• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Çmimi i virgjërisë

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
16,970
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
E nxorre me ne fund karakterin e vertete te shpirtit tend kapitalist........hapu dhe.
Ishte thjesht kuriozitet.
Ne kohen tone ishte falas. Ju dashamirsit e Evropes dhe amerikes e rritet cmimin.
Me pese kokrra veze atehere ne kohen tone beje gjemen. Tani nuk te mjafton as pularia. Inflacion i madh kjo koha juaj.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
53,567
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Ishte thjesht kuriozitet.
Ne kohen tone ishte falas. Ju dashamirsit e Evropes dhe amerikes e rritet cmimin.
Me pese kokrra veze atehere ne kohen tone beje gjemen. Tani nuk te mjafton as pularia. Inflacion i madh kjo koha juaj.
Ne kohen tuaj, me nje cemcakiz ose nje pale corape najloni, ta jepte edhe gjema vete, badiava ajo koha juaj.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
16,970
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Ne kohen tuaj, me nje cemcakiz ose nje pale corape najloni, ta jepte edhe gjema vete, badiava ajo koha juaj.
Buke skishim po qefin e benim.
Tani eshte bere njerzia me dhimbje krahu. Edhe gruaja kerkon para.
Ne c'spirale kohe na keni zhytur mor te paudhe.
Na ka marre malli per eren e kashtes.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
53,567
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Buke skishim po qefin e benim.
Tani eshte bere njerzia me dhimbje krahu. Edhe gruaja kerkon para.
Ne c'spirale kohe na keni zhytur mor te paudhe.
Na ka marre malli per eren e kashtes.
Athere kishim buke dhe cfare buke. Ndac misri e ndac te zeze e ndac simite te bardha e plot shije.
Tani kashta ka zevendesuar mendjet e njerezve....kokkashte hesapi.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
16,970
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Athere kishim buke dhe cfare buke. Ndac misri e ndac te zeze e ndac simite te bardha e plot shije.
Tani kashta ka zevendesuar mendjet e njerezve....kokkashte hesapi.
Kishte lezet...
Dilje pazarit dhe shikoje sorkadhet qe tundnin vithet ne kerkim te drerit me brire me te medhenj.
E ndiqje shejtanen kembe per kembe dhe ajo bente sikur lodhej dhe keputej ne mes. Benin sikur sdonin shejtanet po veshet ngrtur i mbanin te degjonin genjeshtrat tona dhe benin sikur i besonin. Keto te sotmet nuk dine te shtiren a evlat.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
53,567
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Kishte lezet...
Dilje pazarit dhe shikoje sorkadhet qe tundnin vithet ne kerkim te drerit me brire me te medhenj.
E ndiqje shejtanen kembe per kembe dhe ajo bente sikur lodhej dhe keputej ne mes. Benin sikur sdonin shejtanet po veshet ngrtur i mbanin te degjonin genjeshtrat tona dhe benin sikur i besonin. Keto te sotmet nuk dine te shtiren a evlat.
Keto te sotmet kane lindur ne pallatet aristokratike te jurropes o lla.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
53,567
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Kishte edhe buke lepurushi atehere, po nuk e hanin keta lepurushet qe shtiren si kafshe agresive deti e toke😁
Kush tha? te kafshoje ate kulacin e misrit pa rezerva po te them qe nga dyqani i bukes e deri ne shtepi, e kish te mbaruar gjysme, ashtu thate.
 

Punk1

V.I.P
Anëtar
Aug 25, 2020
Postime
14,606
Pikët
113
Na buke misri kemi ngrene. Kemi humbur dhe ndonje dhembe, por buzeqeshje kurre se kemi humbur.
Une kur isha shume i vogel, ndihmoja fshataret te blinin buke gruri. Im ate me fuste ne rradhe dhe me tjoshte, bli dy buke nje per ne dhe nje per mikun e nje kryetari kooperative. Une isha shume i vogel ne fakt, po im vella e mbante rradhen rregullisht😜
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
16,970
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Une kur isha shume i vogel, ndihmoja fshataret te blinin buke gruri. Im ate me fuste ne rradhe dhe me tjoshte, bli dy buke nje per ne dhe nje per mikun e nje kryetari kooperative. Une isha shume i vogel ne fakt, po im vella e mbante rradhen rregullisht😜
Kohe mizerje.
Periudha me e keqe qe ka kaluar ndonjehere Shqiperia.
 

Punk1

V.I.P
Anëtar
Aug 25, 2020
Postime
14,606
Pikët
113
Kohe mizerje.
Periudha me e keqe qe ka kaluar ndonjehere Shqiperia.
Jo jo... eshte periudha qe na ben te kuptojme cfare eshte e duhura. Te kemi cfare duam apo te na japin cfare meritojme. Une personalisht , nuk e shoh si periudhe te erret , por si dicka qe na ben te kuptojme cfare eshte ekuilibri i perplasjes se brezave. Une mendoj c eshte e drejte , ne ate qe une perceptoj te drejte... ti percepton cka eshte e drejte ne boten tende ... dikush tjeter ka kendveshtrim te kundert ne ate qe ne , ne menyra te ndyshme gjykojme dhe konsiderojme te drejte ne botekuptimin tone. 😁
Jo cdo gje eshte absolute , ashtu si jo cdo gje merr vlerat qe duam te paracaktojme. Jam pak racional ne disa raste , por kjo s me perben problem😁
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
23,777
Pikët
113
Kishte lezet...
Dilje pazarit dhe shikoje sorkadhet qe tundnin vithet ne kerkim te drerit me brire me te medhenj.
E ndiqje shejtanen kembe per kembe dhe ajo bente sikur lodhej dhe keputej ne mes. Benin sikur sdonin shejtanet po veshet ngrtur i mbanin te degjonin genjeshtrat tona dhe benin sikur i besonin. Keto te sotmet nuk dine te shtiren a evlat.
Pervers 🙈
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
23,777
Pikët
113
Me kujtove nje histori te mocme.
Ne stallen e lopeve ishte roja e stalles nje tip budallai qe i pelqente shume nje mjelse. Alamet vajze mjelsja, 10 kile mullaqe kishte. I shikonte budallau i shkret dhe i benin syte xixa. Iu qep keq shejtani...
Me pas ndonje viti i gjeten atje ne stall duke u rrokullisur bashke ne kashte. I diktoi njerzit ajo e shkreta dhe donte te ikte po pse shqitej budallai. Atje i gjeten te dy me budallan qe nuk shqitej. Mezi e shqiten budallan.

Ngas muabetin... E di me cfare e kishte genjyer shejtani... Me 10 kokrra veze.

Po atehere nje kojerr veze kishte vlere nuk ishte si tani. Tani i ka rene vlera e kokrres se vezes.
Mua 8 me pak me dhe..se te me jepje 10 ta shihje ti
 
Top