• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,959
Pikët
0
A keni njohuri mbi kohen dhe menyren e peshkimit, apo vetem sa hidhni grepat dhe te bjere c'te bjere ?

Une per vete peshkoj gjate sezonit veror ne det dhe synoj vetem levrekun, ate mbi 500 gr.

Nuk gjuaj asnjehere me krimba apo karkaleca .

Menyra qe une gjuaj eshte ose me rrjete hopse ose me peshk fallco. Me shume gjuaj me kallam karboni dhe me peshk fallco 73 mm

Disa nga peshqit qe perdor !
 

Noe

I vogli Xhines
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
6,261
Pikët
113
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

Kam shkuar per te kapur peshk te liqeni e Pogradecit por perfundova duke kapur tjeter lloj peshku me syte blu..
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,557
Pikët
38
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

un o noellag ne dimer kap peshq dimerore.. ne vere..verorë..
keshtu e bënj..
 

baaroar

"<(@)>"
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
421
Pikët
0
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

Dje isha diku nga Shëngjergji, në zonë burimore të Erzenit. Në këtë kohë mustaku ngjitet sipër në këtë zonë ku edhe shumohet dhe është me shumicë. Ngaqë ka shumë prurje këtë kohë, duhen gjetur vende me ujëra të qeta pasi rrjedha nuk e lë karremin të fundoset dhe ky lloj peshku e gjurmon ushqimin në fund të shtratit.
 

tipi engjellor

Anëtar
Anëtar
Aug 3, 2011
Postime
906
Pikët
18
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

kur e shikova ne start temen aty se dija se per qfare peshqi behej fjal hahahah
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,285
Pikët
113
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

un o noellag ne dimer kap peshq dimerore.. ne vere..verorë..
keshtu e bënj..
cfare jane keto perla mer Brar

peshku si cdo gjallese ka kohen e riprodhimit

gjuni per derra te eger me mire

peshk me bikini peshk pa bikini``Bej_dy_pompa``
 

Brari

Super Anëtar
Anëtar
Jan 21, 2012
Postime
3,557
Pikët
38
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

po ckemi o dragush..

sauren nuk e kam pare..

kur do vinj ajo ne berlin.. qe te vinj dhe une e te ham ngjalen ..po te tymosur ama jo si ajo e taves se lalzit..
ehh si vjen puna.. benet ngjala e politikes.. kryefjala..
dmth do na pajtoc muan me sauren mo..
me i gjys ngjale besoj pajtonemi..
lol

po mir jermani me se e shoqeron njalen e tymosur.. me ver a me birrë..

?
 

baaroar

"<(@)>"
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
421
Pikët
0
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

Jo edhe aq keq sot mustaku me grep... :)

 

baaroar

"<(@)>"
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
421
Pikët
0
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

Po drague, pothuajse gjithë mustakët e mëdhenj ishin femra me vezë.
Po t'i skuqësh pak fare me kujdes shijojnë shumë.
 

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,959
Pikët
0
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

Ku i zure te shkretet mo baaroar ?

Sa kg zure ?

Per sa ore i zure ?

Pse i zure ? :p

He pra jep i cik detaje, jo thjeshte tepsine ! Tema per kete gje flet (menyren dhe kohen e te peshkuarit ) lol
 

baaroar

"<(@)>"
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
421
Pikët
0
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

Ku i zure te shkretet mo baaroar ?

Sa kg zure ?

Per sa ore i zure ?

Pse i zure ? :p

He pra jep i cik detaje, jo thjeshte tepsine ! Tema per kete gje flet (menyren dhe kohen e te peshkuarit ) lol
Në Erzen i zura, megjithëse lëviza nja 8 orë të mira pasi nuk po gjeja vende të përshtatshme, pothuajse të gjithë këta i zura në tre vende të vetme për rreth 3 orë. Përdora tek grep nr.12, krimba të kuq.
 

J-W

J-W-R-Unlimited
Anëtar
Jun 8, 2010
Postime
2,959
Pikët
0
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

Në Erzen i zura, megjithëse lëviza nja 8 orë të mira pasi nuk po gjeja vende të përshtatshme, pothuajse të gjithë këta i zura në tre vende të vetme për rreth 3 orë. Përdora tek grep nr.12, krimba të kuq.
Ku ne Erzen o trim ? Se erzeni nuk eshte liqen . I ka ca km te mira nga fillim ne fund ..
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,307
Pikët
0
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

Zakonisht une gjuaj me dinamit, gjenerator, klor, ose ndonje mine antitank.
rezultati:ka bir amfibi te shpetoje nga kasaphana.
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,212
Pikët
113
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

Kapet një peshkaqen në SarandëRrjetat e peshkatarëve kanë zënë një peshkaqen mëngjesin e sotëm në qytetin e Sarandës.
Peshkaqeni u kap jo shumë larg bregut të detit Jon, rreth orës 10.00 të paradites, transmeton Gazeta Shekulli.
Kalimtarët e rastit u mblodhën në bulevardin e Sarandës për të parë nga afër peshkaqenin.
Kjo nuk është hera e parë, që peshkatarët kanë kapur një krijesë të tillë shumë pranë bregut të detit, duke shkaktuar alarm për pushuesit./Indeksonline/
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
16,012
Pikët
113
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

Zakonisht une gjuaj me dinamit, gjenerator, klor, ose ndonje mine antitank.
rezultati:ka bir amfibi te shpetoje nga kasaphana.
uroj ta kesh me shaka, sepse kjo qe ben pervec faktit qe eshte e paligjshme dhe nje krim, eshte edhe nje budallek gjigant. duke bere keshtu shkaterron ekosistemin ujor pa arsye dhe ndot edhe ambientin.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,285
Pikët
113
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

Kapet një peshkaqen në SarandëRrjetat e peshkatarëve kanë zënë një peshkaqen mëngjesin e sotëm në qytetin e Sarandës.
Peshkaqeni u kap jo shumë larg bregut të detit Jon, rreth orës 10.00 të paradites, transmeton Gazeta Shekulli.
Kalimtarët e rastit u mblodhën në bulevardin e Sarandës për të parë nga afër peshkaqenin.
Kjo nuk është hera e parë, që peshkatarët kanë kapur një krijesë të tillë shumë pranë bregut të detit, duke shkaktuar alarm për pushuesit./Indeksonline/
gjynah se mishi i ketij nuk ka ndonjefare shije
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,212
Pikët
113
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

gjynah se mishi i ketij nuk ka ndonjefare shije
Nuk e kam hallin cfare shije ka mishi i tij. E kam hallin qe ky mos t'a provoj cfare shije ka mishi im.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,285
Pikët
113
Përgjigje e: Cilet peshq peshkohen ne dimer dhe cilet veres dhe si kapen ata ?

Nuk e kam hallin cfare shije ka mishi i tij. E kam hallin qe ky mos t'a provoj cfare shije ka mishi im.
ka humb rrugen ai i shkreti.do ket ardhe nga mesdheu
 
Top