• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ayahuasca (English)

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,119
Pikët
113
Përgjigje e: Ayahuasca (English)

In the US and Europe have started to see new religious groups develop in relation to increased ayahuasca use. Some Westerners have teamed up with shamans in the Amazon rainforest regions, forming ayahuasca healing retreats that claim to be able to cure mental and physical illness and allow communication with the spirit world.:O Rape my mouth, throat and stomach?! -jo- No thanks!

E di cfare Leaf? Une cdo gje e kam te lindur. I shikoj keto gjera ne broad day light dhe me nga ngjyrat me te paimagjinueshme per syrin e njeriut. Kur kam pare Djallin, kam qene e hypnotizuar nga bukuria e tij perrallore. S'kam nevoje per keto psychedelic mushrooms or this kind of herbal teas.

M'a pershkruaj pak Kitty, please, pretty, please!

PS. E kam fjalen per djallin e bukur!

El
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,119
Pikët
113
Kush ja ka qejfi te shkojme ne Amazonen Ekuadoriane per 10 dite session me Ayahuasca? I'd say andej nga gushti...

Do te thoja PO per te vizituar Amazonen e djegur dhe JO per cdo gje qe nuk ka lidhje me traditat e mia kristiane.

Keta jane wiccans, fallxhore.

El
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,485
Pikët
113
Do te thoja PO per te vizituar Amazonen e djegur dhe JO per cdo gje qe nuk ka lidhje me traditat e mia kristiane.

Keta jane wiccans, fallxhore.

El
Jo jo. Keta jane shamane maja qe e kane praktikuar prej mijera vjetesh.
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,119
Pikët
113
Jo jo. Keta jane shamane maja qe e kane praktikuar prej mijera vjetesh.
Lidhen me universin nepermjet kerpudhave magjike dhe drograve???

Keta jane te ashtuquajturit udheheqes shpirterore te popujve.

El
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,485
Pikët
113
Lidhen me universin nepermjet kerpudhave magjike dhe drograve???

Keta jane te ashtuquajturit udheheqes shpirterore te popujve.

El
Ekziston nje teori qe universi ne nje fare menyre eshte i mbushur me dije, me njohuri qe leviz lirshem neper te dhe qe e quajne Akashic Records. Njeri nga realmet ku te fut Ayahuasca eshte dhe realmi ku ekziston kjo lloj dije. Po e njejta teori pretendon se gjithe ato figura gjeniale qe jane pergjegjese per avancimin e shoqerise njerezore nder shekuj si Newton, Mozart, Tesla, Einstein e te tjere ne nje fare menyre kane arritur te (ta themi ne menyre figurative) te kontaktojne kete realm dhe kane perfituar ate njohuri qe te tjeret se arrinin dot. Kjo teme mund te zgjatet shume po ajo qe ka rendesi eshte se Ayahuasca eshte nje eksperience qe mund te ndikoje thellesisht tek nje individ.
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,119
Pikët
113
Ekziston nje teori qe universi ne nje fare menyre eshte i mbushur me dije, me njohuri qe leviz lirshem neper te dhe qe e quajne Akashic Records. Njeri nga realmet ku te fut Ayahuasca eshte dhe realmi ku ekziston kjo lloj dije. Po e njejta teori pretendon se gjithe ato figura gjeniale qe jane pergjegjese per avancimin e shoqerise njerezore nder shekuj si Newton, Mozart, Tesla, Einstein e te tjere ne nje fare menyre kane arritur te (ta themi ne menyre figurative) te kontaktojne kete realm dhe kane perfituar ate njohuri qe te tjeret se arrinin dot. Kjo teme mund te zgjatet shume po ajo qe ka rendesi eshte se Ayahuasca eshte nje eksperience qe mund te ndikoje thellesisht tek nje individ.
Eshte njesoj sikur nje i droguar te futet ne tempullin tim.

El
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,485
Pikët
113
Ayahuasca nuk eshte droge. Eshte nje ilac popullor, nje ritual. It’s a sacred plant that ancient Amazonian tribes have been working with for thousands of years for the deepest energetic and physical healing, and to connect with the depths of Who You Really Are – your Divine Source, the Limitless Infinite Potential Source Energy that you are.
 

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,239
Pikët
83

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,485
Pikët
113
Ajo lista aty ka shume data te ndryshme. Mund te zgjedhesh cdo kohe qe do. Une se di sesi jane cmimet nga vende te ndryshme te botes per udhetimin. Ato qe sheh aty jane vetem cmimet per qendrimin aty. Udhetimi deri ne Quito eshte extra.
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,119
Pikët
113
Ayahuasca nuk eshte droge. Eshte nje ilac popullor, nje ritual. It’s a sacred plant that ancient Amazonian tribes have been working with for thousands of years for the deepest energetic and physical healing, and to connect with the depths of Who You Really Are – your Divine Source, the Limitless Infinite Potential Source Energy that you are.


El
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,368
Pikët
113
M'a pershkruaj pak Kitty, please, pretty, please!

PS. E kam fjalen per djallin e bukur!

El
Me duhet kohe te gjej foto qe perafersisht mund te pershkruajne cdo detaj te tije. Nuk ka fjale - Vetem me ilustrim fotosh mund te arrish te kuptosh ate qe une kam pare.

Le ta fillojme me driten/energjine that was emitting from underneath his skin. Ja pak a shume nje ilustrim:

*Damn, nuk me le Pinterest-i t'i bej copy and paste!

Do mundohem ne forma te ndryshme...
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,119
Pikët
113
Ayahuasca nuk eshte droge. Eshte nje ilac popullor, nje ritual. It’s a sacred plant that ancient Amazonian tribes have been working with for thousands of years for the deepest energetic and physical healing, and to connect with the depths of Who You Really Are – your Divine Source, the Limitless Infinite Potential Source Energy that you are.
If they got into your temple, baby, then, you are DONE!

Really!

El
 

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,239
Pikët
83
Ajo lista aty ka shume data te ndryshme. Mund te zgjedhesh cdo kohe qe do. Une se di sesi jane cmimet nga vende te ndryshme te botes per udhetimin. Ato qe sheh aty jane vetem cmimet per qendrimin aty. Udhetimi deri ne Quito eshte extra.
Po e di, moti kom desht me shku me provu por s'kam pas mundesi. E di qe nuk osht lojn kjo. Tregon gjera qe ndoshta s'ki qef mi pa.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,485
Pikët
113
If they got into your temple, baby, then, you are DONE!

Really!

El
Nuk me pelqejne drogat. Nuk i perdor dhe as i rekomandoj. Por kjo eshte dicka komplet ndryshe. Nuk di sesi ta shpjegoj se eshte nje eksperience shume unikale. Askush nuk futet ne tempullin tend. Je ti qe futesh ne nje bote komplet tjeter.
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,119
Pikët
113
Nuk me pelqejne drogat. Nuk i perdor dhe as i rekomandoj. Por kjo eshte dicka komplet ndryshe. Nuk di sesi ta shpjegoj se eshte nje eksperience shume unikale. Askush nuk futet ne tempullin tend. Je ti qe futesh ne nje bote komplet tjeter.
Boten time ideale une e ndertoj me koshience te plote. Amalgame e cdo gjeje qe ka ekzistuar, qe ekziston dhe do te ekzistoje. Une vete kam mberritur ne PERJETESI.

PS. Ate PERJETESI nuk e luan as topi!
PS2. Une futem vetem ne BOTEN time.

El
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,485
Pikët
113
Po e di, moti kom desht me shku me provu por s'kam pas mundesi. E di qe nuk osht lojn kjo. Tregon gjera qe ndoshta s'ki qef mi pa.
Ka shume shume rendesi parapergatitja e ceremonise. Prandaj duhet dikush qe ka shume njohuri dhe eksperience dhe ne kete rast keta shamanet jane njerezit me adapt. Edhe personi qe do ta provoje duhet te pergatitet per disa dite, te mos beje asnje droge, te mos pije alkol dhe mos kryeje mardhenie seksuale 48 ore perpara, te mos haje disa lloje ushqimesh, te beje paksa pergatitje mendore duke perfshire dhe meditimin. Ne kete menyre do rrisi efektivitetin dhe kohezgjatjen e eksperiences. Eksperienca mund te zgjase nga disa minuta, deri ne disa ore. Varet nga sasia qe pi por dhe nga parapergatitja. Prandaj eshte e nevojshme eksperienca e ketyre shamaneve per te maksimizuar kohezgjatjen.
 

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,239
Pikët
83
Nuk me pelqejne drogat. Nuk i perdor dhe as i rekomandoj. Por kjo eshte dicka komplet ndryshe. Nuk di sesi ta shpjegoj se eshte nje eksperience shume unikale. Askush nuk futet ne tempullin tend. Je ti qe futesh ne nje bote komplet tjeter.
Mos humb kohe me kta se s'kuptojn kurgja. Kta jan edhe ata qe pin alkohol dhe pin cigare edhe te thojn drogirash. Ni dit bana nje postim per kanabisin dhe mjekesia e saj dhe qe Shqiperia ndoshta duhet me konsideru me legalizu ket bime sidomos per mjekesi dhe per plot gjera. Mundesh edhe tesha e plot gjera tjera me ba me ket bime. Kur ja nisen kta me'm thene qe jam drogirash apo qe merrna me droga. Injoranta.
 

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,239
Pikët
83
Ka shume shume rendesi parapergatitja e ceremonise. Prandaj duhet dikush qe ka shume njohuri dhe eksperience dhe ne kete rast keta shamanet jane njerezit me adapt. Edhe personi qe do ta provoje duhet te pergatitet per disa dite, te mos beje asnje droge, te mos pije alkol dhe mos kryeje mardhenie seksuale 48 ore perpara, te mos haje disa lloje ushqimesh, te beje paksa pergatitje mendore duke perfshire dhe meditimin. Ne kete menyre do rrisi efektivitetin dhe kohezgjatjen e eksperiences. Eksperienca mund te zgjase nga disa minuta, deri ne disa ore. Varet nga sasia qe pi por dhe nga parapergatitja. Prandaj eshte e nevojshme eksperienca e ketyre shamaneve per te maksimizuar kohezgjatjen.
A ke qene ti naj her ne nje seremoni ?

Flm. Kam lexu shume per ket. Duhet me shku me nje vend ku osht shume mir dhe njerz me eksperienc. Jam dakord. Kam provu per shembul mushrooms por kjo osht totalisht diqka ndryshe. Ndoshta ke degju edhe per 5-meo-DMT, shume interesant por edhe ajo ndryshe.

I kam lexu pak edhe librat e nje psikologit Gabor Mate. Ai ka provu ket Ayahuasca dhe beson qe i ndimon njerzve + me ba meditacion per dit.
 
Top