• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

2021, Horoskopi,..

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,887
Pikët
113
Horoskopi i së shtunës/ Plane për t’u martuar ose krijuar një familje, shenjat që duhet të mendohen
22:47, 04/06/2021

Dashi
Ju mund të mendoni sesi të ndryshoni rrugën e zakonshme. Kjo më së shumti i referohet pushimeve tuaja. Nëse jeni të moshuar, harrojeni moshën dhe planifikoni pushimet ashtu sikurse ju dëshironi. Lejoni veten të dashuroni sikurse ju dëshironi.
Demi
Nesër do t’ju duhet të bëni disa vendime të rëndësishme. Mund të mendoni për të ecur në një fushë tjetër në jetën tuaj profesionale, për t’u martuar ose për të krijuar një familje. Mendohuni mirë para se të merrni përsipër përgjegjësi të reja.
Binjakët
Të lindurit e kësaj shenje mund të ndryshojnë kursin e jetës. Kjo mund të varet nga rrethana të veçanta. Kini parasysh pritshmëritë tuaja dhe hartoni një plan. Do të keni kohë të lirë për sporte të ndryshme ose për të ndjekur hobin tuaj.
Gaforrja
Nuk duhet të ndiheni të kënaqur me role sekondare. Ekziston rreziku të humbisni një shans mjaft të mirë ose në fushën e dashurisë, nëse nuk veproni kur duhet. Nesër është dita e duhur për të luftuar zakonet e këqija. Bëni kujdes me dietën ushqimore.
Luani
Ata që luftojnë për një karrierë të suksesshme duhet t’i besojnë intuitës. Merrni parasysh këshillat e të tjerëve, sa i përket një dialogu të suksesshëm me supervizorin tuaj. Ka gjasa t’ju vijë një ofertë e mirë pune, për të cilën do të mendoheni gjatë.
Virgjëresha
Nesër mund të pushtoheni nga emocione negative. Kjo mund të vijë për shkak të një incidenti në mëngjes. Megjithatë, do të bëni përpjekje maksimale për ta kaluar këtë gjendje dhe për të vijuar punën pa u bërë agresivë. Në mbrëmje gjendja juaj emocionale do të ndryshojë dhe do të ndiheni shumë më mirë pasi mbi të gjitha do të jeni nën praninë e partnerit/partneres suaj.
Peshorja
Gjatë kësaj dite nuk duhet të nisni diçka të re. Megjithatë, suksesi juaj nuk do të jetë aty ku dëshironi, pasi nuk do të keni mbështetjen e duhur të njerëzve tuaj më të dashur. Nëse dëshironi të krijoni familje, bisedoni me qetësi me partnerin/partneren tuaj.
Akrepi
Nesër mund të ndiheni shumë konfuz. Planet që kishit menduar nesër mund të mos realizohen të gjitha. Megjithatë, përpiquni të përshtateni me kursin e jetës. Nëse do të jeni të përkushtuar, do të gjeni disa rrugë premtuese që do t’ju çojnë drejt suksesit.
Shigjetari
Ka gjasa të ndiheni të nervozuar nesër. Bisedoni me familjarët ose miqtë e ngushtë për tu ndjerë më të qetë. Meditimi apo ushtrimet fizike do të jenë mjaft të nevojshme për ju. Nëse i merrni këto këshilla në konsideratë, gjithçka do të jetë nën kontroll.
Bricjapi
Do të jetë një ditë e zakonshme, pa probleme të mëdha. Nëse dëshironi ta ruani vendin tuaj të punës, mos u konfliktoni dhe mos kundërshtoni vazhdimisht drejtuesin tuaj. Mund të merrni një dhuratë shumë të çmuar nga parteri/partnerja juaj.
Ujori
Mos u bëni nostalgjik, pasi mund të humbisni një shans shumë të rëndësishëm. Duhet të merrni patjetër një këshillë në konsideratë: jetoni të tashmen dhe jo të kaluarën. Në mbrëmje, do të bisedoni për një çështje, e cila do të jetë mjaft me vlerë për anën tuaj profesionale.
Peshqit
Kjo ditë do të kalojë pa shumë pengesa. Planet tuaja do të zbatohen, mbi të gjitha nëse do të keni mbështetjen e dikujt me rëndësi në jetën tuaj. Arroganca nuk do të jetë aspak e mirëpritur. Beni kujdes të mos provokoni situata konfliktuale.


© SYRI.net
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,887
Pikët
113
Horoskopi javor 7 - 13 qershor, Marsi hyn në Luan, ja çfarë do të thotë për shenjat e zjarrit
14:02, 04/06/2021
Këtë javë planeti Mars do të lërë shenjën e Gaforres për të hyrë në atë të Luanit, i gatshëm t'u japë të gjitha shenjave të zjarrit një energji të re! Po ti, çfarë shenje je? Zbuloni me ne se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë!
Dashi: Marsi i favorshëm!
I dashur Dash, këtë javë planeti Mars do të bëjë një tranzit në favor të shenjës suaj: duke filluar nga e premtja, do të fillojë një rikuperim i mirë, do të ktheheni të ndjeheni më të fortë dhe më luftarak se kurrë! Në punë do të ketë kënaqësi falë favorit të Jupiterit dhe Mërkurit . Sidoqoftë, disa shqetësime të tjera në lidhje me sferën e ndjenjave, me Venusin të pafavorshëm .
Demi: kush fillon mirë ...
I dashur Dem java juaj do të fillojë me dy ditë forcë dhe energji të madhe: midis të hënës dhe të martës, në fakt, ju mund të mbështeteni në një Hënë të bukur e gatshëm për t'ju dhënë më shumë fat. Duke filluar nga e premtja, për fat të keq, planeti Mars do të marrë një pozicion të pafavorshëm në shenjën tuaj dhe në periudhën tjetër mund të ndiheni pak më të lodhur dhe të stresuar ... Dashuria do të lulëzojë falë një Venusi të bukur nga ana juaj.
Binjakët - do të jeni të pakonkurueshëm!
Të dashur Binjakë, bëhuni gati të përjetoni një javë vërtet emocionuese! Hëna do të shkëlqejë në shenjën tuaj të mërkurën dhe të enjten, e cila do të jetë veçanërisht me fat. Mërkuri do të jetë gjithashtu në bashkëpunim, i gatshëm për t'ju sjellë disa lajme të mira, veçanërisht në vendin e punës. Për më tepër, duke filluar nga e premtja, planeti Mars do të fillojë të veprojë në favorin tuaj , duke ju bërë vërtet të pakonkurueshëm!
Gaforrja: një fundjavë pasioni!
E dashur Gaforre, planeti Mars do të mbetet në bashkëpunim deri të premten, i gatshëm t'ju japë kaq shumë forcë dhe energji. Venusi gjithashtu do të vazhdojë tranzitin e saj në shenjën tuaj: do të ketë kohë të mira për çiftet ndërsa për beqarët, mundësi për të takuar dikë të veçantë . Ditë super fat të premten, të shtunën dhe të dielën, edhe me Hënën në shenjë: bëhuni gati për një fundjavë plot pasion!
Luani: mirë se erdhët Mars!
I dashur Luan, këtë javë planeti Mars do të hyjë në shenjën tuaj ! Duke filluar nga e premtja, një periudhë e rikuperimit të madh të energjisë, si fizike ashtu edhe psikologjike, do të fillojë për ju: më në fund do të jeni në gjendje të lini mënjanë stresin e muajve të fundit dhe të ndiheni sikur po rilindi. Ndërkohë, kushtojini vëmendje ditëve disi të rënda të hënën dhe të martën, kur do të duhet të merreni me një Hënë të pakëndshme që mund të krijojë disa pengesa.
Virgjëresha: Venusi kujdeset për të!
E dashur Virgjëreshë, vazhdon një periudhë e favorshme për shenjën tuaj kur bëhet fjalë për dashurinë dhe ndjenjat. Afërdita mbron marrëdhënien tuaj dhe, nëse jeni beqare, ju ndihmon të afroheni me dikë të veçantë. Sidoqoftë, jo aq me fat është fusha e punës, në të cilën ju do të duhet të merreni me disavantazhin e Merkurit, i cili mund të sjellë disa pengesa më shumë në rrugën tuaj. Ditë me fat: e hënë dhe e martë.
Peshorja: diskutime me partnerët ...
E dashur Peshore, duke filluar nga e premtja planeti Mars do të kthehet për të vepruar në favorin tuaj , duke ju ndihmuar të rimerrni pak energji. Nëse javët e fundit kanë qenë mjaft stresuese për shenjën tuaj, një periudhë e mirë shërimi mund të fillojë tani . Por një Venus djallëzor mund të sjellë diskutime në jetën tuaj në çift, veçanërisht në fundjavë.
Akrepi: hëna e kundërt ...
I dashur Akrep, java juaj fatkeqësisht fillon me dy ditë , në të cilat mund të hasni ndonjë pengesë për shkak të kundërshtimit të Hënës. Për më tepër, duke filluar nga e premtja, do të duhet të mbani planetin Mars në një pozitë të pafavorshme , e cila mund t'ju sjellë pak më shumë stres. Sidoqoftë, një Venus i bukur në shenjën tuaj është gati për t'ju dhuruar dashuri dhe pasion.
Shigjetari: energji pozitive!
I dashur Shigjetar, përsëri këtë javë, për fat të keq, do ta gjeni veten të detyruar të duroni kundërshtimin e planetit Mërkur, i cili do të vendosë një fjalim në timonin e projekteve tuaja. Thjesht duhet të jesh i durueshëm: në fund fitorja do të jetë e jotja! Kushtojini vëmendje ditëve të mërkurë dhe të enjte, kur Hëna do të jetë gjithashtu në kundërshtim. Megjithatë, më e lumtur,do të jetë fundjava, kur planeti Mars do t'ju japë shumë energji pozitive!
Bricjapi: pak lehtësim ...
I dashur Bricjap, këtë javë më në fund do të jeni në gjendje të psherëtini lehtë : duke filluar nga e premtja planeti Mars nuk do të jetë më në kundërshtim me shenjën tuaj dhe do të jeni në gjendje, pak nga pak, të rimerrni disa forca fizike dhe energji . Venusi, për fat të keq, mbetet në opozitë: do të ketë probleme dhe diskutime për t'u përballur me partnerin, veçanërisht në ditët nervoze të premten, të shtunën dhe të dielën.
Ujori: Përballë Marsit ...
I dashur Ujor, fatkeqësisht këtë javë - duke filluar nga e premtja - planeti Mars do të vijë në kundërshtim me shenjën tuaj: një periudhë mjaft e rëndë nga pikëpamja fizike do të fillojë për ju, në të cilën shpesh do të ndiheni të lodhur dhe pa energji. Pavarësisht kësaj, megjithatë, favori i Jupiterit dhe Mërkurit do t'ju ndihmojë të bëni hapa të rëndësishëm përpara në rrugën tuaj profesionale dhe personale. Ditët me fat: e mërkurë dhe e enjte.
Peshqit: rroftë dashuria!
Të dashur Peshq, dashuria do të jetë ylli i vërtetë i kësaj jave, me një Venus të bukur në një aspekt të favorshëm. Emocionet për t’u kujtuar lindin veçanërisht në fundjavë, kur do të keni gjithashtu një Hënë super pasionante në krah. Sidoqoftë, në punë mund të lindin disa keqkuptime me shefat ose kolegët, ose ndonjë ngadalësim ose bllokim për shkak të pozitës së pafavorshme të Mërkurit.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,887
Pikët
113
Sot do të shihni farërat e ndryshimit për jetën tuaj të dashurisë! Parashikimi i HOROSKOPIT për ditën e sotme, 6 qershor 2021, shenjat me fat

Horoskopi për ditën e sotme, 6 qershor 2021
Featured image of article: Sot do të shihni farërat e ndryshimit për jetën tuaj të dashurisë! Parashikimi i HOROSKOPIT për ditën e sotme, 6 qershor 2021, shenjat me fat
Foto Ilustruese (Horoskopi)
6 Qershor, 2021 7:06
Dashi
Pas rrëmujës emocionale që keni kaluar gjatë javëve të fundit, periudha që fillon sot do të jetë mjaft qetësuese. Ju mund të përfitoni nga këto ujëra të qeta për të rizbuluar harmoninë emocionale dhe për të përmirësuar ekuilibrin e rrjedhës tuaj të energjisë.
Demi
Konfigurimi qiellor flet për një periudhë të re në jetën tuaj sentimentale. A jeni në dijeni të aspekteve që ju bëjnë unik? Nëse jo, meditoni për këtë temë ose pyesni miqtë e ngushtë për të dhënë informacion. Javët e ardhshme do t’ju mësojnë shumë rreth kësaj teme!
Binjaket
Ky është fillimi i një cikli të ri. Do të ketë çështje të reja në rritje gjatë disa ditëve të ardhshme. Ju duhet të rimendoni disa parime të cilat i keni respektuar deri më tani në marrëdhëniet tuaja. Pas reflektimit, zbuloni se nuk jeni më dakord me ta.
Gaforrja
Kjo është një ditë e këndshme. Në të vërtetë, aspektet qiellore po parashikojnë që ajo do të jetë mjaft rrezatuese, edhe pse më pak intensive se javën e kaluar. Tani do t’ju duhet të filloni punën duke vendosur qëllime! Po prisnit vetëm këtë moment?
Luani
A jeni në formë për atë që do të ndodhë sot? Aspektet qiellore po paralajmërojnë një cikël të ri që do të mbushet plot me aktivitete, njerëz të rinj dhe perspektiva të reja profesionale. Le të shpresojmë se keni qenë në gjendje të pushoni kohët e fundit.
Virgjëresha
A do të ketë ndryshime për ju javëve të ardhshme. Kjo është gjithmonë pyetja që bën dikush me këtë mjedis planetar që ndryshon. Eshtë tërheqëse të mendosh se mund të udhëtosh në vende ekzotike ose ndoshta të ndryshosh punë dhe të takosh disa njerëz të rinj interesantë.
Peshorja
Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Një erë e re po fryn në marrëdhëniet tuaja dhe ndoshta nuk do të pendoheni shumë për këtë! Planetët po rreshtohen për të sinjalizuar fillime të reja. Ju do të jeni në gjendje të përfitoni nga reflektimet tuaja të fundit dhe të provoni imazhin tuaj të ri. Ju me siguri nuk do të zhgënjeheni nga rezultatet.
Akrepi
Ju do të jeni të lumtur të kuptoni se dita e sotme përmban farërat e ndryshimit për jetën tuaj të dashurisë. Duke filluar nga sot dhe për muajin tjetër apo më shumë, ka të ngjarë të habiteni nga kthesa e ngjarjeve në marrëdhëniet tuaja me të tjerët.
Shigjetari
Muajin e kaluar mund të keni qenë disi më të shoqërueshëm se zakonisht, veçanërisht në lidhje me marrëdhëniet tuaja emocionale. Por duke filluar nga sot, qëndrimi juaj do të pësojë një ndryshim. Ju ndoshta do të jeni më të qetë dhe më të arsyeshëm.
Bricjapi
Si një person që pëlqen të eksperimentojë me ide të reja dhe të zbulojë njerëz të rinj, ju do të kënaqeni me periudhën që tani po fillon. Sa i përket aspektit sentimental sot mund të njihni personin ideal që do t’ju bëjë të ndiheni ndryshe.
Ujori
Pikëpamja e përgjithshme e sotme është pozitive për ju. Mos hezitoni të sugjeroni diçka origjinale. Njerëzit që keni përreth do të presin me kënaqësi mendimet tuaja. Në aspektin financiar mund të merrni disa lajme pozitive që mund t’ju nxisin të investoni më shumë.
Peshqit
Po filloni një fazë kushtuar pjesës më të madhe të jetës suaj të dashurisë. Bëjeni këtë kohë plotësisht të përmbushur duke prezantuar ide të reja. Mos lejoni që këto kënaqësi të bëhen bajate. Cikli përpara është jashtëzakonisht i mbara për romancën. Eshtë një kohë e mirë për të bërë një udhëtim.
(kle.mu./dosja.al)
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,887
Pikët
113
Hiqni sklepat nga sytë dhe shikojeni më mirë realiteti! Venusi ngroh sferën e dashurisë, puna në ekip ngrihet më lehtë, si do të jetë situata me paratë? Horoskopi 7 qershor 2021

Horoskopi i Mjekrës së Zezë ose Barbanera është një nga horoskopët më të njohur historikisht.
Featured image of article: Hiqni sklepat nga sytë dhe shikojeni më mirë realiteti! Venusi ngroh sferën e dashurisë, puna në ekip ngrihet më lehtë, si do të jetë situata me paratë? Horoskopi 7 qershor 2021
Paolo Fox
7 Qershor, 2021 6:51
TIRANË-Për dashamirësit e leximit të yjeve, vjen sot horoskopi Barbanera për ditën e parë të javës së re, e hënë 7 qershor 2021.
Horoskopi i Mjekrës së Zezë ose Barbanera është një nga horoskopët më të njohur historikisht. Për këtë arsye meriton vëmendje të veçantë dhe përgatitet nga astrologu i njohur si Paolo Fox.
Dashi Një ditë bujare për ju: pavarësisht tensioneve që ndjeni, po arrini të menaxhoni jetën tuaj të përditshme, po ashtu dhe marrëdhëniet me lidhjen tuaj. Aftësi po tregoni dhe në menaxhimin e parave. Dhe këtu ka një lajm të mirë: Gjendja ekonomike ka tendencë të bëhet më solide. Grumbullime të papritura parash, borxhe që duhen mbledhur.
Demi Venusi ngroh sferën e dashurisë dhe ju bën të aftë për impulse bujare. Ndiqni më shumë zemrën, kjo do t’ju tregojë rrugën për të shkuar në drejtimin e duhur. Një lëvizje që nuk e parashikonit fare mund të rezultojë e suksesshme.
Binjakët E hënë pak monotone, si emocionalisht ashtu edhe fizikisht. Një mundësi e mirë megjithatë, për të bërë një vlerësim më të qartë dhe për të parë situatën. Angazhimet familjare duan kohë dhe durim. Fitorja do të jetë më afër, nëse i keni idetë e qarta.
Gaforrja Çfarë atmosfere e këndshme ju pret sot, me favorizimin nga ana e Hënës. Dashuria dhe familja japin konfirmime të këndshme. Në punë gjërat duken mirë, por mundësitë për më mirë, ju e dini që janë aty.
Luani Mund të keni disa vështirësi për të komunikuar me partnerin dhe për tu marrë vesh me miqtë tuaj: nëse kjo do t’ju shkaktojë mosmarrëveshje, sqarojini menjëherë, mos i lini të trashen. Ndërsa ndjenja të dyzuara ju vijnë shpesh në mendje, për fat të mirë, vetëbesimi juaj është i lartë dhe kjo do t’ju ndihmojë të dini të luani fort nëse të jetë nevoja.
Virgjëresha Sot ju jeni vetvetja, jeni ajo që dini të bëni më mirë: të fortë, të qetë, të bazuar në argumente kur flisni. Fillimi i një projekti është i favorizuar, për sa kohë që planifikoni mirë çdo detaj. Në punë apo shkollë, dikush ose diçka mund t’ju shqetësojë. Ndryshoni mendimet që ju errësojnë.
Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Peshorja Puna në ekip mund të ngrihet më lehtë dhe t’ju garantojë fitime të mëdha, me pak më shumë diplomaci dhe organizim më të mirë. A jeni i lumtur dhe a doni të ndiheni të gjallë? Ndoshta rrotull jush ka një flirt për të rizbuluar gëzimin e kënaqësisë dhe ju nuk po bëni përçapje?
Akrepi Nëse në punën e re keni vështirësi të gjeni harmoninë me kolegët, jini të durueshëm. Koha dhe mendja e shëndoshë do të jenë vendimtare. Për çdo vendim sfidues, është më mirë të prisni disa ditë, rrethanat aktiale nuk jua bëjnë fort të lehtë.
Shigjetari Ky është momenti në të cilin është e nevojshme të ndryshoni disa zakone familjare, të rirregulloni gjërat, situatat dhe madje edhe marrëdhëniet ndërpersonale. Ndryshime bëjini të vogla të vogla dhe mos u hani me tezat për revolucione radikale,ë. Nga ana tjetër, mos kundërshtoni propozimet inovative.
Bricjapi Sot ju duhet të lini pas ca gjëra që ju kanë lënë mbrapa dhe njëkohësisht të qetësoheni. Gjatë ditës, disa ndryshime të mprehta mund të keni në fushën profesionale. Me pak moderim, jepini hapësirë ideve të të tjerëve, përndryshe do të dilnit kundër interesave tuaja.
Ujori Atmosfera në familje dhe në punë ndikohet nga pakënaqësia juaj, por krijimi i armiqësive me të afërmit dhe eprorët nuk ju ndihmon aspak. Keni një bindje se vetëm iu jeni gjeni, vetëm ju i dini më mirë gjërat. Por kur në praktikë, përballeni me probleme, edhe nga ato më të parëndësishmet, ju thjesht e humbni toruan.
Peshqit Disa rrethana në sferën familjare kërkojnë sens praktik dhe që të jeni sa më konkretë dhe për fat të mirë sot jeni të pajisur mirë me to. Garantoni praninë tuaj aty ku ju duan. Disa keqkuptime janë një sinjal për t’u interpretuar: hiqni sklepat nga sytë dhe shikojeni më mirë realitetin.
Marrë nga Noa.al
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,887
Pikët
113
 1. Home
 2. Argetim
 3. Showbiz
 4. Kujdes shëndetin! Meri Shehu ndez alarmin për këtë shenjë horoskopi: Thashethemet do trondisin jetën tuaj
SHOWBIZKujdes shëndetin! Meri Shehu ndez alarmin për këtë shenjë horoskopi: Thashethemet do trondisin jetën tuaj

Meri Shehu ka bërë parashikimin e shenjave të horoskopit dhe për të mësuar më tepër se çfarë do ndodhë saktësisht me secilën prej tyre.
Featured image of article: Kujdes shëndetin! Meri Shehu ndez alarmin për këtë shenjë horoskopi: Thashethemet do trondisin jetën tuaj
Meri Shehu
7 Qershor, 2021 15:10
Dashi
Nje ndjesi qe gjithçka po fluturon rreth jush por ju nuk po kapni dot asgje, do ju pushtojë ne diten e sotme. Jeta po ju kurdis nje loje nervash dhe mundesish.
Demi
Nje deshire per ndryshim ju ka pushtuar dhe megjithese situatat nuk jane te favorshme do merrni nje vendim per ndryshime ne jeten tuaj si shtepi, pamje apo pune.
Binjaket
Psikologjikisht jeni te ngateruar dhe ka mundesi ti perzieni te miren me te keqen bashke duke mos e bere diferencen. Çdo gje që mendoni se duket si fillon e si mbaron por proçesi i brendshem nuk ju jep interes.
Gaforrja
Asnje plan nuk po shkon sot siç e kishit menduar dhe normalisht do ndodheni perballë surprizave te pakendshme ne disa rastem, ne ekonomi.
Luani
Do tentoni te nxirrni plotesisht jashte jetes suaj nje femer qe ju duket se po ju prish planet ne menyren si eshte ngjeshur pas jush. Kujdes shendetin dhe nje ndryshim pune.
Virgjeresha
Ju ka kapur nje ndjesi qe nuk po kontrolloni dot asgje dhe se keni probleme me planin tuaj suprem ne lidhje me te ardhmen tuaj. Keni te drejte por ketu do duket si do futeni ne boten e re tuajen e cila ju tregon qellimisht rrugen me te shemtuar.
Peshorja
Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Keni nevoj te shpertheni diku por me ne fund do shpertheni tek gjerat qe mendoni se i keni merituar dhe mund te beni ç’te doni. Por kujdes, asgje nuk eshte e sigurt qe te vini bast!
Akrepi
Ju duhet nje ndryshim ne bashkpunime, por ne nje kohe ku asgje nuk eshte e qendrueshme nuk ju jep asnje kenaqesi asnje ndryshim qe ju duket i tepert
Shigjetaret
Per ju puna dhe perditshmeria kane nje modernizim ku ju keni dale jashte kontureve dhe nuk jeni brenda por jashte asaj qe duhet te ishit brenda: Nje meteor qe nuk dihet ku do bjere dhe çfare do prishë.
Bricjapi
Per ju nje njohje e re apo thashethemet e nje femre do trondisin jeten tuaj erotike e cila ka kohe qe nuk po gjen qetesi dhe stabilitet
Ujori
Ju presin lajme te reja dhe te papritura që vijne ne lidhje me shtepine dhe ndryshimet qe do ndodhin aty. Ndoshta kjo dite ju sjell pengesa ne plane
Peshqit
Nje rruge qe do merrni mund te kthehet mbrapsht ose ju nuk duhet ta ndermerrni pasi nuk eshte e pershtatshme per momentin dhe ju sjell pa-stabilitet dhe surpriza te pakendshme.
(k.m/dosja.al)
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,887
Pikët
113
Horoskopi i të mërkurës/ Kohë shumë emocionuese për ju, mundësi të reja në horizont
23:13, 08/06/2021

Dashi
Aftësitë e tua të komunikimit janë aq të forta si kurrë më parë, kështu që gjasat janë që gjërat të arrini t’i përmbushni me sukses. Jini të sinqertë dhe të hapur me bashkëpunëtorët tuaj, sepse vetëm kështu do të arrini të përmbushni qëllimet tuaja.

Demi
Nesër gjendja emocionale mund të ketë luhatje dhe nëse reagoni në mënyrë të gabuar mund të pendoheni më vonë. Në vendin e punës mund të ketë disa mosmarrëveshje të vogla, të cilat duhet t’i trajtoni me qetësi.
Binjaket
Kjo është një kohë shumë emocionuese për ju, plot mundësi të reja, veçanërisht në fushën e udhëtimit. Filloni të planifikoni këtë udhëtim nesër! Sa i përket aspektit profesional, ka ardhur koha që t’i lini pak pas dore angazhimet.
Gaforrja
Papritmas, të gjithë duket se jua mbyllin dyert në punë. Por vërini një kapak paranojës tuaj. Çështjet në jetën tuaj personale janë nën kontroll dhe jeni më i vetëdijshëm për sjelljen e njerëzve të tjerë.
Luani
Një mik i cili ka fituar shumë autoritet profesional po fillon ta nxjerrë në pah dëshirën për të rënë në sy. Nëse kjo ju shqetëson, thuajani hapur mendimin tuaj. Ka një vend për hierarkitë, por sigurisht jo mes një grupi miqsh.
Virgjëresha
Nëse keni ende atë ndjenjë të pakëndshme për punën tuaj, atëherë është koha të mendoni për situatën me logjikë të ftohtë. Hiqni të gjithë frikën dhe dyshimet dhe tregohuni objektivë. Sapo ta bëni këtë, do të shihni se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar.
Peshorja
Mundohuni të gjeni dikë me të cilin të ndani të gjitha emocionet tuaja. Gjatë kësaj rruge ju do të jeni në gjendje të organizoni mendimet tuaja dhe të merrni disa vendime të vlefshme për një çështje që ju ka mërzitur kohët e fundit.
Akrepi
Ndonjëherë pasiguria mund të jetë emocionuese dhe jo aq e frikshme. Nëse mund ta shihni këtë situatë misterioze në mënyrën e duhur, mund ta kaloni rrezikun me sukses. Kjo vlen edhe në dashuri.
Shigjetari
Nesër mund të krijoni një raport interesant i cili me kalimin e kohës do të bëhet edhe më i këndshëm. Sa i përket një investimi tregoni guxim dhe të ardhurat nuk do të mungojnë.
Bricjapi
Disa projekte mund të dëmtohen që në nisje nëse nuk jeni të kujdesshëm. Komunikimi ndërmjet jush dhe njerëzve tuaj ka qenë i çrregullt, dhe sjellja e dikujt po ju bën të mendoni me të drejtë se premtimi nuk do të mbahet.
Ujori
Në marrëdhëniet ndërpersonale, pritshmëritë e mëdha mund t’ju zhgënjejnë nesër.
Pra, bëni maksimumin që të përqendroheni në të tashmen teksa hyni në një partneritet të ri. Nëse bëhet fjalë për një çështje romantike, mos merrni asnjë vendim nesër.
Peshqit
Ka shumë lëvizje rreth jush, dhe ajo që dëshironi mund të vijë tek ju vetë, nëse jeni të durueshëm. Ju nuk duhet gjithmonë të jeni ndjekës. Në punë mos u zhgënjeni nëse hasni në pengesa. Gjithçka është e kalueshme.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
27,887
Pikët
113
Si do ndikojë Hëna e re sot? Meri Shehu: Fillimi i ri nuk mund të ndalet, ja 4 shenjat që duhet të kenë kujdes

Meri Shehu tha sot kemi Henen e re në "Binjak", shenjë që simbolizon një fillim të ri, por që nuk është kaq i sigurtë.
Featured image of article: Si do ndikojë Hëna e re sot? Meri Shehu: Fillimi i ri nuk mund të ndalet, ja 4 shenjat që duhet të kenë kujdes
Meri Shehu
10 Qershor, 2021 15:34
Dashi
Endrrat bien ndesh me lajmet egzistuese qe do merrni sot. Nje fillim i ri nje udhetim apo nje takim do jete me shume anekse por do zbardhet.
Demi
Shume prapaskena ne lidhje me ceshtjet ekonomike dhe situatat ne marredhenie me njerzit qe ju mbeshtesin. Duhet te kuptoni ke keni mik apo armik pasi kjo do ju kushtoj shtrenjte.
Binjaket
Jeni ne nje ngerc personal apo planifikimesh. Eshte bere nje nyje para jush te cilen mund ta zbardh nje ide e re. Por zhgenjimi mbetet si opsion ne lidhje me karrieren dhe jeten personale.
Gaforrja
Aq shume labirinthe dhe kontakte do keni ne fshehtesi sa do humbni ne disa raste vetkoshiencen tuaj. Probleme me punen dhe shendetin. Por do gjendet nje zgjidhje.
Luani
Duhet te beni marreveshje dhe me vete Djallin qe te nxirrni nje pune ne drite se aq te komplokuara do jene situatat sidomos ato ekonomiket. Por edhe nje lidhje e re personale do filloje.
Virgjeresha
Nese do keni pershtypjen se ura e puneve tuaja varet ne fije te perit apo eshte kthyer ne tunel me labirinthe nuk keni faj. Por hena e re do ju japi shprese.
Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Peshorja
Sot dita ju sjell nje mundesi te dilni nga marredhenie konfuze pune sapo te dilni nga nje rremuje ceshtjesh qe ju merr gjithe energjine. Po mos harroni se ngaterresat kane te bejne me vonesat dhe kundershtaret dhe ligjin apo me jashte.
Akrepi
Shume te detajuar ne fushen ekonomike apo shpirterore do ndjeheni ne diten e sotme. Mund te kuptoni ku ishte gunga e pazgjidhshme e problemeve tuaja ekonomike dhe erotike.
Shigjetari
Shume ulje ngritje ne marredheniet ne cift. Ky eshte monenti te sqaroni pozicionin tuaj apo te nderprisni kete gangrene ne marredhenie me partnerin apo bashkepunimet. Ju duhet te beni nje sakrifice. Ajo qe nuk sherohet duhet te pritet.
Bricjapi
Jeni ne nje dylyftim te ashper pune. Kujdesuni per punen tuaj dhe mos lejoni te ngrini mbi nje themel te shtrember apo nje toke gunge te pasheshuar.
Ujori
Jeta ju therret po nuk e degjoni nga kufjet apo nga dikush qe ju ka shurdhuar degjinin nder vite. Po nuk u zgjuat do mbeteni ne veshtiresi ne jeten personale dhe ne projekte.
Peshqit
Ju ndikon shume hene e re ne binjak sidomos ne familje. Sherre, kontradita, probleme te pazgjidhura te cilat duhet te mbarojne. Nje femer e afert ka probleme.
 

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
5,443
Pikët
113
Akrepi dhe Demi duan pajtueshmëri


Kjo është një përplasje e titanëve! Këto dy shenja mund të tërheqin lehtësisht njëra-tjetrën. Dhe, kur ta bëjnë këtë, ata mund të kenë një romancë fantastike. Demi është qendra e pranverës dhe Akrepi është qendra e vjeshtës. Automatikisht, ato kundërshtojnë njëra-tjetrën; megjithatë, si të kundërta të plota, ata gjithashtu kanë shumë të përbashkëta. Të dy janë udhëheqës kokëfortë, fiks, yin, sensualë, krenarë, përçarës, të përqendruar mirë me personalitete magnetike. Ata të dy duan sensualitet, por i qasen asaj në mënyra krejtësisht të ndryshme - nganjëherë në mënyra që irritojnë ose mohojnë mënyrën se si personi tjetër e percepton botën. Demi ka të bëjë me jetën, është jashtëzakonisht krenare që është qendra e pranverës dhe lejon të tjerët të kenë fruta, lule dhe gjethe jeshile. Moti është kaotik në pranverë, veçanërisht Dashi, por Demi merr gjithashtu pjesën e tij të duhur të tornadove, stuhive, shiut, erës dhe breshërit. Akrepi, nga ana tjetër, hap rrugën për vdekjen. Akrepi është pjesë e Halloween dhe Dita e të Vdekurve për një arsye. Kjo është kur ne kuptojmë dhe pranojmë disa gjëra në lidhje me ciklin e jetës. Akrepi ka të bëjë me vërtetësinë. Ne vijmë tek ajo me maska dhe jemi të lutur të tregojmë veten tonë të vërtetë. Kjo është pjesërisht arsyeja pse Akrepi është kaq seksual (më seksuali, mos u lodhni vetë) sa duan të dinë vërtet të vërtetat intime për njerëzit. Ata duan që ju të hiqni maskën. Akrepi heq maskën nga të gjitha lulet e bukura dhe pemët e bukura me të cilat pranvera zbukuron botën.

Si e shohin Botën Akrepi dhe Demi

Akrepi shikon të shohë se çfarë ka me të vërtetë atje, në krahasim me atë që është vetëm dekor. Kjo është pjesërisht arsyeja pse Akrepi dhe Demi mund të jenë në mosmarrëveshje me njëri-tjetrin, përveç që të dy e shohin veten e tyre si perëndi. Nuk tallem. Dhe për shkak të kësaj, ata në fakt mund të tërheqin njëri-tjetrin në ekstreme. Zotave u pëlqen të jenë me perëndi, edhe nëse ata në të vërtetë janë vetëm njerëz. Ata nuk janë të vdekurit e dimrit ose të vdekurit e verës; ato janë krejt të ndryshme. Sepse në pranverë dhe në vjeshtë ju merrni temperatura të ndryshme, por ju e dini që është ftohtë në dimër. Ju e dini që është nxehtë në verë - kjo është arsyeja e shëndoshë. Prandaj, Akrepi dhe Demi janë të ndryshëm si shenja fikse. Ata janë pak më të paparashikueshëm dhe më pak të fiksuar. Ata janë fiksuar në larminë e tyre.

Nëse Demi dhe Akrepi zemërohen me njëri-tjetrin, do të jetë një përballje që ia vlen të shikohet. Demi ndërsa demi menjëherë do të futet në betejë, dhe Akrepi është i njohur për pickimin e preve të tij dhe lënien e tyre prapa për t'u marrë me helmin që ndikon ngadalë por me siguri në psikikë.

Fletë mashtrimi
AkrepiDemi
Shtëpia e 8-tëShtëpia e 2-të
AkrepiDemin
Organet seksualeGryka
Mid-FallPranvera e mesit
UjëToka
EmocioneShqisat, trupi
YinYin
FiksuarFiksuar
Reflektues, seksual, psikikëLider sensual, kokëfortë, i fortë
KeqkuptuarTradicionale
Kuptimi i personaliteteve tuaja të demit dhe akrepit


Kjo është padyshim një marrëdhënie tërheqëse e të kundërtave. Kjo është gjithashtu një marrëdhënie e kundërt me neveritjen. Kështu që ju do ta ndjeni atë energji fort midis jush. Ju do të dashuroni thellësisht dhe do të drejtoheni ta mprehni thellësisht tjetrin me ato që shihni se u mungojnë. Ju sjellni një larmi të madhe kur jeni kaq ndryshe. Përsëri, ju mund të jeni më ndryshe. Ju mund të lidheni me njëri-tjetrin duke qenë qendrat e stinëve. Kontrastet janë të dukshme, por megjithatë komplimente. Ju do të luftoni për pushtet. Të dy jeni introspektivë si shenja yin. Ju do të reflektoni shumë mbi atë që po ndodh, por lentet tuaja që përdorni janë mjaft të ndryshme. Demi dëshiron të mirëmbajë kopshtin, të ruajë ushqimin dhe gjithashtu e do traditën dhe suksesin në përmbushjen e traditave. Demi e do idenë e familjes, një etikë të fortë pune, duke paguar faturat në kohë dhe duke marrë përgjegjësinë. Akrepi dashuron një mister të mirë, e do estetikën e pazakontë, një dashuri ekstreme për suksesin dhe ka një nevojë ekstreme për vendosmëri. Akrepi dëshiron një sasi të konsiderueshme intimiteti, njerëzit shpesh gabojnë dhe e keqkuptojnë Akrepin për të qenë një tru me një shirit - e cila është lëvizja më fataliste që mund të bëni me një Akrep. Ajo që Akrepi në fund të fundit dëshiron është një marrëdhënie. Ata janë kërkues të marrëdhënieve, ata gjithashtu kanë shumë epsh për të punuar. Kështu që mund të jetë e vështirë të mbash gjithë atë emocion, dhe me sinqeritet të plotë në këtë version të civilizimit tonë ne nuk kemi zhbllokuar dhe demaskuar aq sa duhet me emocione. Pjesërisht kjo është arsyeja pse Akrepat keqkuptohen dhe duken të fshehtë. Atyre u pëlqen privatësia e tyre, por gjithashtu u pëlqen intimiteti i tyre.


Demi do të admirojë Akrepin për aftësitë e tyre seksuale. Demi do të interesohet për këtë pjesërisht sepse shkon së bashku me qëllimin e tyre për t'u siguruar që jeta të zhvillohet. Demi përsëri është krenar që hap derën për të ekzistuarin e të gjallëve. Akrepi kërkon sakrificë. Isshtë përshkruar si femërore, por unë mendoj se energjia e Akrepit shpesh është më mashkullore për shkak të seksualitetit të saj të lartë dhe të fuqishëm. Por gratë shpesh duhet të sakrifikojnë trupat e tyre në mënyrë që krijesat e reja të vijnë në botë. Kjo është pjesërisht mënyra se si Akrepi endet nëpër botë, por unë shoh më shumë mashkullore kur duhet të heqësh dorë nga vetë jeta në mënyrë që të kesh një marrëdhënie para se të duhet të sakrifikosh trupin e saj. Kështu që Demi nxit jetën, Akrepi sakrifikon në mënyrë që jeta të vijë. Ata kanë lente tepër të ndryshme. Mund të jetë si të shikosh dikë që përpiqet të marrë botën, i cili ka sindromën e fëmijës së dytë në hijen e Dashit ... dhe më pas të shikosh dikë pak pas pubertetit duke u bërë çuditërisht eksperimentues.

Demi duhet të kujtojë se Akrepi është i komplikuar. Akrepi ka më shumë simbole se çdo shenjë tjetër. Akrepi ka diapazonin më të madh kur bëhet fjalë për emocionet. Fillon si një gjarpër sniveling, me zemër të ftohtë. Kafshon në kyçin e këmbës, si gjarpri në Kopshtin e Edenit. Fillon në këtë shtet të ulët, të neveritshëm. Akrepi nuk mohon asnjë emocion, qoftë me xhelozi, zemërim, vetë-drejtësi - nëse i mohon këto emocione dhe nuk mund të shikojë veten në pasqyrë, atëherë nuk do të përparojë në emocione më të larta, më të rrjedhshme si dashuria. Por Akrepi gjithashtu ka frikë nga dashuria.E shihni, faza tjetër e Akrepit është akrepi. Akrepi është pak më i rafinuar, akrepat në të vërtetë mund të bëjnë dashuri për orë të tëra, por pastaj ata mund të hanë njëri-tjetrin ose të sulmojnë njëri-tjetrin. Ato janë krijesa familjare, edhe pse mund të dëmtojnë njëra-tjetrën. Por faza e fundit e vërtetë e Akrepit është kafsha e vërtetë që fshihet nën maskë, pavarësisht nëse Akrepi e kupton këtë apo jo. Kjo e bën të vështirë për Akrepin sepse kjo fazë e fundit është e vështirë të shfrytëzohet, është e vështirë të zotërosh dhe të qëndrosh në të - dhe kjo sepse është feniksi. Feniksi, siç po thosha për sakrificën, jeton për të dashur dhe dhënë krejtësisht nga vetvetja që përfundimisht të digjet dhe të gazet dhe të kthehet përsëri në një gjarpër. Do të duhet të kthehet përmes mësimeve për t'u kthyer përsëri te vetja e saj reale. Isshtë e tmerrshme që Akrepi të përparojë emocionalisht për shkak të kostos dhe sakrificës që kërkon kjo. Por si një gjarpër, pa përparuar, Akrepi do të ha vetëm bishtin e tij - duke bërë që vetja të jetë e mbingarkuar emocionalisht dhe e hutuar. Dhe vetëm kur Akrepi është gati, ajo do të pushojë së provuari të hajë vetë. Kur Akrepi e lejon veten të lirohet nga mbingarkesa e tij emocionale, atëherë dhe vetëm atëherë mund të jetë vetvetja e tij e plotë. Përndryshe, Akrepi mund të ketë blloqe mendore që e pengojnë atë të ketë marrëdhënie të shëndetshme, duke e njohur plotësisht mendjen e tyre dhe duke njohur një nga çelësat më të rëndësishëm në jetë - potencialin e tyre.

Demi është Kopshtari dhe Akrepi ështëGjarpri.
Në Kopshtin e Edenit, Demi është kopshtar, si Adami, ndërsa Akrepi është gjarpri. Demi mbron kopshtin, ai urdhëron kopshtin, e ushqen atë dhe e mban atë të rafinuar. Akrepi ofron Demi inicimin seksual, ai ofron Demin për të ngrënë fruta të ndaluar, e cila vjen me pasoja. Ju mund ta shihni pse këta të dy do të ishin në kundërshtim me njëri-tjetrin. Demi dëshiron të jetë punëtori i mirë, por Akrepi thotë se ka edhe më shumë në jetë. Akrepi mund ta mashtrojë Demin, dhe Demi madje mund t'i shohë këto kërkesa si mëkat, gjë që ofendon vetëm Akrepin. Kjo nuk do të thotë që Akrepi është lojë e ndershme për ndonjë gjë dhe është një i varur nga hardcore - ata thjesht po përpiqen thellësisht të kuptojnë botën dhe të gjejnë dikë që dëshiron thellësisht ta kuptojë atë me ta. Ato janë nevoja për BS. Ky lloj mentaliteti mund ta fusë Akrepin në telashe. Demi duhet të ndihmojë Akrepin të shohë kufijtë. Elementet e ujit kanë prirjen të dëshirojnë të bëjnë dy gjëra: (1) bashkohen plotësisht me partnerin e tyre, (2) rrjedhin dhe nuk kanë kufij. Problemi me këto dy cilësi të lindura është se ato mund të bëjnë që partneri të ndjehet sikur nuk e sheh më përkufizimin e tyre individual. Ndonjëherë kur nuk keni kufij, ju ndaloni të keni përgjegjësi, gjykim praktik, apo edhe të ndaloni të dëgjoni zërin e partnerit tuaj sepse jeni kaq të humbur në rrjedhë, sa nuk mund të shihni dallimin. Këto janë probleme që shpesh ndjekin një shpirt Akrepi i cili mund të ndjejë sikur mendja e tyre është me të vërtetë e mjegullt ose me baltë. Ata do të kishin të drejtë, sepse ajo që ata kanë nevojë nga bota është një lloj filtri për t'i ndihmuar ata të lundrojnë në diapazonin e tyre të madh emocional. Një Dem mund të ofrojë një filtër për ta. Uji që rrjedh në tokë e ngadalëson atë. Praktikaliteti që jepet nga Demi do ta ndihmojë një Akrep të shohë më qartë në një kuptim - megjithëse natyra e tyre e ujit thjesht mund t'i bëjë gjërat me baltë. Demi ndihmon në dhënien e kufijve dhe kontekstit aty ku Akrepi ka nevojë për të, dhe kjo nëse Akrepi e pranon atë. Akrepi mund të kthehet në tsunami ose uragan në mënyrë që të godasë tokën. Elementet e ujit kanë një dëshirë vërtet të fortë për të rrjedhur dhe për të shkuar në vende edhe kur u thuhet se ato vende janë të ndaluara. Mbani në mend, uji është tretësi universal. Pa ujë, padyshim që do të ishim të vdekur. Ne mund të falënderojmë natyrën tonë për lejimin e ujit të rrjedhë në këtë planet, edhe nëse ndonjëherë uji hap rrugën në vendet që nuk i përkasin ose nuk duhet të jenë. Ka një kohë për ujë dhe ka një kohë për verë të kuqe.

Demi duhet të marrë pronësinë e zgjedhjeve të tyre. Ashtu si Adami duke fajësuar gjarprin, po gjarpri e tundoi Adamin, por ai nuk e shtrembëroi krahun për ta bërë të hante nga fruti i ndaluar. Ai bëri një ofertë që Adami nuk mund ta refuzonte, por Adami me dëshirë e mori frytin e ndaluar. Ai nuk u kërcënua ta bënte këtë, ai nuk do të vdiste dhe as ndonjë nga familja e tij për ngrënien e frutave. Demi duhet të jetë i kujdesshëm se si i fajësojnë të tjerët dhe të marrë përgjegjësi për zgjedhjet e tyre dhe pasojat që pasojnë. Akrepi duhet të zotërojë edhe kur flirtojnë pa marrë parasysh se cilat dyer po hapin. Shpesh Akrepi duhet të punojë për të qenë më zgjedhës, vendimtar dhe më empatik dhe duke i bërë ato të gjitha gjërat në ekuilibër. Akrepi mund të ketë një kohë të vështirë duke balancuar të gjitha ato gjëra. Mund të jetë kokëfortë, por pastaj merrni një zemër të ngurtësuar sepse Akrepi ndihet aq shumë. Atëherë Akrepi mund të jetë shumë i butë, dhe pastaj jo mjaft kokëfortë. Akrepi duhet të dijë se çfarë dëshiron vërtet. Demi është dikush që përgjithësisht di saktësisht se çfarë duan, dhe do të qëndrojë pas tij pa pushim. Kjo është arsyeja pse Demi është dem. Onshtë në shënjestër, di të karikojë pas qëllimeve të tij dhe mund të ketë vështirësi në rirregullimin e mendimeve të tij sepse është aq e përqendruar sa që merr vizionin e tunelit.

Të dyja këto janë krijesa kokëforta që pa 3 gjëra shumë të rëndësishme lehtë mund të shkëputen vetvetiu thjesht sepse kjo bëhet zgjedhja më e lehtë për tu bërë. Ajo që këta të dy duhet të përqendrohen në marrëdhëniet e tyre është: pozitiviteti, bujaria dhe mirësia. Me këto tre elemente të disiplinuar mirë, me të vërtetë në thelbin e mendjes dhe qendrën e marrëdhënies - këto çelësa janë ato që do ta bëjnë marrëdhënien të lulëzojë. Pa ata përbërës, të dy ju mund të shndërroheni në kafshë të gatshme për të kapur njëri-tjetrin në një Koloseum.

Gjithë sa ju duhet është: pozitiviteti, bujaria dhe mirësia.

Këshilla për një marrëdhënie të suksesshme midis Demit dhe Akrepit
 1. Akrepi dhe Demi duhet të kenë parasysh se kanë perspektiva të ndryshme. Merrni parasysh të gjithë zodiakët në një rreth - nëse Demi është duke kërkuar te Ujori, ai duket në të djathtë. Kur Akrepi shikon Ujorin, ata shikojnë majtas. Dhe kur Demi shikon nga Luani, ai duket në të majtë. Kur Akrepi shikon te Luani, ai duket në të djathtë. A e shihni se si ata do të kenë perspektiva të ndryshme duke parë stinët, gjërat natyrore që jeta ka për të ofruar? Kjo është e rëndësishme të kihet parasysh - sepse për Demi ai sheh Ujorin përmes Dashit dhe Peshqve ... Akrepi sheh Ujorin përmes Shigjetarit dhe Bricjapit.
 2. Kaloni kohë për t'u njohur me njëri-tjetrin në mënyra të ndryshme. Mos u bëj shumë, por nëse egoja juaj lëndohet. Të dy ju duhet thjesht të merrni frymë dhe të jeni në rregull me atë që po ndodh.
 3. Mos u jepni zemërime impulsive. Ju nuk i merrni vendimet tuaja më të mira kur jeni në nxehtësinë e betejës. Mundohuni të gjeni se si mund të jeni të qetë, të freskët dhe të mbledhur.
 4. Sigurohuni që të mbillni këmbët tuaja në tokë të fortë. Ju duhet një themel i mirë, jo vetëm ta bëni këtë një marrëdhënie seksuale ose sensuale. Kjo është e pakapshme, lidhjet ndryshojnë - prandaj punoni që të përqendroheni në faktorë të tjerë se si lidheni ju të dy.
 5. Asnjëri nga ju nuk jeni adhurues i xhelozisë. Mos e bëni Demin xheloz. Mos e bëni Akrepin xheloz. Gjithashtu, komunikoni dhe dijeni se për partnerin tuaj një mik është vetëm një mik. Akrep, mos filloni të rrini me dikë tjetër dhe të zhvilloni ndjenja kur duhet të përqendroheni tek partneri juaj dhe e tashmja. Kështu që qëndroni larg ish-të vonuar, ata kanë tendencë për t'ju sjellë në telashe.
 6. Ju jeni një çift që zihen, prandaj duhet të mësoni se si të luftoni të ndershëm. Ju nuk duhet të keni ndeshje të bërtitura ose të lëndoni njëri-tjetrin fizikisht. Investoni në një këshilltar i cili mund t'u japë marrëdhënieve tuaja mjete për tu përmirësuar në të ardhmen.
 7. Mos e mburrni egon dhe peshkoni për komplimente. Ju mund të bëni mirë duke u shoqëruar dhe duke u njohur personalisht dhe në afërsi.
 8. Po, të dy keni ego të fortë. Ju gjithashtu nuk do të merrni komplimente që nuk janë autentike. Bëni komplimente partnerit tuaj dhe lërini që ato komplimente të vijnë nga një vend i mirëfilltë.
 9. Mos u bëni sikur seksualiteti juaj është një marrëveshje më e madhe se partnerët tuaj. Mos kërkoni seks vetëm sepse ndiheni të drejtë për të. Ju duhet të merrni pëlqimin, të jeni të durueshëm dhe mos shkoni për seks hakmarrje me një partner të jashtëm ... kjo gjëja e fundit është më shumë për Akrepin.
 10. Mbajeni duart, përqafoni, puthni dhe pohoni njëri-tjetrin.
Mbretëresha e rrëmbyer ngambreti
Demi dhe Akrepi janë bartësit e jetës. Pa rolet e tyre shumë të dallueshme në ciklin e jetës, ne do të shpërndaheshim në mpirje, nihilizëm dhe gjithnjë e më shumë. Ato janë pika thelbësore në vitin ku të gjithë fitojmë përkufizim. Demi është koha e vitit kur lulet janë në lulëzim të plotë pas një dimri të gjatë. Akrepi është kur gjethet ndryshojnë, kur jeta kthehet në planet për të letargjuar. Kur Hades mori Persefonën, ai e fshehu atë gjatë kohës së Akrepit deri në pranverë. Homeri e përshkruan atë si princeshën madhështore të frikshme, të nderuar të botës së krimit, e cila sjell në veprim mallkimet e njerëzve mbi shpirtrat e të vdekurve. Me kthimin e saj, vjen jeta, bimësia dhe pjelloria. Ne kemi këtë cikël dhe kërcejmë me Persephone dhe Hades.

Në mit, Hades rrëmben Persefonën për të qenë gruaja e tij dhe mbretëresha e mbretërisë së tij. Në Roman, homologu i Hades, Plutoni, emri Plutoni do të thoshte një zot i pasurisë, sepse pasuria minerale u gjet nën tokë, dhe sepse Plutoni si një zot khtonik sundonte tokën e thellë që përmbante farat e nevojshme për një korrje të bollshme. Versioni grek i mitit të rrëmbimit ka të bëjë me grurë - i rëndësishëm dhe i rrallë në mjedisin grek - dhe kthimi (ngjitja) e Persephone u festua në mbjelljen e vjeshtës.

A e shihni se si marrëdhënia e Akrepit dhe Demit mund të gjendet patjetër në letërsi? Ju keni një marrëdhënie të pasur me festimet, festivalet dhe nuancat e pranverës dhe vjeshtës. Nëse keni arritur vetveten në këtë marrëdhënie, hapeni veten deri në masën e plotë se sa e fuqishme, e çmendur dhe intensive mund të jetë të mbash në një njësi jetën dhe sakrificën.

@Mistrece
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,334
Pikët
113
@L0v3rm4n une jam cornuta dhe hapesja e horoskopit. Me cilen shenje ndriçoj yje une?

Ti doganier mos jep informacione te gabuara.
 
Top