• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Covid 19 imunitet ne komunitet.

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
22,751
Pikët
113
NY Times shkruan bazuar ne anketime.Ne anketime njerezit mund te genjejne dhe tallen me pyetjet,ose duan ta tregojne
veten brave and tough, u pelqen disave te duken si trima dhe heronj.
Shume njerez jane nje bunch of bs,tufe genjeshtaresh.Tjeter gje thone ne anketa(polls) dhe tjeter gje bejne ne realitet.
Dikush thote nuk e bej vaksinen dhe pas 2-3 ditesh shkon te vaksinimi.
Me thene te drejten lexova fillimin, Thjesht e solla si lajm se e degjova ne lajme, por dhe me ato 3 rreshta qe lexova sikur thote qe “ according to data from CDC.. ‘
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
31,318
Pikët
113
Ato jane te lire te bejne cfare te duan.Por eshte interesant fakti qe shume persona qe refuzojne te bejen vaksinen
bejne droge me injeksion.
Kur keto persona bejne droge qe mbart rrezik shume here me te larte vdekje pse i shqeteson vaksinimi qe mbart rrezik vdekje shume here me te ulet se sa droga, 1 ne 6 miljon??????
Makes no sense eshte komplet gjykim irracional.
Ben Enciklopedia, ti a e bere?
 

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
22,751
Pikët
113
Ato jane te lire te bejne cfare te duan.Por eshte interesant fakti qe shume persona qe refuzojne te bejen vaksinen
bejne droge me injeksion.
Kur keto persona bejne droge qe mbart rrezik shume here me te larte vdekje pse i shqeteson vaksinimi qe mbart rrezik vdekje shume here me te ulet se sa droga, 1 ne 6 miljon??????
Makes no sense eshte komplet gjykim irracional.
Huh? Ok. Me binde tani, 🙄
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
31,318
Pikët
113
Isha para nja dy ditesh tek doktori edhe infermierja kur po me bente pyetjet e zakonshme permendi edhe vaksinen e tetanozit. Duhet ta kem bere e vogel i thashe, kush e mban mend.
E thashe kete sepse po mendoja qepare po sikur te shkoj ta bej edhe ate. 🤔
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
12,650
Pikët
113
Se ta shpjego sysa ka....

Më shumë të drejta për të vaksinuarit dhe rikuperuesit(te sheruarit).

Ministria e Drejtësisë po paraqet një projekt rregullore.

Njerëzit e vaksinuar dhe të rikuperuar plotësisht, duhet të marrin më shumë të drejta përsëri në krizën e LASKURIQIT .
Veçanërisht , këto grupe duhet të përjashtohen nga kërkesat për takimet private dhe kufizimet e daljes gjatë natës .
Kjo vjen nga një..... rregullore, raporton agjencia gjermane e shtypit. Media të tjera gjithashtu raportuan në lidhje me të.
Ministria e Drejtësisë ka dërguar propozimin për ministritë e tjera federale të enjten. Bundestagu dhe Bundesrat duhet të bien dakord.
Të jetë per SPD(edhe duqja+dolfi sallaksh kan ken) kjo duhet të ndodhë në javën e ardhshme.

Das GrundGESETZ, lejon kufizime në të drejtat tona themelore vetëm nëse ekziston një justifikim i veçantë për këtë. Mbrojtja e jetës dhe shëndetit në pandemi është një..... justifikim i tillë, tha = Ministrja Federale e Drejtësisë Christine Lambrecht (SPD) për gazetat e grupit mediatik Funke. Nëse, megjithatë, tani është provuar që ata që janë vaksinuar plotësisht dhe janë shëruar nuk paraqesin ndonjë rrezik të veçantë, atëherë ne duhet të heqim kufizimet në.... të drejtat e tyre themelore.

Kjo nuk ka të bëjë me të drejta ose privilegje të veçanta, por me një.... kërkesë qendrore të shtetit tonë kushtetues.E enjte 29 Prill.

PS....kushtetuta asht nje liber i SHKRUAR qe e lexon sipas...INTERESAVE.

Kur nuk te ose ma...KONVENON e nxjerre = OUT.

FAZITI....Kemi VREMENA qe kemi hyre ne.....kostume PA emra.

Qe mos te harroj...ai qifti turk ESHTE..KATAPULTUAR ne RANKING boteror ne vendin e 300-te(se ai mjekrra i korqes i kerkon ne SATURN).

Ndersa brothers-it jermane kane zbritur me poshte si klasifikim, apo NEN vendin e 70-te,si...MILIARDER.

DANKE dhe....fund jave te MBARE.
Qyqja syse na qerrove syckat 😁 , ik puno kap noi lek po ca merresh me llafe thashetheme kot si koti, lerja lloqet grave 😛
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
12,650
Pikët
113
Nuk ka rradha fare, shko beje, ke ngado. Mbaron pune per 15-20 min. Schedule ur appointment ! Biles te lusin Ta besh,cudi qe Europa edhte aq mbrapa, ketu plot ka. .
Po eshte hipokrit mi se shef e, knej na hapi barkun tuj shkrujt prralla, knej se ka bo akoma vet ne justifikohet se gjasmesh perto me prit rradh 🥴
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
13,956
Pikët
113
Mezi po pres edhe kam per tu shtyre ne rresht kur te iki te marr vaksinen 🤔 hey come se ciamo Pfizer makes you stronger and healthy 😂


 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
16,055
Pikët
113
Isha para nja dy ditesh tek doktori edhe infermierja kur po me bente pyetjet e zakonshme permendi edhe vaksinen e tetanozit. Duhet ta kem bere e vogel i thashe, kush e mban mend.
E thashe kete sepse po mendoja qepare po sikur te shkoj ta bej edhe ate. 🤔
Beje :) duhet bere cdo 10 vjet te pakten.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
7,969
Pikët
113
Kam bere nje vakisne per covid19 para 10 ditsh kur kalova me makine rastesisht dhe ishin fale kur lexova tabelen e ktheses rruges. Problemi eshte se kur vendosa te laj rrobat pas shume javesh muajsh rrugash harrova karten e identitetit te vaksines ne xhep pantallonve dhe as qe me plas te bej vaksinen e dyte qe “gjoja” eshte e detyryeshme ta bej?!
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,364
Pikët
83
e rendesishme eshte te mos bejme vaksinen e shtrenjte Pfizer..kjo vaksine ta shtremberonka fytyren duke te bere te ngjshem me nje mongoloid pas shume vitesh; njelloj si shenja e shemtuar e vaksines se poliomelitit ne krah qe e benim ne femijeri! qenka nje plan per te damkosur gjithe popujt e botes se trete!
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
7,969
Pikët
113
e rendesishme eshte te mos bejme vaksinen e shtrenjte Pfizer..kjo vaksine ta shtremberonka fytyren duke te bere te ngjshem me nje mongoloid pas shume vitesh; njelloj si shenja e shemtuar e vaksines se poliomelitit ne krah qe e benim ne femijeri! qenka nje plan per te damkosur gjithe popujt e botes se trete!
Oh shit! Une kam bere pikerisht kte pfizer. Dhe falas, komplet rastesisht kur por udhetoja me me makine rruges high&drunk. Po nejse,lol nuk me plas ta bej te dyten, do pres ne nje rastesi tjeter.
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
16,055
Pikët
113
Oh shit! Une kam bere pikerisht kte pfizer. Dhe falas, komplet rastesisht kur por udhetoja me me makine rruges high&drunk. Po nejse,lol nuk me plas ta bej te dyten, do pres ne nje rastesi tjeter.
Je qe je, po te rastisi beji te gjitha llojet. Pzifer, moderna, Johnson, astrazeneca, kinezen, rusen. Pastaj hajde te te testojme pak dhe bejme nje case report te bukur. 😂😂
 

ciarli

subzero
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,364
Pikët
83
keto vinkan te gjitha nga kina dhe edhe pse te mbrojne per disa jave dhe nese nuk mban higjene dhe...je me prone dhe te ze perseri, por jepkan nje sere efektesh anash qe te sfumokan nga te jetuarit normal!
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
4,638
Pikët
113
artikulli per vaksinen ishte shum interesant, veç lind nje pyetje;
nese vaksina qenka vetem per te krijuar antitrupa/antikorpe dhe nuk eshte ilaç qe e mund virusin, pse u dashka bere kjo vaksine, aq me teper qe trupi jon, i krijon vete antikorpet/antitrupat kundra virusit,
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
31,318
Pikët
113
Ju frikacaket, mire qe s’e beni vaksinen, por doni te trembni edhe trimat qe e bene.
 
Top