• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Bojaxhinjtë: ekzotikë

Skerdilaidas

Super Anëtar
Anëtar
Aug 14, 2014
Postime
1,309
Pikët
38
Vendndodhja
Drenic
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Skerdiladidas, kam pare edhe te bardhe, shume me te bardhe se ti, te jene kriminele, perverse, idiote ose bosh.

Mos e lejoni veten te bini ne te ketilla nivele. Kaq kisha une ne kete fare teme.
Cka ka lidhje kjo qe thu ti me temen? Ke kriminel, gjeni, njerz te mir ne te gjitha racat apo ngjyrat. Edhe Bujar Qamili duket qe asht burr i mir por ai prap asht Jevg, dhe etnia e tij nuk ja hjek apo rrit meritat.


Mu me cuditi ky fakt me than te drejten. Qe ata ne foto jan familja e saj, atehere asht e qart qe ajo ka nje familja me origjin Rome apo te perzim.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,224
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë"Unë gjithmon e kam në zemër popullin tim Shqipëtar, shum luti zotin që paqja e tij të bij në zemrat tonë në gjith familjet tona në gjith botën . Lutuni shum për fukarat e mi dhe për mua dhe motrat e mija .

Un lutem për juve..." - Keshtu shkruan Nen Tereza ditën e nderimit me cmimin Nobel ne Oslo !
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,959
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Cka ka lidhje kjo qe thu ti me temen? Ke kriminel, gjeni, njerz te mir ne te gjitha racat apo ngjyrat. Edhe Bujar Qamili duket qe asht burr i mir por ai prap asht Jevg, dhe etnia e tij nuk ja hjek apo rrit meritat.


Mu me cuditi ky fakt me than te drejten. Qe ata ne foto jan familja e saj, atehere asht e qart qe ajo ka nje familja me origjin Rome apo te perzim.
Po qisni ato ftyrat tuja iher....sa gen kane.
 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
10,189
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Cka ka lidhje kjo qe thu ti me temen? Ke kriminel, gjeni, njerz te mir ne te gjitha racat apo ngjyrat. Edhe Bujar Qamili duket qe asht burr i mir por ai prap asht Jevg, dhe etnia e tij nuk ja hjek apo rrit meritat.


Mu me cuditi ky fakt me than te drejten. Qe ata ne foto jan familja e saj, atehere asht e qart qe ajo ka nje familja me origjin Rome apo te perzim.
Ajo pergjigje nuk kishte lidhje me Terezen, por me ty dhe me hapesin e temes qe bazohet ne ngjyrimin e fotove mbi 100 vjecare per te nxjerre konkluzione.

Me vone do postoj foto te Terezes dhe familjes qe duken kontradiktore krahasuar me te tjera te po asaj familjeje. Analizat e pabalancuara nuk i sherbejne kujt. Ndersa ne Indi nuk shkoi me vullnet personal. U caktua. Kisha nuk ndjek nje princip te tille per emerimet me sa di une. E tere kjo teme eshte nje flluske.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,224
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Foto e Nene Teresa, mbrapa duket dhe nje qylym me simbolikat tona te lashta.

 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
10,189
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Tereza femije:

 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
10,189
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Lazri, Agja, Dranja dhe Tereza:

 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
10,189
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Mos eshte Nancy Reagan me e bardhe?Apo Dajana:Anne Frank qenkish jevge?

 

Skerdilaidas

Super Anëtar
Anëtar
Aug 14, 2014
Postime
1,309
Pikët
38
Vendndodhja
Drenic
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Tereza vet nuk duket aq egzotike, por ai djali dhe ajo qika po, edhe ne ket foton qe prune Zet.
 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
10,189
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Foto e fundit eshte Hebraikja e famshme Anne Frank?

Kurse ne foton e familjes, ajo cika ne krah te djathte eshte Tereza vete, e motra eshte ne mes e ulur me te emen. Keshtu qe "ngjyra" varet nga foto dhe drite-hija, dhe ju ja keni futur kot. Sipas rastit.
 

Skerdilaidas

Super Anëtar
Anëtar
Aug 14, 2014
Postime
1,309
Pikët
38
Vendndodhja
Drenic
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Lazri, Agja, Dranja dhe Tereza:

Per ket foton ktu e kam fjalen; qika ne te djatht dhe ai djali ne te majt, Zet. Nuk ka ngjyra te baj me asgje, por ftyra ose fenotipi.
 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
10,189
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Per ket foton ktu e kam fjalen; qika ne te djatht dhe ai djali ne te majt, Zet. Nuk ka ngjyra te baj me asgje, por ftyra ose fenotipi.
Po pra. Per kete foto te sqarova me lart se:
Kurse ne foton e familjes, ajo cika ne krah te djathte eshte Tereza vete, e motra eshte ne mes e ulur me te emen. Keshtu qe "ngjyra" varet nga foto dhe drite-hija, dhe ju ja keni futur kot. Sipas rastit.
Ajo me shigjete po ashtu. Me e gjata eshte motra e saj.

 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
6,851
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

e kam kerkuar edhe nje here tjeter nje foto tuajen ju grupi ADN, thjesht per te krahasuar sa dobet jemi ne te tjeret,,, na e beni kete nder.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,817
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

e kam kerkuar edhe nje here tjeter nje foto tuajen ju grupi ADN, thjesht per te krahasuar sa dobet jemi ne te tjeret,,, na e beni kete nder.
vallahi une nuk e di sa dobet je.une e kam fut foton time.

100 adn te bej maloku prap malok ngel-qesh-
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,272
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

Katoliket e Kosoves kane mbiemna te njejte me muslimanet(Krasniqi, Gashi, Berisha, Thaçi, Sopoti...). Bojaxhiu nuk figuron ne kete tabele prandaj duket pak si ekzotik (kalkutjan) !
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
6,851
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

di te them nje gje gjyshja ime ngjan aq shume me Terezen sa po te sillja foton e saj ju nuk do ti dallonit dot kush jane njera dhe tjetra.
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,272
Pikët
113
Përgjigje e: Bojaxhinjtë: ekzotikë

di te them nje gje gjyshja ime ngjan aq shume me Terezen sa po te sillja foton e saj ju nuk do ti dallonit dot kush jane njera dhe tjetra.
Mbesat u gjasojne shume gjysheve !
 
Top