• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cfarë është stresi ? Si mund të shmanget Stresi nga situatat jetësore ?

Dr.Psiko

V.I.P
Anëtar
Feb 3, 2021
Postime
869
Pikët
93
Te jetosh i lire ne kete bote eshte gjeja me e bukur dhe lirine e kupton vetem ai qe e ka provuar qofte dhe nje cast. Askush nuk e kupton vleren e lirise nese tere jeten ka qene e eshte i skllaveruar.

Te kerkosh ligje e kufizime ne idene se do jetosh mire eshte iluzjon i reme i sigurise. Ne jete ska siguri ndaj eshte e kote ta humbasesh lirine e te skllaverohesh sepse politika te premton siguri. Edhe kisha te premton parajsen por pasi te besh nje jete nen pushtetin e saj e me pas te vdesesh. Por jane vetem premtime se askush nuk u sigurua nga shteti e Zoti.
 

Dr.Psiko

V.I.P
Anëtar
Feb 3, 2021
Postime
869
Pikët
93
Ndoshta po mendoni se keto qe shkruajta me siper jane idete e mia te semura dhe e kam kuptuar boten gabim. Ne fakt miqt e mi keto te gjitha jane mendimet e te gjithe njerezve te medhenj me fame boterore e akademike. Une bazohem mbi libra e botime shkencore psikologjike e filozofike e shume rryma te tjera perjashto ketu lajmet, google, wikipedia, TikTok youtube e kesi soj gjerash qe te gjitha bashke nuk kane asnje lloj vlere te formimit intelektual te nje njeriu.

Degjoj shpesh : Gjej prova !
Nuk ka nevoje te gjej prova nese jam koshient dhe mund te arsyetoj me nje mendje te shendoshe. Une nuk mund te provoj budallekun e te tjerve nese vete e kuptoj shume mire qe manipulimi mediatik e politik duket me sy te lire e ne shesh te hapur. Te gjithe e dine qe politikanet genjejne e prape u besojne, te gjithe e dine qe jane hajdute por kerkojne te votojne hajdutin me te paafte qe grabit me pak, te gjithe thone do jetojme te lire ne demokraci e gjenden te bllokuar sdalin dot nga dera e punes e jo me te vene per turizem neper bote.
 
Last edited:

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
14,201
Pikët
113
sot n'a detyrojne te mbajme maske ffp2...nuk marr dot fryme me te.. dhe si mund te rri tere diten me te
Me hiqet liria e te marrit fryme
 

Dr.Psiko

V.I.P
Anëtar
Feb 3, 2021
Postime
869
Pikët
93
sot n'a detyrojne te mbajme maske ffp2...nuk marr dot fryme me te.. dhe si mund te rri tere diten me te
Me hiqet liria e te marrit fryme
Po fillimisht na premtuan se po mbajtem maske e doreza e shishe me alkol etilik 90 grade pandemia do te ike. Me pas ishte aritja e madhe vaksina qe do i jepte fund gjithckaje, krijimi beri buje se nga dy vjet kohe qe deshte doli qe e kishen gati vaksinen, por me kot nuk bente efekt. Me pas doza e dyte, pasi e para nuk kishte rezultat nderkohe qe kufizimet nuk ndalonin. Me pas doza e trete, thame se shpetuam, por mbas te tretes serisht kufizime ne pritje te dozes se katert ne muajn shkurt. E fundi nuk i dihet varet sa do durojne njerzit.

Me te drejte te vaksinuarit me tre doza qe bejne teste covid cdo muaj qe mbajne maska perdite e qe ndjekin rregullat e pseudo mjekeve sharlatane pyesin. Ku eshte premtimi qe me bene qe nese mbaj maske, vaksinohem, distancim social per dy vjet, ku eshte premtimi i lirise se jeteses se une gabimisht u vete izolova, u grabita financiarisht, u shfrytezova duke paguar taksat cdo dite, u dhunova nga prapagandat dhe trysnia sociale e si perfundim jam njesoj si ata qe nuk kane green pass.

Ja pra qe nuk do shume mend te kuptohet manipulimi. I ndane njerzit ne dy grupe ata qe duan te vaksinohen qe quhen budallenjt dhe ata qe nuk duan te vaksinohen qe quhen po prape budallenjt. Te dy grupet e budallenjve shikojne statistikat e shifrat cdo dite por jane aq te paafte sa nuk bejne llogari por u besojne atyre qe ju japin te dhenat 2 + 2 = 237 te vdekur dhe te gjithe keta per fajin tuaj. Vazhdoni te vaksinoheni, vazhdoni te mbani maska, vazhdoni te mbani distancim social, mos degjoni komplotistet qe flasin kundra sistemit, falenderini Shtetin e Zotin qe po ju ruan nga e keqia e madhe. Fajtore jane ata qe nuk ndjekin rregullat, ata qe ndjekin rregullat ndihen viktima, por te gjithe njerzit si pro si kunder vaksines jane gjunjezuar e po perjetojne shtypjen me te madhe diktatoriale nga ana e institucioneve shteterore private e fetare.
 
Last edited:

John

V.I.P
Anëtar
Oct 23, 2020
Postime
2,881
Pikët
113
Ne realitetin e sotem stresi eshte i pashmangshem,detyrimet jane shume,duhet t'i ndjekesh e s'i kap dot,fiks sikur ndjek hijen tende me vrap
Po ka rrugdalje🤙
1-futi nji me mall te mire(hollandez)
2-uiski straight
3-Te biesh ne dashuri😉
 
Top