• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Bill dhe Melinda Gates divorcohen pas 27 vitesh martesë

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
12,650
Pikët
113
lol.. e ca faji ka kitty qe kta te ashtequajtur bosa jan te digjenerum , kjo esht epoka kur kuptojm qe ata qe i kemi idealizu sjan ashtu si i kan portretizuar

propogand esht ..dhe nese zhgenjehemi ndodh se bien mitet .
se kam me ty kitty, ti gjete dicka e solle te lumt.
Ca lexon?....... mitet te bien me te verteten ama, jo me hamendesirat apo llumin qe hidhet mbi x person kushdo qofte ai. Si do te te vinte ty te te fusnin ne grack dhe me pas mbasi te kishin fituar besimin te ta perdornin ate kunder teje?...... meqe ne raste personale kuptohet me drejte se cfare desha te thoja me lart/
 

Performer

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
32,079
Pikët
113
po ne njerezit e thjesht sjemi bili lol
ai dihet qe nuk asht nai burr i mire ..ka axhenden e vet dhe ai ...
shumica atyre qe jan figura te njohura jan te perlyem, me pushtetin vjen dhe deshira per te mos pyet per tjeret dihet ajo
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
12,650
Pikët
113
po ne njerezit e thjesht sjemi bili lol
ai dihet qe nuk asht nai burr i mire ..ka axhenden e vet dhe ai ...
shumica atyre qe jan figura te njohura jan te perlyem, me pushtetin vjen dhe deshira per te mos pyet per tjeret dihet ajo
Perfo cne pa gjum ti 😁
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,258
Pikët
113
new life..new love lol
Po bre, po. Ka prit 65 vjet me kuptue qe vdekja lakohet ne veten e pare njejes e jo ne te 3-ten...dhe ne ate moshe, i mplakur, "fillon" 1 jete te "re". Nje martese te "re" me 1 grue te re duke harrue betimin qe ka bo Billy the kid ne Bibel se "... vetem vdekja do e ndante nga Melinda..."!
Kam pas nje mendim tjeter per Bill Gates. Sot u deshmua se nuk eshte personazh i madh.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,297
Pikët
113
Ne fakt i jane frujt luspat e repliloidit, si jep me kenaqesi ferkimi,..:D
Në çdo marrëdhënie arrihet në atë pikë që dini gjithçka për personin tjetër.
Gjëja më e rëndësishme është që....
ju dini gjithçka për njëri-tjetrin, kështu që .....
shmangni konfliktet,
interpretoni sinjalet nga partneri juaj në mënyrë korrekte....
dhe dini saktësisht se çfarë i duhet personit tjetër në çdo situatë.
Këto janë përbërës që janë shumë të rëndësishëm për një marrëdhënie.
Shpesh shikimet apo gjestet janë të mjaftueshme për të kuptuar njëri-tjetrin,
por kjo nuk do të thotë që..... komunikimi nuk është shumë i rëndësishëm,
por komunikimi verbal dhe joverbal është po aq i rëndësishëm.

PS....PEDAGOGJI.

FAZITI...tek PRINDERIT e MI (tek te tjeret NUK me intereson se si) FUNKSIONOI = 100 % me batica apo zbatica,
duke marre parasysh qe...
edhe AJO qe me ka BO kryet ka.... PA dhe BANDILLA me te bukur si PAMJE,
ose AI(RIP)ka VREJT ne me ....shale jashte ose si puna e hallave ka korca apo alias me sycka ma te bukna.

DANKE.
 
Last edited:

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,364
Pikët
83
une nuk e kuptoj si e ka duruar 27 vjet, shpikesin e penxheres bosh por virtuale!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,297
Pikët
113
une nuk e kuptoj si e ka duruar 27 vjet, shpikesin e penxheres bosh por virtuale!
Supozohet se duan te vazhdojne perseri se bashku, por kur behet fjale per.... para, miqesia dhe dashnia zakonisht mbaron.

Dhe nese humbet disa llogari ne AXHENDA, padyshim qe kjo nuk pelqehet.

PS....dhe qe ta myll vet.

FAZITI....inshallah nuk kane fut hunet APET...ruset,se atehere do quhej = KOMEDI.

LG.
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,364
Pikët
83
mos e ka pickuar akrepi suedez zeneca dhe i eshte merzit gruaja?!
mbase!
ku i dihet!
etj...
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
5,645
Pikët
113
Perpos betimit se "... vetem vdekja na ndan..." martesa si koncept dhe si konvencion esht i ndryshem per qyteterime/kultura te ndryshme.
 
Top