• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Feste? Aheng? Forumi!

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
64,922
Pikët
113
Përgjigje e: Feste? Aheng? Forumi!

Edhe ate te beje Akrepi, te me konfirmoje qe ka EDHE ai gisht ne meselene tuaj. Jo per gje... po e di sa zbulut' del plaku Rex ne ate rast? Se menjehere shpjegohet pyetja: Nga i dinte Rex tere ato detaje qe te ishte aq konfident? :p
Betohem me dorë mbi bibël edhe kuran se nuk di gjë...jam i pa fajshëm.-lutem-
 

shoku_tanku

Free Palestina
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
30,260
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Përgjigje e: Feste? Aheng? Forumi!

Shoku tanku tundi koken. "Kisha vene tjeter gje." Teksti i tij kishte qene ndryshe. Liri Demokraci. Lart frymen revolucionare. Partia ylli ndricues ne Bote. Mano president.
Hahahah..paske qene nje prozator i shkelqyer gurax,mekat qe ste kam lexuar me pare!Notat melankoliko-babaxhane te dialogjeve me seron dhe me busaven..shprehjen e fyshekzjarrte te ndjenjave te dashurise se heroit te vepres..me dukej sikur lexoja tre shoket e remarkut ne versionin satirik!
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,865
Pikët
113
Përgjigje e: Feste? Aheng? Forumi!

Hahahah..paske qene nje prozator i shkelqyer gurax,mekat qe ste kam lexuar me pare!Notat melankoliko-babaxhane te dialogjeve me seron dhe me busaven..shprehjen e fyshekzjarrte te ndjenjave te dashurise se heroit te vepres..me dukej sikur lexoja tre shoket e remarkut ne versionin satirik!
Mano President???

faleminderit per voten o Shoku, edhe pse fjalet ti ka futur ne goje dikush tjeter:). Une do te isha i kenaqur me nje personazh te thjesht, nji qe nuk bie ne sy hic, p.rsh nje pjestare i grupit muzikor qe ben aheng tek pabi, i pozicionur ne qoshen me te erret te skenes, kshu sa per te plotesuar numrin, ose per mos te me len jasht. Megjithese te sygjerojn per President eshte goxha gje, vetem se kam hall se une nuk kam bjografin e 'duhur' per tu ber President, pervec faktit qe kam lindur ne myzeqe,i kam duart e vrazhda nga puna fizike, por ama te pastra. Ka shume ketu qe plotesojn kriteret per te perballuar kete pesh kaaaaaq eeee te, si ta them, te 'rrende'.:)

Kisha pershtypjen ose e perfytyroja Guraxin me laps dhe vizore ne dore me sa duket paska nje damar per te krijuar, dika te perdori edhe penen dhe 'topin e kristalt':)

p.s vetem kaq...vetem dyfjale vend paskam okupuar une ne gjith ate shkrim. Me marsh te keqen o Gurax. Sikur plasa une te jem prsonazh krysesor ne shkrimin tend:p. Megjithate duke ditur rreplikat mes nesh, me mire qe e ke len me aq:)

KULPRA...mbarova, nuk e ndryshoj me:) ndaje mendjen nje here e mire te peqen apo jo:)
 

Skydive

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2012
Postime
2,264
Pikët
0
Përgjigje e: Feste? Aheng? Forumi!

Mano President???

faleminderit per voten o Shoku, edhe pse fjalet ti ka futur ne goje dikush tjeter:). Une do te isha i kenaqur me nje personazh te thjesht, nji qe nuk bie ne sy hic, p.rsh nje pjestare i grupit muzikor qe ben aheng tek pabi, i pozicionur ne qoshen me te erret te skenes, kshu sa per te plotesuar numrin, ose per mos te me len jasht. Megjithese te sygjerojn per President eshte goxha gje, vetem se kam hall se une nuk kam bjografin e 'duhur' per tu ber President, pervec faktit qe kam lindur ne myzeqe,i kam duart e vrazhda nga puna fizike, por ama te pastra. Ka shume ketu qe plotesojn kriteret per te perballuar kete pesh kaaaaaq eeee te, si ta them, te 'rrende'.:)

Kisha pershtypjen ose e perfytyroja Guraxin me laps dhe vizore ne dore me sa duket paska nje damar per te krijuar, dika te perdori edhe penen dhe 'topin e kristalt':)
p.s vetem kaq...vetem dyfjale vend paskam okupuar une ne gjith ate shkrim. Me marsh te keqen o Gurax. Sikur plasa une te jem prsonazh krysesor ne shkrimin tend:p. Megjithate duke ditur rreplikat mes nesh, me mire qe e ke len me aq:)

KULPRA...mbarova, nuk e ndryshoj me:) ndaje mendjen nje here e mire te peqen apo jo:)
e mire o mire
prit prit o Mano
 

tipi engjellor

Anëtar
Anëtar
Aug 3, 2011
Postime
906
Pikët
18
Përgjigje e: Feste? Aheng? Forumi!

qfar feste behet ketu hajde a ka naj pije a nai gje ..
 

shoku_tanku

Free Palestina
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
30,260
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Përgjigje e: Feste? Aheng? Forumi!

Mano President???

faleminderit per voten o Shoku, edhe pse fjalet ti ka futur ne goje dikush tjeter:). Une do te isha i kenaqur me nje personazh te thjesht, nji qe nuk bie ne sy hic, p.rsh nje pjestare i grupit muzikor qe ben aheng tek pabi, i pozicionur ne qoshen me te erret te skenes, kshu sa per te plotesuar numrin, ose per mos te me len jasht. Megjithese te sygjerojn per President eshte goxha gje, vetem se kam hall se une nuk kam bjografin e 'duhur' per tu ber President, pervec faktit qe kam lindur ne myzeqe,i kam duart e vrazhda nga puna fizike, por ama te pastra. Ka shume ketu qe plotesojn kriteret per te perballuar kete pesh kaaaaaq eeee te, si ta them, te 'rrende'.:)

Kisha pershtypjen ose e perfytyroja Guraxin me laps dhe vizore ne dore me sa duket paska nje damar per te krijuar, dika te perdori edhe penen dhe 'topin e kristalt':)

p.s vetem kaq...vetem dyfjale vend paskam okupuar une ne gjith ate shkrim. Me marsh te keqen o Gurax. Sikur plasa une te jem prsonazh krysesor ne shkrimin tend:p. Megjithate duke ditur rreplikat mes nesh, me mire qe e ke len me aq:)

KULPRA...mbarova, nuk e ndryshoj me:) ndaje mendjen nje here e mire te peqen apo jo:)
Edhe ismail kadareja ne vepren e tij "kronike ne gur" i ka dedikuar enver hoxhes vetem dy fjale vend,identik si guraxi me ty ne vepren e tij..
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,212
Pikët
113
Përgjigje e: Feste? Aheng? Forumi!

Edhe ate te beje Akrepi, te me konfirmoje qe ka EDHE ai gisht ne meselene tuaj. Jo per gje... po e di sa zbulut' del plaku Rex ne ate rast? Se menjehere shpjegohet pyetja: Nga i dinte Rex tere ato detaje qe te ishte aq konfident? :p
:D

Duke pritur vazhdimet.

 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,614
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Feste? Aheng? Forumi!

kur ishin te rinj benin hjumor e ahengje, tani ja rritur e jane bere serioze


p.s. R.I.P. Busavata -qesh- dhe dashnoret
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,142
Pikët
113
Përgjigje e: Feste? Aheng? Forumi!

Erwin, te kujtohet nje kenge nga Beatles qe postove para disa ditesh? Dont let me down....dhe une qe shkrova (my fav).

Gabim! E ngaterrova me Hey Jude,e cila po ashtu vazhdon me 'don't let me down'.

Aman se s'dua qe te (keq ose mire) kuptohemi. :D

The Man of mine liked to go down BUT he never let me go down, bless his heart.


Dea
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,142
Pikët
113
Përgjigje e: Feste? Aheng? Forumi!


Avash ti avash, po nuk mbaruan të gjitha pijet në klub nuk mbyllet historia.
Pastaj do vazhdoj nga kodrat e liqenit...Lumi me Beaute...unë që i përgjoj prapa ferrës...Batua me matrapik në dorë...Fehmiu që pyet gjithandej, mos ma keni parë gjë Kulprën......:pDea
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,828
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Qofsh e gezuar ana !
Vit i mbare per ty !

-hug-


ps : mes nesh ;) mos i beso shume Demkes, se kupen e fitores e ke prej platini ....
mos prit kupe prej bojnash...se kushtojne shtrenjte...keto.
lol
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
8,014
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Gjysma e Tirones qeka pa drita. Lol
Gezuar Shqiperi e te na rroje partia, flini gjume sot e mos e vrisni mendjen se ne Surrel ka gjenerator.
 
Top