• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

rolex

V.I.P
Anëtar
Aug 4, 2014
Postime
743
Pikët
63
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Eksperiencat tuaja me linjat e fluturimeve “low cost”

Kam udhetuar me keto linja ajrore ''low cost''. Vleresimi im me poshte ;

1. Air Asia 9/10 ( Avioniet e rinj , stafi shume i trajnuar )

2. LionAirlines 8.5/10 ( Cmime shume te lira qe perfshijne dhe 20kg bagazh falas)

3. Jet Star 8/10 ( Kane goxha hapesire per kembet ne krahasim me avionet e tjeter low cost)

4. Pegasus 7/10 ( Avionet jane cka por cmimet fantastike , me ka rastisur te ble bilete nga Marseja ne Dubai me 110 dollare)

5. Blue Panorama 6/10 ( Avione te vjeter por me pelqen se shumicen e stuardesave per linjat drejt shqiperise i kane shqiptare. Me raste gjen cmime diku 60 euro nga Milano ne Tirane).

6. RyanAir 5/10 ( Gjithcka low cost pervec cmimeve)


7. Vueling Airline 0/10 ( nese do kisha mundesi ti jepja me pak se 0 do ja jepja kesaj linje ajrore nga me te keqijat ne bote per mendimin tim. Keta shesin bileta me teper se kapaciteti i avionit dhe rrezik te ngelesh pa fluturuar.)
 

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
6,078
Pikët
113
Preferoj shume, sidomos shitjen e bizhuterive ... ku ndaloj stjuardesen 2 ore te me spjegoj cila bizhuteri ciles dashnore i shkon, ne fund nuk marr gje lol
 
Top