• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ç’farë dreq njeriu je ti Erjon Veliaj?

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
33,223
Pikët
113
Specialist nga BBV! Jo vetëm Monika, edhe Meridiani rezuton vartës i Veliajt
Ndryshe nga Monika Lubonja e cila ka zgjedhur ta këshillojë Veliajn dhe pse mister mbetet mënyra se si po e bën në muajt e fundit nga “Big Brother VIP”, Meridiani është në një tjetër profil.
20:13 - 02/01/22

Kryesore, Politike

Koha: 1 min lexim

A A

0
Specialist nga BBV! Jo vetëm Monika, edhe Meridiani rezuton vartës i Veliajt
Meridian Ramçaj dhe Erion Veliaj


Share on Facebook


TIRANË– Meridian Ramçaj po ndan të njëjtën shtëpi me aktoren Monika Lubonja prej muajsh, por siç duket kanë shumë më tepër kohë që ndajnë të njëjtin ‘shef’. Në databazën e të dhënave personale që nxorri zbuluar pagat e qytetarëve dhe jo vetëm, Dosja.al ka arritur të sigurojë tabelën ku shihet se Ramçaj është i punësuar në Bashkinë Tiranë që drejtohet nga Erion Veliaj.


Ndryshe nga Monika Lubonja e cila ka zgjedhur ta këshillojë Veliajn dhe pse mister mbetet mënyra se si po e bën në muajt e fundit nga “Big Brother VIP”, Meridiani është në një tjetër profil. Ai merr një pagë prej 70 mijë e 120 lekësh si arkitekt pranë Agjencisë së parqeve dhe rekreacionit në Bashkinë Tiranë.

Të dhënat për Meridian Ramçajn
Në fakt, burime për Dosja.al kanë treguar se banori i “Big Brother VIP” në fakt shërben si specialist komunikimi, por ndërkohë që ai shijon eksperiencën e radhës televizive, taksapaguesit shqiptarë i bëjnë gati pagën.
(F.m/Dosja.al)
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
10,432
Pikët
113
Vendndodhja
My own way
Për Tiranën që duam!
S'duam ujë, arsim dhe as punë, vetëm BETON!
TIRANA e RILINDUR!
Prit kur të dal me Mamaqiun të mbjell ndonjë shkurre andej nga Dajti dhe ta shes për gjelbërim të Tiranës në top halenë dhe klarinetën mediatike.
 

shoku_tanku

O Sali o hero gjith shqipria ty te do
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
37,640
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Specialist nga BBV! Jo vetëm Monika, edhe Meridiani rezuton vartës i Veliajt
Ndryshe nga Monika Lubonja e cila ka zgjedhur ta këshillojë Veliajn dhe pse mister mbetet mënyra se si po e bën në muajt e fundit nga “Big Brother VIP”, Meridiani është në një tjetër profil.
20:13 - 02/01/22

Kryesore, Politike

Koha: 1 min lexim

A A

0
Specialist nga BBV! Jo vetëm Monika, edhe Meridiani rezuton vartës i Veliajt
Meridian Ramçaj dhe Erion Veliaj


Share on Facebook


TIRANË– Meridian Ramçaj po ndan të njëjtën shtëpi me aktoren Monika Lubonja prej muajsh, por siç duket kanë shumë më tepër kohë që ndajnë të njëjtin ‘shef’. Në databazën e të dhënave personale që nxorri zbuluar pagat e qytetarëve dhe jo vetëm, Dosja.al ka arritur të sigurojë tabelën ku shihet se Ramçaj është i punësuar në Bashkinë Tiranë që drejtohet nga Erion Veliaj.


Ndryshe nga Monika Lubonja e cila ka zgjedhur ta këshillojë Veliajn dhe pse mister mbetet mënyra se si po e bën në muajt e fundit nga “Big Brother VIP”, Meridiani është në një tjetër profil. Ai merr një pagë prej 70 mijë e 120 lekësh si arkitekt pranë Agjencisë së parqeve dhe rekreacionit në Bashkinë Tiranë.

Të dhënat për Meridian Ramçajn
Në fakt, burime për Dosja.al kanë treguar se banori i “Big Brother VIP” në fakt shërben si specialist komunikimi, por ndërkohë që ai shijon eksperiencën e radhës televizive, taksapaguesit shqiptarë i bëjnë gati pagën.
(F.m/Dosja.al)
I tha mire ilir shaqiri tan brames,ti hapja kembet dhise une ta mjel. U be ajo nje cope dhi bashkie te na shitet si vipe.
 

shoku_tanku

O Sali o hero gjith shqipria ty te do
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
37,640
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Për Tiranën që duam!
S'duam ujë, arsim dhe as punë, vetëm BETON!
TIRANA e RILINDUR!
Prit kur të dal me Mamaqiun të mbjell ndonjë shkurre andej nga Dajti dhe ta shes për gjelbërim të Tiranës në top halenë dhe klarinetën mediatike.
Fushat i bejme edhe ne maje te kullave.
 

Lorè

My heart is now your home.
Staff member
Anëtar
Jun 13, 2020
Postime
1,325
Pikët
113
Specialist nga BBV! Jo vetëm Monika, edhe Meridiani rezuton vartës i Veliajt
Ndryshe nga Monika Lubonja e cila ka zgjedhur ta këshillojë Veliajn dhe pse mister mbetet mënyra se si po e bën në muajt e fundit nga “Big Brother VIP”, Meridiani është në një tjetër profil.
20:13 - 02/01/22

Kryesore, Politike

Koha: 1 min lexim

A A

0
Specialist nga BBV! Jo vetëm Monika, edhe Meridiani rezuton vartës i Veliajt
Meridian Ramçaj dhe Erion Veliaj


Share on Facebook


TIRANË– Meridian Ramçaj po ndan të njëjtën shtëpi me aktoren Monika Lubonja prej muajsh, por siç duket kanë shumë më tepër kohë që ndajnë të njëjtin ‘shef’. Në databazën e të dhënave personale që nxorri zbuluar pagat e qytetarëve dhe jo vetëm, Dosja.al ka arritur të sigurojë tabelën ku shihet se Ramçaj është i punësuar në Bashkinë Tiranë që drejtohet nga Erion Veliaj.


Ndryshe nga Monika Lubonja e cila ka zgjedhur ta këshillojë Veliajn dhe pse mister mbetet mënyra se si po e bën në muajt e fundit nga “Big Brother VIP”, Meridiani është në një tjetër profil. Ai merr një pagë prej 70 mijë e 120 lekësh si arkitekt pranë Agjencisë së parqeve dhe rekreacionit në Bashkinë Tiranë.

Të dhënat për Meridian Ramçajn
Në fakt, burime për Dosja.al kanë treguar se banori i “Big Brother VIP” në fakt shërben si specialist komunikimi, por ndërkohë që ai shijon eksperiencën e radhës televizive, taksapaguesit shqiptarë i bëjnë gati pagën.
(F.m/Dosja.al)
Ore kot, meqë jam pa punë për momentin, tju bëj një pyetje. Pa dashur të mbroj Monikën, dhe aq më pak Meridianin që më bën për të vjellë, por nëse juve do kishit mundësinë që të përfitonit një rrogë nga një post i caktuar, s'ka rëndësi si qysh tek, thjeshtë ta merrnit atë rrogë edhe ta fusnit në xhep pa u ndjerë (si Monika dhe Meridiani) a do e refuzonit? Ose cili shqiptarë do e refuzonte? (duke e ditur ekonominë e vendit). Dhe sa e sa punonjës të administratës dhe jo vetëm përfitojnë paga të tilla? Unë di shumë.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
33,223
Pikët
113
Ore kot, meqë jam pa punë për momentin, tju bëj një pyetje. Pa dashur të mbroj Monikën, dhe aq më pak Meridianin që më bën për të vjellë, por nëse juve do kishit mundësinë që të përfitonit një rrogë nga një post i caktuar, s'ka rëndësi si qysh tek, thjeshtë ta merrnit atë rrogë edhe ta fusnit në xhep pa u ndjerë (si Monika dhe Meridiani) a do e refuzonit? Ose cili shqiptarë do e refuzonte? (duke e ditur ekonominë e vendit). Dhe sa e sa punonjës të administratës dhe jo vetëm përfitojnë paga të tilla? Unë di shumë.
Asnje nuk te hep gje materiale, sidomos ky qe bo dasma ne Kala, me pensionin e plakes, pa patur dicka ne perfitim,..

Gjithsesi, keto pagat e ktyre jane ne shkelje te ligjit, pasi po paguhen me para te taksa paguesve, pa qene ne pune,.duke u marre me dicka tjeter.

Me ligj per cdo 15 persona, nje nderrmarrje duhet te punesoje me person me aftesi te kufizuara,..

Kshu qe kta parazite, jane duke ngrene nga parate qe ti marrin ty dhe te tjereve nepermjet taksave,

Ti si do doje, te paguaje me shume taksa qe te paguheshin sa me shume nga kta te BBV?
 

Lorè

My heart is now your home.
Staff member
Anëtar
Jun 13, 2020
Postime
1,325
Pikët
113
Asnje nuk te hep gje materiale, sidomos ky qe bo dasma ne Kala, me pensionin e plakes, pa patur dicka ne perfitim,..

Gjithsesi, keto oagat e ktyre ajne ne shkelje te ligjit, pasi po paguhen me para te taksa paguesve,..

Me ligj per cdo 15 persona, nje nderrmarrje duhet te punesoje me person me aftesi te kufizuara,..

Kshu qe kta parazite, jane duke ngrene nga parate qe ti merrin ty dhe te tjereve nepermjet taksave,

Ti si do doje, te paguaje me shume taksa qe te paguheshin sa me shume nga kta te BBV?
Ore shumë dakort jam unë me gjithçka ke shkruar, por ajo që po përpiqem të them është se ka shumë njerëz që janë të gatshëm të përfitojnë paga të tilla kot. Jo vetëm BBV po shumë të tjerë që figurojnë në disa poste njëkohësisht, ose tjetër gjë merren në përditshmëri dhe njëkohësisht paguhen diku tjetër.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
33,223
Pikët
113
Ore shumë dakort jam unë me gjithçka ke shkruar, por ajo që po përpiqem të them është se ka shumë njerëz që janë të gatshëm të përfitojnë paga të tilla kot. Jo vetëm BBV po shumë të tjerë që figurojnë në disa poste njëkohësisht, ose tjetër gjë merren në përditshmëri dhe njëkohësisht paguhen diku tjetër.
Dhe ti si mendon, qe kete gje kush e rregullon dhe i ve fre?

Ka njerez qe bene vetvrasje oer 35 mije leke te vjetra te papaguara, ngase ky shtet i privoj lirine,..

Ti c'tip sheti do,

Shtet si Taxhikistani o republika e kongos, apo shtet si Danimarka, si qytetqre?
 

shoku_tanku

O Sali o hero gjith shqipria ty te do
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
37,640
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Dhe ti si mendon, qe kete gje kush e rregullon dhe i ve fre?

Ka njerez qe bene vetvrasje oer 35 mije leke te vjetra te papaguara, ngase ky shtet i privoj lirine,..

Ti c'tip sheti do,

Shtet si Taxhikistani o republika e kongos, apo shtet si Danimarka, si qytetqre?
Keta nuk jane as aq ne dite te hallit qe te pranojne te tilla dhurata se po u qan hallin loreja sikur i kane shtepite te bregu i lumit. Kokrra baxhelles eshte kur perfiton ne menyra te tilla,njerez pa integritet moral e profesional.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
33,223
Pikët
113
Keta nuk jane as aq ne dite te hallit qe te pranojne te tilla dhurata se po u qan hallin loreja sikur i kane shtepite te bregu i lumit. Kokrra baxhelles eshte kur perfiton ne menyra te tilla,njerez pa integritet moral e profesional.
Tani e mora vesh, per cfare e keshillon FiqiFiqin kjo,..:p

Qenka eksperte per vlersiminin e karavidhes,..:p


Monika-Donaldit: Ti e ke të vogël! Duket nga dora dhe madhësia e këmbës
2 hours më parë
0


Banorët e BB Vip janë futur dje në disa kutia për të provuar se kush reziston më shumë. Nga të parat që është dorëzuar ka qenë Monika, ndërsa Donaldi ishte nga personat që rezistoi më shumë. Shakatë mes Monikës jashtë dhe Donaldit brenda nuk kanë munguar.
Ajo i ka thënë që e ke kutinë të vogël, por kjo është keqkuptuar nga Donaldi, i cili i ka thënë se e gënjen pamja e jashtme.
Më pas ata i janë futur muhabeteve të tjera, të cilat kanë të bëjnë me madhësinë e organit gjenital tek mashkulli. Monika ka thnë se gjatësia duket nga dora dhe nga madhësia e këmbës.
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
10,432
Pikët
113
Vendndodhja
My own way
272191299_1365629170574290_1850941005641676227_n.jpg
Tiranë 19.01.2022
Për të rindërtuar duhet të shkatërrojnë banesat e banorëve!
Shtëpi të padëmtuara por plani i Beqirit të Tiranës dhe Shqipërisë është të ngop vizionarët e oligarkisë, në dëm të njeriut të thjeshtë.
Dhe thoni pastaj se nuk jemi në neo diktaturë!
 

Mr.Sufllaqa

Super Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2020
Postime
312
Pikët
43
Ore kot, meqë jam pa punë për momentin, tju bëj një pyetje. Pa dashur të mbroj Monikën, dhe aq më pak Meridianin që më bën për të vjellë, por nëse juve do kishit mundësinë që të përfitonit një rrogë nga një post i caktuar, s'ka rëndësi si qysh tek, thjeshtë ta merrnit atë rrogë edhe ta fusnit në xhep pa u ndjerë (si Monika dhe Meridiani) a do e refuzonit? Ose cili shqiptarë do e refuzonte? (duke e ditur ekonominë e vendit). Dhe sa e sa punonjës të administratës dhe jo vetëm përfitojnë paga të tilla? Unë di shumë.
Un do e refuzoja dhe e kam refuzuar në momente delikate për ekonominë time.E dija që do përdoresha në koh nga kryetari Bashkisë asaj kohe siç përdoren kta tipat kur vjen momenti i fushatës fhe jo vetëm
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
6,312
Pikët
113
Dhe vete -quajtura opozite shqup-iste dhe ajo foltoriste u shkrine duke luftuar per dinjitete e karrig-lezete ... Heu bre! Qfare shkaperdhatash!
 
Top