• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Euro 2020-2021

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
4,025
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Edhe pse jam fanatik i Gjermanise, si favorite kryesore shoh Francen.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,182
Pikët
113
Anglia ka emra te mire por nuk i ece ne keto kampionate. Pres te shkelqej Phil Foden. Lojtar fenomenal.

Favorit e shof Francen por edhe Gjermania gjithmone eshte aty.
Ky veshllapushi eshte lojtar TOP,por ka APET jedan problem.
JS-OFF-PLAT-EX-PHIL-FODEN.jpg

Inshallah NUK fluturon si....Bajotelli,me prase siper flokeve.
Ndersa qo e frymja me botox...nuk vajta ne hotel,pasiqe ai ishte i.....martume,thone goje te liga.
Cun....IDIOTE me i llaf,qe ve ne pikepyetje KARRIEREN e tij.
PS....nje nga aresyet qe veshDERRAT nuk arrijne rezultate.
FAZITI....3 trainere gjermone ne tre vitet e fundit dolen...
CHAMPIONE.
NIKS....ai llapaqeni i city-t.
Ta MYLLIM...m.gj-te LLAPUSHET e mbretereshes...lujne FUTBOLL dhe PASTER.
Noten.
 
  • Like
Reactions: Rex

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,444
Pikët
113
Ky veshllapushi eshte lojtar TOP,por ka APET jedan problem.
View attachment 93690

Inshallah NUK fluturon si....Bajotelli,me prase siper flokeve.
Ndersa qo e frymja me botox...nuk vajta ne hotel,pasiqe ai ishte i.....martume,thone goje te liga.
Cun....IDIOTE me i llaf,qe ve ne pikepyetje KARRIEREN e tij.
PS....nje nga aresyet qe veshDERRAT nuk arrijne rezultate.
FAZITI....3 trainere gjermone ne tre vitet e fundit dolen...
CHAMPIONE.
NIKS....ai llapaqeni i city-t.
Ta MYLLIM...m.gj-te LLAPUSHET e mbretereshes...lujne FUTBOLL dhe PASTER.
Noten.
Kush eshte kjo bija o sys se ma bone lomsh. Lol
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
2,255
Pikët
113
Kampionati i 16-të Europian i futbollit do të zhvillohet nga data 11 qershor deri më 11 korrik, ku 24 skuadra përfaqësuese do të synojnë trofeun që aktualisht mbahet nga Portugalia.

Ky turne duhej të zhvillohej vitin e kaluar, por për shkak të pandemisë Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s vendosi që “EURO 2020” të shtyhej për këtë verë.

Për herë të parë Europiani do të zhvillohet në disa shtete, ku do të jenë 11 qytete pritëse.

Kalendari i “EURO 2020”
Grupi A (Romë/ Baku)

Turqi
Itali (pritës)
Uells
Zvicër
Grupi B (Kopenhagë/ Shën Petersburg)
Danimarkë (pritës)
Finlandë
Belgjikë
Rusi (pritës)
Grupi C (Amsterdam/ Bukuresht)
Holandë (pritës)
Ukrainë
Austri
Maqedonia e Veriut
Grupi D (Londër/ Glasgow)
Angli (pritës)
Kroaci
Skoci (pritës)
Republika Çeke
Grupi E (Sevilje/ Shën Petersburg)
Spanjë (pritës)
Suedi
Poloni
Sllovaki
Grupi F (Mynih/ Budapest)
Hungari (pritës)
Portugali
Francë
Gjermani (pritës)
Faza e grupeve
E premte 11 qershor

Grupi A: Turqi – Itali (21:00, Romë )
E shtunë 12 qershor
Grupi A: Uells-Zvicër (15:00, Baku )
Grupi B: Danimarkë-Finlandë (18:00, Kopenhagë )
Grupi B: Belgjikë-Rusi (21:00, Shën Petersburg )
E diel 13 qershor
Grupi D: Angli-Kroaci (15:00, Londër )
Grupi C: Austri-Maqedoni e Veriut (18:00, Bukuresht )
Grupi C: Holandë-Ukrainë (21:00, Amsterdam )
E hënë 14 qershor
Grupi D: Skoci-Republika Çeke (15:00, Glasgow )
Grupi E: Poloni-Sllovaki (18:00, Shën Petersburg )
Grupi E: Spanjë-Suedi (21:00, Sevilje )
E martë 15 qershor
Grupi F: Hungari-Portugali (18:00, Budapest )
Grupi F: Francë-Gjermani (21:00, Mynih )
E mërkurë 16 qershor
Grupi B: Finlandë-Rusi (15:00, Shën Petersburg )
Grupi A: Turqi-Uells (18:00, Baku )
Grupi A: Itali-Zvicër (21:00, Romë )
E enjte 17 qershor
Grupi C: Ukrainë-Maqedoni e Veriut (15:00, Bukuresht )

Grupi B: Danimarkë-Belgjikë (18:00, Kopenhagë )
Grupi C: Holandë-Austri (21:00, Amsterdam )
E premte 18 qershor
Grupi E: Suedi-Sllovaki (15:00, Shën Petersburg )
Grupi D: Kroaci-Republika Çeke (18:00, Glasgow )
Grupi D: Angli-Skoci (21:00, Londër )
E shtunë 19 qershor
Grupi F: Hungari-Francë (15:00, Budapest )
Grupi F: Portugali-Gjermani (18:00, Mynih )
Grupi E: Spanjë-Poloni (21:00, Sevilje )
E diel 20 qershor
Grupi A: Itali-Uells (18:00, Romë )
Grupi A: Zvicër-Turqi (18:00, Baku )
E hënë 21 qershor
Grupi C: Maqedoni e Veriut-Holandë (18:00, Amsterdam )
Grupi C: Ukrainë-Austri (18:00, Bukuresht )
Grupi B: Rusi-Danimarkë (21:00, Kopenhagë )
Grupi B: Finlandë-Belgjikë (21:00 , Shën Petersburg )
E martë 22 qershor
Grupi D: Republika Çeke-Angli (21:00, Londër )
Grupi D: Kroaci-Skoci (21:00, Glasgow )
E mërkurë 23 qershor
Grupi E: Sllovaki-Spanjë (18:00, Sevilje )
Grupi E: Suedi-Poloni (18:00, Shën Petersburg )
Grupi F: Gjermani-Hungari (21:00, Mynih )
Grupi F: Portugali-Francë (21:00 , Budapest )
Ditët e pushimit në 24 dhe 25 qershor
Raundi i 1/16-ave
E shtunë 26 qershor

1: 2A – 2B (18:00, Amsterdam )
2: 1A – 2C (21:00, Londër )
E diel 27 qershor
3: 1C – 3D / E / F (18:00, Budapest )
4: 1B – 3A / D / E / F (21:00, Sevilje )
E hënë 28 qershor
5: 2D – 2E (18:00, Kopenhagë )
6: 1F – 3A / B / C (21:00, Bukuresht )
E martë 29 qershor
7: 1D – 2F (18:00, Londër )
8: 1E – 3A / B / C / D (21:00, Glasgow )
Ditët e pushimit më 30 qershor dhe 1 korrik
Çerekfinalet
E premte 2 korrik

QF1: Fituesi 6 – Fituesi 5 (18:00, Shën Petersburg )
QF2: Fituesi 4 – Fituesi 2 (21:00, Mynih )
E shtunë 3 korrik
QF3: Fituesi 3 – Fituesi 1 (18:00, Baku )
QF4: Fituesi 8 – Fituesi 7 (21:00, Romë )
Ditët e pushimit më 4 dhe 5 korrik
Gjysmëfinale
E martë 6 korrik

SF1: Fituesi QF2 – Fituesi QF1 (21:00, Londër )
E mërkurë 7 korrik
SF2: Fituesi QF4 – Fituesi QF3 (21:00, Londër )
Ditët e pushimit më 8, 9, 10 korrik
Finale
E diel 11 korrik

Fituesi SF1 – Fituesi SF2 (21:00, Londër )
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
4,025
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Turqi-Itali, ora 21:00

🏆 Euro 2020 nis nga Roma 🏟 Cilët e fitojnë ndeshjen hapëse? Si e parashikoni rezultatin? 🎯 Të Kaltërit do të kërkojnë maksimumin, të favorizuar që luajnë në “Olimpico” përballë turqve që synojnë fillimin perfekt të turneut.


FB_IMG_1623400386937.jpg
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
16,376
Pikët
113
Me shume padurim e kisha pritur kete kampionat. S’di pse futbolli eshte ne vend te pare e me ben te shijoj nga TV shume me shume se hockey dhe basketball.

Suksesd skuadres Italiane sot !
@Linda do e shohim bashke ndeshjen? 😘
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
4,025
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Me shume padurim e kisha pritur kete kampionat. S’di pse futbolli eshte ne vend te pare e me ben te shijoj nga TV shume me shume se hockey dhe basketball.

Suksesd skuadres Italiane sot !
@Linda do e shohim bashke ndeshjen? 😘
Jo me kot quhet ndryshe sporti me popullor ne planet ⚽
 
Top