• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Hedhja me parashute

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,401
Pikët
113
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Ah gjakovar e gjakovar tan jeten menjen ke biznisi e ke lol ahahahahaha

Po mas si ra fjala lol e kam ni ex qe e ka shum merak me provu parashuta ja japim asaj po sju qel vi e ta kthej :p
Hahahaha :p

Derjo, a e di ku eshte dallimi ne mes kondomit dhe parashutes?

p.s. do te na vras skydive :S
 

derjansi

V.I.P
Anëtar
Nov 7, 2011
Postime
5,409
Pikët
48
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Lol po u qel parashuta te shpeto jeten po u qel kondomi thanger dreqi :p

Skydive ni her ne vit vje ksajde lol mos u tut
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,401
Pikët
113
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Lol po u qel parashuta te shpeto jeten po u qel kondomi thanger dreqi :p

Skydive ni her ne vit vje ksajde lol mos u tut
lol

Kur shqyhet parashuta - minus nje person ne toke!

Kur shqyhet kondomi - plus nje person ne toke!

-gezuar-
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,594
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Mi nis nja 2 maune nga ato parashutat free. lol
hedhja me parashute eshte freeeeeee, kurse parashuta e avioni muhabet tjeter...a po flisnim per guximin dhe lirine e hedhjes ne kete teme???!!!

p.s. nuk duhet guxim, sic thone, por(pa dh) duhen parà e gjykim se guximi s'ta jep free-ne e likeve pasanaj....
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,729
Pikët
63
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Skydive nga po gjindesh,shpresoj te jesh mire :))
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,947
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Ne Tirane ka ndonje info per hedhje me parashute?
 

Si1ri

Forced_ to_ Smile
Anëtar
Sep 16, 2016
Postime
1,206
Pikët
0
Vendndodhja
Mbrapa diellit
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Ne Tirane ka ndonje info per hedhje me parashute?
Do pyes nje shok qe eshte duke ber kurs per hedhje me parashut dhe te kthej pergjigje neser. U ben mbi 4 vjet qe kur kam bere hedhjen e fundit dhe nuk kam pasur me lidhje.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,309
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Vetem kur e mendoj,me me merren mend ... imagjino ne aksion e lart ,rrezik me le direkt ,zemra .-pff-
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
16,640
Pikët
113
Përgjigje e: Hedhja me parashute

hedhjen me parashute nuk e kam provuar, por kam provuar kete lloj fluturimi qe quhet "volo dell'angelo", me teper per te shoqeruar nje shoqe meqenese ishte e detyrueshme ta benin 2 persona njeheresh. ishte nje ndjesi e bukur, sikur fluturoje vertet :) 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,812
Pikët
113
Përgjigje e: Hedhja me parashute

hedhjen me parashute nuk e kam provuar, por kam provuar kete lloj fluturimi qe quhet "volo dell'angelo", me teper per te shoqeruar nje shoqe meqenese ishte e detyrueshme ta benin 2 persona njeheresh. ishte nje ndjesi e bukur, sikur fluturoje vertet :)nix sentire teremoto?
 

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
32,744
Pikët
113
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Persona bukur duket ...cfare ndryshimi ka nga fluturimi me parashute jam kurjoze ...
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
16,640
Pikët
113
Përgjigje e: Hedhja me parashute

Persona bukur duket ...cfare ndryshimi ka nga fluturimi me parashute jam kurjoze ...
ketu je i lidhur ne nje tel te trashe dhe shkon ne drejtimin e telit nga nje pike ne nje tjeter ne lartesi (zakonisht dy pika mali), ndersa hedhja me parashute behet me trup te lire dhe ne fund bie ne toke. hedhja me parashute eshte me e frikshme besoj...
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
65,992
Pikët
113
Përgjigje e: Hedhja me parashute

ketu je i lidhur ne nje tel te trashe dhe shkon ne drejtimin e telit nga nje pike ne nje tjeter ne lartesi (zakonisht dy pika mali), ndersa hedhja me parashute behet me trup te lire dhe ne fund bie ne toke. hedhja me parashute eshte me e frikshme besoj...
Duket hija te foto e parë me gjith kavo. :)
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,991
Pikët
113
Përgjigje e: Hedhja me parashute

A je gjalle hala, a ke dekë?
Eshte si KOKRRA e MOLLES.....mos i qaj hallin
APROPO: e ke ne FORUM,dhe nuk kane byce te tjeret te fluturojne apo te hidhen nga rete,perfshi dhe mua.
KLM.
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,168
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Hedhja me parashute

te them te drejten eshte nje cike e sikletshme per mua kjo puna e parashutes...
nqs... prishet treni,avtobusi,maqina....i jap kembeve sepse di te eci!
nqs....prishet anija,motoskafi etj.....filloj e notoj sepse di not!
nqs....prishet parashuta....te them te drejten.....nuk di te fluturoj!
-qesh--qesh--qesh-
 
Top