• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Futbollistët shqiptarë nëpër botë

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
9,237
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Po e kerkon Murinjo por s'di deri ku kane arritur negociatat me Arsenal.
Mediat ne Itali e benin shume te mundur transferimin. Eshte fol edhe per nje telefonate mes tij dhe Mourinho. Xhaka ka qene jashte planit per Arsenalin. Te shohim nese europiani qe zhvilloj i i ka ndryshu gjonat apo jo.
 
  • Like
Reactions: Rex

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,918
Pikët
113
Mediat ne Itali e benin shume te mundur transferimin. Eshte fol edhe per nje telefonate mes tij dhe Mourinho. Xhaka ka qene jashte planit per Arsenalin. Te shohim nese europiani qe zhvilloj i i ka ndryshu gjonat apo jo.
Duket se eshte luhat pak Arsenali pas paraqitjeve te Xhakes ne ndeshjet e kampionatit.
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,034
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
E ardhmja e Xherdan Shaqiri-t do te vendoset kete jave

Ai eshte ne kerkim te nje ekipi ne te cilin do te luaj rregullisht gje e cila nuk i ka ndodhur ne 3 sezonat e fundit. Ai shprehet se ndihet i nderuar nga interesimi i Lazios dhe se i pelqen stili i lojes se Maurizio Sarrit. Liverpool eshte i gatshem ta shese Shaqen per nje cmim te mire.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
28,303
Pikët
113
E ardhmja e Xherdan Shaqiri-t do te vendoset kete jave

Ai eshte ne kerkim te nje ekipi ne te cilin do te luaj rregullisht gje e cila nuk i ka ndodhur ne 3 sezonat e fundit. Ai shprehet se ndihet i nderuar nga interesimi i Lazios dhe se i pelqen stili i lojes se Maurizio Sarrit. Liverpool eshte i gatshem ta shese Shaqen per nje cmim te mire.
Ishalla se gjynah mi shku karriera duke nxe pankinen.
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,034
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Ishalla se gjynah mi shku karriera duke nxe pankinen.
Shaqo eshte futbollisti Shqiptar qe ka fitu me shume se cdo kush tjeter trofe te rendesishem boteror. Dy champions league me klube te ndryshme, kampion Zvicre me Bazel, kampion BundesLiga me Bayern, kampion Premier league me Liverpool, dhe kupa qe spo i permend fare une. Ne cdo klub ka dhen kontribut te mire per trofet e fituar, edhe pse ka qen ne stol.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
28,303
Pikët
113
Shaqo eshte futbollisti Shqiptar qe ka fitu me shume se cdo kush tjeter trofe te rendesishem boteror. Dy champions league me klube te ndryshme, kampion Zvicre me Bazel, kampion BundesLiga me Bayern, kampion Premier league me Liverpool, dhe kupa qe spo i permend fare une. Ne cdo klub ka dhen kontribut te mire per trofet e fituar, edhe pse ka qen ne stol.
Po per ata po them qe nuk eshte per stol ky, per mendimin tim lojtar i nenvlersuar eshte, sa her e kan futur ne loje, ka bere loje te bukur.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
28,303
Pikët
113
Shaqo eshte futbollisti Shqiptar qe ka fitu me shume se cdo kush tjeter trofe te rendesishem boteror. Dy champions league me klube te ndryshme, kampion Zvicre me Bazel, kampion BundesLiga me Bayern, kampion Premier league me Liverpool, dhe kupa qe spo i permend fare une. Ne cdo klub ka dhen kontribut te mire per trofet e fituar, edhe pse ka qen ne stol.
Mos ta harrojm edhe Shkodran Mustafin kampion bote me Gjermanin.
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,034
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
✅Rei Manaj grumbullohet nga Barcelona A kundër Gimnastica
✍ Dyshuesit në Shqipëri: "Ka marrë gjithë të rinjtë, çfarë Manaj flisni"

✅Rei Manaj shënon tre gola në debutim me Gimnastica
✍Dyshuesit në Shqipëri: "I bëri me ekipin amator. Një me portë bosh, një me penallti dhe një ia zuri këmba"

✅Rei Manaj shënon me Gironan dhe largohet nga fusha i dëmtuar pa u mbyllur pjesa e parë
✍Dyshuesit në Shqipëri: "Për çfarë goli flisni, u lodh dhe iku nga fusha se nuk ka takat. Nuk përballon dot më shumë, nuk u dëmtua"

✅Rei Manaj do të shënojë me Shtutgartin
✍Dyshuesit në Shqipëri: "Ky ishte plani. E ndihmuan të bënte golat dhe do e shesin. Nuk do i zërë vendin Mesit"

✅Rei Manaj do të qëndrojë te Barcelona
✍Dyshuesit në Shqipëri: "Po çfarë ka për arritje, do ngrohi stolin aty dhe do kapi topat pas porte. Më mirë të ikte".

✅Rei Manaj shënon 10 gola në sezon në La Liga
✍Dyshuesit në Shqipëri: "Edhe ne të ishim si të nxjerrin te Barcelona, do shënonim më shumë"

Pra si do të shkojë historia, fjalët do të vazhdojnë. Në histori shkruhet se Rei Manaj është i pari shqiptar që luajti me Barcelonën dhe shënoi 3 gola në debutim 👌
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,034
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Armando Broja po vazhdon me shkëlqimin te Chelsea i drejtuar nga Tuchel. Sulmuesi shqiptar u aktivizua në minutën e 46 duke zëvendësuar Ziyech.

Nuk vonoi shumë dhe në minutën e 72 erdhi goli i tij. Pas krosimit nga e majta, Broja ishte në vendin e duhur për të barazuar rezultatin në 1-1. Gjithashtu futbollisti shqiptar shënoi edhe në miqësoren me Peterbourgh.
 
Top