• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

E ardhmja e Sali Berishës!

Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
6,159
Pikët
113
Nese SRB do ishte shpallur non grata para zgjedhjeve , ne shqiperi nuk do ishin bere zgjedhje....por do kishim anarshi totale, ose nje ``97 tjeter.
Elona ka te drejte kur thote perse nuk i jepet drejtesise SRB-ja por i kerohet vetem te dale ne "pension politik" .....
Ne vitet '90 populli ine qe ka çare rrugen e historise me palle ne dore, beri zevendsimin e ljepurit ne bark me qenin. Ky zevendesim mundesoi qe te shfyhej nje pjese e madhe e zemerimit popullor, proces qe u shoqerua me nje delezim te gjindjes, e cila e pa veten perseri te mashtruar e te drobitur nga skemat piramidale e kaosi i '97.

Nje fakt domethenes: ate qe i ka bere saleh Vlores, nuk besoj se i ka bere ndonje njeri tjeter, e kur vjen puna, perseri ata e presin ne foltore.

Pra jo vetem qe populli eshte delezuar, por eshte ende i traumatizuar.

Rasti i saleh korrupcionistit e anti-vlerave si ai, eshte rast unikal e njekohesisht shpresedhenes qe gjindjes t'i hapen site. Ky proces do te krijonte bindje e shanse reale nese do te vijonte me edver, shtangist e halera te tjera ...
 

Llaqi

🃏
Anëtar
Jun 25, 2020
Postime
7,156
Pikët
113
Vendndodhja
Pishkavec
I kam shmangur temat dhe komentet ke politika Shqiptare se pse me vrap vijnë epitetet komunist, PS-ist, etj...

Gjithësesi zgjedhjet kanë mbaruar.

Sa herë kam shkruar diçka për situatat politike në këtë forum përherë e kam shprehuar antipatinë për Sali Berishën dhe Lulzim Bashën (kukullën e Saliut), edhe për Metën dhe Monikën po ashtu kam antipati. Edi Ramën dhe Erjon Velian i kam parë përherë si të keqen më të vogël nga alternativat politike që ofron Shqipëria dhe i qëndroj këtij mendimi.

Duke shfletuar Top Channel më bëri përshtypje një frazë, Yuri Kim: PD ka luajtur një rol të pazëvendësueshëm për ta nxjerë këtë vend nga diktatura, nga komunizmi, do të ishte ironi historike dhe po aq tragjike nëse partia do të duhej të hante bar për hir të një deputeti të saj...

Video:


A po bën SHBA një paralelizëm me situatëm kur Enver Hoxha deklaroi "Edhe bar do hamë por me perëndimin nuk hapemi..."?
Nëse po, është vërtetë mesazh i dhimbshëm.

Çfarë e pret Sali Berishën?
hahahaaha na doli qe nfakt basha nuk paska qen kukulla e sales , por kukulla e rames :p ose ose kukulla e soros :p
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,567
Pikët
113
Per mua ne ditet ne vazhdim do te behet akoma me e qarte e ardhmja e Dokt Berishes. Sikurse per mua ate qe kerkuan ti bejne Berishes eshte gjeja me e ndyre dhe e ulet nje Lideri, por Lavdia shkon tek ai qe nuk kerkon!
Je ti ai i forumit qeter?

Akoma JUVE = HAJDARET me gojedhana.

Vrej @Duaje Siveten

O bo i qut.
 

E**A**

V.I.P
Banned
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
7,831
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
Deri vonë kuklla e Salës ka qenë tani është bërë kuklla e dikujt tjetër, pak rëndësi ka se e kujt se do e tregojë koha, por nuk e shoh si lider atë. Njerëz si ai janë si parazitë që mbijetojnë vetëm nën organizmin e një më të forti.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,567
Pikët
113
Tjetër msg

Hmmmmmmmmmm....GJITHMONE ajo...LOJE PERHERE,per te SHMANGUR=PROBLEMET AKUTE.
Me kshu gjonash i kenaq....te persekutuarit.
Kur e shkruj une si i majte.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,567
Pikët
113
Deri vonë kuklla e Salës ka qenë tani është bërë kuklla e dikujt tjetër, pak rëndësi ka se e kujt se do e tregojë koha, por nuk e shoh si lider atë. Njerëz si ai janë si parazitë që mbijetojnë vetëm nën organizmin e një më të forti.
Per skenderbeun ka vucidoli e kom shkrujt...
Duhej me VREMENA te dilte ne pension,dhe te lodronte me niper dhe mbesa apo qfar ka.
Por dicka e bren...
NUK falin malesoret.
PS....bo turnera ne troje,dhe me HAJDARET e pd-se flasin...per ty sakrifikohemi.
Na prij ....bace.
Ndersa lulka ESHTE me...KURVE.
Ja ka mesu i....jati.
 

Tiku

YshForti….
Anëtar
Feb 11, 2021
Postime
5,697
Pikët
113
Vendndodhja
Kalimthi neper Bote.
Po i trazon mire plaku Mere ujrat edhe njehere. Mbase nuk do kete partine ne kontroll por qe do e shkaterroje ate e ben.:);)
 

E**A**

V.I.P
Banned
Anëtar
Jan 7, 2014
Postime
7,831
Pikët
113
Vendndodhja
Tiranë
Per skenderbeun ka vucidoli e kom shkrujt...
Duhej me VREMENA te dilte ne pension,dhe te lodronte me niper dhe mbesa apo qfar ka.
Por dicka e bren...
NUK falin malesoret.
PS....bo turnera ne troje,dhe me HAJDARET e pd-se flasin...per ty sakrifikohemi.
Na prij ....bace.
Ndersa lulka ESHTE me...KURVE.
Ja ka mesu i....jati.
Do tërhiqet se nuk është budalla pavarësisht se hiqet si i tillë.
Edhe kur ishte në pushtet thoshin njerëzit që nuk kalon në opozitë, pastaj që nuk rri gjatë në opozitë, etj.
Ja ku e ke tani 12 vite në opozitë, sillet si legen me qytetar dixhital e me SyriTV me Cim Pekën, u katandis duke i bo opozitë Bashës.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
15,848
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Me budallakun e tij, na prishi jeten.
Ky legen me injorancen apo maskarallikun e tij i ka prishur jeten dhe endrrat shume shqiptareve.
Me aventurat e tij pokitike dhe zgjedhjet tejt te gabuara qe ka bere ne udheheqjen politike dhe ekonomike te ketij vendi ka vrare endrrat dhe ka devijuar te ardhmen e shume shqiptareve ne drejtim te mbrapsht.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,567
Pikët
113
Do tërhiqet se nuk është budalla pavarësisht se hiqet si i tillë.
Edhe kur ishte në pushtet thoshin njerëzit që nuk kalon në opozitë, pastaj që nuk rri gjatë në opozitë, etj.
Ja ku e ke tani 12 vite në opozitë, sillet si legen me qytetar dixhital e me SyriTV me Cim Pekën, u katandis duke i bo opozitë Bashës.
Sala eshte....MASHA apo SHTRIGA qe axha e ka FIKSUAR per....KATRAHUREN ne Albania.
Por...MALOKET aq tru kane.
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
6,159
Pikët
113
Me budallakun e tij, na prishi jeten.
Ky legen me injorancen apo maskarallikun e tij i ka prishur jeten dhe endrrat shume shqiptareve.
Me aventurat e tij pokitike dhe zgjedhjet tejt te gabuara qe ka bere ne udheheqjen politike dhe ekonomike te ketij vendi ka vrare endrrat dhe ka devijuar te ardhmen e shume shqiptareve ne drejtim te mbrapsht.
Nuk mund te shkruhet me drejt e me sakte.
 

Solon12

Super Anëtar
Anëtar
Jun 1, 2020
Postime
295
Pikët
43
Tjetër msg

Mire e ka bere Yuri Kim, Spaci si burg duhet restauruar si nje muze per njerezit qe kane vuajtur nga regjimi skizofrenike e Enver Hoxhes. Vizita e saj te pakten solli nje cik vemendje ndaj ate vende. Me pozicionin e saj si ambasadorja e amerikes, ajo ka bere nje gje te mire qe solli venmendje ndaj persekutimet historik.

Sali Berisha si politikane ka qen shume i korruptuar edhe ka pjestarishte pergjegjesia per kaosi qe ndothi ne 97n (qe edhe lidhet me neglizhenca e organizatat nderkombetar si FMNja dhe komuniteti inteligjenca). Politikat e tij klientaliste solli shume problemash per shqiperine. Po kjo eshte nje gje qe eshte nje problem per cdo parti. Problemi me e madhe qe ka Saliu eshte lidhja e tij me krimi dhe drogat, edhe taktikat e tij makiaveliane per pushtetin. Saliu nuk ka moralitet ose ideologji, i vetmi ide qe ka eshte mbajtje e fuqin edhe te ndhimoj shoket e tij. Po nejse, aq me shume qe kam menduar per statusin e tij si non-grata, aq me shume qe un nuk e dua sovraniteti e shtetit shqiptar qe te reduktohet akoma me shume. Kutia e pandores eshte hapur. idk, ndoshta jam i gabuar.
 
Last edited:

Solon12

Super Anëtar
Anëtar
Jun 1, 2020
Postime
295
Pikët
43
Sala eshte....MASHA apo SHTRIGA qe axha e ka FIKSUAR per....KATRAHUREN ne Albania.
Por...MALOKET aq tru kane.
Ja ku vjen problemet. Kur e quan njerezit e nje orientim politik me nje term diskriminuese si fjala "m-ja" kjo sjelle tensionet qe e shkaterron diskuptimet civile dhe atdhetar.
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
6,159
Pikët
113
Ja ku vjen problemet. Kur e quan njerezit e nje orientim politik me nje term diskriminuese si fjala "m-ja" kjo sjelle tensionet qe e shkaterron diskuptimet civile dhe atdhetar.
Parimisht jam i nje mendje me ty, por ne rastin ne fjale, saleh nuk eshte njeri me nje orientim te caktuar politik - ai vete perfaqson tension, konfuzion, narcisizem te shemtuar ne skaj, anti-atdhetarizem.

Termi "malok" e te tjera si "shpellar" jane denigrues, tregojne pa-pjekuri e mungese argumenti. Keto terma e kane burimin e "paster" nga piramida ridhindase, duke filluar nga shoki edver.
 

Llaqi

🃏
Anëtar
Jun 25, 2020
Postime
7,156
Pikët
113
Vendndodhja
Pishkavec
qr kur menoj qe ka njerez qe akoma e dun berishen ... qe ky sla njeri pa vra , e sla krim pa bo ,... ky qe desh ndau shqiperin ne dy pjes ... imagjino ca bohet . ka akoma njerez te till qe e dun ... dhe pretendojm ne te bojm shtet .
 

Marla

ƨiɿɘnɘǫ iuƨ
Anëtar
Apr 3, 2020
Postime
6,231
Pikët
113
Si gjithe gjysherit shqiptare, duke ju lexuar perralla niperve ne kolltuk te shpise.
 
Top