion Veliaj nuk ka shpikur termin Redaktor Politik për të përdorur dhe manipuluar librin e Barak Obamës
  84 Veliaj është një njeri i sinqertë kur e pyesin për jetën e vet
  85 Veliaj për të marrë bursën universitare për në SHBA nuk iu desh të rekrutonte në Kishën Baptiste 99 vetë
  86 MJAFT nuk ka marrë 5.4 milionë euro financime të donatorëve për shoqërinë civile shqiptare duke shkatërruar të gjithë rrjetin e organizatave joqeveritare rinore në Shqipëri
  87 MJAFT e ka shkundur apatinë qytetare dhe në protestat e MJAFT marrin pjesë me qindra qytetarë
  88 Në protetsat e MJAFT nuk marrin pjesë vetëm rrogëtarët e MJAFT
  89 MJAFT nuk kryen evazion fiskal në shifra qindra miliona lekë
  90 MJAFT nuk është vegël në duart e G99 për të goditur kundërshtarët e Ramës
  91 MJAFT nuk vendos gjoba
  92 Paratë e donatorëve për MJAFT dhe spinoof-et e tjera të Soros nuk shërbyen për të shkretuar shoqërinë civile në mënyrë që të ketë vetëm një shoqëri civile në Shqipëri: ajo e Soros
  93 G99 ka shumë intelektualë dhe profesionistë të zotë
  94 Drejtuesit e G99 kanë qenë studentë të shkëlqyer
  95 Erion Veliaj, Mazniku dhe disa drejtues të G99 do të kandidojnë në listën e G99 dhe jo në listën e PSsë
  96 Erion Veliaj nuk është sekser lejesh ndërtimi
  97 Erion Veliaj nuk po thith qindra miliona lekë nga bizneset në emër të G99
  98 Erion Veliaj nuk është i korruptuar
  99 DO T’JA DALIM
 

juanito02

V.I.P
Anëtar
Aug 28, 2010
Postime
1,314
Pikët
83
Ska me katrahure se lali Fiku e palloshi 2 metra. Pa din e pa iman. U bene njesh me krimin jashte e brenda e Shqiperine e lane lavtatrice pastrimi parash kulturen tone e bene kulla. A litari as ndonje denim mesjetar i tyre nuk i lan dot mekatet e tyre.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,666
Pikët
113

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,227
Pikët
113
Vendndodhja
Një kryebashkiak që mban 40 bodyguard nga mbrapa!!!!!!!!
Lali leku dihet qe eshte kothere, por mo llumra jane keta qe i shkojn nga mbrapa si zorra.
Injoranc e madhe !!
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,666
Pikët
113

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,568
Pikët
113
sa mire qe filluan dhe te bejne art social, per popullin!
ia paskan qokur erionit me kete alegori.
ka patur lezet atehere ne kohen e xhaxhait tend ku te gjithe punonin per popullin, vullnetare!
une thashe se artistet e kuptuan qe kishte rene diktatura, dhe ata e dine qe arti ka cmim te pacmuar, dhe ia mbathen neper firma vizive private per te shitur artin e tyre!
 
Top