• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Aktori i njohur turk Can Yaman me origjinë shqiptare

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,226
Pikët
113
Vendndodhja
Aktori i njohur turk, me origjinë shqiptare Can Yaman
Aktori i njohur Xhan Yaman i cili është shumë i famshëm falë serialeve turke që janë transmetuar në Shqipëri, ishte i ftuar së fundmi në emisionin “Qejfi më i madh se Stambolli” nga Linda Imami i cili transmetohet gjatë verës çdo të Premte në ora 21:00 ku tjetër pos në Klan Kosova.

Gjatë intervistës së gjatë ekskluzive, Xhan foli për origjinën e tij shqiptare dhe tregoi se nga ana e babait janë me prejardhje nga Prishtina.

Fansat mezi presin ta shohin sërish në ekran. Roli i fundit nga Yaman ishte në serialin “Erkenci kus”.


“Nga ana e babait jam me prejardhje shqiptare nga Prishtina. Gjyshi im është rritur në Prishtinë, gjyshja ime në Shkup. Në vitin 1959 kemi ardhur në Stamboll. Të afërmit nga babai flasin shqip. Kushërinjtë e largët. Ngaqë nuk jam takuar me ata nuk i njoh. Të afërmit si dajat e babait tim, vëllezërit e gjyshes. Ata flasin gjithmonë shqip. Edhe gjyshi dhe gjyshja ime dinë shqip. Madje, ka raste që flasin shqip. Por unë jam rritur më shumë nga ana e mamasë. Dhe atje nuk flisnin shqip, flisnim vetëm turqisht. Për këtë arsye unë nuk di shqip. As babai im nuk di, di xhaxhai im. Ai ka lindur në Prishtinë. Janë pesë vëllezër, pas tij të tjerët kanë lindur në Turqi. Kam shkuar në Shqipëri, Tiranë dhe qëndrova thuajse një muaj atje. Në Shqipëri të gjithë dinin italisht dhe unë flisja italisht”, ka thënë Can Yaman.
1615327434389.jpeg
 

Heshtje

V.I.P
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
3,029
Pikët
113
Opppsss, mbesa po bente nje teme mbi Shqipërinë dhe nder personazhet e famshëm kishte vënë dhe tarzanin e @Angelisa. Sigurisht qe i terhoqa veshin dhe e ndihmova te kërkonte personazhe te tjerë 🙈🙈🙈. Do me duhet te vete ti kerkoj falje e ti konfirmoj prejardhjen e qunit 🤷‍♀️
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
36,181
Pikët
113
Opppsss, mbesa po bente nje teme mbi Shqipërinë dhe nder personazhet e famshëm kishte vënë dhe tarzanin e @Angelisa. Sigurisht qe i terhoqa veshin dhe e ndihmova te kërkonte personazhe te tjerë 🙈🙈🙈. Do me duhet te vete ti kerkoj falje e ti konfirmoj prejardhjen e qunit 🤷‍♀️
Do doje? :p
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,739
Pikët
113
Avash avash 99% e njerzve mbi glob po dalin shqiptar.
Po dalim më shumë se kinezët neve. 🤣
akrepo, nuk eshte per tu habitur, ketu ne belgjike une kam njohur shume emigrante nga sanxhaku ku gjysherit iu flisnin shqip ne shtepi,
turq, greke, ku prinderit iu flisnin shqip, italiane ku prinderit apo gjysherit iu flisnin shqip,
kam njohur belgj dhe franceze me mbiemrin ; arnaut, arnaud, dhe qe mendohet te jene dezertore nga ushtrite otomane para 200-300-400 vjeteve,
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
65,990
Pikët
113
akrepo, nuk eshte per tu habitur, ketu ne belgjike une kam njohur shume emigrante nga sanxhaku ku gjysherit iu flisnin shqip ne shtepi,
turq, greke, ku prinderit iu flisnin shqip, italiane ku prinderit apo gjysherit iu flisnin shqip,
kam njohur belgj dhe franceze me mbiemrin ; arnaut, arnaud, dhe qe mendohet te jene dezertore nga ushtrite otomane para 200-300-400 vjeteve,
Po po edhe Kakako Matumba me origjinë shqiptare është.
 
Top