• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gjueti dhe peshkim - filma

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,227
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
* Në trevën time ( Tërstenik. Drenicë ) bëhej/t gjueti e egër e kafshëve. Shumica kanë nga një armë dhe haberin s'e kanë as si duhet të përdoret kur të dalësh në gjueti.
- Në Danimarkë duhet të kryejsh një kurs dhe mbi të gjitha duhet të respektosh orarin e gjuetisë ( kur mun dtë vritet një kafshë, a të sihet një peshk )

Filmat e gjuetisë më pëlqejnë.
Të sjellim filma të tillë: edhe kënaqemi edhe mësohemi si duhet të gjuhet.

Filmi i parë: gjuajtja e drerit ( Afrikë e Jugut )

 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
8,031
Pikët
113
Une dua te gjuaj ata qe gjuajne kafshet, por te kem edhe nje zagar me vete...
 
Top