• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Adriatik Lalla në prag të arrestimit

Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,764
Pikët
113
Përgjigje e: Adriatik Lalla në prag të arrestimit

Une Llallen e kam burrin e halles
Perendia ta ndihmofte, sidomos te shpetoje prej atyre peshqve te medhenj qe mbase duan ta bejne "sakrifice" te puneve te tyre mbrapshta e te ndyra. Sinqerisht!
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,594
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Adriatik Lalla në prag të arrestimit

Perendia ta ndihmofte, sidomos te shpetoje prej atyre peshqve te medhenj qe mbase duan ta bejne "sakrifice" te puneve te tyre mbrapshta e te ndyra. Sinqerisht!
po une s'kam halle :D
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
12,443
Pikët
113
Përgjigje e: Adriatik Lalla në prag të arrestimit

Si tha lulu-ja për sajen mo.... s'di gjo.... po nuk e di ky kush tjetër do e dijë.... ky sa kohë ka qenë në Tiranë ka qeverisur...
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,371
Pikët
113
Përgjigje e: Adriatik Lalla në prag të arrestimit

Pse u dashka zgjatur kaq shumë kjo puna e hallës? :p
Batutë ishte dhe aq e kish vlerën.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
12,443
Pikët
113
Përgjigje e: Adriatik Lalla në prag të arrestimit

Do e hajë llalla dhe gjithë peshqit e mëdhenj do bëhen ngjala...
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
4,684
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Përgjigje e: Adriatik Lalla në prag të arrestimit

Akoma livadhis ky gomari i Gramshit?
 
Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
11,467
Pikët
113
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,764
Pikët
113
Asetet financiare te "peshqve" llalla nuk konfiskohen, sepse ndodhen te depozituara ne banka jasht Shqiperie, ne mos offshore. Ne rastin llalla, denimi 3-vjeçar do te miratohet ne 1.5, dhe pastaj do te perfitohet nga falje "presidenciale" dhe "sjellje te mire". Kokoshi do te shndrrohet ne nje thele. Nderkohe gjuetia e sardeleve do te vijoje.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,288
Pikët
113
Vendndodhja
Hoqi dorë nga gjykimi i shkurtuar, mbyllet procesi gjyqësor, SPAK shpall pretencën për ish-kryeprokurorin Adriatik Lalla

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dhënë pretencën për ish-prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla. Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se SPAK ka kërkuar 2 vite burg për ish kryeprokurorin dhe 5 vite përjashtim nga funksioni publik. Kjo pretencë e dhënë për së dyti vjen pas heqjes dorë nga ish-kryeprokurori Llalla nga gjykimi i shkurtuar dhe rikthimit të procesit gjyqësor me procedurë të zakonshme.


Në përfundim të konkluzioneve, SPAK i ka qëndruar besnik vendimit të tij duke kërkuar sërish 2 vite burg për ish-kryeprokurorin dhe 5 vite përjashtim nga funksioni publik.

Sot ka përfunduar procesi gjyqësor me procedurë të zakonshme dhe në seancë ishte i pranishëm dhe vetë ish-Prokurori i Përgjithshëm.

/balkanweb/
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
12,443
Pikët
113
Hoqi dorë nga gjykimi i shkurtuar, mbyllet procesi gjyqësor, SPAK shpall pretencën për ish-kryeprokurorin Adriatik Lalla

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dhënë pretencën për ish-prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla. Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se SPAK ka kërkuar 2 vite burg për ish kryeprokurorin dhe 5 vite përjashtim nga funksioni publik. Kjo pretencë e dhënë për së dyti vjen pas heqjes dorë nga ish-kryeprokurori Llalla nga gjykimi i shkurtuar dhe rikthimit të procesit gjyqësor me procedurë të zakonshme.


Në përfundim të konkluzioneve, SPAK i ka qëndruar besnik vendimit të tij duke kërkuar sërish 2 vite burg për ish-kryeprokurorin dhe 5 vite përjashtim nga funksioni publik.

Sot ka përfunduar procesi gjyqësor me procedurë të zakonshme dhe në seancë ishte i pranishëm dhe vetë ish-Prokurori i Përgjithshëm.

/balkanweb/
Q.r..
Edhe energjinë elektrike të kishte lënë pa paguar, do të ishte dënuar më shumë
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,288
Pikët
113
Vendndodhja
E FUNDIT/ Dënohet me 2 vite burg Adriatik Llalla, i konfiskohen edhe pasuritë

GJKKO ka vendosur sot masën e arrestit për Adriatik Llallën, ish-kryeprokurorin e Përgjithshëm. GJKKO ka vendosur që Llalla të dënohet me dy vite burg dhe konfiskim i disa pasurive. Gjithashtu ai nuk duhet të ushtrojë detyrën e tij për 5 vite. Llalla akuzohet për fshehje të pasurisë.

Ish-kryeprokurori ka 15 ditë kohë për të apeluar vendimin dhe nëse, gjithçka vendoset në formë të prerë, Llalla do jetë i detyruar të vuajë dy vite burg. Kujtojmë se Llalla dhe familja e tij janë shpallur non grata nga SHBA, që në vitin 2018.

 
Top