• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Champions League

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
10,134
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Mos u kap kot me Ronaldon,

Kape thelbin,

Ekipi do ekuiliber,

Nese nuk vrapijne te gjithe, ose nese nuk vrapin nje per dy sic vraponte Matuidi edhe oer Ronaldon, Ose Manzukic edhe per Ronaldon dhe Higuain, Rkipi ska me ekuiliber, dhe i ha golat sic i ha Juvja tani, ose Barcelona.

Pse trajneret kur ju del nje me te kuqe, heqin kryesisht pyken?

Pasi pyka eshte lojtari qe vrapon me pak.

Nese je duke ndjekur te canale5, po flisnin per barcelonen,

Me kete barcelone, Messi, do turperohej me teper...
Po ti the me Ronaldon je me 10 lojtare. Sipas teje me mire me Mandzukicin qe vraponte e bente 7 gola ne vit apo me Ronaldon qe ben 40.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
30,825
Pikët
113
Po ti the me Ronaldon je me 10 lojtare. Sipas teje me mire me Mandzukicin qe vraponte e bente 7 gola ne vit apo me Ronaldon qe ben 40.
Je me 10, ne kuptimin qe eshte lojtar qe nuk merr pjese ne presingun ndaj kundershtarit,

Pra nese je me 10 lojtare, me Ronaldon vrapojne 9 veta, tani, kshu qe kundershtari, ka me shume mundesi te te shtyoe te te coje ne gabim dhe te gjeje hapesira.

P.s

Shiko si vrapojne lojtaret e Milanit tani gjate gjithe kohes, dhe shiko sa vrapojne te Juves, dhe do kuotosh pse milani eshte aty ku eshte.

Nese e pe ndeshjen e milanit me Lazion, ishte nje sulm i Milanit ku I rahimovic e la Hysajn mbi 5 metra larg ne vrap..
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
10,134
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Je me 10, ne kuptimin qe eshte lojtar qe nuk merr pjese ne presingun ndaj kundershtarit,

Pra nese je me 10 lojtare, me Ronaldon vrapojne 9 veta, tani, kshu qe kundershtari, ka me shume mundesi te te shtyoe te te coje ne gabim dhe te gjeje hapesira.
Kjo ska lidhje. Ronaldo nuk rri ul ne fushe, vrapon aq sa duhet. Jane te tjere lojtare qe duhet te vrapojne, kryesisht mesfusha. Problemi Juves mesfusha qe nuk filtron asgje ka qene.
Lewandowski ke Bayern ca ben?
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
30,825
Pikët
113
Kjo ska lidhje. Ronaldo nuk rri ul ne fushe, vrapon aq sa duhet. Jane te tjere lojtare qe duhet te vrapojne, kryesisht mesfusha. Problemi Juves mesfusha qe nuk filtron asgje ka qene.
Lewandowski ke Bayern ca ben?
Levandovski vrapon shume me shume se Ronaldo, ben prsingun qe sa e ka topin mrojtsi kundershtar se bashku me Mylerin,..

Nje nga arsyet pse fiton Bayerni eshte presingu qe i ben ekipeve ku dershtare qe me sulmuesit..

Kush eshte pika me e dobet e Bayernit tani?

Sane, qe eshte lontari qe deri pak me pare, ishte lojtari me indiferent te Bayerni..hynte top p fund dhe ebente qe ekipi kundershtR t kPte ne kunderkohe mbrojtjen dhe hante gola.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,297
Pikët
113

Ja leme FUSHES se KUSH.

PS....na ktheje njehere per flamur.
AJO DIHET si FAZIT.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
30,825
Pikët
113
Po e mban pak Dortmundin, ky spanjolli,

Sja dha 1-2 penallti Beshiktashit,

E futi Sali Ucan-in,..lol
 

Rex

ne fronin tim
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
16,246
Pikët
113
E lash 1 me 0 per Liverpool. Sa shkova deri ne wc i paska fut Milano 2 gola per 2 minuta.

Pjesen e dyte duhet me vendos kateter.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,297
Pikët
113
Minuta e 35-se.
14 goditje Reds-1 kushurirat = ne 150 sekonda te llogaritura,te gjujne Reds
10 korne Reds-0 KALBARAQET = ne 180 + do sekonda goditje nga kendi Reds.
2 gjujtje bone VDEKSINAT ne kallun ne epersi.
NO problem se kthehet ne pjesen e dyte.
AproPO....Theo vetem mbrojtes NUK eshte.
Ndersa per numrin 66 apo DJALLIN e REDS i kom maru fjalet.
LOJTAR...EXELENCE.
KAQ.
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
32,049
Pikët
113
Minuta e 35-se.
14 goditje Reds-1 kushurirat = ne 150 sekonda te llogaritura,te gjujne Reds
10 korne Reds-0 KALBARAQET = ne 180 + do sekonda goditje nga kendi Reds.
2 gjujtje bone VDEKSINAT ne kallun ne epersi.
NO problem se kthehet ne pjesen e dyte.
AproPO....Theo vetem mbrojtes NUK eshte.
Ndersa per numrin 66 apo DJALLIN e REDS i kom maru fjalet.
LOJTAR...EXELENCE.
KAQ.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,297
Pikët
113
Hmmmmmmmmmmmmmm....po ikni er NORDHALAQER.
Sgjujtet iher ne drugu poluvreme,ene....Reds nuk ishin dhe aq mire aPO bone stervitje.
@peshkaqeni33 do THOSHTE....kta pepinot ta SHPIFIN per nogomet.
Fuksat paskan HUP...APET nga Realkat.
Juvja i VETMI ekip nga makaronaxhijte qe ...Vinceroi :p
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,297
Pikët
113
Mjaft u mundua Milan por Liverpool ishte ne trans sonte.
Nrroi marshin Liverpool,iken kta te kuqte e LESHIT nga millanua.
Ta.........SHPIFIN kur i vre aPO = me KEQ se neve te Juves.
 
  • Like
Reactions: Rex
Top