• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çelja e aerodromit të Gjirokastrës

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,724
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Shume aeroporte neper bote po perballen me veshtiresi te mbijeteses per shkak te konkurences agresive. Shqiperia nuk eshte aq territor i madh per 4 aeroporte. Me mire te investohet ne autostrada.
Po 1 aeroport ke mo ku i ke 4? U ul nje avion ne kukes per show edhe e quan aeroport funksional ti ate ?
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
45,321
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Ai tha me bete qeder qe me votuat se doja te rrija me Zahon ne shtepi.
Kur do te shkoc andej nga GjinoKastra o lla, e te lartesosh edhe ti pergjate aeroportit nderkombetar te shushunjave, balonen tende tabake me bishta pallumash e me parrullat anti Surreli ne te ???
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,484
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Kot i hapim k’to tema .. se po i njenti avaz dhe prototipa. LooL
 

Passion

V.I.P
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
12,686
Pikët
113
Kot i hapim k’to tema .. se po i njenti avaz dhe prototipa. LooL
E kupton dot ti qe nje pjese ngrodhin
vec ta shohin te deshtuar?

Kjo gje i eksiton ndoshta,por une u'a kuptoj dhimbjen (qe bejne gjasme u dhimbset,se ne fakt as (dhimbja) as keqardhja,sikurse as kontributi nuk nevojitet nga te tille. ;)
Deshmohet pafuqia e tyre,e u ka ngel ne tru ajo pjese qe prodhon substance zemerimi. ;)

Do u kaloje me kohen! ;)
 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
10,227
Pikët
113
Mbase gjirokastriteve u duket interesante sepse u rritet turizmi e me radhe, por nuk konceptojne se pervec infrastruktures se betonuar qe do shkaterroje ekologjine, vjen ndotja nga zhurmat pertej decibeleve te toleruar nga organizmi. Zonat prane aeroporteve prodhojne njerez e femije me te meta psiqike dhe per kete arsye jane zonat me pak te populluara.
 
Last edited:

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,182
Pikët
113
Mbase gjirokastriteve u duket interesante sepse u rritet turizmi e me radhe, por nuk konceotojne se pervec infrastruktures se betonuar qe do shkaterroje ekologjine, vjen ndotja nga zhurmat oertej decibeleve te toleruar nga oeganizmi. Zonat prane aeroporteve prodhojne njerez e femije me te meta psiqike dhe per kete arsye jane zonat me pak te populluara.
NJOHURITE DHE MJEDISI.

Zhurma e avioneve ju ben te semureni.

Efektet e demshme te provuara shkencerisht.

Studimi i fundit nga Qendra Mjekesore e Universitetit Mainz tregon se....
zhurma e avioneve çon ne demtime te konsiderueshme, te....
eneve te gjakut,
rritje te presionit te gjakut dhe.... çrregullimeve te gjumit.
Keto nga ana tjeter rrisin......
rrezikun e sulmeve ne zemer,
ose = goditjet ne tru.

Profesori Thomas Münzel.....
images.jpg
fillimisht deshironte te provonte 100 paciente per hulumtimin.
Por rezultatet ishin aq te qarta ne 60 pacientet e PARE, saqe grupi mjekesor perfundoi ekzaminimet.

Nuk kishte rendesi nese......
pacientet ishin zgjuar,
duke e perceptuar me vetedije zhurmen.....
dhe duke e vleresuar ate emocionalisht,
ose nese..... truri kishte regjistruar zhurmat ne qiell,
ndersa ishin duke fjetur apo = tu bo skiponjat(shenimi IM).

27.08.2014.

PS....por ATAVE ne troje nuk e qajne kaptinen,sepse kane kufjet e celulareve brenda VESHEVE.
FAZITI....dhe Gjinokastra ne mos gaboj KA....lindshmerine me te ulet ne Albania.
Qe i BIE....edhe ata qe do lindin, do te JENE me = aftesi te KUFIZUARA.

KAQ.
 
Last edited:

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
10,227
Pikët
113
NJOHURITE DHE MJEDISI.

Zhurma e avioneve ju ben te semureni.

Efektet e demshme te provuara shkencerisht.

Studimi i fundit nga Qendra Mjekesore e Universitetit Mainz tregon se....
zhurma e avioneve çon ne demtime te konsiderueshme, te....
eneve te gjakut,
rritje te presionit te gjakut dhe.... çrregullimeve te gjumit.
Keto nga ana tjeter rrisin......
rrezikun e sulmeve ne zemer,
ose = goditjet ne tru.

Profesori Thomas Münzel.....
View attachment 93347
.......

PS....por ATAVE ne troje nuk e qajne kaptinen,sepse kane kufjet e celulareve brenda VESHEVE.
.....

Si tha ai.
Nuk i kuptoj njerezit.
Shkaterrojne shendetin dhe familjen per te bere para.
Pastaj perdorin tere parate qe kane fituar e edhe me shume, per t'u sheruar dhe per te patur familje.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,182
Pikët
113
Si tha ai.
Nuk i kuptoj njerezit.
Shkaterrojne shendetin dhe familjen per te bere para.
Pastaj perdorin tere parate qe kane fituar e edhe me shume, per t'u sheruar dhe per te patur familje.
(y)

Tema....QUHET e MYLLUR.
 
Top