• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Futbolli Nderkombetar - Lajme/informacione

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,637
Pikët
63
Angli,Premier League - Suarez shpallet futbollisti me i mire.Urguajani ,Luis Suarez,edhe zyrtarisht eshte shpallur futbollisti me i mire i vitit ne Angli nga ana e PFA (Professional Footballers Association).

Sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez është zgjedhur futbollisti më i mirë i vitit në Angli. Përfaqësuesi uruguaian i ka realizuar 30 gola këtë sezon, duke e ndihmuar Liverpoolin që ta ndjek titullin e kampionit, për herë të parë pas 24 vjetësh.
Dy ndeshje pa perfunduar sezoni, Suarez e ka ende mundesinë që ta barazoje apo kaloje rekordin e Cristiano Ronaldo e Alan Shearer, te cilet kishin realizuar nga 31 gola në 38 ndeshje te zhvilluara brenda nje sezoni.

Perpos golave të shenuar, ish futbollisti i Ajaxit i ka regjistruar edhe 12 asistime, me se shumti në Premierlige.

Suarez e fitoi kete çmim pas nje sezoni te jashtezakonshem. 27 vjeçari e nisi sezonin me pjesen e mbetur te denimit prej 10 ndeshjesh mosloje, pasi e kishte kafshuar Branislav Ivanovicin, ndersa me pare ishte involvuar ne nje fyerje raciste ndaj Partice Evras, ku po ashtu ishte denuar.
Mirepo, ai i la anash rastet kontroverse dhe ishte mjaft i qete kete sezon, me ç’rast u be futbollisti i dyte i Liverpoolit qe e fiton çmimin ‘Futbollisti i Vitit në Premierlige’.

Suarez u shpall me i miri ne konkurrence te Eden Hazard-it (Chelsea) i cili u shpall futbollisti me i mire nga te rinjt ne Premier League,Yaya Touré (Man.City),Vincent Company (Man.City),Steven Gerrard dhe Daniel Sturridge ( Liverpool).
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,637
Pikët
63
Përgjigje e: Futbolli nderkombetare - Lajme

Tata Martino largohet,Luis Enrique trajner i ri Barces !Tata Martino-s i jane te numeruara ditet ne Barcelone.Posa te mbaroje sezoni klubi katalonas do i falemenderohet per bashkepunimin,jane unanim mediat spanjolle....mediat spanjolle kane filluar ti numerojne pasarrdhesit e tij,ndersa kandidati me serioz permendet Luis Enrique.
El Mundo Deportivo,e aferte me Barcelonen,thekson qe Enrique eshte me se aferti nga te gjithe kandidatet tjere qe te zgjidhet si trajner i Barcelones.Negociatta jane ne perfundim e siper dhe sipas gjitha gjasave AI do jete trajner i Ri i Barcelones.

Luis Enrique (43),ishte lojtar i Real Madrid,Barcelones ... ndersa si trajner udhehoqi Barcelona B,Romen dhe Celta.
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,637
Pikët
63
Përgjigje e: Futbolli nderkombetare - Lajme

Bileta per ndeshjen e fundit te Liverpool-it ndaj NewCastle - 26.000 funta !Cmimi i biletes per ndeshjen e fundit ne "Enfild",ku Liverpool do te munde ta festoj titullin ne Premier league ka arritur cmime marramendes ne tregun e zi.Liverpool i ben thirrje policise qe te ndal shitjen e biletave nen dore.

Liverpool dhe fansat e tij ende besojne ne titullun,edhe pse gjerat u komplikuan me humbjen ndaj Chelsea.Man.city ka tri ndeshje deri ne fund dhe diferencen e golave me te mire se Liverpool dhe nese i fiton te gjitha do te shpallet kampion....Mirepo City duhet te kaloje Evertonin,nese Jo,atehere i hapet rruga Liverpool-it me fitore ne Londer kunder Cristal Palas dhe ne xhiron e fundit ne Anfild kunder NewCastle te shpallet kampion per here te pare ne Premier league (e formuar me 1992 ),ndersa per here te fundit Liverpool kampion ne Angli ishte para 24 viteve,me 1990 !
Pikerisht per ndeshjnen e fundit ndaj NewCastl mbreteron nje interesim i madh,ndersa mundesija per te qene deshmitar i historise ne Enfild i shtyne fansat e Liverpoolit te bejne gjera te marra.
Gazeta "Mirror" shkruan qe dy bileta ndaj NewCastle,ne tregun e zi, kane arritur cmime astronomike - 26.000 funta ! Mafija eshte duke tentuar qe te vie deri te biletat qe i takojne fansave mysafir te Newcastle,duke i ofruar atyre disa mijera funta per bilete.Ndersa rishitja e tyre te fansat e Liverpool-it do ti siguronin profite te medha.
Gjera te tilla ne Angli jane te denueshme,nese vertetohet qe fansat mysafir i shesin biletat e tyre,e humbin te drejten ne te arrdhmen qe te marrin karta sezonale te klubit te tyre.
Biletat per ndeshjen ndaj Chelsea ne Enfild para disa diteve,ne tregun e zi,arriti deri me 10.000 funta..!

B: Mirror
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,637
Pikët
63
Përgjigje e: Futbolli nderkombetare - Lajme

Jese ne gjendje te rende - ne rrezik eshte vene vazhdimi i karrieres se tij !Futbollisti i ri i Realit,Jese Rodrigez (21vj.),i lenduar rende ne ndeshjen e champions kunder Schalke-s ,eshte duke perjetuar dite te renda.
Futbollisti i talentuar i Realit ka qendruar nje muaj ne Gjermani,dhe eshte operuar shume here.Por,prap sipas burimeve mbrenda klubit madrilen,dhimbjet ne gjurin dhe infeksionet nuk i jane ndalur ende.Mjeket asesi nuk jane duke mundur ti ndalin infeksionet e shumta edhe pas shume diteve mbas operimit.
Nga njerezit afer Jese,dhe nga klubi Madrilen,shtojne qe futbollisti i ri gjinden ne gjendje te rende psiqike dhe nuk perjashtohet as perfundimi i karrieres se tij futbollistike.
Nese kjo ndodh,do te ishte nje dem i madh jo vetem per te,fansave te Realit por edhe per te gjith futbolldashesit.


Image : Jese Rodrigez Twitter
 

Xhebraili

El Pistolero
Anëtar
Jan 8, 2014
Postime
4,005
Pikët
0
Vendndodhja
Peja
Përgjigje e: Futbolli nderkombetare - Lajme

Angli,Premier League - Suarez shpallet futbollisti me i mire.Urguajani ,Luis Suarez,edhe zyrtarisht eshte shpallur futbollisti me i mire i vitit ne Angli nga ana e PFA (Professional Footballers Association).

Sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez është zgjedhur futbollisti më i mirë i vitit në Angli. Përfaqësuesi uruguaian i ka realizuar 30 gola këtë sezon, duke e ndihmuar Liverpoolin që ta ndjek titullin e kampionit, për herë të parë pas 24 vjetësh.
Dy ndeshje pa perfunduar sezoni, Suarez e ka ende mundesinë që ta barazoje apo kaloje rekordin e Cristiano Ronaldo e Alan Shearer, te cilet kishin realizuar nga 31 gola në 38 ndeshje te zhvilluara brenda nje sezoni.

Perpos golave të shenuar, ish futbollisti i Ajaxit i ka regjistruar edhe 12 asistime, me se shumti në Premierlige.

Suarez e fitoi kete çmim pas nje sezoni te jashtezakonshem. 27 vjeçari e nisi sezonin me pjesen e mbetur te denimit prej 10 ndeshjesh mosloje, pasi e kishte kafshuar Branislav Ivanovicin, ndersa me pare ishte involvuar ne nje fyerje raciste ndaj Partice Evras, ku po ashtu ishte denuar.
Mirepo, ai i la anash rastet kontroverse dhe ishte mjaft i qete kete sezon, me ç’rast u be futbollisti i dyte i Liverpoolit qe e fiton çmimin ‘Futbollisti i Vitit në Premierlige’.

Suarez u shpall me i miri ne konkurrence te Eden Hazard-it (Chelsea) i cili u shpall futbollisti me i mire nga te rinjt ne Premier League,Yaya Touré (Man.City),Vincent Company (Man.City),Steven Gerrard dhe Daniel Sturridge ( Liverpool).

Lojtari ma i mire ne Angli besa edhe ne bote kete vit super el pistolero
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,637
Pikët
63
Përgjigje e: Futbolli nderkombetare - Lajme

Deshperim i fansave te Liverpool - Everton nuk ia del te ndal Man.city

Mbas ndeshjes Everton - Man.city (2:3),shpresat e Liverpoolit qe do behet kampion tani me gati jane shuar.Mbeten edhe dy jave,per te vendosur.
Everton nuk arriti ti ndihmoj bashkeqytetareve,ndersa fansat e Liverpool akuzojne lojtaret e Evertonit per mosangazhim maksimal.!!

Gerrard,Gerrard ... gjithcka ishte e pergatitur per feste !!!
 

Xhebraili

El Pistolero
Anëtar
Jan 8, 2014
Postime
4,005
Pikët
0
Vendndodhja
Peja
Përgjigje e: Futbolli nderkombetare - Lajme

Kurre si dihet hiq sja kam besen Aston Villes
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,637
Pikët
63
Përgjigje e: Futbolli nderkombetare - Lajme

Juan Cuadrado ne Barcelone !Mbas portierit Der Stegen dhe Halilovic,Barcelona ka perfunduar gjithcka rreth Juan Cuadradao (25 vj.,Fiorentina),i cili sipas "Mundo Deportivo" do te jete futbollist i ri i Barcelones dhe do e zavendesoje Dani Alves ,i cili do largohet drejt Psg.

Kolumbiani 25 vjecar , ne Europ ka arrdhur me 2009. ne Udineze dhe permes Lecce arriti ne Fiorentine.Gjysma e kartonit te tij ende eshte ne pronesi te Udinezes.
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,637
Pikët
63
Përgjigje e: Futbolli nderkombetare - Lajme

Kurre si dihet hiq sja kam besen Aston Villes
Shpresa vdes e fundit,por dije qe shpresa eshte edhe kurve - te le ne balte !

Manchester city > Aston Villa dhe West Ham (te dyja si vendas)
Liverpool > Cristal palas dhe Newcastle.

Ketu me pare do beje kiks Liverpool,se sa City.
 

Xhebraili

El Pistolero
Anëtar
Jan 8, 2014
Postime
4,005
Pikët
0
Vendndodhja
Peja
Përgjigje e: Futbolli nderkombetare - Lajme

shofim semik e bejme me bast se liverpool kampion me nga njedarke
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,637
Pikët
63
Përgjigje e: Futbolli nderkombetare - Lajme

AC Milan me fanella te reaja ne sezonin tjeter

Ne sezonin e arrdhshem do te shikojme Milanin me nje stil tjeter te veshjes.

 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,637
Pikët
63
Përgjigje e: Futbolli nderkombetare - Lajme

Carlo Ancelotti,refuzoi 18.milion euro ne vit nga Man.utd !Man.utd ka vendosyr qe menaxher i ri te jete Luis van Gal.Ne nderkohe mediat angleze shkruajne qe zgjedhja e pare e Man.utd ishte Carlo Ancelotti,i cili me refuzimin e ofertes nga Old Traford i mbeti besnik deklarimeve te tij qe ne Bernabeu eshte shume i lumtur.
"El Konfidensijal" shkruan qe Ancelotti refuzoi oferten qe do e bente trajnerin me te paguar ne Bote.Ne kete moment trajneri me i paguar ne Bote eshte Pep Guardiola me 17 mil. euro per vit.

Gjest i fuqishem i Ancelottit ndaj fansave te Real Madrid,dhe mbi te gjitha profesionalizem.
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,637
Pikët
63
Përgjigje e: Futbolli nderkombetare - Lajme

Karioket ne Kampionatin Boterore pa Ronaldinho dhe KakaSeleksionuesi i kombetares braziliane,Felipe Scolari,ka publikuar listen e futbollisteve barazilian qe do marrin pjese ne " KB - Brazil 2014 "

Portier : Julio Cezar (Toronto)... Jefferson (Botafago) ... Victor (Atletico Mineiro)
Mbrojtja : Alves (Barcelona) ... Maicon (Roma) ... Marcelo (Real M.) ... Maksvel (Psg) ... Luis (Chelsea) ... Silva (Psg) ... Dante (Bayern) ... Enrique (Napoli).
Mesfusha : Gustavo (Wolfsburg) ... Paulinho (Totenham) ... Ramires (Chelsea) ... Fernandinho (Man.City) ... Oscar (Chelsea) ... Vilijan (Chelsea) ... Ernanes (Inter) ... Bernar (Shahtor D.).
Sulmi : Fred (Fluminense) ... Neiymar (Barcelona) ... Hulk (Zenit) ... Jo (At.Miniero).

Brazili,per here te fundit ka fituar KB me 2002 ne Japoni / Kore J.,ndersa selektor ishte pikerisht Luis Felipe Scolari.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,989
Pikët
113
Përgjigje e: Futbolli nderkombetare - Lajme

20 vjecari nga Skenderaj Ylli Sallahi kalon nga amatoret e Bayern tek Karlsruhe!
Kontrata deri me 2018.
@Xhebraili.
Mbuloka krahun e majte si mbrojtes dhe mesfushor....por une nuk e kam pare ndonjehere!
Vetem qe ne Karlsruhe jane shume optimist!
Cfare mendon ti?
 

legjenda

V.I.P
Banned
Anëtar
May 26, 2014
Postime
4,097
Pikët
113
Vendndodhja
MAQEDONIA VERIUT
E pabesueshme: Taçi shet Parmën

Rezart Taçi nuk është më pronar i Parmës. Biznesmeni shqiptar që qëndronte pas fondit ruso-qipriot "Dastraso Holding", i cili bleu para pak kohësh klubin e Serisë A ia ka shitur atë një grupi ruso-slloven me kapital italian.
Motivi kryesor për shitjen ka qenë mospërputhja e bilanceve financiare në momentin e dorëzimit të Parmës me atë që është faktuar në pas, shkruan Supersport.al.
Fillimisht kur klubi emilian u ble nga Dastraso Holding borxhet zyrtare të tij ishin deklaruar zyrtarisht në shumën e 80 milionë eurove por pas verifikimeve financiare të kryera nga administratorët e rinj u konstatua se në të vërtetë borxhet ishin më shumë se dyfishi i kësaj shifre me Parmën që mendohet se ka rreth 200 milionë euro detyrime.
Në to përfshihen pagat e prapambetura të lojtarëve por dhe detyrime të tjera ndaj sistemit fiskal italian si dhe furnitorëve të klubit.
Situata ekonomike e Parmës mbetet e komplikuar me futbollistët e skuadrës së Donadonit që presin prej kohësh shlyerjen e detyrimeve financiare, duke vendosur një ultimatum deri në datën 15 shkurt dhe paralajmëruar se nëse nuk paguhen deri në atë datë do të nisin veprimet ligjore për marrjen e pagave.
Fjalët kyçe: Parma, Rezart Taçi
- See more at: http://lajmi.net/e-pabesueshme--taci-shet-parmen_100094093.html#sthash.1bq71cph.dpuf
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,911
Pikët
113
Lenjani ‘çmend’ francezët, e këndon himnin e Shqipërisë në skuadërErmir Lenjani ka treguar edhe njëherë se është patriot i madh, dhe është shumë i lidhur me Shqipërinë.

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, ka pranuar një sfidë nga shokët e skuadrës së tij Rennes, transmeton Telegrafi.

Ylli i ‘kuqezinjve’, ka kënduar një këngë pasi kështu është traditë tek Rennes, që lojtarët e rinj të këndojnë, dhe 25-vjeçari me krenari ka kënduar himnin e Shqipërisë.

Ai më pas e ka futur një video në faqen e tij zyrtare në Facebook, ku ka shkruar për këndimin që e ka bërë.

“Në skuadër është rregull që lojtarët e rinj të këndojnë ndonjë këngë. Dhe me kënaqvësi e pranova këtë sfidë, ku këndova himnin më të bukur në botë, atë të Shqipërisë”, shkroi Lenjani. /Telegrafi/

Per me teper : http://www.telegrafi.com/sport/lenjani-cmend-francezet-e-kendon-himnin-e-shqiperise-ne-skuader-video-5-0-62279.html
 

Saura

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 25, 2010
Postime
2,657
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Lenjani ‘çmend’ francezët, e këndon himnin e Shqipërisë në skuadër

Po po i çmendi :p LOl
 

Xhebraili

El Pistolero
Anëtar
Jan 8, 2014
Postime
4,005
Pikët
0
Vendndodhja
Peja
Përgjigje e: Lenjani ‘çmend’ francezët, e këndon himnin e Shqipërisë në skuadër

Lenjanji eshte i madh..zbulimi i mister debiazit
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,989
Pikët
113

M.q-se VARRI nuk lejohet...arbitri NUK kishte ore ...MODERNE me KEMBORE????????????????????
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,989
Pikët
113
Ndërsa nga krahu tjetër, mesfushori Goretzka pas tre sezoneve te Bayerni nuk shihet më në planet e trajnerit Flick dhe po mendon të gjejë një skuadër tjetër për të vazhduar karrierën.


Burimi qy para 6 oresh.

Por KTU....funksionojne ndryshe.

Bayern Münich are working to extend Leon Goretka’s contract and they’ve already decided that Douglas Costa will *not* be signed on a permanent deal. The Brazilian winger will come back at Juventus - there are no talks with Gremio as of today, despite rumours.

KJO perpara...14 oresh.

Dhe e myllim...

Beide Seiten hatten in den vergangenen Wochen immer wieder betont, dass man die Zusammenarbeit verlängern möchte. Die Unterschrift unter dem neuen Vertrag ist damit faktisch nur noch Formsache.

PS....deshira kam dhe une shume,por ja qe nuk i realizojme te tana.Pastaj Goretzka nuk ashtna i marre me shku ke juvja duke marre parasysh dhe..KOHEN ku po jetojme.Me ...10 Milion ne VIT nuk eshte keq,por tek Bayern NUK ka me rritje rrogash si te nrefet.Kane PERENDUAR Zeit-en ne Gjermani,per kshu gjonash...vetem ne troje JETOJNE me fantazira apo ju thane.

FAZITI...mesfushori Goretzka pas tre sezoneve te Bayerni nuk shihet më në planet e trajnerit Flick dhe po mendon të gjejë një skuadër tjetër për të vazhduar karrierën .....kjo insajderi me skiponja.

Nga nje Film SHQIPTAR....me deshmimtare si qy une nuk shkoj ne....ptuh.
Kishte turp ky ne film,ndersa shkruesi per vremenat e reja NUK ka,pra....me kto media, AS ne hale nuk shkohet.

Tenkju.
 
Top