• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Eklenti, shqiptari kampion i bilardos në SHBA

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,226
Pikët
113
Vendndodhja


I riu shqiptar, Eklent Kaçi ka fituar vendin e parë në kampionatin e bilardos “Aramith Masters Championship”, që u zhvillua në New York të Shteteve të Bashkuara.

Eklenti ka lënë pas edhe kampionë të mëdhenj të bilardos si gjermani Ralf Soquet, fitues i më shumë se 200 medaljeve në karrierën e tij. Pas Kaçit u rendit edhe Mark Grey, numri 2 në Europë dhe Aleks Kazakis, greku që e mundi Kaçin në raundin e parë, por u mund më pas.

Eklent Kaçi ka nisur të luaj bilardo që në moshën 11 vjeçare.
Kam parë video në Youtub sesi luanin lojtarët e mëdhenj të bilardos dhe unë doja të isha si ata. E kam admiruar mënyrën sesi luante Wu Chia Ching. Ai është një legjendë. Edhe pse më mundi kur isha 16 vjeç, unë sërish doja të isha si ai. Tani që fitova ndihem si ai dhe jam shumë i lumtur për këtë",- është shprehur sportisti.
 
Top