• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Bill dhe Melinda Gates divorcohen pas 27 vitesh martesë

Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,645
Pikët
113
BBC

Bill dhe Melinda Gates divorcohen pas 27 vitesh martesë

Bill dhe Melinda Gates kanë njoftuar divorcin e tyre pas 27 vitesh martesë, duke thënë "nuk besojmë më se mund të rritemi së bashku si çift".
"Pas një peshimi te gjate në marrëdhëniet tona, ne kemi marrë vendimin për t'i dhënë fund martesës tonë," shkroi dyshja në Twitter.
Ata u takuan për herë të parë në vitet 1980 kur Melinda u bashkua me firmën e Bill të Microsoft.
Ata kanë tre fëmijë dhe së bashku drejtojnë Fondacionin Bill & Melinda Gates.
Organizata ka shpenzuar miliarda për të luftuar shkaqe të tilla si sëmundjet infektive dhe vaksinat inkurajuese tek fëmijët.
Gates - së bashku me investitorin Warren Buffett - janë prapa Giving Pledge, i cili u bën thirrje miliarderëve që të angazhohen për të dhënë pjesën më të madhe të pasurisë së tyre për qëllime të mira.
Bill Gates është personi i katërt më i pasur në botë, sipas Forbes, dhe vlen 124 miliardë dollarë (89 miliardë funte).
Ai i bëri paratë e tij përmes firmës që ai themeloi në vitet 1970, Microsoft, kompania më e madhe në botë e programeve kompjuterikë.
Të dy palët postuan deklaratën që njoftonte divorcin e tyre në Twitter.
"Gjatë 27 viteve të fundit, ne kemi rritur tre fëmijë të mrekullueshëm dhe kemi ndërtuar një fondacion që punon në të gjithë botën për të mundësuar që të gjithë njerëzit të bëjnë jetë të shëndetshme dhe produktive", shkruhej në të.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
12,922
Pikët
113
BBC

Bill dhe Melinda Gates divorcohen pas 27 vitesh martesë

Bill dhe Melinda Gates kanë njoftuar divorcin e tyre pas 27 vitesh martesë, duke thënë "nuk besojmë më se mund të rritemi së bashku si çift".
"Pas një peshimi te gjate në marrëdhëniet tona, ne kemi marrë vendimin për t'i dhënë fund martesës tonë," shkroi dyshja në Twitter.
Ata u takuan për herë të parë në vitet 1980 kur Melinda u bashkua me firmën e Bill të Microsoft.
Ata kanë tre fëmijë dhe së bashku drejtojnë Fondacionin Bill & Melinda Gates.
Organizata ka shpenzuar miliarda për të luftuar shkaqe të tilla si sëmundjet infektive dhe vaksinat inkurajuese tek fëmijët.
Gates - së bashku me investitorin Warren Buffett - janë prapa Giving Pledge, i cili u bën thirrje miliarderëve që të angazhohen për të dhënë pjesën më të madhe të pasurisë së tyre për qëllime të mira.
Bill Gates është personi i katërt më i pasur në botë, sipas Forbes, dhe vlen 124 miliardë dollarë (89 miliardë funte).
Ai i bëri paratë e tij përmes firmës që ai themeloi në vitet 1970, Microsoft, kompania më e madhe në botë e programeve kompjuterikë.
Të dy palët postuan deklaratën që njoftonte divorcin e tyre në Twitter.
"Gjatë 27 viteve të fundit, ne kemi rritur tre fëmijë të mrekullueshëm dhe kemi ndërtuar një fondacion që punon në të gjithë botën për të mundësuar që të gjithë njerëzit të bëjnë jetë të shëndetshme dhe produktive", shkruhej në të.
Melinda ka gjithato shares me Walmart dhe Amazon. Nuk eshte rastesi ndarja e tyre. Konflikti i Coronas dhe Global Reset aty në ate familje fillon.
Njeri nga ata të dy nuk do, qe të shkoje në HELL. Kush nga ata të dy? Ata e dine vetem.

Prandaj po bejne divorcin.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,113
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Te pakten jane ndare pa skandale and i Like their reason given ... in a way it makes them look like just like ordinary ppl.
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
3,681
Pikët
113
Divorci eshte nje "rrugedalje"ne thonjeza nga kriza e marrdhenieve ne martese.
Divorci reflekton dobesine e ciftit,pa aftesine,ose mungesen e durimit,apo tolerances per te zgjidhur diferencat.
Billi duhej te punonte, work out me Melisen per ta ruajtur martesen.
Ekziston shume energji negative saturni,me fjale te tjera shume ankesa,shume kriticizem
ne dinamiken e marrdhenieve te ciftit qe ka shkaktuar frakturen ne marrdhenie dhe divorcin.
Cdo cift ne cdo vend,apo cep te botes kalon periudha krizash ne marrdhenie por jo te gjithe
shkojne te exiti i divorcit.Kriza te tilla marrdheniesh te ekspozojne me pika te dobeta dhe probleme ne
marrdhenie qe kerkojne kujdes, vemendje,tolerance,etj qe po te trajtohen me kujdes dhe respekt e forcojne
lidhjen e ciftit.Kriticizmi pa kufi,egoja, kapricoja jane armiqte e marteses dhe te cojne ne divorc.
Veshtire te besosh qe Billi ka te drejte dhe Melisa i ka fajet, apo e kunderta.Te dy kane nje perqindje te fajit
dhe pergjegjsise qe ka influencuar ne divorc.
 
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
30,418
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Divorci eshte nje "rrugedalje"ne thonjeza nga kriza e marrdhenieve ne martese.
Divorci reflekton dobesine e ciftit,pa aftesine,ose mungesen e durimit,apo tolerances per te zgjidhur diferencat.
Billi duhej te punonte, work out me Melisen per ta ruajtur martesen.
Ekziston shume energji negative saturni,me fjale te tjera shume ankesa,shume kriticizem
ne dinamiken e marrdhenieve te ciftit qe ka shkaktuar frakturen ne marrdhenie dhe divorcin.
Cdo cift ne cdo vend,apo cep te botes kalon periudha krizash ne marrdhenie por jo te gjithe
shkojne te exiti i divorcit.Kriza te tilla marrdheniesh te ekspozojne me pika te dobeta dhe probleme ne
marrdhenie qe kerkojne kujdes, vemendje,tolerance,etj qe po te trajtohen me kujdes dhe respekt e forcojne
lidhjen e ciftit.Kriticizmi pa kufi,egoja, kapricoja jane armiqte e marteses dhe te cojne ne divorc.
Veshtire te besosh qe Billi ka te drejte dhe Melisa i ka fajet, apo e kunderta.Te dy kane nje perqindje te fajit
dhe pergjegjsise qe ka influencuar ne divorc.
Cpaska qene edhe ky saturni!
 

Jorina

V.I.P
Anëtar
Jul 4, 2019
Postime
1,180
Pikët
113
Vendndodhja
Earth
divorci do te thot te kesh b.... qe te ecesh perpara, me qe se vet e kam perjetuar edhe e them se nuk eshte per cdo kend se me fjale njerzit jan shume te fort ama me vepra jan askund.
ndersa te divorcohesh me femije eshte nje lige tjeter/next level sepse leviz mbi akull shume te holle dhe je ne mes te akullit qe ske ku te mbahesh askund nese te plasarite edhe ai akull do fundosesh keshtu qe disa njerz nga e marin guximin me fol per gjona qe sja kan as iden se si funksionojn e lere me si ndihen ne lekuren e tjetrit po habitem kaq guximtar gjen vec njerzit me munges te theksuar te intiligjences!
 
Top