• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ditar: E veçanta e ditës së sotme 2021 ( 2020, 2019, 2018 ,2017, 2016,)

Oxygen

Shy
Anëtar
Oct 24, 2013
Postime
10,309
Pikët
113
S'di si të them.
Unë e kam dashur dhe e dua Shqipërinë.
Shumë për këtë më quajnë edhe enverist. Nëse është se pse e do Shqipërinë je enverist ...
Kjo më bën nder!

Shqipëri të qofsha falë,
të kam nënë e më ke djalë!
Ste pyeta a e do Shqipërinë,
Te pyeta a je enverist?

Le te themi, qave kur vdiq enveri?
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,856
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Ste pyeta a e do Shqipërinë,
Te pyeta a je enverist?

Le te themi, qave kur vdiq enveri?
nuk kam qarë. Vdiq Enveri po mbeti Shqipëria.
Enverët do të shkojnë e vijnë, por Shqipërinë do ta kemi përherë!

P.S. te ne thonë"pi ujë në burim", se nga përrockat mund të infektohesh... që i bie: më pyet direkt cfarë të duash dhe mos u merr me llafet e gjerdheve!
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,856
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Demke,
Qenke plakur shume, po rendesi ka te kesh shëndetin
Po mor oxygen djali.
Po ikin vitet. Hyra beqar, u bera gjysh...
Pleqeria po vie lehte-lehte, si fjollat e bores...
Here - here edhe po brengosem, sipas rasteve e po them: “ keq per ate vend ku gjenerate e vjeter eshte me i ngritur se gjenerata e re”!....
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,856
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Pas “hallakames” shendetesore qe pata me 31 korrik, sot eshte hera e pare qe dola me makine! ( duke e ngare vete)

090E3495-E149-4B69-B5D0-E77D913F1082.jpegE3E9AE66-5846-45B8-98CB-8FB4C54D5703.jpeg
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,856
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
( në 3 mujorin e vdekjes së nënës )

Këtë foto të huazuar nga Hej o bir, po e postoj për dy arsye:
1. se fotoja po i shëmbëllen pak nënës Sabrie dhe
2. Ka një porosi të mirë
* këtë porosi unë po e bart për ata që i kanë prindërit gjallë:
- kujdesuani për prindërit sa i keni gjallë/në jetë, sepse një ditë do t'i humbasni. Mos i bëni të qajnë prindërit, sepse kur të ikin një ditë nga kjo botë do të ju rëndojë në shpirt kjo.
Mjer si ai që i ka bërë prindërit të qajnë! Kurrë ditën e vet s'kanë për ta parë!

P.S. Edhe pse këtë foto e kam bërë gati qe 3-4 ditë, më 17 shtator s'bëra ballë ta postoja... po e postoj sot.

Eh, nëna Sabrie ... po ndihet mungesa jote!

mos e lëndo kurrë nënën.jpg
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
31,766
Pikët
113
( në 3 mujorin e vdekjes së nënës )

Këtë foto të huazuar nga Hej o bir, po e postoj për dy arsye:
1. se fotoja po i shëmbëllen pak nënës Sabrie dhe
2. Ka një porosi të mirë
* këtë porosi unë po e bart për ata që i kanë prindërit gjallë:
- kujdesuani për prindërit sa i keni gjallë/në jetë, sepse një ditë do t'i humbasni. Mos i bëni të qajnë prindërit, sepse kur të ikin një ditë nga kjo botë do të ju rëndojë në shpirt kjo.
Mjer si ai që i ka bërë prindërit të qajnë! Kurrë ditën e vet s'kanë për ta parë!

P.S. Edhe pse këtë foto e kam bërë gati qe 3-4 ditë, më 17 shtator s'bëra ballë ta postoja... po e postoj sot.

Eh, nëna Sabrie ... po ndihet mungesa jote!

View attachment 56773
Neser do te shkruj dicka
 
Top