• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Dear amore mio Shaqe !

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
2,836
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Leter Shajes n’tre gjuhe…dhurate per Vitin e Ri , per Lumin dhe Beaute !!!

Dear amore mio, Shaje!


Dear e shtrenjta ime amore Shaje,
I jem tu t’write prap this lettera knejna ka far west-i lontano lontano ene n’English ene n’Italiano, sepse kom learn kto dy lingue perfetto kto due vjet qi I am ktuna. E look tina mi, sa molto well kom learn knejna. Vallahi, me kte derr work-u qi kom ormai i mson le lingue t’huja sa t’dujsh. Ene rrashnat m’thyhen me t’thon t’drejeten. Hamall hesapi mo! Lavoro lavoro, m’told bosi every minuti, aq sa s’have possibilita me mor fryme i cast.
C’me t’thon mo, gjona very t’bukra ti vedi la syni knejna. Ca bihone t’nolta deri m’cielo ku molte people hyn e dalin or e cast. Kto knejna i thon gradaciel-a. Kur stand up kaptinen t’sit down qeleshja m’terra. Pa jo ca ara t’mjellme verde verde me bar around tyne, qi t’thujsh mo! Nji village bagti per mangiare nji vit tutto pa pushim! I kom pa mi, when I ere per weekend te dillen qy me mattina. Dulem me Dullen figlion e Asmonit, our vicino aty m’nostro katunin. Pa le m’darke kur u on-nen le luci-t! thu se dul sun-i prap. Dit e re, dit u bo gjith town-i. Ca red, ca verde, ca …, ku di un mo, me tu take mend fare. Entrate-m ke ca mejhone si
pune qebaptore, ku ca ragazze dancing nudo fare. Ato i thojshin striptease po me sa morem ear na, ishte heqje brekesh me aheng. Vallai told-em se na iku radakja. Apo they s’ishin…qe ju bofte … Dulla, Dulla jo io. I s’i kom see fare gjate all tempo-s qe stand-em atyna. Tu e di se I am angelo n’ksi punesh. S’te tradimento Lomi ty jo. Dulla po, i?ik me ate Lijen e vet, nja half ore me nji ruse. Po amo ja vlejte…Kurse una t’kon stand besnik. Mazallah se kom do any gjo me nonji ragazze. Sapo see nonji si ato
t’honit qi t’thash mo avanti kthej the head ka ona qeter. Jom i nershem una. Dear mio amore Shaje. Nashti jom t’u e close kte lettera kaq t’lungo se po m’come gjumi. Do t’write prap kur te kem free tempo, se sic t’thash qipari, lavoro lavoro ka mjesi ‘darket, tutto settimane-s. Money Money mi mo, e capito vete ti mo nashtina! La lattera-n po ta nis me Rremen se vjen ancora aty m’katun. Ju kiss t’all-ve.
Your amore Lomi.
Ps. Mos forget t’m'write si ia kaloni aty m’village, ne, nigjo, se mos ia read kujt la lettera se o turp, t’kom thone ne ke prima lettera, pranej read-e vetem tina ene children-at, mire? He tu bofte Lomi ty! Ene nji gjo, kom msu kompjutrin look vet tu come e kom write this lettera-n. He, a jom i zoti, or not?
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
12,918
Pikët
113
Përgjigje e: Dear amore mio Shaqe !

Kjo leter permban humorin me unik, ever!!! E kam lexuar para 4 vjeteve dhe nuk e kam harruar kurre.
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
2,836
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Përgjigje e: Dear amore mio Shaqe !

Kjo leter permban humorin me unik, ever!!! E kam lexuar para 4 vjeteve dhe nuk e kam harruar kurre.

Dashuria e shprehur nga nje poliglot `bam` si Lomi -nani- .
Gjithesesi shume te lezetshme e gjeje dhe une , me teper menyra e interpretimit :) !
 

Beaute

?
Banned
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,452
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Dear amore mio Shaqe !

Leter Shajes n’tre gjuhe…dhurate per Vitin e Ri , per Lumin dhe Beaute !!!

Dear amore mio, Shaje!

Dear e shtrenjta ime amore Shaje,
I jem tu t’write prap this lettera knejna ka far west-i lontano lontano ene n’English ene n’Italiano, sepse kom learn kto dy lingue perfetto kto due vjet qi I am ktuna. E look tina mi, sa molto well kom learn knejna. Vallahi, me kte derr work-u qi kom ormai i mson le lingue t’huja sa t’dujsh. Ene rrashnat m’thyhen me t’thon t’drejeten. Hamall hesapi mo! Lavoro lavoro, m’told bosi every minuti, aq sa s’have possibilita me mor fryme i cast.
C’me t’thon mo, gjona very t’bukra ti vedi la syni knejna. Ca bihone t’nolta deri m’cielo ku molte people hyn e dalin or e cast. Kto knejna i thon gradaciel-a. Kur stand up kaptinen t’sit down qeleshja m’terra. Pa jo ca ara t’mjellme verde verde me bar around tyne, qi t’thujsh mo! Nji village bagti per mangiare nji vit tutto pa pushim! I kom pa mi, when I ere per weekend te dillen qy me mattina. Dulem me Dullen figlion e Asmonit, our vicino aty m’nostro katunin. Pa le m’darke kur u on-nen le luci-t! thu se dul sun-i prap. Dit e re, dit u bo gjith town-i. Ca red, ca verde, ca …, ku di un mo, me tu take mend fare. Entrate-m ke ca mejhone si
pune qebaptore, ku ca ragazze dancing nudo fare. Ato i thojshin striptease po me sa morem ear na, ishte heqje brekesh me aheng. Vallai told-em se na iku radakja. Apo they s’ishin…qe ju bofte … Dulla, Dulla jo io. I s’i kom see fare gjate all tempo-s qe stand-em atyna. Tu e di se I am angelo n’ksi punesh. S’te tradimento Lomi ty jo. Dulla po, i?ik me ate Lijen e vet, nja half ore me nji ruse. Po amo ja vlejte…Kurse una t’kon stand besnik. Mazallah se kom do any gjo me nonji ragazze. Sapo see nonji si ato
t’honit qi t’thash mo avanti kthej the head ka ona qeter. Jom i nershem una. Dear mio amore Shaje. Nashti jom t’u e close kte lettera kaq t’lungo se po m’come gjumi. Do t’write prap kur te kem free tempo, se sic t’thash qipari, lavoro lavoro ka mjesi ‘darket, tutto settimane-s. Money Money mi mo, e capito vete ti mo nashtina! La lattera-n po ta nis me Rremen se vjen ancora aty m’katun. Ju kiss t’all-ve.
Your amore Lomi.


Ps. Mos forget t’m'write si ia kaloni aty m’village, ne, nigjo, se mos ia read kujt la lettera se o turp, t’kom thone ne ke prima lettera, pranej read-e vetem tina ene children-at, mire? He tu bofte Lomi ty! Ene nji gjo, kom msu kompjutrin look vet tu come e kom write this lettera-n. He, a jom i zoti, or not?
-qesh--qesh--qesh--qesh--qesh-

Mi amor rrofsh per dhuraten ``love````love``

mir un po se paska pare as Lumi , eh ne hallakaten kto dite :D
``love````love``

Kjo per ty edhe per ate me SY JESHIL ;):p


Kallnur 1935 Tiron ( per dashurin e jetes kumrijen)

Jom tuj nejt te mullaret e Kurtit te Zymes e jom tuj dredh i cinare
dahon. Tina dro se je tu bo koqen e gjumit e hic s`je m`hall per mu te
shkretin [ FJALE PA DOGANE ] jom tu mshi lotet me monget e xhymlekut. Tina nuk ke din e
imon qe e gjetsh prej dushmonit jarabi. Un t`cova per shkes Lemen e
Cufit e tina i kishe thone asajta per mu se un qekshem plak, e ku
qekshem plak mi lavire un hala s`i kam mush 50 vjet, kur t`hy hona e
mevludit i mush. Keshtu ka thone ende Laja e Bonit [ FJALE PA DOGANE ] ka pjell pri her
me ijen time. Tina kishe thone asajta per mu [ FJALE PA DOGANE ] Xhemoli s`ka i derhem
shkolle. un kam bo dy mejtepe e gjys medreseje per i her me Cufin e
Lemes mi! un e di taljonsen flur. e kam msu kur erdhen taljont te
kanoqet e mia. po nuk zune bese m`nigjo si kam me t`fol. per la tua
amore, io sono tutto hazer me bo i duel me asllan tjeter e me e kap per
la qafa e me e perpas si klysh qeni per la terra. ah mi kuore mu kan
....kput komcat e xhymlekut e non njeri me mi nit. La mia shpina e tuto
zhul e non ce njeri me ma ferku. La leveret e mia mi ka vllai [ FJALE PA DOGANE ] me la
dice perher perce non martohesh me Xhemole? kaq kisha me t`thon
Kumrije. nashi ndac merr ment e mi, ndac maj tujt.

me nerime Xhemoli i Tutit kallunur 1935


-hug- foltttt
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
2,836
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Përgjigje e: Dear amore mio Shaqe !

Ky ishte Xhemali im , Xhelali im ose Xhelati im-mos-, moj xhane.
Syte ai daltoniku* i ka ngjyre Bari sa kshu per informacion !

*as ai se di se cfare ngjyre i ka syte .

Zoj grua Kumrija vecse Xhelati i ka thene , mos te te shof lart e posht xhyxhyryma neper lagje -gjynaf-``love````love`` se shofin femijet behen te keq .

-hug--hug- Te kam xhan Beaute , jam e gezuar qe te rilexova serisht !!
 

Elsa

Anëtar i ri
Anëtar
May 9, 2018
Postime
68
Pikët
0
Vendndodhja
angli
Leter Shajes n’tre gjuhe…dhurate per Vitin e Ri , per Lumin dhe Beaute !!!

Dear amore mio, Shaje!


Dear e shtrenjta ime amore Shaje,
I jem tu t’write prap this lettera knejna ka far west-i lontano lontano ene n’English ene n’Italiano, sepse kom learn kto dy lingue perfetto kto due vjet qi I am ktuna. E look tina mi, sa molto well kom learn knejna. Vallahi, me kte derr work-u qi kom ormai i mson le lingue t’huja sa t’dujsh. Ene rrashnat m’thyhen me t’thon t’drejeten. Hamall hesapi mo! Lavoro lavoro, m’told bosi every minuti, aq sa s’have possibilita me mor fryme i cast.
C’me t’thon mo, gjona very t’bukra ti vedi la syni knejna. Ca bihone t’nolta deri m’cielo ku molte people hyn e dalin or e cast. Kto knejna i thon gradaciel-a. Kur stand up kaptinen t’sit down qeleshja m’terra. Pa jo ca ara t’mjellme verde verde me bar around tyne, qi t’thujsh mo! Nji village bagti per mangiare nji vit tutto pa pushim! I kom pa mi, when I ere per weekend te dillen qy me mattina. Dulem me Dullen figlion e Asmonit, our vicino aty m’nostro katunin. Pa le m’darke kur u on-nen le luci-t! thu se dul sun-i prap. Dit e re, dit u bo gjith town-i. Ca red, ca verde, ca …, ku di un mo, me tu take mend fare. Entrate-m ke ca mejhone si
pune qebaptore, ku ca ragazze dancing nudo fare. Ato i thojshin striptease po me sa morem ear na, ishte heqje brekesh me aheng. Vallai told-em se na iku radakja. Apo they s’ishin…qe ju bofte … Dulla, Dulla jo io. I s’i kom see fare gjate all tempo-s qe stand-em atyna. Tu e di se I am angelo n’ksi punesh. S’te tradimento Lomi ty jo. Dulla po, i?ik me ate Lijen e vet, nja half ore me nji ruse. Po amo ja vlejte…Kurse una t’kon stand besnik. Mazallah se kom do any gjo me nonji ragazze. Sapo see nonji si ato
t’honit qi t’thash mo avanti kthej the head ka ona qeter. Jom i nershem una. Dear mio amore Shaje. Nashti jom t’u e close kte lettera kaq t’lungo se po m’come gjumi. Do t’write prap kur te kem free tempo, se sic t’thash qipari, lavoro lavoro ka mjesi ‘darket, tutto settimane-s. Money Money mi mo, e capito vete ti mo nashtina! La lattera-n po ta nis me Rremen se vjen ancora aty m’katun. Ju kiss t’all-ve.
Your amore Lomi.
Ps. Mos forget t’m'write si ia kaloni aty m’village, ne, nigjo, se mos ia read kujt la lettera se o turp, t’kom thone ne ke prima lettera, pranej read-e vetem tina ene children-at, mire? He tu bofte Lomi ty! Ene nji gjo, kom msu kompjutrin look vet tu come e kom write this lettera-n. He, a jom i zoti, or not?
ohhh te faleminderit kam qesh me lot
 
Top