• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Filmi qe nuk lodheni te shikoni

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,919
Pikët
113
Se kemi ca gjera te perbashketa, e ca teper kunderthenese e dija, por se edhe me filma Western qenkemi nje-me-nje, kete se dija...ndoshta dhe as ta merrja me mend...
Une nuk di se nga sa here e shikoj nje film western, por tere jeten te shikoj (kuptohet jo edhe shpesh...) nuk me merzitet.
Historia e dashurise sime ndaj filmave western fillon, kur per here te pare si femije diku 5-6 vjecar, ne krahror apo qafe te dajes, hyme ne kinon e qytetit dhe pam filmin "un dollaro bucato"(dollari i shpuar-"probuseni dollar") me Giuliano Gemma. Per mua te papershkueshme ato momente...
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,306
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Se kemi ca gjera te perbashketa, e ca teper kunderthenese e dija, por se edhe me filma Western qenkemi nje-me-nje, kete se dija...ndoshta dhe as ta merrja me mend...
Une nuk di se nga sa here e shikoj nje film western, por tere jeten te shikoj (kuptohet jo edhe shpesh...) nuk me merzitet.
Historia e dashurise sime ndaj filmave western fillon, kur per here te pare si femije diku 5-6 vjecar, ne krahror apo qafe te dajes, hyme ne kinon e qytetit dhe pam filmin "un dollaro bucato"(dollari i shpuar-"probuseni dollar") me Giuliano Gemma. Per mua te papershkueshme ato momente...
... edhe “Duel in the sun”, por me shume me pelqen ky “ probuseni...” dollari.

per aktori qe permende thoshim eshte shqiptar Xhemjal Xhema...
Pac nje dite te mire Sami.

Ps. Jam me telefon. Me vone do te shkruaj per te perbashketat tone dhe ato qe na ndajne.

respekt
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,919
Pikët
113
... edhe “Duel in the sun”, por me shume me pelqen ky “ probuseni...” dollari.

per aktori qe permende thoshim eshte shqiptar Xhemjal Xhema...
Pac nje dite te mire Sami.

Ps. Jam me telefon. Me vone do te shkruaj per te perbashketat tone dhe ato qe na ndajne.

respekt
Aman, pash besen o Gi, i le ato gjonat "...kush une, e kush ti?"...jane personale dhe fundja i di t`gjitha...

Mua vetem m`befasoi pak a shume fakti, se dhe ti pelqen filmat western . Kaq.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,991
Pikët
113
Sun rrini dot pa fshi...ahhhhhhhhhhhhhhhhhh
VRENI se cfar QUHET...FILM.

Upssssssssssss i doni kshu juve...


Imagjino me automatikna...
PS....vetem menjen per ...........
TUNGA.
 
Top