• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Bojaxhinjtë: ekzotikë

rrëqebull

Shqiptar
Anëtar
Oct 18, 2011
Postime
845
Pikët
0
Respekt për Gonxhe Bojaxhiun.
Respekt për faktin që shkoi atje ku e thërriste ADN-ja e saj, në vendin e origjinës së paraardhësve të saj, në Indi.
Respekt për çdo njeri që i kthehet dhe i përkushtohet rrënjëve të veta.

Ne e respektojmë, por ne nuk kemi pse të mburremi me dikë që nuk i përket racës sonë shqiptare dhe që zgjodhi t'i përkushtohej racës së saj, në Kalkutë.

Të "mburresh" me Gonxhe Bojaxhiun është njësoj si të "mburresh" me Rita Orën apo me Sabri Fejzullahun.

{Ai që vërtet meriton të kujtohet është i jati i saj, Nikollë Bojaxhiu, i cili ndërtoi teatrin e parë në Shkup si dhe një pjesë të linjës hekurudhore që e ndërlidhte Shqipërinë Lindore me Shqipërinë Veriore. Disa kanë nxjerrë zëra se mund të ketë qenë arumun. Fotografitë, për aq sa vlejnë me cilësinë e dobët që kanë, e tregojnë qartë se gjithsesi, nuk ka qenë racialisht shqiptar (ngjan si Gandi kur ka qenë i ri), siç shihet sidomos tek vajza e madhe dhe djali i tij që ngjan si nepalas. Por gjithsesi respekt për veprimtarinë e tij.}


Dhe për më tepër, të mburresh me priftërinj e murgesha abrahamikë thjesht për faktin se janë priftërinj e murgesha abrahamikë, është shenjë papjekurie.

Ne nuk krenohemi me Gjergj Fishtën se ishte prift, por se pothuajse gjithçka që ka bërë e që ka shkruar e ka bërë dhe e ka shkruar për Shqiptarinë. Se në të vërtetë, Gjergj Fishta ka qenë Shqiptar edhe për nga feja! Kurse Gonxhe Bojaxhiu nuk ka qenë e tillë as nga feja as nga raca (se kombësia përfshin edhe racën, jo thjesht kulturën).
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,959
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Nuk e di cfare te shkruaje per neobolshevismin ose etnomasontokloqizmin!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,959
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Me kujtohet nje langaraq profesor veshderr nga Britania e Madhe qe e akuzonte per sadiste.
Mbase ai ka te drejte.....
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,959
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Tipiku i pare, gen i prishur deutsch...
https://www.youtube.com/watch?v=td3021KbpV4
Habitem perse nuk e vrasin.
PS: ka dhe me tej
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,299
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Citim:
Respekt për Gonxhe Bojaxhiun.
Respekt për faktin që shkoi atje ku e thërriste ADN-ja e saj, në vendin e origjinës së paraardhësve të saj, në Indi.
Respekt për çdo njeri që i kthehet dhe i përkushtohet rrënjëve të veta.

Ne e respektojmë, por ne nuk kemi pse të mburremi me dikë që nuk i përket racës sonë shqiptare dhe që zgjodhi t'i përkushtohej racës së saj, në Kalkutë.

Të "mburresh" me Gonxhe Bojaxhiun është njësoj si të "mburresh" me Rita Orën apo me Sabri Fejzullahun.

{Ai që vërtet meriton të kujtohet është i jati i saj, Nikollë Bojaxhiu, i cili ndërtoi teatrin e parë në Shkup si dhe një pjesë të linjës hekurudhore që e ndërlidhte Shqipërinë Lindore me Shqipërinë Veriore. Disa kanë nxjerrë zëra se mund të ketë qenë arumun. Fotografitë, për aq sa vlejnë me cilësinë e dobët që kanë, e tregojnë qartë se gjithsesi, nuk ka qenë racialisht shqiptar (ngjan si Gandi kur ka qenë i ri), siç shihet sidomos tek vajza e madhe dhe djali i tij që ngjan si nepalas. Por gjithsesi respekt për veprimtarinë e tij.}


Dhe për më tepër, të mburresh me priftërinj e murgesha abrahamikë thjesht për faktin se janë priftërinj e murgesha abrahamikë, është shenjë papjekurie.

Ne nuk krenohemi me Gjergj Fishtën se ishte prift, por se pothuajse gjithçka që ka bërë e që ka shkruar e ka bërë dhe e ka shkruar për Shqiptarinë. Se në të vërtetë, Gjergj Fishta ka qenë Shqiptar edhe për nga feja! Kurse Gonxhe Bojaxhiu nuk ka qenë e tillë as nga feja as nga raca (se kombësia përfshin edhe racën, jo thjesht kulturën).

Rreqëbull, të jetë ky shkrim yti autorial, sepse askund nuk qenka i botuar!
 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
10,189
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Ju edhe molles do t'i vini qime.
Cfare mund te shkruash ne tema te tilla me spekullime absurde dhe pa baze?
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,959
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Une skam pare te q....sh nonen e vet!
Pastaj perse komshijat dominojne....
https://www.youtube.com/watch?v=68efHhyI5fM
rraca dardalesh
 

rrëqebull

Shqiptar
Anëtar
Oct 18, 2011
Postime
845
Pikët
0
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Nuk e di cfare te shkruaje per neobolshevismin ose etnomasontokloqizmin!
Kjo ka përpikërisht lidhje me neobolshevizmin, pjesë e planit të së cilit për të zhdukur kombet është ai i përkufizimit të kombësisë si "thjesht dhe vetëm kulturë". Besoj se e ke parasysh gjithë valishtën me llum botëkuptimor trushpëlarës që Lügenpresse-ja derdh mbi kombin gjerman duke i quajtur ardhacakët kolonizues afroaziatikë si "gjermanët e rinj".

Apo merr rastin e Suedisë:Apo rastin e "mister Irlanda e Veriut" [ky në të djathtë]:Pra, e shikon edhe vet se çfarë duan të përmbushin globalistët nëpërmjet fshirjes së ndërgjegjes racore të kombeve dhe rrafshimin e kuptimit të kombësisë si "thjesht kulturë": zhdukjen e kombeve evropiane. Nënteksti është se <majfton të vishesh [ta zëmë] si sved e të flasësh svedisht për të qenë i tillë, edhe nëse prejardhja jote racore është afroaziatike>. Ky censurim dhe shpërfytyrim botëkuptimor i shërben zëvendësimit të kombeve vëndase.

Me kujtohet nje langaraq profesor veshderr nga Britania e Madhe qe e akuzonte per sadiste.
Mbase ai ka te drejte.....
Sherret midis sekteve abrahamike me gjithë dogmat e tyre kundrakombëtare shkretinore nuk na përkasin.
Gonxhe Bojaxhiun nuk e shajnë si "shqiptare", por e shajnë si të krahut abrahamik të kundërt me të tyrin.

Sulmi ndaj Gonxhe Bojaxhiut nuk është si sulmi kundra Kastriotit.
Të bëhet njëjtësim midis tyre do të thotë të jihet në një gjëndje të rëndë turbullimi botëkuptimor dhe papjekurie mendimore.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,959
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Kjo ka përpikërisht lidhje me neobolshevizmin, pjesë e planit të së cilit për të zhdukur kombet është ai i përkufizimit të kombësisë si "thjesht dhe vetëm kulturë". Besoj se e ke parasysh gjithë valishtën me llum botëkuptimor trushpëlarës që Lügenpresse-ja derdh mbi kombin gjerman duke i quajtur ardhacakët kolonizues afroaziatikë si "gjermanët e rinj".

Apo merr rastin e Suedisë:Apo rastin e "mister Irlanda e Veriut" [ky në të djathtë]:Pra, e shikon edhe vet se çfarë duan të përmbushin globalistët nëpërmjet fshirjes së ndërgjegjes racore të kombeve dhe rrafshimin e kuptimit të kombësisë si "thjesht kulturë": zhdukjen e kombeve evropiane. Nënteksti është se <majfton të vishesh [ta zëmë] si sved e të flasësh svedisht për të qenë i tillë, edhe nëse ADN-ja jote është afroaziatike>. Ky censurim dhe shpërfytyrim botëkuptimor i shërben zëvendësimit të kombeve vëndase.


Sherret midis sekteve abrahamike me gjithë dogmat e tyre kundrakombëtare shkretinore nuk na përkasin.
Gonxhe Bojaxhiun nuk e shajnë si "shqiptare", por e shajnë si të krahut abrahamik të kundërt me të tyrin.

Sulmi ndaj Gonxhe Bojaxhiut nuk është si sulmi kundra Kastriotit.
Të bëhet njëjtësim midis tyre do të thotë të jihet në një gjëndje të rëndë turbullimi botëkuptimor dhe papjekurie mendimore.
Me jep DNA tende 7 brezore pastaj e kqyrim....qe ti nuk mund ta kesh!
 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
10,189
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Ec mer se na cate kryet me pallavra. Nena dhe motra e saj kane qendruar per pak kohe ne Tirane ne mahallen ku jetonin te aferm te mi, ku nuk jepej me qira per jevgjit.

Fotografite bardhe e zi mbi 100 vjecare qe kam ne familje kane marre nuance kafe nga koha per shkak te kartes jo shume cilesore dhe te gjykosh se kush duket i bardhe ne to eshte si te vertetosh se qymyri eshte jeshil. Ti shiko Humprey Bogart ne film bardhe zi dhe ben be qe eshte eshte jevgjit, ne se nuk di me mire:

 

Skerdilaidas

Super Anëtar
Anëtar
Aug 14, 2014
Postime
1,309
Pikët
38
Vendndodhja
Drenic
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Duken exotik si thua ti rreqebull, sidomos ai mashkulli ne mes. Interesant se si jan konvertuar ne Katolik; duhet te ket ndodhur shum heret per mendjen teme, o te part e saj kan marr per gra ndonje magjupe.


Zet, ai krahasimi yt as qe nuk i vjen ngat, hapi syt!
 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
10,189
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Skerdiladidas, kam pare edhe te bardhe, shume me te bardhe se ti, te jene kriminele, perverse, idiote ose bosh.

Mos e lejoni veten te bini ne te ketilla nivele. Kaq kisha une ne kete fare teme.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,959
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

ju vemjet antiTEREZA.
Vaclav Dvorak...Uloupene Kosovo!
Dhe masturboheni.
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,098
Pikët
83
Vendndodhja
ANTAHKARANA
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

*

Na e cate, spirruat, bete cope e therrmi .... trapin me kesolloj pseudoshkenca e fantashkenca....

Po e shoh qe nje numer shume i madh djerrin me te shumten e kohes me kesolloj idiotesirash te kata fare.

Jo ADN-ja, jo raca jone, jo kjo e jo tjetra...

Me interesantja eshte qe nuk i dini gjerat me elementare.

Po e zeme, ndonjeri nga ju e ka ADN-ne e paster (megjithese eshte e pamundshme) deri tek i pari i ilireve/pellazgeve.

Cfare atehere? Mos valle te shpeton ADN-ja yte per te mos qene IDIOT?


Kurrsesi.


Abraham = Jo Brahman.


Eshte (keshtu ka mbetur kjo... po te kishit lexuar ndonjehere ne jeten tuaj literature perkatese) sikur qe sot t'i thoshim dikujt: jo besimtar, kufar...


Te gjitha gjuhet, sidomos aty ku e gjejme gjuhen tone shqipe, quhen gjuhe Indo-Europiane. Nuk thuhet/shkruhet euro-indiane por Indo-europiane...qe vetvetiu tregon se rrenjet jane (i kemi) ne Indi.

Raca Ariane , te cilen shumekush e lidh me ADN-ne per ta deshmuar veten te races Ariane, rrjedhimisht dhe te races superiore ...eshte gabimi me fatal i ketyre pseudo- dhe fanta-shkencetaret.

Raca Ariane eshte pasuese e Races Lemuriane/Lemurase, pastaj e asaj Atlantidase...


...dhe nuk ka te beje as 0.0000000000000001 me ngjyren e lekures, qofte aje e zeze, e bardhe, e verdhe, e kuqe... meqenese ne te gjitha keto raca (ngjyrash) ka njerez gjeniale, mu sikurse idioter.

Keshtuqe as ngjyra e lekures nuk te shpeton dot nga te qenet IDIOT.

*
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,272
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

*Te gjitha gjuhet, sidomos aty ku e gjejme gjuhen tone shqipe, quhen gjuhe Indo-Europiane. Nuk thuhet/shkruhet euro-indiane por Indo-europiane...qe vetvetiu tregon se rrenjet jane (i kemi) ne Indi."Te gjitha gjuhet, sidomos aty ku e gjejme gjuhen tone shqipe, quhen gjuhe Indo-Europiane. Nuk thuhet/shkruhet euro-indiane por Indo-europiane...qe vetvetiu tregon se rrenjet jane (i kemi) ne Indi.".

Kete e tha edhe rëqebulli : bojaxhinjte jane me shume indo- se evro !

Fotoja ngjan shume me nje foto te familjes Ghandi !
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,959
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Tek Charli dhane doreheqje disa....
cfar ngjyre kishte si face nuk mund ta di!
 
Top