• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Concaf Usa-Mexico 3-2

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
3,796
Pikët
113
Pashe kete finalen te djelen dhe me erdhi keq per humbjen e meksikaneve.Nga loja meksikanet luajten me bukur,ishin me te shpejte shume agresiv ne sulm.Nuk paten fat.Humben 1 penallti.Nga sa kam pare meksikanet kane futboll me te mire se Usa.Jane shume te shpejte ne loje shume te forte dhe kane rezistence shume te mire.Kam pare disa ndeshje te kampionatit meksikan,ekipe fantastike shume here me te mira se klubet italiane gjermane dhe angleze me perjashtime te vogla.Shikoni per kuriozitet lojrat e ekipeve meksikane te
America
Tigers
dhe Cruz Azul
Bejne loje te shpejte dhe te bukur.Jane me te shpejte ne loje krahasuar me Liverpulin,Manchester Citin,Manchester United,Bayernin e Mynihut,Borusia e Dortmundit etj.Per loje te shpejte me sulm shume te rrezikshem vetem loja e Paris Saint Germain i ngjan shume ka te njejten dinamike si futbolli meksikan.Meksikanet kane futboll shume te bukur dhe atyre u takon kupa.Jo Usa.Usa meshkujt jane ekip shume i dobet.Shikoni ne youtube per kurjozitet ndedhjet americas vs tigres,ose america vs cruz azul,lojra shume te bukura,futboll fantastik.
 
Top