• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Filma me metrazh te shkurter

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
16,640
Pikët
113
ketu mund te postojme dhe te diskutojme rreth filmave me metrazh te shkurter qe na kane pelqyer me shume dhe qe sipas jush ia vlen te shikohen.

po e nis une e para...

https://www.youtube.com/watch?v=PTdzCAGH3lU
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
16,640
Pikët
113
Përgjigje e: Filma me metrazh te shkurter

https://www.youtube.com/watch?v=Ah976u_3BXc
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
16,640
Pikët
113
Përgjigje e: Filma me metrazh te shkurter

https://www.youtube.com/watch?v=Om8e9494G-Q
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
11,431
Pikët
113
Përgjigje e: Filma me metrazh te shkurter

https://www.youtube.com/watch?v=wdM7athAem0
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
16,640
Pikët
113
Përgjigje e: Filma me metrazh te shkurter

https://www.youtube.com/watch?v=9yOxx_4oOMs
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,401
Pikët
113
Përgjigje e: Filma me metrazh te shkurter

Teme e qelluar broken_smile.
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
16,640
Pikët
113
Përgjigje e: Filma me metrazh te shkurter

Teme e qelluar broken_smile.
m'u duk interesante per te ndare gjera te bukura :) po sjell edhe ketu temat qe kisha hapur te forumi tjeter...
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,401
Pikët
113
Përgjigje e: Filma me metrazh te shkurter

Dhe mire ben.

Filmat e metrazhit te shkurter me kane pelqyer gjithmone. Jo per gje por me keta te gjatit gjithmone me ze gjumi diku kah mesi i filmit :p
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
16,640
Pikët
113
Përgjigje e: Filma me metrazh te shkurter

dhe nje tjeter :)

https://www.youtube.com/watch?v=P5_Msrdg3Hk
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,916
Pikët
113
Përgjigje e: Filma me metrazh te shkurter

https://www.youtube.com/watch?v=05CfYwYU6AM
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,916
Pikët
113
Përgjigje e: Filma me metrazh te shkurter

Klasiku Svankmajer :).
https://www.youtube.com/watch?v=el8RUqN_4Fw
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,916
Pikët
113
Përgjigje e: Filma me metrazh te shkurter

Meshes of the afternoon Maya Deren..bashke me Duchamp-in.
E Adhuroj!!
Shume e bukur tema broken :).

https://www.youtube.com/watch?v=-61QGWglMSs
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
16,640
Pikët
113
Përgjigje e: Filma me metrazh te shkurter

:)

Destino, nga bashkepunimi i Walt Disney me Salvador Dalì.

https://www.youtube.com/watch?v=1GFkN4deuZU
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,916
Pikët
113
Përgjigje e: Filma me metrazh te shkurter

Ja dhe nje tjeter shume i bukur.
https://www.youtube.com/watch?v=SYFZ4kIRaNg
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,990
Pikët
113

PS....cili nga juve me flamur e di historine e kampit per....<pushime>.

Po ju ndihmoj une si fillim...

Puna e skllevërve në industrinë minerare Ruhr.

Në fillim të verës së vitit 1942, Reichsvereinigung Kohlen,( një shoqatë e industrisë së qymyrit) kërkoi nga Wehrmacht ushtarë sovjetikë për miniera në Ruhr. Ata duhet të mbanin ekonominë e luftës me punën e tyre. "Stalag 326" propozohet si kampi qendror i përzgjedhjes: Nga vjeshta e vitit 1942, ushtarët e Ushtrisë së Kuqe që u gjetën të përshtatshme për miniera u dërguan te ................Stalag Hemer, i cili kordinonte vendosjen e tyre. Një total prej rreth 310.000 të burgosur sovjetikë kaluan përmes Stalag afër Stukenbrock, deri në fund të luftës. Për shumicën, puna në minierat e Ruhrit do të thoshte= vdekje.

FAZITI....nuk ashtna rus korrespodenti i luftes por............bojs.
Se na cani DARET,dit ne not me kamunista.
Tschyss....KERMA.
 
Top