• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çfarë libri po lexoni apo keni lexuar kohët e fundit?

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,032
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
S’dua te lexoj. Ja kshu!
E ke lexuar Librin "Lufta per zjarrin" i Joseph Roni ?

Eshte nje liber shlodhes dhe argetues per kohen e veres. Historia tregon per nje fis te lasht qe humbet zjarrin, gjene me te cmuar qe kishin dhe dergon dy grupe me nga tre vete per ta rigjetur ate. Tregimi eshte i thjesht dhe pershkruhet nje bote e lashte ku rreziku kryesor i njerzve vinte prej kafshve. Zjarri ishte arma e tyre me e mire, por jo vetem arme... Ai ishte ushqim, ishte ngrohtesi ishte vazhdimi i jetes edhe ne herresiren e nates.

Libri ka situata te kendeshme aventure dhe eshte terheqes per nje lexues te thjeshte. Eshte libri qe une u lexoja vellezerve para se te flinin gjume.
 
Last edited:

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
30,517
Pikët
113
Te gjithe dashoret kane frike, te Kinjor

Perkthim i Nasi Leres,..

Skam nerva te lexoj nga fillimi ne fund,..

I lexoj si te du, nga fundi ne fillim ne mes, dhe anasjelltas,..lol
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,717
Pikët
113
E ke lexuar Librin "Lufta per zjarrin" i Joseph Roni ?

Eshte nje liber shlodhes dhe argetues per kohen e veres. Historia tregon per nje fis te lasht qe humbet zjarrin, gjene me te cmuar qe kishin dhe dergon dy grupe me nga tre vete per ta rigjetur ate. Tregimi eshte i thjesht dhe pershkruhet nje bote e lashte ku rreziku kryesor i njerzve vinte prej kafshve. Zjarri ishte arma e tyre me e mire, por jo vetem arme... Ai ishte ushqim, ishte ngrohtesi ishte vazhdimi i jetes edhe ne herresiren e nates.

Libri ka situata te kendeshme aventure dhe eshte terheqes per nje lexues te thjeshte. Eshte libri qe une u lexoja vellezerve para se te flinin gjume.
Faleminderit. Ma lexo edhe mua qe te me zere gjumi, te lutem. :)
 
Top