• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çfarë keni gatuar apo ngrënë, mëngjes, drekë, darkë?

Status
Temë e mbyllur.

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
12,105
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Mishin kokrra kokrra ta beka kenga
Sia, do degjuar dhe ne kontekstin e duhur kenga...
Ketu tani tek une eshte muzg dhe para mesje shtrihet madheshtore nje cerek shqiperie deri ne det...
Tingujet e muzikes dhe te zerave te vajzave qe duken sikur kane ardhur qe qemoti shperndahen ne kete hapesire ku une jam dhe mberrijne ne veshet e mi te kthellet e te pater si kristal. Duke deshmuar qe jeta edhe dikur ka ekzistuar me ato bukurit e saj te dikurshme, me ritmin e saj dhe shijet e saja.

Te bene te bredhesh ne kohe dhe te imagjinosh se si e perjetonin dashurine atehere, po ne keto brigje dhe shtigje te nemura ku vadhisim(bejme xhiro) ne sot. Dashuria nuk ka lindur me ne. Ajo ka ekzistuar, breza te tere e kane shijuar dhe i kane kenduar... Degjoje ne kete kontekst!
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Sia
Status
Temë e mbyllur.
Top