• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

“Mein Kampf” ( Lufta ime ) – Nga Adolf Hitler

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
11,713
Pikët
113
Ata qe tha Churchill. Qellimi shkatrimi i gjermaneve. I njejt si ne luften e pare. Nuk ka rendesi ne Hitleri i shenjtor a a kunderta
Nuk lexon asgje nga kjo qe thua ti.
Ose ti nuk lexon ato qe ke sjelle, ose anglishtja jote nuk eshte ne nivel per te sjella kuota ne kete gjuhe.
Vertet qe dua te di se cfare ka daashur te thote Baker. Me thene te drejten po cuditem, sepse Baker eshte nja personat me pa kurriz dhe me IQ te ulet.
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
7,192
Pikët
113
Nuk lexon asgje nga kjo qe thua ti.
Ose ti nuk lexon ato qe ke sjelle, ose anglishtja jote nuk eshte ne nivel per te sjella kuota ne kete gjuhe.
Vertet qe dua te di se cfare ka daashur te thote Baker. Me thene te drejten po cuditem, sepse Baker eshte nja personat me pa kurriz dhe me IQ te ulet.
Ke te drejt shoku hetues

church2.jpg
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
18,065
Pikët
113
Edhe kjo ehte nje tjeter genjeshter.
Ky citim eshte sajuar dhe perdorur per here te pare ne kete liber:
Hitleri per bankat ka thene:
“I am convinced that the international bankers will soon realise that Germany under national socialism is a safe investment, that an interest rate of 3% will be readily granted” - (“Deutchland so oder so” p.211) H.R Knickerbocker Pulitzer Prize winner.
-qesh--qesh--qesh-
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
18,065
Pikët
113
Qesh o @Petrit Kola por nuk zgjidh gje. Dikush qe mban veten nje burre fisnik nuk qesh por perballet dhe mbron mendimin e tij. Por ti je njeri me ADN te deformuar prej yzmeqari harbut dhe eshte normal qe do perdridhesh dhe do ti shmangesh perballjes me te verteten. Edhe shtatembedhjete lekure te nderrosh ti perseri i njejti do mbetesh, me breza, ceshtje ADN-je.
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
7,192
Pikët
113
Qesh o @Petrit Kola por nuk zgjidh gje. Dikush qe mban veten nje burre fisnik nuk qesh por perballet dhe mbron mendimin e tij. Por ti je njeri me ADN te deformuar prej yzmeqari harbut dhe eshte normal qe do perdridhesh dhe do ti shmangesh perballjes me te verteten. Edhe shtatembedhjete lekure te nderrosh ti perseri i njejti do mbetesh, me breza, ceshtje ADN-je.
hit13.jpg
 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
11,713
Pikët
113
Si thoka Talmudi? Qe kur te vije Messia, judenjte do kene ne dore tere pasurite e botes?
Pse valle? Qe ta mahnisin Messine i cili nuk pranou malet me ar dhe shkoi ne kryq vetem per te mbajtur fjalen e Zotit?
Nuk ka ketu kontradikte ne term?
Nuk me kujtohet qe Judenjte e pranojne Messine. keshtu qe per cfare po behet fjale saktesisht?!
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
17,758
Pikët
113
Si thoka Talmudi? Qe kur te vije Messia, judenjte do kene ne dore tere pasurite e botes?
Pse valle? Qe ta mahnisin Messine i cili nuk pranou malet me ar dhe shkoi ne kryq vetem per te mbajtur fjalen e Zotit?
Nuk ka ketu kontradikte ne term?
Nuk me kujtohet qe Judenjte e pranojne Messine. keshtu qe per cfare po behet fjale saktesisht?!
Ke po pyet ti Titin?..... te kjo tema idjote behen keto pyetje? -qesh- Diskutim te mbare atehere.
 
Top