• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Aeroporti Ndërkombëtar i Vlorës

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
13,168
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Aq shume e deshen Vloren,sa iu deshen 41 vjet per te ndertuar nje cope hekurudhe deri ne ate qytet. 30 vjet kane qe i genjejne keta te tjeret qe nga Berisha e Nano e deri tek keta rrumpallistet e sotem.
O Murik, se diku me ke shkruar qe je djal i lexuar. Gje qe nuk e ve ne dyshim. Po e di ti si funksionon shteti o miku im?!

Ja te mundohemi ta shpjegojme sa me thjesht te jete e mundur.
Ti pse nuk bene Gradacel?
Se nuk ke para. Prandaj qe te arrish tek gradacala e nis me ndertimin e nje kafeneje qe eshte brenda mundesive financiare qe ke. Dhe me ane te kafenes kerkon te shtosh parat qe te arrish tek dy kafene, tre e keshtu me radhe deri sa te arrish tek gradacela.
Ja keshtu eshte edhe shteti e nis me rruge dhe porte qe te arrij tek centralet berthamore.

Tani te teket ty dhe e do centralin tani dhe ne vend.
Rri mos fol si kalamaqt e llastuar.
 
Last edited:

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
5,342
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
O Murik, se diku me ke shkruar qe je djal i lexuar. Gje qe nuk e ve ne dyshim. Po e di ti si funksiono shteti o miku im?!

Ja te mundohemi ta shpjegojme sa me thjesht te jete e mundur.
Ti pse nuk bene Gradacel?
Se nuk ke para. Prandam qe te arrish tek gradacala e nis me ndertimin e nje kafeneje qe eshte brenda mundesive financiare qe ke. Dhe me ane te kafenes kerkon te shtosh parat qe te arrish tek dy jafene, tre e keshtu me radhe deri sa te arrish tek gradacela.
Ja keshtu eshte edhe shteti e nis me rruge dhe porte qe te arrij tek centralet berthamore.

Tani te tejet ty dhe e di centralin tani dhe ne vend.
Rri mos fol si kalamaqt e llastuar.
Po perse rrefuzon te kuptosh? Si ka mudnesi qe e keni me kaq ngeh cdo gje? Pritem 45 vjet me dogma dhe tani edhe 30 te tjera me korrupsion e vjedhje. Une jam popull,dhe populli gjithmone do ankohet.Edhe ne Danimarke ankohen,ndersa tek ne nuk ka as buke dhe perseri mbrojne partine,ideologjine,krahun e tyre.Leri pa buke nuk ka gje,vetem te rrije ne pushtet partia jone.
A e shikoni realitetin ju apo si? Ne Vlore nuk eshte bere asnje investim ne 30 vjet. Porti duhet te ishte bere me kohe si edhe rruget. Vetem privati mezi mbahet ne kembe me shume sakrifica. Me thuaj nje imvestim serioz qe eshte bere ne 15 vitet e fundit ne Vlore? Po me the Lungomare me mire mos u pergjigj fare,sepse eshte tallje bythe.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
13,168
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Po perse rrefuzon te kuptosh? Si ka mudnesi qe e keni me kaq ngeh cdo gje? Pritem 45 vjet me dogma dhe tani edhe 30 te tjera me korrupsion e vjedhje. Une jam popull,dhe populli gjithmone do ankohet.Edhe ne Danimarke ankohen,ndersa tek ne nuk ka as buke dhe perseri mbrojne partine,ideologjine,krahun e tyre.Leri pa buke nuk ka gje,vetem te rrije ne pushtet partia jone.
A e shikoni realitetin ju apo si? Ne Vlore nuk eshte bere asnje investim ne 30 vjet. Porti duhet te ishte bere me kohe si edhe rruget. Vetem privati mezi mbahet ne kembe me shume sakrifica. Me thuaj nje imvestim serioz qe eshte bere ne 15 vitet e fundit ne Vlore? Po me the Lungomare me mire mos u pergjigj fare,sepse eshte tallje bythe.
Ku ka bythe shteti shqiptare te bej investime o Murik?
Me kupton ca po them?!
Edhe keto qe ben, i merr borxh parat. Si ta shpjegoj une ty qe ta marresh vesh.
Ti thua te marri te tjera borxh me kamata marramendse sepse te eshte tekur ty te kete nje investim ne X vend.
Po ka nje strategji, nuk behet kot investimi. Se ai brenda nje kohe te caktuar duhet te laj veten e tij pa te shikosh me tej per ndonje gje tjeter.
Ti flet sikur shteti Shqiptar ka parat e dynjas dhe nuk do te bej investime. Shteti shqiptar mezi po paguan rrogtaret e tij me rroga per turp te zotit dhe ti kerkon qiqra ne hell.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
5,342
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Ku ka bythe shteti shqiptare te bej investime o Murik?
Me kupton ca po them?!
Edhe keto qe ben, i merr borxh parat. Si ta shpjegoj une ty qe ta marresh vesh.
Ti thua te marri te tjera borxh me kamata marramendse sepse te eshte tekur ty te kete nje investim ne X vend.
Po ka nje strategji, nuk behet kot investimi. Se ai brenda nje kohe te caktuar duhet te laj veten e tij pa te shikosh me tej per ndonje gje tjeter.
Ti flet sikur shteti Shqiptar ka parat e dynjas dhe nuk do te bej investime. Shteti shqiptar mezi po paguan rrogtaret e tij me rroga per turp te zotit dhe ti kerkon qiqra ne hell.
Ka.para ka,mos ia qaj hallin shtetit. Por paret shkojne per ata dhe per njerezit e tyre. Lere pash Zotin,as nje ujesjelles me 30 vite nuk e bene dot? Po flas per gjera bazike e lere me aeroporte e porte. Nje shi bie mbytet Vlora apo Durresi. Eshte vjedhur edhe kur ty ta shesin si pune. Po nejse,une jam i pakenaqur dhe do vazhdoj te jem kritik ndaj te gjitheve majta apo djathtas. Ti shyqyr e ke gjetur lumturine dhe qetesine dhe ke te drejte ta shprehesh.
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
11,737
Pikët
113
Ka.para ka,mos ia qaj hallin shtetit. Por paret shkojne per ata dhe per njerezit e tyre. Lere pash Zotin,as nje ujesjelles me 30 vite nuk e bene dot? Po flas per gjera bazike e lere me aeroporte e porte. Nje shi bie mbytet Vlora apo Durresi. Eshte vjedhur edhe kur ty ta shesin si pune. Po nejse,une jam i pakenaqur dhe do vazhdoj te jem kritik ndaj te gjitheve majta apo djathtas. Ti shyqyr e ke gjetur lumturine dhe qetesine dhe ke te drejte ta shprehesh.
He pra he.
Imagjino fshati i zverrnecit,aq turistik nuk kane uje per te pire.nuk kane vjen uji fare
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
5,342
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
He pra he.
Imagjino fshati i zverrnecit,aq turistik nuk kane uje per te pire.nuk kane vjen uji fare
Plehra e kane mendjen tek betoni se aty marin para te shpejte,nuk e shohin se po boshatisen fshatrat e Shqiperise. Dhe pa pike turpi flasin per suksese ne nje kohe qe shqiptaret largohen nga ky vend sikur dikur ne vitet 1990. Jo mandat te trete por edhe te katert keta nuk do bejne aeroport e port por as ujesjelles.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
13,168
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Ka.para ka,mos ia qaj hallin shtetit. Por paret shkojne per ata dhe per njerezit e tyre. Lere pash Zotin,as nje ujesjelles me 30 vite nuk e bene dot? Po flas per gjera bazike e lere me aeroporte e porte. Nje shi bie mbytet Vlora apo Durresi. Eshte vjedhur edhe kur ty ta shesin si pune. Po nejse,une jam i pakenaqur dhe do vazhdoj te jem kritik ndaj te gjitheve majta apo djathtas. Ti shyqyr e ke gjetur lumturine dhe qetesine dhe ke te drejte ta shprehesh.
Ca paraje ka shteti?
Keta qe vjedhin, vjedhin parat qe shteti merr borxh ne emer te shqiptareve neper banka kudo ne bote. Merren gjasme per tu investuar dhe i vjedhin rruges, nuk mhaftojne dhe marrin te tjera. Ja kjo eshte ecuria. Te shpjegoj dhe mekanizmin po desh, po nuk na hyne ne pune ketu.

Keta marrin borxhe ne emer te shqiptareve, i vjedhin dhe borxhet bashke me interesat e tyre do ti paguajn shqiptaret deri sa te vdesin. Se nuk te fal njeri gramin tek parat. Ja kete na bejne keta Lulzimat dhe Edvinat bashke me Salinjte e Fatoset e kohes se shkuar.

Dhe ti ben Tifo per Lilzimin sepse thot dy fjale te mira per ballistet dhe te beri per vete. Po i fryne shume Lulzimit per Ballistet e partizanet. Lulzimit i punon mendja vetem per te vjedhur.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
5,342
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Ca paraje ka shteti?
Keta qe vjedhin, vjedhin parat qe shteti merr borxh ne emer te shqiptareve neper banka kudo ne bote. Merren gjasme per tu investuar dhe i vjedhin rruges, nuk mhaftojne dhe marrin te tjera. Ja kjo eshte ecuria. Te shpjegoj dhe mekanizmin po desh, po nuk na hyne ne pune ketu.

Keta marrin borxhe ne emer te shqiptareve, i vjedhin dhe borxhet bashke me interesat e tyre do ti paguajn shqiptaret deri sa te vdesin. Se nuk te fal njeri gramin tek parat. Ja kete na bejne keta Lulzimat dhe Edvinat bashke me Salinjte e Fatoset e kohes se shkuar.

Dhe ti ben Tifo per Lilzimin sepse thot dy fjale te mira per ballistet dhe te beri per vete. Po i fryne shume Lulzimit per Ballistet e partizanet. Lulzimit i punon mendja vetem per te vjedhur.
Po ku e pe ti qe po bej tifozllek per Lulqimin? Apo detyrimiaht po te kritikosh keta bythqirat rilindas je me Lulqimin?
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
31,764
Pikët
113
Ca paraje ka shteti?
Keta qe vjedhin, vjedhin parat qe shteti merr borxh ne emer te shqiptareve neper banka kudo ne bote. Merren gjasme per tu investuar dhe i vjedhin rruges, nuk mhaftojne dhe marrin te tjera. Ja kjo eshte ecuria. Te shpjegoj dhe mekanizmin po desh, po nuk na hyne ne pune ketu.

Keta marrin borxhe ne emer te shqiptareve, i vjedhin dhe borxhet bashke me interesat e tyre do ti paguajn shqiptaret deri sa te vdesin. Se nuk te fal njeri gramin tek parat. Ja kete na bejne keta Lulzimat dhe Edvinat bashke me Salinjte e Fatoset e kohes se shkuar.

Dhe ti ben Tifo per Lilzimin sepse thot dy fjale te mira per ballistet dhe te beri per vete. Po i fryne shume Lulzimit per Ballistet e partizanet. Lulzimit i punon mendja vetem per te vjedhur.
``chairhide````chairhide````chairhide``
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,537
Pikët
113
Mendoj qe me aerportin e Vlores kane perfituar edhe bonus e icik bingo, meqe e ka marre Bixheti i Kosoves, besoj qe nje pjese ekstra do e beje, vetem e vetem qe te deshmoje kualitetin e punes extraclass- qe bene compania e tij. I shikoja hotelin qe e ka ne Kosove, eshte class jo orient punime e quality.
 

Juno

The Lion On The Jungle!
Anëtar
Oct 11, 2018
Postime
944
Pikët
93
Vendndodhja
Honolulu
Pasi te mbaroje aeroporti i Vlores dhe ne 3 mujorin e gjashte te mandatit te 14 ai i Sarandes, do fillojne punimet ne 6 mujorin e trete te mandatit 22 aeroporti i Shishtavecit.

#shqiperiaecen
#ska#kohe#per#gjume
#kushkasyleteqerrohetngapunet
 

Juno

The Lion On The Jungle!
Anëtar
Oct 11, 2018
Postime
944
Pikët
93
Vendndodhja
Honolulu
Mendoj qe me aerportin e Vlores kane perfituar edhe bonus e icik bingo, meqe e ka marre Bixheti i Kosoves, besoj qe nje pjese ekstra do e beje, vetem e vetem qe te deshmoje kualitetin e punes extraclass- qe bene compania e tij. I shikoja hotelin qe e ka ne Kosove, eshte class jo orient punime e quality.
Po, por hoteli i tij, jo i botes.✌
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
5,342
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Aeroportin ia dhane Bexhetit meqe anulluan ate projektin tjeter qe do behej ne Karavasta. Pra i bene qoken baces Behxhet si demshperblim. Dhe nga nje lagune ne nje lagune tjeter sepse nuk paska Shqiperia hapesira te tjera. Keta duhen vrare si qente e rrugevezpor ne jemi popull i mbaruar. Keshtu qe do kene jete te gjate zagaret ne kete vend. Te na rroje partia pa ci qi t'emen popullit
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,537
Pikët
113
Leket do marri dhe ne Shqiperi, ajo qe te thash eshte tjeter gje.
Nese nuk kupton nuk eshte faji im.
E pra ai aeroport i ngelet Vlores dhe jo Bigjetit. Leket e marrin shume ne Shqiperi, por nuk besoj qe ofrojne kualitetin, qe ne kete rast do ja kaloj edhe vete çmimit.
 

Juno

The Lion On The Jungle!
Anëtar
Oct 11, 2018
Postime
944
Pikët
93
Vendndodhja
Honolulu
E pra ai aeroport i ngelet Vlores dhe jo Bigjetit. Leket e marrin shume ne Shqiperi, por nuk besoj qe ofrojne kualitetin, qe ne kete rast do ja kaloj edhe vete çmimit.
Kur vjen puna per kualitet ne shqiperi jam dyshues dhe skeptik.
Ne shqiperi kane operuar firma shume here me te fuqishme dhe me prestigjoze se ajo e Behxhedit dhe ne fund produkti ka qene jo si pritshmerite.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
29,342
Pikët
113
Aeroportin ia dhane Bexhetit meqe anulluan ate projektin tjeter qe do behej ne Karavasta. Pra i bene qoken baces Behxhet si demshperblim. Dhe nga nje lagune ne nje lagune tjeter sepse nuk paska Shqiperia hapesira te tjera. Keta duhen vrare si qente e rrugevezpor ne jemi popull i mbaruar. Keshtu qe do kene jete te gjate zagaret ne kete vend. Te na rroje partia pa ci qi t'emen popullit
Se kane fajin kto jo, po e ka imperalizmi amerikan, ai qe edhe nje edhe nje dhemb ne goje, do na kafshoj, edhe da na i coj paret ne parajsat fuskale,..
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,537
Pikët
113
Kur vjen puna per kualitet ne shqiperi jam dyshues dhe skeptik.
Ne shqiperi kane operuar firma shume here me te fuqishme dhe me prestigjoze se ajo e Behxhedit dhe ne fund produkti ka qene jo si pritshmerite.
Ky Bigjeti, nuk eshte favorit i imi, por qe ato qe ofron, i ofron me Swiss quality. Dhe ky quality ka emer rreth e perqark globit me garancionin e punes qe ofron.

shikoj nje interneshenel airportin qe ka ndertuar ky Bigjeti.


 
Top