• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ditar: E veçanta e ditës së sotme 2021 ( 2020, 2019, 2018 ,2017, 2016,)

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
11,742
Pikët
113
E dashur Ana
kam menduar per ty gjithe keto dite
me vjen keq, shume keq

u prehte ne paqe dhe ngushellime per ju dhe familjen tuaj
 

Regina

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
3,405
Pikët
113
Data 24.10.2020, Im At dha shpirt I qete ne shtepi prane te dashurve te tij 😥😥
Të kam menduar çdo ditë, të dija se si ishte gjendja shëndetësore e babait tënd. 🙁

Ngushëllimet e mia e dashur, me vjen me të vërtetë shumë keq, u prehtë në paqe.
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,856
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Data 24.10.2020, Im At dha shpirt I qete ne shtepi prane te dashurve te tij 😥😥
E dashur Ana!
Edhe unë po dua të marr një pjesë dhembjeje nga dhembja jote, sepse vetëm ai që e ka provuar e di sa dhembje shkakton kur humb njerëzit e dashur!
Bëhu e fortë.
Babai yt u prehtë i qetë në luadhin me lule të xhenetit!
Ngushëllime Ty, familjes tënde dhe gjithë atyre që ndiejnë dhembje për të!
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
5,491
Pikët
113
Ngushellimet e mia @ana_gend .

Me kujtohet kur me vdiq mami , ne varrim njerzi ngushellojn, nuk e di pse nuk doja te degjoja asnje ngushellim. Nuk e di si e kam permbajt veten t'iu ulerisa dhe t'ju thoja , faleminderit qe keni ardhur por mos flisni asnje fjale, heshtni dhe qajeni ne heshtje.Nuk e di pse kisha nje deshir secilit t'ia fusja nje grusht turinjve.
(keto mendime jane e vecanta e dites )
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,996
Pikët
113
Ngushellimet e mia @ana_gend .

Me kujtohet kur me vdiq mami , ne varrim njerzi ngushellojn, nuk e di pse nuk doja te degjoja asnje ngushellim. Nuk e di si e kam permbajt veten t'iu ulerisa dhe t'ju thoja , faleminderit qe keni ardhur por mos flisni asnje fjale, heshtni dhe qajeni ne heshtje.Nuk e di pse kisha nje deshir secilit t'ia fusja nje grusht turinjve.
(keto mendime jane e vecanta e dites )
Sepse nje perqafim eshte sa 1 milion fjale, kam ndjere te njejten gje dhe une. Te shembet bota, nje dhimbje qe nuk iken asnjehere.
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
7,307
Pikët
113
Sepse nje perqafim eshte sa 1 milion fjale, kam ndjere te njejten gje dhe une. Te shembet bota, nje dhimbje qe nuk iken asnjehere.
vetem ajo me ngushellon dha shpirt ne krahet e mi, nuk e lashe ne duar te huaja kete ma kerkoi me ngulm
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,996
Pikët
113
vetem ajo me ngushellon dha shpirt ne krahet e mi, nuk e lashe ne duar te huaja kete ma kerkoi me ngulm
Shkoj cdo vit ne shqiperi, 1 jave ka qe jam kthyer, askush nuk e di pse une vete kaq shpesh qe nga fundi i botes. Ka plot 23 vjet, shkoj atje ke varri i tim eti, dua te flas me te, prandaj te them nuk te iken dhimbja asnjehere, duhet vetem te mesohesh.
Eshte e veshtire sepse te iken njeriu qe e ke idhull, te duket vetja vetem ne kte bote dhe pse mund te jesh rrethuar me dhjetra te tjere

Kte here u be nje vit e dy muaj pa qene, nuk me zinte vendi ketu, doja te shkoja ne cdo kusht, dhe pse linjat e aeroplaneve jane corap.

Doja te te thoja vetem kete, derisa e ke ne mendjen dhe shpirtin tend ai eshte gjalle, eshte ashtu sic the vet, engjelli yt.
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
50,818
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
@ana_gend shpresoj se dhimbja te lehtesohet :( frika me e madhe eshte humbja e njerzve qe i ke ne zemer...jam e sigurt aw babai do jet gjithemone pran teje ne shpirt ❤
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
28,300
Pikët
113
Data 24.10.2020, Im At dha shpirt I qete ne shtepi prane te dashurve te tij 😥😥
Ana e dashur, pranoj ngushllimet e mia me te sinqerta per babin tend, Allahu e dergoft ne lula te Xhenetit, dije qe me mendje dhe shpirt do jemi me ty ne keto momente dhimbje.
Ta kujtoj edhe nje fjale te profetit Muhamed (a.s).
Kur i humbte ndonje antar i familjes thoshte: “ Te Allahut jemi dhe tek ai do te kthehemi”.
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,856
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
BASHKË ME NËNËN DHE FAMILJEN NË PIKNIK
*fotografi e vitit 2013 ( 19 maj )

( U BËNË PESË MUAJ PA TY NËNË ...)

- Nëna ime ka dashur dhe respektuar njeriun. Ajo ka dashur edhe natyrën dhe ka treguar interesim për çdo gjë që e rrethonte ... Mbase, ahtit të saj nuk dal, megjithatë mund të them se ca shërbime të mira ia kam bërë. Për ta shëtitur nuk e kam lënë keq. Te ky lumi, të cilin do ta shihni ( nëse klikoni ne foto do të hapen edhe foto ) e kam çuar shpesh, por këtë herë kur e mora për disa ditë në Videbæk, djemtë e mi thanë: Babë, sot do ta bëjmë një piknik bashkërisht edhe gjyshen e kemi këtu dhe do të bëjmë edhe grill ... Më erdhi mirë. Shkuam dhe u kënaqem në natyrë të mirë e në atmosferë gazmore.

Eh, ai vend ende është i bukur, edhe ky ishte kujtim i bukur, por ja që NËNA IME NUK ËSHTË MË!
( vdiq, më 17 qershor 202 )burimi këtu
 
Top