• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Edhe kjo ngjan, sportisi i njohur mohon orgjinën shqiptare: Jam...

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Po mire mo, me zor nuk duhet atdheu. Edhe nje nga shoket ketu tha qe ngordh per flamurin e usa-s.

Secili ate qe ndjen.
Te njenten gje Po themi/shprehim edhe ne .. sic ndihemi.
 

Erdhi Dimri

me ortekë
Anëtar
Sep 9, 2017
Postime
1,970
Pikët
113
Vendndodhja
Upstate NY
Grek behet kush te doje, shqiptar behet kush te doje.

Te thuash qe jam grek ngaqe jam himarjot, kjo eshte gjeja e papranueshme ne historite Pirros.... se ke qindra himarjote qe ndihen shqiptare dhe kane dhene jeten per ate vend.

Te vetmet minoritete lokale ne Shqiperi jane dropullitet dhe gollobordasit. Himarjotet jane te gjithe faqekuqe e kokemedhenj, si labet.

Nese ndihen greke no problem, por te thone qe kane prejardhje greke nuk kane te drejte.... se himarjotet dallohen kollaj nga dropullitet, por nuk dallohen aspak nga labet.

Ceshtjet e tjera i ka sqaruar Petro Marko me kohe (bashkefshatari i Pirros).
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,286
Pikët
113
Pranoj origjinen e tij asgje te keqe!
Ca tju bejme ca e ca qe dalin dy tre vite nga shqiperia dhe thone “I’m American dude”
Pirro ka jetuar ne lagjen time kur isha ne Greqi. Mire ai qe e shiti bythen si gjoja grek, por te shikoje gruan e tij se si mburrej. Ohhhh my god! E sillte vajzen e tyre te luante ne park, te veshur jo vetem me rroba super te shtrenjta, por te veshur njesoj sikur do vinte ne ndonje birthday party, ose sikur do vizitonte oborrin mbreteror. Pale, qe edhe ajo pretendonte te ishte greke nga fshatrat e Elbasanit ahaha.
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,168
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
gjynof i shkreti, hall te modh paska qe ndjehet grek....
ngushellime o Pirro i Dhime se ka edhe me keq ne jete, mund te kishte ndodhur qe te ndjeheshe akoma edhe me keq, pershembull mund te ndodhte qe te ndjeheshe edhe serb dhe do te duhej te mbaje mbi shpine tere turpet e Ballkanit!
Te ka pare Zoti qe mban mbi shpine vetem turpin e grekoqiris!
Bej gajret (durim) or ti i Dhime se kshu e ka jeta, eshte e mbushur plot me fatkeqsi dhe siklete!
Nejse, neve shqiptaret e Shqipes jetojme rehat dhe pa komplekse dhe dyzime se cfare jemi dhe te kujt jemi ne ate rreze dielli qe na ka fal Perendia!
Me vjen keq per ty qe si ne kte dynjo dhe ne ate dynjone tjeter kur te shkosh (sa me larg qofte ajo dite o i bekuar) do jetosh dhe do shkosh me dyshime dhe hamendje, me falsitete dhe genjeshtra, mirpo ngaqe i madhi Zot ja pret bileten (i ben hise gjithkujt) qysh ne kete dynjo, mendoj qe edhe ne dynjone tjeter kur te shkosh, nuk do te gjeje shpirti rehat dhe dheu i ciles toke qe nuk dihet se kujt i perket, do te rendoje shume mbi kocka!
 

CERMENIKASI

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2011
Postime
1,819
Pikët
83
Edhe unë nuk jam me origjinë shqiptare si ky Dhima lol
Para 40 vitesh ,takohem me nji Shqiptar i cili njiheshte me babën tim dhe po bisedonin sëbashku .Një plak vendas rastisi të kalonte pranë nesh dhe mëqë e njihte bashkëbiseduesin tim u përshëndet me të dhe mu drejtua :
-Ti djalë i ri që po më duket që je duke folur shqip me këtë si paske ardhur këtu nga Shqipëria?
Unë:-Unë nuk kam ardhur këtu por kam lindur këtu.
-Ah ,tha plaku,atëhere ti nuk je Shqiptar por me origjinë shqiptare.
-Babë e nënê i kam nga Shqipëria pra fjalën origjinë mbaje në xhep se nuk jam me origjinë shqiptare por jam Shqiptar dhe asgjë tjetër !!!!
Plaku qeshi dhe dhe iku.....
 

magnus

I larguar
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
16,490
Pikët
113
Edhe unë nuk jam me origjinë shqiptare si ky Dhima lol
Para 40 vitesh ,takohem me nji Shqiptar i cili njiheshte me babën tim dhe po bisedonin sëbashku .Një plak vendas rastisi të kalonte pranë nesh dhe mëqë e njihte bashkëbiseduesin tim u përshëndet me të dhe mu drejtua :
-Ti djalë i ri që po më duket që je duke folur shqip me këtë si paske ardhur këtu nga Shqipëria?
Unë:-Unë nuk kam ardhur këtu por kam lindur këtu.
-Ah ,tha plaku,atëhere ti nuk je Shqiptar por me origjinë shqiptare.
-Babë e nënê i kam nga Shqipëria pra fjalën origjinë mbaje në xhep se nuk jam me origjinë shqiptare por jam Shqiptar dhe asgjë tjetër !!!!
Plaku qeshi dhe dhe iku.....
Pergezime, e flet shqipen perkryer.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,995
Pikët
113
Po se ça m*tin duan këta që merren me PirDhos të Dhimin unë nuk e marr vesh. 🤣
Se nga m*tin i gjen dhe ky Fshatari artikujt më të dhjerë që botohen në botë dhe i bie këtu as këtë nuk e kam marrë dot vesh. 😜
Mjesi.

Ky eshte tip qe lufto shkinat me shkrime te tipit....pastrusja nga fshati muqibaba mori medalien ...Societe dAgriculture per higjenen e grurit.

IDIOT covjece.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,995
Pikët
113
Pranoj origjinen e tij asgje te keqe!
Ca tju bejme ca e ca qe dalin dy tre vite nga shqiperia dhe thone “I’m American dude”
E kom shkrujt ose....

Excuse me......can i pass.

NCUQ(se e mate ne pashaporten lart) apo maj rradhen si te tjeret,se nuk iken kacatorri pa hyp ti.
Nejse...ndoshta u solla keq se mbase donte te fluturonte ne ..............hene.
Ne Ljubjane apo aeroport NDODHIa,dhe ne rradhe ishim te gjithe shqiptare.
Pordhe DYNJOJA kta caubojsit me i llaf.
 

Angelisa

V.I.P
Anëtar
Sep 29, 2014
Postime
28,752
Pikët
113
E kom shkrujt ose....

Excuse me......can i pass.

NCUQ(se e mate ne pashaporten lart) apo maj rradhen si te tjeret,se nuk iken kacatorri pa hyp ti.
Nejse...ndoshta u solla keq se mbase donte te fluturonte ne ..............hene.
Ne Ljubjane apo aeroport NDODHIa,dhe ne rradhe ishim te gjithe shqiptare.
Pordhe DYNJOJA kta caubojsit me i llaf.
dhe mua me ka rastis tek dentisti me nje amerikane albaneze! Aq pordhe kishte sa Po te ndizje ndonje shkrepse aty afer merte flake e gjithe ndertesa😁
Mos te flas ne airport njeres qe kishte mbush canten me alkol dhe ne Budapest nuk ja lejuan ti kalonte. Ajo “I’m American citizen” shante uluriste me policet, ne mbrapa duke pare show 😁 her English was broken ne fillim mendova duhet te jete diku nga ballkani der sa e degjova te fliste shqip ne tel. Dhe cfare beri mori shishet dhe i zbrazte ne kosh😁
Nuk dua ti pini juve ju thoshte atyre tek kontrolli lol
Nderkohe ata me qetesi vetem e shifnin😁
Ehhh jemi cik gallate ne shqipot😁
 

Helena

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
22,786
Pikët
113
Nuk ke kuptuar asgje gataki. Ne ja kemi hequr vizen, e ka kapercyer ylberin, Eladhen deshi Agjeladhen mori. Debati lindi sepse greket nuk e pranojne si grek por i thone Shqiptar. Na doli ne shteg dhe ne tani do tallim nje cike ato gjerat.... Apo jo?
Ate po thom e une po Mesa shoh mbetet akoma ketu ama .... 🤔
Greket bejne punen e tyre, shume shqiptare erdhen ketej dhe u deklaruan si vorioepiriot me karta false ,pastaj pavaresisht se cfare ndihet dikush ti do mbetesh po nje shqiptar,rus,bulgar etj varet vendi nga ku ke erdh.Asgje te keqe ketu.....
 

Helena

☆✬ ȶօʊƈɦ ʍɛ ɨʄ ʏօʊ ƈǟռ ✬☆
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
22,786
Pikët
113
Pirro ka jetuar ne lagjen time kur isha ne Greqi. Mire ai qe e shiti bythen si gjoja grek, por te shikoje gruan e tij se si mburrej. Ohhhh my god! E sillte vajzen e tyre te luante ne park, te veshur jo vetem me rroba super te shtrenjta, por te veshur njesoj sikur do vinte ne ndonje birthday party, ose sikur do vizitonte oborrin mbreteror. Pale, qe edhe ajo pretendonte te ishte greke nga fshatrat e Elbasanit ahaha.
Mendoja se ishte greke gruaja e tij,nuk fliste shqip Mesa mbaj mend. Ndersa Pirron edhe pse asnjehere skam patur ndonje simpati te vecante per te, ma prishi e me shume kur rastisi ta degjoj ne nje interviste qe e fliste greqishten cale Cale,puro shqiptar dhe per me teper nuk dinte te lidhte dy fjale. Si Malok I pa shkolluar lol 🥴 dhe kurr se kuptova me cfare kriteresh u be ky njeri deputet 🙄

Nejse gruaja e tij nderroj jete nga semundja e keqe Pak kohe me pare....
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,306
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Postim koti qenka ky o fshatunar...
Mua do ta kishe pasur të vështirë të më bindje se është shqiptar me këtë mbiemrën Dhiva a Dhima, a si ishte!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,995
Pikët
113
dhe mua me ka rastis tek dentisti me nje amerikane albaneze! Aq pordhe kishte sa Po te ndizje ndonje shkrepse aty afer merte flake e gjithe ndertesa😁
Mos te flas ne airport njeres qe kishte mbush canten me alkol dhe ne Budapest nuk ja lejuan ti kalonte. Ajo “I’m American citizen” shante uluriste me policet, ne mbrapa duke pare show 😁 her English was broken ne fillim mendova duhet te jete diku nga ballkani der sa e degjova te fliste shqip ne tel. Dhe cfare beri mori shishet dhe i zbrazte ne kosh😁
Nuk dua ti pini juve ju thoshte atyre tek kontrolli lol
Nderkohe ata me qetesi vetem e shifnin😁
Ehhh jemi cik gallate ne shqipot😁
Peoples i forumi apo juve qe NUK keni pare (se kam perdorur kete fjale) cfar emertohet NGJALE.
NUK ke shance ta kapesh me duar.Permasat i gjeni juve,qe do te THOTE....si eshte ANGELISA si PAMJE ne BARDH e zi.

Po vecojme nga TEKSTI.....

For the GIRL........
Just a FEELING deep inside of me.

PS per restin...skeni CBONI.

FAZITI....kemi i TAKIM mbas 20 min me RENDESI.

Shtttttttttttttttttttttt dhe ........................QETESI.

TSCHYSS-i.
 
Top