• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çfarë pamje do të ketë zoti/perëndia?

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,599
Pikët
113
varet. psh dikur Zoti ka qene i lekure zi ne skaj dhe rronte larg qiellit te dynjase, por perflitej qe e seksonte magjistarja e qiejve!
me pas ka patur Zota ngjyre te bardhe me skaj, por edhe keta kane patur probleme mendore dhe shihnin halucinacione apo femra nudo qe i seksonin.
 

Str4nger

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Anëtar
Aug 23, 2019
Postime
893
Pikët
93
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Zoti eshte jashte kompetencave te mendjes se njeriut. Asgje nuk i perngjason Atij. Pra Zoti, nuk eshte trupor e as substance. (kjo sipas parimeve Islame)
 

Nikoleta

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
12,064
Pikët
113
Desha te shkruaja dhe para ca ditesh. Nese e mendojme si energji a sdo kishte formen e universit?
 
Top