• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çfarë keni gatuar apo ngrënë, mëngjes, drekë, darkë? 3

Status
Temë e mbyllur.

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
6,436
Pikët
113
Un ket e kisha qujt: borzilok krudo me njoki e salc.

Ashtu si e ke shkrujt ti ishte dash vec i gjethe borziloku sa per ngjyr.

Apo do me na tregu sa t’pelqen bari? :D
Jane tre lloje salcash brenda prandaj dhe nuk mund ta quash salc me borzilok
 

Fierakja

___________
Anëtar
May 5, 2014
Postime
10,303
Pikët
113
O lover po sjan te gjithe shefa si ty , ne gatujme ne kushte shtepie dhe mundohemi tu ‘afrohemi’ nenave ose gjysheve tona per disa gatime tradicionale . 🙂🙂
Nuk ka si ushqimi thjesht dhe tasty i mamave dhe gjysheve tona. Ne pergjithesi sa me i thjesht ushqimi aq me i shishem per mendimin tim. Lovermani e kishte masakruar kungullin me tarator para disa ditesh dhe sot u kap me njokin. Por duket qe ka pasion per gatimin dhe kte duhet tja vlersojm :)
 

Jack

Welcome autumn ...
Banned
Anëtar
Sep 2, 2013
Postime
5,862
Pikët
113
Vendndodhja
Bayswater, London
Nuk ka si ushqimi thjesht dhe tasty i mamave dhe gjysheve tona. Ne pergjithesi sa me i thjesht ushqimi aq me i shishem per mendimin tim. Lovermani e kishte masakruar kungullin me tarator para disa ditesh dhe sot u kap me njokin. Por duket qe ka pasion per gatimin dhe kte duhet tja vlersojm :)
Sja kemi hudh poshte meritat per cfare ben , e ka pasion & pune , por po i thoja qe cdokush nje recete e gatuan sipas menyres se vete , pavarsisht syrit kritik te Loverit . 🙂🙂
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
33,242
Pikët
113
Sja kemi hudh poshte meritat per cfare ben , e ka pasion & pune , por po i thoja qe cdokush nje recete e gatuan sipas menyres se vete , pavarsisht syrit kritik te Loverit . 🙂🙂
Nuk e di kujt i drejtohesh, por une prandaj e citova ne mengjes Sibelius, por s’e kuptoi njeri. 😜
 

Jack

Welcome autumn ...
Banned
Anëtar
Sep 2, 2013
Postime
5,862
Pikët
113
Vendndodhja
Bayswater, London
Nuk e di kujt i drejtohesh, por une prandaj e citova ne mengjes Sibelius, por s’e kuptoi njeri. 😜
E pe te postimi im kujt ju drejtova une , e lexove pastaj me bere tag , ne mengjes sdi gje une ca behet se punoj . 😛
 

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
6,436
Pikët
113
Kaq pak racioni? Te lumshin duart :)
Shume faleminderit.. 😁
kur gatuan pak haet me mire ..Nuk ka si ushqimi thjesht dhe tasty i mamave dhe gjysheve tona. Ne pergjithesi sa me i thjesht ushqimi aq me i shishem per mendimin tim. Lovermani e kishte masakruar kungullin me tarator para disa ditesh dhe sot u kap me njokin. Por duket qe ka pasion per gatimin dhe kte duhet tja vlersojm :)
Ne çfare kuptimi e kam masakruar?
 

Fierakja

___________
Anëtar
May 5, 2014
Postime
10,303
Pikët
113
Shume faleminderit.. 😁
kur gatuan pak haet me mire ..

Ne çfare kuptimi e kam masakruar?
Loverman fillimisht te lumshin duart dhe urime per kreativitetin dhe deshiren per gatim te bukur. Per mendimin tim (i cili nuk ben as nje ndryshim per ty), i komplikon shume shijet. Personalisht preferoj shije me te thjeshta. But that's just me.

Ps. Si e kishte emrin ajo pjata e kungullit me kos? Ndoshta do ta provoj ta bej nje dite dhe atehere mund te kem opinion me te mire.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top